Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-07, 17:18   #46
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by L3on View Post
B01 uxd cum iti permiti sa jignesti atatia posesori de logan ???Daca ai un cotet de alfa si un amarat de leon..cu un kakat de motorizare asta iti da dreptul sa vb asa despre cei care si au luat Logan ???Ii pare rau ca nu am eu o masina de clasa ta sa te fac iti musti limba terminatule...Cand mai cresti pe la 350 cp cauta-ma sa ne dam.
nici nam de gand sa cresc p la 350 de cai in viitoru apropiat tinand cont ca momentan am carnetu de 1 an si am doar 19 ani,eu zic ca pt varsta mea am destule masini, si de jignit nu iam jignit eu ci ei p mine de aceea am si facut topicul...
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:22   #47
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
nu stiu cine esti si care e problema ta dar eu te sfatuiesc sa vb mai frumos. Bolnav poate esti tu, eu ultima oara cand m-am controlat eram ok...sincer ma p** pe alfa ta cu caii ei multi. Tu in majoritatea posturilor cauti sa te bati cu loganul stock. Cand ai fost provocat de un 1.6 16v cu cip si evacuare ai zis ca in principiu cauti logan stock, ca si tu te bagi cu masini stock. Imi pare rau ca m-am bagat in topicul tau plin de "curse" , eu asta care stau in fata calculatorului. oricum.. cel putin incearca sa respecti membrii forumului. Bafta si arde toate loganurile , daciile berilne si olciturile. Sa nu cumva sa incerci vreun bmw 1.6,r5 super nova putin umblata sau mai stiu eu ce ca nu o sa te mai lauzi la gagici ce reisar esti.
ai impresia ca ma intereseaza parerile tale? io loganu il vrea si cu asta basta...
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:27   #48
Anggell

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 123
Default Re: caut logan!!!! =))

lol, bmw 1.6...? eu sper ca te refereai la 116i sau 316i cand ai zis bmw 1.6, dar ca sa afli si tu ambele au motor de 1.9 si 103 cp(o mizerie dupa parerea multora) si crede-ma ca si-o ia lejer de la alfa cu micutul motor de 1.6 si 120 cp,de la Leon de 1.6 nu ma pronunt ca nu stiu.
Mi se pare ca acuzi omu aiurea, a auzit si el si nu numai ca exista Logan 16V si ca tot romanu vrea sa afle daca se poate ridica la pretentiile concurentei.
Iar daca tu cu mici modificari scoti 120 cp din Logan 16V intra tinere in industria tuning-ului ca ai sparge piata.
Evident ca si intiatorul topikului a jignit facand Dacia cazan dar oricum sa crezi ca va invinge Loganul in oricare din cazuri e dovada mare de incredere in masina poporului.
Anggell is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:27   #49
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by L3on View Post
B01 uxd cum iti permiti sa jignesti atatia posesori de logan ???Daca ai un cotet de alfa si un amarat de leon..cu un kakat de motorizare asta iti da dreptul sa vb asa despre cei care si au luat Logan ???Ii pare rau ca nu am eu o masina de clasa ta sa te fac iti musti limba terminatule...Cand mai cresti pe la 350 cp cauta-ma sa ne dam.
da dak ai masina de 350 de cai , cam ce cauti sati dai cu parerea la astia mai mici, sau ai dezvoltat o pasiune arzatoare pt "masina saracului" si inca o chestie p care nu am mentionato are si tata un logan , da 1.6 8v , adik intrun fel as fi si eu posesor de logan da nu mie rusine sa zic ca e un cacat...asta e dak nu suportati adevaru nam ce sa va fac.... si incearca sa ai grija cu faza cu "terminatule" ca nu cred ca sti cu cine stai de vorba.. io nam avut de gand sa ma contrazic cu nimeni cand am deschis threadu dar vad ca este necesar....
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:29   #50
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by Anggell View Post
lol, bmw 1.6...? eu sper ca te refereai la 116i sau 316i cand ai zis bmw 1.6, dar ca sa afli si tu ambele au motor de 1.9 si 103 cp(o mizerie dupa parerea multora) si crede-ma ca si-o ia lejer de la alfa cu micutul motor de 1.6 si 120 cp,de la Leon de 1.6 nu ma pronunt ca nu stiu.
Mi se pare ca acuzi omu aiurea, a auzit si el si nu numai ca exista Logan 16V si ca tot romanu vrea sa afle daca se poate ridica la pretentiile concurentei.
Iar daca tu cu mici modificari scoti 120 cp din Logan 16V intra tinere in industria tuning-ului ca ai sparge piata.
Evident ca si intiatorul topikului a jignit facand Dacia cazan dar oricum sa crezi ca va invinge Loganul in oricare din cazuri e dovada mare de incredere in masina poporului.
se pare ca cineva chiar a citit ce am scris si a inteles ideea principala, ms pt rabdare
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:33   #51
Anggell

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 123
Default Re: caut logan!!!! =))

Fratilor omu e incepator, are 2 masini , vrea un Logan 16V cu care sa se dea , cu ocazia asta vrea sa afle la ce distanta face Loganul cu ambele masini. Dupa parerea mea e o blasfemia dracului sa pui loganul langa asemenea masini, pur si simplu nu e pt asa ceva. E chiar asa greu sa acceptati asa ceva? Eu in locul lui nu m-as injosi sa ma iau cu un logan daca m-ar provoca la semafor si sa conduc Leon sau 147.
P.S.: Am condus si Logan si Alfa si bmw...
Anggell is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:48   #52
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by Anggell View Post
Fratilor omu e incepator, are 2 masini , vrea un Logan 16V cu care sa se dea , cu ocazia asta vrea sa afle la ce distanta face Loganul cu ambele masini. Dupa parerea mea e o blasfemia dracului sa pui loganul langa asemenea masini, pur si simplu nu e pt asa ceva. E chiar asa greu sa acceptati asa ceva? Eu in locul lui nu m-as injosi sa ma iau cu un logan daca m-ar provoca la semafor si sa conduc Leon sau 147.
P.S.: Am condus si Logan si Alfa si bmw...
si presupun ca LOGANUL tia placut cel mai mult nu? ))), urat frate urat, exista atata lume care nu suporta adevarul si mai au si tupeu sami zica mie ca jignesc, sami faca demonstratia si tac din gura da pana acu am auzit si am citit numai tampenii...
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 17:58   #53
Anggell

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 123
Default Re: caut logan!!!! =))

eh si tu acuma, prea rau esti, fiecare are incredere maxima in masina lui acum nu trebuie sa te certi pe un forum pt asta. Daca tu asta cauti , gaseste pe cineva care sa se dea cu tine si eventual sa fiti mai multi soferi pe ambele masini si cu asta basta...
Anggell is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 18:04   #54
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: caut logan!!!! =))

bre UXD, de o masina din '77 de 90 de cai ce zici?
Nu am preferinte, poti sa vii si cu alfa, si cu leonul.
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 18:05   #55
Anggell

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 123
Default Re: caut logan!!!! =))

P.S. :Asta cu fa-ti masina de 350 cp si cauta-ma dupa aia mi se pare o aberatie...fiecare se da cu ce are si cu cine vrea. Si eu m-am luat cu masini mult mai puternice decat a mea si nu ca sa arat ca sunt zmeu...Eram curios cat de rau ma face...
Anggell is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 20:25   #56
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by Anggell View Post
lol, bmw 1.6...? eu sper ca te refereai la 116i sau 316i cand ai zis bmw 1.6, dar ca sa afli si tu ambele au motor de 1.9 si 103 cp(o mizerie dupa parerea multora) si crede-ma ca si-o ia lejer de la alfa cu micutul motor de 1.6 si 120 cp,de la Leon de 1.6 nu ma pronunt ca nu stiu.
Mi se pare ca acuzi omu aiurea, a auzit si el si nu numai ca exista Logan 16V si ca tot romanu vrea sa afle daca se poate ridica la pretentiile concurentei.
Iar daca tu cu mici modificari scoti 120 cp din Logan 16V intra tinere in industria tuning-ului ca ai sparge piata.
Evident ca si intiatorul topikului a jignit facand Dacia cazan dar oricum sa crezi ca va invinge Loganul in oricare din cazuri e dovada mare de incredere in masina poporului.
nenea.. (daca tu ma iei cu tinere) cand faci o afirmatie incearca sa fie si corecta. BMW 316i pisicuta are motor de 1.6 adica 1600 mai precis 1596!! Ce vb tu de 1.9 este pe varianta 98-2001. + eu am avut 316i 1.6 102cp si crede-ma ca sta mult mai bine decat alfa si spun din experienta. Cat depsre 318i an 2000(varianta actuala pe care o am) are motor 1.9 118cp nu 103 si intradevar nu e chiar excelenta dar sincer am curajul sa ma pun cu masinile lui B-ti-o-n_fig.com asta.... Eu nu am zis ca nu bate loganul ci m-a amuzat ca omu cu toate ca sustine ca are o herghelie de masini(al tatalui ca nu cred ca a dat 1 % din valoarea masinii) provoaca LOGANUL si cand normal ca nu se pune niciun om cu el la start ca deeh.. asa e .. nu e rupere loganul.. el se crede un fel de super reisar. Dupa cum am mai spus.. sa provoace cel putin masini de talia lui. Singurul motiv pentru care nu l-am provocat este ca momentan ma aflu in Strasbourg,dar cu prima ocazie cand ajung cu masina in tara ii dau un pm... Iar data viitoare te rog lasa omu sa raspunda nu te baga tu .daca vrei sa il agati.. invita-l la un film,un suc.. e o tara libera , nu trebuie sa iti fie rusine...
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 20:47   #57
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
nenea.. (daca tu ma iei cu tinere) cand faci o afirmatie incearca sa fie si corecta. BMW 316i pisicuta are motor de 1.6 adica 1600 mai precis 1596!! Ce vb tu de 1.9 este pe varianta 98-2001. + eu am avut 316i 1.6 102cp si crede-ma ca sta mult mai bine decat alfa si spun din experienta. Cat depsre 318i an 2000(varianta actuala pe care o am) are motor 1.9 118cp nu 103 si intradevar nu e chiar excelenta dar sincer am curajul sa ma pun cu masinile lui B-ti-o-n_fig.com asta.... Eu nu am zis ca nu bate loganul ci m-a amuzat ca omu cu toate ca sustine ca are o herghelie de masini(al tatalui ca nu cred ca a dat 1 % din valoarea masinii) provoaca LOGANUL si cand normal ca nu se pune niciun om cu el la start ca deeh.. asa e .. nu e rupere loganul.. el se crede un fel de super reisar. Dupa cum am mai spus.. sa provoace cel putin masini de talia lui. Singurul motiv pentru care nu l-am provocat este ca momentan ma aflu in Strasbourg,dar cu prima ocazie cand ajung cu masina in tara ii dau un pm... Iar data viitoare te rog lasa omu sa raspunda nu te baga tu .daca vrei sa il agati.. invita-l la un film,un suc.. e o tara libera , nu trebuie sa iti fie rusine...
sa sti ca nu sa dat nimeni reisar(racer), dak nu miati fi vbit urat nu vas fi raspuns urat, continui sa subliniez ca vreau doar sa aflu cum stau cu leonu vs logan pt ca mi sa spus ca mar face muci, e o chestie destul de simpla....logan vs leon, 105 cp vs 105 cp....1250 kg vs.. nush cat are loganu masa.... asta era ideea nu ca am ceva cu loganu, stiu din proprie experienta ca loganu 1.6 8v il fac cu leonu, vreeau sa incerc si cu fratele lui mai mare de 16 valve ce e asa greu...
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 20:51   #58
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
bre UXD, de o masina din '77 de 90 de cai ce zici?
Nu am preferinte, poti sa vii si cu alfa, si cu leonul.
da normal ca ma bag, dar as prefera sa stiu dak aia 90 d cai sunt doar in talon sau si p masina, sau poate t bazezi p greutatea masinii tale... in fine accept cautama p idu asta de mess seat_cupra
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 21:35   #59
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: caut logan!!!! =))

masina are cam 850 de kg, caii sant reali. daca consideri ca merita vorbim vineri.
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 03-12-07, 21:59   #60
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: caut logan!!!! =))

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
masina are cam 850 de kg, caii sant reali. daca consideri ca merita vorbim vineri.
io zic ca merita, mai ales ca cunosc cativa membri cu ursi din 4 speed quad si stiu ca nu mintiti cand e vb de cai, miera frica sa nu fie vreun golfuletz modificat cu vre 200 de cai sau cu cine stie ce nos inside, deci ramane p vineri
b01uxd is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -