Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-07, 22:02   #91
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by L3on View Post
A8 4200 quatrro 6,3 sec suta stock...0-200 -18 secunde.Si apropo nu prea ma dau la liniute dar pt tine fac o exceptie.
Am eu un A8 quattro pentru tine. Mai fa o exceptie. Ma cauti pe PM?
Are cu 70 de cai mai putin.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 22:47   #92
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Am eu un A8 quattro pentru tine. Mai fa o exceptie. Ma cauti pe PM?
Are cu 70 de cai mai putin.
hai sa revenim si noi la subiectu cu loganu si cu 105 cai da? va rog io frumos sa terminam cu audi quattro si alte abureli. Deci logan 1.6 16v vs seat leon 1.6 16v sau logan 16.16v +cip vs alfa romeo 1.6 16v stock
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 12:22   #93
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

urs 2.3 150 cp vs alfa 1.6 t spark 120 cp, ma rupt.......asta ca sa nu ziceti ca nu ma dau si cu masini mai puternice.
on topic....caut masini pana in 130 de cai, loganu il scot din discutie ca nu are rost
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 11:10   #94
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
urs 2.3 150 cp vs alfa 1.6 t spark 120 cp, ma rupt.......asta ca sa nu ziceti ca nu ma dau si cu masini mai puternice.
on topic....caut masini pana in 130 de cai, loganu il scot din discutie ca nu are rost
Eu ma bag.....cand o sa avem okazia......Dacia Nova 1.8
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 19:17   #95
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Eu ma bag.....cand o sa avem okazia......Dacia Nova 1.8
pai si cand o sa avem ocazia? hai mai repede ca deja ma apucat plictiseala, in ultimele 2 saptamani nam facut nimic si ruginesc....
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 17:33   #96
masterkrem

Stock
 
masterkrem's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: caut logan!!!! =))

cred ca SIGUR NU A CASTIGAT LOGANU'. Cu loganu' ma bag si eu la joaca cu masinuta mea(aia de la avatar) si ma cam plictisesc
masterkrem is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 02:10   #97
Renault RS

Stage 4
 
Renault RS's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 232
Default Re: caut logan!!!! =))

Mai baieti nu vorbiti urat Loganul s-ar putea sa aveti o surpriza , totusi un 1.6 16 V cu mici modificari merge chiar bine . Sa dispara zapada si scot eu frigiderul la aer sa polizam cauciucurile
Renault RS is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 02:28   #98
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: caut logan!!!! =))

SUNT FOST POSESOR DE LOGAN! Nu te agita cu leon si cu alfa...n-ai nici o sansa crede-ma! si 16 valve si chip si toba sport si filtru dak ai ...k astea au km toti....ajungi pe la maxim 120 cai ca si alfa...dar ai aproape aceeasi greutate....sincer....chiar compari dacia by renault cu alfa romeo? mai erau unii de p forum kre spuneau k citroen e mult peste mercedes si bmw...si k audi e facut la strung!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 02:42   #99
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
SUNT FOST POSESOR DE LOGAN! Nu te agita cu leon si cu alfa...n-ai nici o sansa crede-ma! si 16 valve si chip si toba sport si filtru dak ai ...k astea au km toti....ajungi pe la maxim 120 cai ca si alfa...dar ai aproape aceeasi greutate....sincer....chiar compari dacia by renault cu alfa romeo? mai erau unii de p forum kre spuneau k citroen e mult peste mercedes si bmw...si k audi e facut la strung!
Vezi ....pana si tu ti-ai dat seama cum sta treaba.Cum??Numai tu poti sa ne luminezi.

Pacat cu unii dintre noi se bazeaza pe fapte si date concrete atunci cand fac anumite afirmatii.Intre o Alfa de 120CP si cu 100KG+ si un Logan 1.6 16v(dar nu oricare) sunt dispus sa pun toti banii pe Logan.

Apropo...a auzit careva de vreun Logan 1.6 8v(cu electronica de fabrica) care bate CRX-uri la VTM ???Si le bate cu muuuulte secunde....daca nu ....poate va lumineza careva de pe aici.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 02:46   #100
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Vezi ....pana si tu ti-ai dat seama cum sta treaba.Cum??Numai tu poti sa ne luminezi.

Pacat cu unii dintre noi se bazeaza pe fapte si date concrete atunci cand fac anumite afirmatii.Intre o Alfa de 120CP si cu 100KG+ si un Logan 1.6 16v(dar nu oricare) sunt dispus sa pun toti banii pe Logan.

Apropo...a auzit careva de vreun Logan 1.6 8v(cu electronica de fabrica) care bate CRX-uri la VTM ???Si le bate cu muuuulte secunde....daca nu ....poate va lumineza careva de pe aici.

LOGANU ALEARGA MULT MAI BINE DECAT CRED UNII....DAR SA VEDETI CUM ALEARGA DUPA CE TE URCI DIN DACIE IN LOGAN....MAMA MAMA....aia da senzatie...!!!! (scz pt caps!)
ANM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 02:55   #101
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by Un logan amarat - ANM View Post
LOGANU ALEARGA MULT MAI BINE DECAT CRED UNII....DAR SA VEDETI CUM ALEARGA DUPA CE TE URCI DIN DACIE IN LOGAN....MAMA MAMA....aia da senzatie...!!!! (scz pt caps!)
Daca tu "ai urcat" din treispezece in Logan e problema ta......

Eu "am coborat" din E-Klasse de 225cp si din Calibra de 265CP si am constatat ca trage foarte bine Loganul respectiv.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 02:59   #102
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: caut logan!!!! =))

foarte bine in comparatie cu ce masina noua? pentru 90 de cai trage bine...pentru 105 cai la fel de bine...E MASINA NOUA! dar te-ai gandit sa iei o curba brusca asa la vreo 100 la ora? incearca! sa vdm dak mai scrii pe forum...sincer...la liniutze...e ok pt cele cu 90 cai...am avut logan si ma dadeam cu oricine...rupe gura la cielo, rupe orice dacie solenza, supernova...dar ai tupeu sa-l pui cu o corsa de 1.4 din 2001-2002-2003? sincer...tot 90 cai..
ANM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 03:03   #103
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Intre o Alfa de 120CP si cu 100KG+ si un Logan 1.6 16v(dar nu oricare) sunt dispus sa pun toti banii pe Logan.

Apropo...a auzit careva de vreun Logan 1.6 8v(cu electronica de fabrica) care bate CRX-uri la VTM ???Si le bate cu muuuulte secunde....daca nu ....poate va lumineza careva de pe aici.
Ce anume nu ai inteles din ce am scris mai sus?????Sau poate nu stiai ca VTM inseamna Viteza in Traseu Montan....adica multe curbe si viteza mare......
GTA is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 03:06   #104
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: caut logan!!!! =))

adu si tu mai multe argumente...sincer...tu chiar consideri loganul o masina atat de buna? sincer...e masina pt batrani! iar noi aici vb de stock...nu preparata pt vtm...
ANM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 03:12   #105
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: caut logan!!!! =))

Daca vrei neaparat continuam discutia asta in PM>Pana una-alta eu stiu 2 Logane foarte competitive.....unul la liniute(16v) si celalalt la VTM(8v).
GTA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -