Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-09, 21:58   #406
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

felicitari, poate pui si filmuletul !
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 14:50   #407
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by Zyx View Post
... azi Cred ca multa lume e curioasa
Astept acum sa vad ce zice baiatul....inca nu a digerat bataia!
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 19:41   #408
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

pai si ce treaba are omu cu 4tuning ?
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 20:46   #409
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Eu vroiam sa pun filmul pe Youtube! Mai fac joi o filmare 100-300kmh si dupa aia pun un film amestecat unde este si cursa cu baiatul
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 00:41   #410
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Alex, mi-ai furat semnătura de până acum 2 luni
Hai nu vă mai înţepaţi, ce naiba, e fără sfârşit oricum discuţia.
VW, ia-o uşor cu dedicaţiile, nu au legătură moderatorii cu frustrările nimănui, deci evită subiectul, te rog.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 10:13   #411
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by TheNight View Post
Calificari ... demonstreaza ca esti undeva in primii 10 ... fa masini puternice ... date la curse ... si dupaia POATE o sa ai ONOAREA sa te dai si cu Supra ...
P.S. - eu sincer nu mas da cu tine niciodata ... nu e vorba de masina ... e vorba de caracter ....
Fi sigur ca daca vin la start nu voi veni sa ma fac de ras.
Vin ca sa castig!

George te cred ca ai vazut o anumita fisa si ca poate e i presionanta, dar ai vazut doar una, in ce ma priveste .
Eu cred ca masina ta cand v-a fi gata o sa fie mai rapida ca a lui Virgil pe 402m. Asta cred, e o supozitie vazand cum a plecat priectul tau.
Bafta la toti in clusiv lui Virgil, care o ia prea cu dusmanie.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 10:27   #412
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Fi sigur ca daca vin la start nu voi veni sa ma fac de ras.
Vin ca sa castig!

George te cred ca ai vazut o anumita fisa si ca poate e i presionanta, dar ai vazut doar una, in ce ma priveste .
Eu cred ca masina ta cand v-a fi gata o sa fie mai rapida ca a lui Virgil pe 402m. Asta cred, e o supozitie vazand cum a plecat priectul tau.
Bafta la toti in clusiv lui Virgil, care o ia prea cu dusmanie.

Seby am vazut 2 fise una inainte de schimb turbo si una dupa schimb turbo. Fisele arata ff bine legat si de unde intra turbo cum tine puterea/faze distributie etc masina chiar e facut bine ca software de motor si mecanica.
Legat de ceea ce se intampla pe 402 m sunt de acord cu tine ca exista aceasta posibilitate dar trebuie sa o demonstrez intai si ulterior i-mi iau laudele dar vor exista
Cred ca cel mai bine este sa lucram in iarna asta cu toti la proiectele personale si la primavara sa organizam intreceri amicale intre noi si dupa curse sa ramanem prieteni buni cu toti pentru ca ne batem capul cu pasiunea asta si cheltuim si o rulota de bani pentru a demonstra ceva.
Experinta ta in domeniul asta nu o poate contesta nimeni dar trebuie demonstrata print-un proiect al tau personal cu care sa ajungi la start si le ineci ideea de timp inregistrat pe 402 m sau viteza finala sau amandoua (ps. asta e parerea mea)

Mult succes tuturor.

G.
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 13:10   #413
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
Seby am vazut 2 fise una inainte de schimb turbo si una dupa schimb turbo. Fisele arata ff bine legat si de unde intra turbo cum tine puterea/faze distributie etc masina chiar e facut bine ca software de motor si mecanica.

G.
George multumesc, dar nu trebuie sa dau nimanui explicatie, nu am de ce.
Sa recapitulez care este ideea topicului meu:

1.Cand vin in Romania vreau sa ma distrez, vin in concediu unde cheltui bani si timp liber, de aia vreau sa mi-l petrec frumos.
2.Daca vin si fac o provocare la un forum intreg inseamna ca nu ma pot da cu toti care vor, de aia am si scris ca sa limitam din start peste 500Cp.
3. Chiar daca masina are peste 500Cp si cursa mi se pare neinteresanta prefer sa ma dau cu ceva mai slab dar care imi face placere.......cand vor fi campionatele Romaniei de Drag si ma prezint la start nu imi pot alege concurenta, ma dau cu cine cade, dar in timpul liber fac ce vreau si cu cine vreau.
4.Cursele interesante pt mine sunt urmatoarele: masini foarte puternice,masini deosebite nu de duzina,masini frumoase care fac spectacol cand apar, baieti care sunt de treaba dar nu au masini suficient de puternice si curse din intamplare undeva prin oras......
Sunt mii de masini care intra in categoria asta si nu le pot alinia pe toate, ca idee numai cateva ex.:
George-Gollum,George-GTR,Andrei-Teantean,Bobimom,Ducu,Jeff,Ono binenteles,si multi alti care muncesc la masini cu lunile si succesele nu sunt tot timpul pe masura munci....

Ce m-ar incalzi pe mine o cursa cu un Forester???
O masina slaba,urata si stapanul fara caracter....
Nu mai ai pe cine sa bagi in fata Sebastian si incerci cu masinile mai slabe care le ai???
Ai o gramada de timp pana in primavara sa iti pui turbo din mana in masina, anul trecut ai spus ca intr-o luna e gata masina, anul ,asta nu ai avut timp.....nici la anul nu merge masina ta????

Pana atunci o zi buna si lasa-ma sa palavragesc cu prieteni toate prostiile fara cearta si discuti inutile din partea ta.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 14:24   #414
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Dle Virgil, intervin si eu. Avand in vedere contextul general creat de mesajele anterioare, si tinand cont ca pe nici pe mine nu ma impresioneaza o fisa dyno, va provoc ca de la RWD la RWD...eu am un Nissan Silvia cu intercooler si evacuare, fara soft, estimat la x28 CP putere la volanta, si sincer cred ca am sanse reale de castig, cel putin similare Foresterului. Mai mult de atat, sincer cred ca pot rula in drift pe treapta 1 si 2 si tot voi fi in fata. Dupa 400m e alta problema, dar pe mine nu ma intereseaza.

Singura diferenta intre Foresterul care va provoaca si masina mea este ca in Forester incap mai multe canistre de benzina iar masina mea nu are oglinzi rabatabile, ca sa aiba ce sa se dea peste cap in ipoteza absurda ca m-ati depasi.

Scurta incursiune literara si cu asta inchei: " Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea . "

Rog moderatorii sa nu imi stearga postul. Este strict si la obiect o provocare adresata suprei.

Cu stima pt cei care merita si fara nici un fel de stima pentru cei care nu merita,
Dragos.
__________________
©jure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 17:41   #415
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Un mic filmuletz facut de un prieten de la cursele de acum 2 saptamani.
Se merita sa dati boxele mai tare)

https://www.youtube.com/watch?v=-PaqO426NXo
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 18:11   #416
Bogdan2fsc

Stage 5
 
Bogdan2fsc's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 432
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

frumos
Bogdan2fsc is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 18:24   #417
TheNight
Banned

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 53
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
Un mic filmuletz facut de un prieten de la cursele de acum 2 saptamani.
Se merita sa dati boxele mai tare)

https://www.youtube.com/watch?v=-PaqO426NXo
Bravo Virgil ... ai o mega super masina ... cu multttt peste ce este la aceasta ora in Romania, sper sa ai concurenta la anu din partea prietenilor tai din Romania.
In conditiile alea de aderenta ai facut 12 sec? .... pe uscat dupa parerea mea esti sub 10 sec.
Bafta cu "eurofighter typhoon" ... ca asta nu mai e masina.
P.s. - cred ca ai avea sanse de victorie mai mari decat Bugatti Veyron. ... https://www.youtube.com/watch?v=7NZ9X9A2efA
TheNight is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 19:05   #418
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

Quote:
Originally Posted by TheNight View Post
Bravo Virgil ... ai o mega super masina ... cu multttt peste ce este la aceasta ora in Romania, sper sa ai concurenta la anu din partea prietenilor tai din Romania.
In conditiile alea de aderenta ai facut 12 sec? .... pe uscat dupa parerea mea esti sub 10 sec.
Bafta cu "eurofighter typhoon" ... ca asta nu mai e masina.
P.s. - cred ca ai avea sanse de victorie mai mari decat Bugatti Veyron. ... https://www.youtube.com/watch?v=7NZ9X9A2efA

dar de unde stii tu ce masini sunt in romania ? )

sincer cred ca nici nu ai idee ce masini sunt pe aici
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 19:13   #419
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

La fel de sincer cred că ar trebui să-i respecţi punctul de vedere !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 19:14   #420
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: Toyota Supra vs. oricine peste 500 cp

ATENTIE!!! SE TRAGEE!! Pfoaa,cand vii in RO clar se va saliva pe ea )
dragos1989 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -