Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-08, 21:16   #106
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

de aia vreti toti integrale...stiu )
zgb tu de ce ai trecut la subaru...pt placerea celor 400m sau pt din mers?
turbonos...nu te cunosc,dar am inteles k esti fan ghepard asa k ma lasa rece comentariile tale
ai putea insa sa te prezinti tu la o legala sa comentezi pe urma dinauntru cum se vede
din knd in knd se mai trezeste kte un chibit si-si da el cu presupusul si pariaza si dak-l intreb cum se rezuma tuningul la el incepe sa-mi zica de jantele minunate kre le-a luat el
sa vedem ce au facut romanii nostri la king of europe unde din pakte eu nu am putut fi prezent sa-i intrebam dak au fost curse din mers sau a contat 0-400m?
CZR is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 22:10   #107
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
cursele din mers sunt un artificiu gasit de cei cu masini usoare si cu o singura punte motrica care in lumea noastra si a celor mai importante competitii de profil...au valoare 0
daca in schimb, acea masina bate dupa loc ...pe 400m... atunci tot respectul
Pana una alta recordurile mondiale la acceleratie 402 cam sunt disputate de masinile alea cat mai usoare si cu o singura punte motrica. Pe o pista de drag nu ai reusi sa pleci de pe loc fara sa distrugi transmisia (in cazul tau). Cauta sa vezi ce ambreiaj , ce cutie , ce transmisie are cel mai rapid subaru pe 402 m .. si vei fi surprins ca desi erau cam mai mult decat performance ... deja custom ... au tinut fix 4 run-uri . Cand vom avea o pista macar ca in Polonia ... jur ca vei spune de integrale ca sunt pt mers iarna sau pe noroi.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 22:32   #108
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
ai putea insa sa te prezinti tu la o legala sa comentezi pe urma dinauntru cum se vede
din knd in knd se mai trezeste kte un chibit si-si da el cu presupusul si pariaza si dak-l intreb cum se rezuma tuningul la el incepe sa-mi zica de jantele minunate kre le-a luat el
Iarasi se vand grade la non-stop?
Nu conteaza daca suferi de niste jante sau de toata masina. Tot la acelasi capitol intra.
Nu mai cere chestii pe care ulterior e posibil sa le regreti. Mai bine te bucuri de masina la momentul asta.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 00:16   #109
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Pana una alta recordurile mondiale la acceleratie 402 cam sunt disputate de masinile alea cat mai usoare si cu o singura punte motrica. Pe o pista de drag nu ai reusi sa pleci de pe loc fara sa distrugi transmisia (in cazul tau). Cauta sa vezi ce ambreiaj , ce cutie , ce transmisie are cel mai rapid subaru pe 402 m .. si vei fi surprins ca desi erau cam mai mult decat performance ... deja custom ... au tinut fix 4 run-uri . Cand vom avea o pista macar ca in Polonia ... jur ca vei spune de integrale ca sunt pt mers iarna sau pe noroi.

Lucian,ceea ce spui tu e perfect adevarat dar ca de obicei exista si reversul medaliei.Adica pune o masina care stabileste recorduri mondiale pe pista speciala sa alerge intr-o cursa de strada contra unui 4x4 performant.....

Mai avem mult pana sa ne construim masini dedicate doar celor 402m.....momentan alergam in curse de strada cu aceeasi masina cu care ne plimbam seara prin oras,pe la munte sau la mare.......
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 09:19   #110
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Cand vom avea si noi o pista de drag vei vedea ca balanta va inclina catre cei care isi vor face o masina pt pista si una pt plimbari . Parerea mea .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 18:00   #111
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Pana una alta mai lasati cearta ca "fiecare cioara isi lauda puiul".....asa ca fiecare defileaza cu ce are si se descurca asa cum poate.Solutii exista in orice situatie.
Cumetre , daca te referi aici la vreunul dintre cei care au postat ... nu e "misto".
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 18:22   #112
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
Cumetre , daca te referi aici la vreunul dintre cei care au postat ... nu e "misto".

JUPANe nu m-am referit la nimeni in mod special........expresia folosita reflecta un adevar general nu o situatie singulara.

PS.E un proverb.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 15:58   #113
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
JUPANe nu m-am referit la nimeni in mod special........expresia folosita reflecta un adevar general nu o situatie singulara.

PS.E un proverb.
GTA, tata , a fost un misto. ) Era in leg cu ceva " ore de zbor" , dar cred ca ai inteles.
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 23:07   #114
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

sal madcow,poate sapt viit cand "repar" cupra mea r 210cp stock,poate incercam dak vii prin buzau,sau mai bine la cursele de la buzau de pe 22iunie
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 00:27   #115
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
sal madcow,poate sapt viit cand "repar" cupra mea r 210cp stock,poate incercam dak vii prin buzau,sau mai bine la cursele de la buzau de pe 22iunie
din pacate nu cred ca voi veni la cursa de la Buzau pt ca am fost anul trecut si a fost o panarama totala. se fac curse pe 8.06 la Suceava pe aeroport, pe o pista pe care nu sunt canale, denivelari si mancatori de seminte (stii despre ce vorbesc). cat despre masina cred ca "repar" inseamna ca ii faci ceva la motor pt ca daca e stock chiar nu are rost sa ne stricam amandoi ambreiajul.
poate vii la SV - am fost in fiecare an si e din ce in ce mai bine ca si organizare.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 15:36   #116
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

da,o repar cu un kit turbo g2860rs,si eram curios cum stau,nu cred k pot sa vin la sv,dar poate ne int la bucuresti sau buzau,sau constanta
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 16:36   #117
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
da,o repar cu un kit turbo g2860rs,si eram curios cum stau,nu cred k pot sa vin la sv,dar poate ne int la bucuresti sau buzau,sau constanta
interesanta reparatie mergi cu internele stock?
cam peste o luna cred ca o sa am treaba la bucuresti. o sa-ti dau un semn cand se apropie data, poate ne vedem undeva.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 13:44   #118
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

eu sunt mai "mic", dar daca treci prin Buc as incerca si eu cu plecare de pe loc
Achim is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 23:59   #119
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

incercam. oricum cand o fi sa vin o sa anunt din timp .
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 13:55   #120
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Salut Achim poate incerci tot cu una mica,si anume un Opel Astra GTC 2.0T(200cp)...fosta masina a lui TIGER cel cu Leon(respectiv fratele meu)
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -