Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-08, 09:21   #76
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Daca vrei ,iti pot imprumuta eu 4 jante opel pe 16" cu 215/50/16. Nu cred ca ai nevoie de un anumit model sau de jante de expo,pentru cursa de accelerare.Insa sunt aproape sigur ca iti gasesc si vreun amic de-al meu din IS sau BC care ar putea sa-ti dea imprumut jante+gume bune pentru cursa de accelerare...si in felul ala ai avea timp sa le si probezi un pic pana la braila.
Numai bine !
pe 16 ) eu am pe 17 astea de iarna si patinez 1,2 si oleak de trei ) daca vin la curse vin in ideea sa fac ceva, nu sa stau pe loc in timp ce altii ajung deja la finish.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 11:46   #77
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Scuza-ma ca indraznesc sa continui discutia,insa performanta in cursele de accelerare nu vine nicum din cresterea diametrului jantei...ci Dimpotriva. Binenteles cu pastrarea unui diametru total al rotii,cat mai mare,utlizand gume cu talon relativ inalt. Regula valabila pentru puntea de tractiune. Ceea ce spui tu,se intamla in cazul in care micsorezi diametrul rotii ,iar eu nu am sustinut nici o secunda asta
PS: Daca vrei sa nu mai patinezi 2,3 ...pune slickuri de asfalt...am auzit ca va fi curatata calea de rulare,deci...poti da o fuga la cineva din zona ta care alearga/a alergat in campionat si sa-l rogi sa-ti dea o pereche pt 2zile. Toti au stive,si sunt sigur ca nu te va refuza
Succes !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:15   #78
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

eu cred ca se teme putin de "masinile de bucuresti" cum le numea el
zGb is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:24   #79
3TURBOnos
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 187
Wink Re: OPC vs orice cu tractiune fata

zgb se vede ca esti tov cu mpa, numai intoxicatii bagati
iar semnatura aia ma binedispune INTOTDEAUNA, e un fel de 7 dintr-o lovitura!

on: mad cow iti doresc succes, mai ales aici in bucuresti, unde salaslueste multa suferinta si rasini ieftine!
3TURBOnos is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 14:18   #80
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
eu cred ca se teme putin de "masinile de bucuresti" cum le numea el
Si care sunt masini-le alea asa de temut din Bucuresti?
Eu nu am auzit decat de 3-4 .... restul numai vorbe .... si iaras vorbe.
In Bucuresti sunt putini care au masini "potente" si FUNCTIONEAZA .... restul (mareaaaa majoritate ) au cai numai teoretic ... "practica i omoara" - vorba aia.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.

Last edited by Calimero2003; 10-04-08 at 14:21.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 15:44   #81
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Si care sunt masini-le alea asa de temut din Bucuresti?
Eu nu am auzit decat de 3-4 .... restul numai vorbe .... si iaras vorbe.
In Bucuresti sunt putini care au masini "potente" si FUNCTIONEAZA .... restul (mareaaaa majoritate ) au cai numai teoretic ... "practica i omoara" - vorba aia.
lol!!! ce tare esti hai ca ma dau eu cu tine)
am tot un 4x4 ! si sunt din buc si nici latru aiurea pe forumuri=))ca tine
mask2k is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 15:48   #82
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

hai mai vaca nebuna la braila, ca sa te intreb dupa finish: shiiii faaaashi?...sau ai uitat ca suntem in aceeasi grupa?
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 18:05   #83
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
hai mai vaca nebuna la braila, ca sa te intreb dupa finish: shiiii faaaashi?...sau ai uitat ca suntem in aceeasi grupa?
yoda is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 09:39   #84
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by mask2k View Post
lol!!! ce tare esti hai ca ma dau eu cu tine)
am tot un 4x4 ! si sunt din buc si nici latru aiurea pe forumuri=))ca tine
Prietene hadicapul de 100 hp intre mine si tine (vb ca masini stok) nu pot sa-l recuperez momentan ... dar exista un alt Seat Leon 4x4 care e dispus sa incerce cu tine .... sau daca esti asa zmeu poate incerci cu un amarat de Cielo ? ... doar ai S4 .... nu ai avea de ce sa te temi.
Cand spuneam ca nu exista mai mult de 4-5 masini la Buc , care sa participe la asa ceva , stiu ff bine ce spun.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 10:39   #85
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Prietene hadicapul de 100 hp intre mine si tine (vb ca masini stok) nu pot sa-l recuperez momentan ... dar exista un alt Seat Leon 4x4 care e dispus sa incerce cu tine .... sau daca esti asa zmeu poate incerci cu un amarat de Cielo ? ... doar ai S4 .... nu ai avea de ce sa te temi.
Cand spuneam ca nu exista mai mult de 4-5 masini la Buc , care sa participe la asa ceva , stiu ff bine ce spun.
In Bucuresti sunt vreo 2.000 de masini cu care nu ai ce discuta. E editia aia factory tuned.
Si daca vorbesti fix despre comunitatea 4tuning Bucuresti, mai treci pe aici, prinzi un film la mall si dupa aia mai pe seara vezi daca ai avut sau nu dreptate. Si mai lasa astea cu eu nu pot, da sa il vezi pe tata ce iti face.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 18:09   #86
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Prietene hadicapul de 100 hp intre mine si tine (vb ca masini stok) nu pot sa-l recuperez momentan ... dar exista un alt Seat Leon 4x4 care e dispus sa incerce cu tine .... sau daca esti asa zmeu poate incerci cu un amarat de Cielo ? ... doar ai S4 .... nu ai avea de ce sa te temi.
Cand spuneam ca nu exista mai mult de 4-5 masini la Buc , care sa participe la asa ceva , stiu ff bine ce spun.
masini stok sau stock?
doar 100 cai ??? intre mine si tine hmm de cand are leonul 4x4 1,8 t STOCK 244 cai

nu e vb ca nu am de ce sa ma tem sau alte alea oricum nu ma mai intereseaza toate cazanele care exista in tara asta ,m-a deranjat faptul ca vb din auzite si nu prea stii ce vorbesti si vino cu cazanul ala de cielo ca avem altceva pt el si daca trece de acel altceva , ne dam si cu s4 cu el ! si acel altceva e tot un cazan de prin 89 toamna asa care curg tablele de pe el !
bafta si ne mai auzim!

si apropo nu suntem prieteni
mask2k is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 20:52   #87
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Rai sunt astia din PCR !!
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 22:35   #88
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by mask2k View Post
masini stok sau stock?
doar 100 cai ??? intre mine si tine hmm de cand are leonul 4x4 1,8 t STOCK 244 cai

nu e vb ca nu am de ce sa ma tem sau alte alea oricum nu ma mai intereseaza toate cazanele care exista in tara asta ,m-a deranjat faptul ca vb din auzite si nu prea stii ce vorbesti si vino cu cazanul ala de cielo ca avem altceva pt el si daca trece de acel altceva , ne dam si cu s4 cu el ! si acel altceva e tot un cazan de prin 89 toamna asa care curg tablele de pe el !
bafta si ne mai auzim!

si apropo nu suntem prieteni
Dusmane .... se pare ca esti necunoscator in domeniu auto din moment ce nici masina ta nu o cunosti .... Audi S4 a existat in 4 motorizari ... una din ele e Audi S4 4.2 quattro 206 kW (280 PS) ... varianta ta e cea noua sa inteleg ,de 344 bhp dat tot 4.200 aspirat.... puteai sa spui ca nu ai motorizarea aia .... nu sa te spargi in figuri in fata mea .... cat despre prietenul tau din PCR ... sincer nu inteleg de ce esti asa de acid in declaratii tot timpul? ... frustrat cumva?

P.S. --- "priete-ne", crede-ma ca stiu cum se scrie STOCK .... acolo m-am grabit si tastatura imi mai face figuri cateodata ....si apropo ,zi mersi ca nu am zis ca ai cu 50 bhp mai mult ca mine ... ca exista si S4 de 2.300 turbo 169 kW (230 PS),2.700 biturbo 195 kW (265 PS), asa ca nu e nevoie sa te dai in spectacol .... si inca un lucru .... am vazut ca ai scris "ne dam si cu s4 cu el " .... l-ati loat toti la gramada? ... sau nu le ai cu gramatica?
P.S.S. - am editat de 4 ori acest post pt a nu raspunde pe tonul si cu aroganta adoptata de voi .... daca se repeta situatia la voi .... nu am sa mai raspund nici eu asa de elevat.Cred ca suntem persoane destul de mature incat sa vorbim pe un ton respectuos .... chiar daca nu suntem "prieteni".
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 22:59   #89
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Dusmane .... se pare ca esti necunoscator in domeniu auto din moment ce nici masina ta nu o cunosti .... Audi S4 a existat in 4 motorizari ... una din ele e Audi S4 4.2 quattro 206 kW (280 PS) ... varianta ta e cea noua sa inteleg ,de 344 bhp dat tot 4.200 aspirat.... puteai sa spui ca nu ai motorizarea aia .... nu sa te spargi in figuri in fata mea .... cat despre prietenul tau din PCR ... sincer nu inteleg de ce esti asa de acid in declaratii tot timpul? ... frustrat cumva?

P.S. --- "priete-ne", crede-ma ca stiu cum se scrie STOCK .... acolo m-am grabit si tastatura imi mai face figuri cateodata ....si apropo ,zi mersi ca nu am zis ca ai cu 50 bhp mai mult ca mine ... ca exista si S4 de 2.300 turbo 169 kW (230 PS),2.700 biturbo 195 kW (265 PS), asa ca nu e nevoie sa te dai in spectacol .... si inca un lucru .... am vazut ca ai scris "ne dam si cu s4 cu el " .... l-ati loat toti la gramada? ... sau nu le ai cu gramatica?
P.S.S. - am editat de 4 ori acest post pt a nu raspunde pe tonul si cu aroganta adoptata de voi .... daca se repeta situatia la voi .... nu am sa mai raspund nici eu asa de elevat.Cred ca suntem persoane destul de mature incat sa vorbim pe un ton respectuos .... chiar daca nu suntem "prieteni".
Era ok daca dupa ce editai de 4 ori, gandeai macar o data.
Nu vad unde vezi tu tonul respectuos.
Ti se pare tie ca suntem noi frustrati, eu poti sa iti garantez ca suntem doar satui.
La gramada, la negramada e bine ca l-am luat. Il conduc eu in toate zilele care incep cu R si in restul timpului il conduce el. Asta e, suntem si noi mai saraci.
Pana una alta ai primit o provocare pe care o eviti. Puteai sa zici. Nu ma dau. Era suficient.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 13:11   #90
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

nu ati vrea voi sa va certati pe alt topic? defapt... voi va certati pe orice topic, asa ca imi bat gura degeaba.

m-am dat aseara cu M3 321 CP - din mers l-am batut cu jumatate de masina odata, si a doua oara oleak mai mult (ne-am dat de la 50 la ora pana la 200). am incercat si de pe loc - am luat-o cu 2-3 masini - greu cu FWD
MadCow is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -