Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-09, 17:29   #466
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

zici de Cayenne-ul ala alb cu interior mov cu nr dbx? daca da din mers a stat linga un seat leon 1.8t cu gt 2871 pe ea ..... asa ca nu mi se pare prea impresionanta la capitolul performante
__________________
vand seat leon 1.8t 4x4 300 cai https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...x4-300-cp.html




ct77pia is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 19:50   #467
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Cel cu MFF la numar , de ala e vorba https://www.youtube.com/watch?v=Fl29pkisLhM
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 20:48   #468
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

@virgil - ma! tu chiar ma enervezi cu supra ta cu tot!!! ca eu nu am inca solutii sa modific GTR-ul asa de tare!!! trebuie sa mai astept ceva pana o sa se stie tot despre R35 ca la supra sau R34
@ghita/ricky - nu va tenteaza sa faceti ceva de genul??? https://www.youtube.com/watch?v=4Vmj0...eature=related - si voi cum sunteti participanti activi la drag nu o tineti in garaj cred ca ar fi foarte tare !!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 22:22   #469
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
@virgil - ma! tu chiar ma enervezi cu supra ta cu tot!!! ca eu nu am inca solutii sa modific GTR-ul asa de tare!!! trebuie sa mai astept ceva pana o sa se stie tot despre R35 ca la supra sau R34
@ghita/ricky - nu va tenteaza sa faceti ceva de genul??? https://www.youtube.com/watch?v=4Vmj0...eature=related - si voi cum sunteti participanti activi la drag nu o tineti in garaj cred ca ar fi foarte tare !!!

pentru gtr cei mai tari acum sunt cei de la switzer iar in legatura cu intrebarea ta pt ghita/riky... cred ca nu ai idee cat costa kit-ul de 1000cp de la 9ff )



ps. inca odata masina
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 23:42   #470
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
pentru gtr cei mai tari acum sunt cei de la switzer iar in legatura cu intrebarea ta pt ghita/riky... cred ca nu ai idee cat costa kit-ul de 1000cp de la 9ff ) ps. inca odata masina
switzer sunt ok dar atat - trust me - nu sunt nici pe departe cei mai tari pt gtr - au avut noroc de cativa rusi nebuni cu buget mare si au facut ceva imagine.
9ff chiar stiu cat costa - tocmai asta era ideea - daca tot e masina sa fie pana la capat nu?!? din punctul meu de vedere nu merita ever - este penibil de scumpa - dar cine iubeste marca si are cu ce de ce nu - sa faca!!! eu raman la chinezaria mea ca e criza si poate cine stie din cand in cand mai bat si un porsche chiar daca este asa de masina

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
EU sunt convins ca poti sa modifici masina foarte bine cu ceea ce exista acum pe piata......................................Exista tot sa faci de peste 1000cp !
studiez subiectul de peste 1 an -am petrecut ore bune pe net, mail, tel sau direct cu mai toti cei implicati si recunoscuti in zona gtr - stiu tot ce ai mentionat mai sus - asa este dar exista doar teoretic sau in teste - nu are nici un client final un gtr cu interne modificate la peste 880 de cp pe strada verifcat 100% - eu unul vreau sa vad macar 2,3 pana decid sa fac un pas - si testate intens nu de ochii soacrei - macar 6 luni daca nu mai mult - pentru transmisie exista tot ce trebuie deja testat - cu motorul trebuie sa asteptam - iar la electronica exista haltech la 2900 usd adica ~2000 euro si este la un pas de final - mai au mici detalii de rezolvat la ultima versiune dupa o munca de peste 1 an - au fost multe probleme pe care poate le cunosti mai mult sau mai putin - solutia voastra ce probleme a ridicat si cum s-au rezolvat?!?

PS cel mai puternic R35 (documentat partial) este in japonia la ~ 930-950 CP - are doar pistoane si biele ca si interne modificate!

Last edited by georgerg; 05-11-09 at 00:06.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 08:02   #471
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Exact cum ai spus George, majoritatea nu au multe piese schimbate, personal as vrea sa am si eu un bloc motor unde cilindri sunt "teflonati"...ai fi si pacat sa iti iei un kit mai mare si sa strici de dragul de a strica.

Sebastian are dreptate cu Jun, dar pe de alta parte nu are nici cum sa critice la km facuti de el.Ar fi culmea ca dupa km care ii are sa se si strice!!!
Eu am cu motorul meu preparat deja 65.000Km si nu sa stricat, dar asta iar nu inseamna ca daca cineva cumpara aceleasi piese rezista la fel...
Eu zic ca faci bine ce faci, astepti si solutia apare...

Si invata cat mai multe ca si eu imi voi lua un GTR mai devreme sau mai tz, acum am luat in fuga un EvoX, dar GTR-ul tot ma alearga in somn)

Cred ca in poza atasata lipseste GTR-ul...mi-l dai pe al tau?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Duminica la firma.jpg
Views:	472
Size:	155.1 KB
ID:	1163512  
__________________
Nu te certa niciodata cu idiotii ! Te fac sa cobori la nivelul lor si acolo te bat cu experienta !
...

Acum 3 ani: Supra-DZ1 1047Cp si 1250Nm...la ora actuala....mai mult
...
Singurul lucru care pare ca este impartit corect pe planeta este inteligenta!!!Toti avem impresia ca am primit destul.....
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 10:44   #472
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Exact cum ai spus George, majoritatea nu au multe piese schimbate, personal as vrea sa am si eu un bloc motor unde cilindri sunt "teflonati"...ai fi si pacat sa iti iei un kit mai mare si sa strici de dragul de a strica.

Sebastian are dreptate cu Jun, dar pe de alta parte nu are nici cum sa critice la km facuti de el.Ar fi culmea ca dupa km care ii are sa se si strice!!!
Eu am cu motorul meu preparat deja 65.000Km si nu sa stricat, dar asta iar nu inseamna ca daca cineva cumpara aceleasi piese rezista la fel...
Eu zic ca faci bine ce faci, astepti si solutia apare...

Si invata cat mai multe ca si eu imi voi lua un GTR mai devreme sau mai tz, acum am luat in fuga un EvoX, dar GTR-ul tot ma alearga in somn)

Cred ca in poza atasata lipseste GTR-ul...mi-l dai pe al tau?
felicitari, frumoasa colectie de masini chiar daca nu sunt fan q7 da bine acolo
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 11:02   #473
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Exact cum ai spus George, majoritatea nu au multe piese schimbate, personal as vrea sa am si eu un bloc motor unde cilindri sunt "teflonati"...ai fi si pacat sa iti iei un kit mai mare si sa strici de dragul de a strica.

Sebastian are dreptate cu Jun, dar pe de alta parte nu are nici cum sa critice la km facuti de el.Ar fi culmea ca dupa km care ii are sa se si strice!!!
Eu am cu motorul meu preparat deja 65.000Km si nu sa stricat, dar asta iar nu inseamna ca daca cineva cumpara aceleasi piese rezista la fel...
Eu zic ca faci bine ce faci, astepti si solutia apare...

Si invata cat mai multe ca si eu imi voi lua un GTR mai devreme sau mai tz, acum am luat in fuga un EvoX, dar GTR-ul tot ma alearga in somn)

Cred ca in poza atasata lipseste GTR-ul...mi-l dai pe al tau?
Felcitari pt colectie - iti dau GTR-ul cand vrei tu - mai este si alb ca evo!!!

Si uite ca noi vorbim dar noaptea trecuta s-a pus oficial la vanzare JUN™ 4.0L Stroker Kit for the R35 GT-R..................."............................ the most hardcore VR38DETT engine in the world.............JUN says this kill will handle in excess of 1000hp........"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	555_e63c6c7342_W1200.jpg
Views:	133
Size:	820.0 KB
ID:	1163699   Click image for larger version

Name:	555_ed46561e6b_W1200.jpg
Views:	146
Size:	841.0 KB
ID:	1163700  

Last edited by georgerg; 05-11-09 at 11:16.
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 13:30   #474
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Marfa strockerul.....capacitatea o face din cilindree sau din arbore?


Aici si filmul cu Wrangler-ul, l-am convins pe prieten ca nu se vede nimic...este numai o mica filmare.La prima cursa am bagat presiune prea mare si viteza a 2-a, din pacate nu sa putut pleca din mers cu supra, a trebuit sa ma reformez si sa dau presiune mai mica si sa plec cu a 3-a de la ca.80-90kmh...
In film se vede mai bine ce incerc eu sa explic)

https://www.youtube.com/watch?v=AyaL_Ax9oVQ
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 13:46   #475
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Marfa strockerul.....capacitatea o face din cilindree sau din arbore?
Aici si filmul cu Wrangler-ul, l-am convins pe prieten ca nu se vede nimic...este numai o mica filmare.La prima cursa am bagat presiune prea mare si viteza a 2-a, din pacate nu sa putut pleca din mers cu supra, a trebuit sa ma reformez si sa dau presiune mai mica si sa plec cu a 3-a de la ca.80-90kmh...
In film se vede mai bine ce incerc eu sa explic)
https://www.youtube.com/watch?v=AyaL_Ax9oVQ
Nu am detalii dar o sa primesc curand!!! Nu am inteles ce a vrut sa faca wrangler-ul!?! saracu!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 15:14   #476
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by georgerg View Post
Nu am detalii dar o sa primesc curand!!!

Nu am inteles ce a vrut sa faca wrangler-ul!?! saracu!!!
Am inteles, esti oricum pe maine foarte bune la SKN...

Cu Wrangler-ul ti-am promis ca ma razbun pt GTR!!!

Pe moment dupa prima cursa chiar a crezut ca este mai rapid.............l-am adus repede la realitate)
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 19:02   #477
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Aţi vrea să va opriţi puţin?
Nu de alta, dar e inutilă cearta, amândoi sunteţi suficient de maturi ca să ştiţi bine că nu se ajunge la nicio concluzie.
Ideal ar fi să rămână iniţiatorul topicului şi cu cei direct interesaţi de o cursă cu maşina lui, după ce primesc ei acceptul din partea lui.
Pe topicurile altora, au prioritate alţii, pe al lui, el are prioritate şi cu maşinile(respectiv proprietarii) considerate de el apte de o cursă. Consider că e corect aşa pentru toată lumea, altfel certurile nu s-ar finaliza niciodată, la cât testosteron şi orgolii româneşti sunt aici.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 19:21   #478
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

[QUOTE=DZ1;2783312]

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nu eu am şters posturile , deci decizia nu-mi aparţine, îmi pare rău...
Macar cine a sters sa imi spuna motivul, doar am rugat sa fie lasata.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 19:58   #479
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

eu ti-am sters postul si nu intentionat ci pentru ca nu vroiam sa las loc de discutii
iar din acest moment iti promit EU ca daca mai intervine cineva inutil pe threadul tau va primi ban de la mine indiferent de cine este

E ULTIMA MEA RUGAMINTE

LASATI THREADUL OMULUI IN PACE ... FACE CURSE CU CINE VREA EL CAND VREA EL SI SUB CE FORMA VREA EL FARA SA DEA EXPLICATII. PUNCT!!!
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 05-11-09, 20:30   #480
georgerg

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 520
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
eu ti-am sters postul si nu intentionat ci pentru ca nu vroiam sa las loc de discutii
iar din acest moment iti promit EU ca daca mai intervine cineva inutil pe threadul tau va primi ban de la mine indiferent de cine este
E ULTIMA MEA RUGAMINTE
LASATI THREADUL OMULUI IN PACE ... FACE CURSE CU CINE VREA EL CAND VREA EL SI SUB CE FORMA VREA EL FARA SA DEA EXPLICATII. PUNCT!!!
finally!!! poate acum se revine ontopic si se termina balciul inutil!!!
georgerg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -