Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-08, 18:43   #91
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Era ok daca dupa ce editai de 4 ori, gandeai macar o data.
Nu vad unde vezi tu tonul respectuos.
Ti se pare tie ca suntem noi frustrati, eu poti sa iti garantez ca suntem doar satui.
La gramada, la negramada e bine ca l-am luat. Il conduc eu in toate zilele care incep cu R si in restul timpului il conduce el. Asta e, suntem si noi mai saraci.
Pana una alta ai primit o provocare pe care o eviti. Puteai sa zici. Nu ma dau. Era suficient.
MPA - te stept la start cu masina ta .. pe ce vrei tu facem ...
Pe prietenul tau il asteapta un tovarasi de-al meu tot cu un Seat ... pardon .. balot cum ziceti voi .... dar tovarasu ala al meu zice ca el e super onorat sa se dea cu un ditamai S4 ... asa ca propune si o suma modica ceva 1000-2000 ... ca voi puneti mana de la mana .... nu e problema la voi.
Cat pentru restul APLAUDICILOR .... ne`a la oii ma ...
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 21:29   #92
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Cred ca si moderatorii s-au plictisit de atata suferinta...Pana la urma Bogdane, pleci inspre Braila? Daca sunteti din AMC care plecati duminica, poate punem de o plecare in comun. Suntem si noi ceva masini care plecam incolo. Care pe roti, care pe platforma...
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 21:38   #93
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
MPA - te stept la start cu masina ta .. pe ce vrei tu facem ...
Pe prietenul tau il asteapta un tovarasi de-al meu tot cu un Seat ... pardon .. balot cum ziceti voi .... dar tovarasu ala al meu zice ca el e super onorat sa se dea cu un ditamai S4 ... asa ca propune si o suma modica ceva 1000-2000 ... ca voi puneti mana de la mana .... nu e problema la voi.
Cat pentru restul APLAUDICILOR .... ne`a la oii ma ...
Daca Polo ar functiona mometan ar fi interesant sa vedem.
Daca ai pretentii la o masina de 450 de cp si 5 secunde suta sa ma anunti. Asta cu masina ta pe numele tau.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 22:34   #94
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Cred ca si moderatorii s-au plictisit de atata suferinta...Pana la urma Bogdane, pleci inspre Braila? Daca sunteti din AMC care plecati duminica, poate punem de o plecare in comun. Suntem si noi ceva masini care plecam incolo. Care pe roti, care pe platforma...
nu vin la braila cu masina din cauza ca nu au venit jantele si anvelopele. voi fi prezent pe 3 mai la mare. probabil ca vom merge cu cineva cu masina.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 00:35   #95
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

...........................................

PMA - momentan nu am masina cu asa mari pretentii ... deci nu pot sa emit asa mari pretentii ... masina de care zici tu are aproape de 3 ori mai multi cai decat aveam eu stock .. deci ...
P.S. - MPA pe tine te cunosc si sper sa pastram acelasi ton moderat amandoi ... la noi nu e nevoie de jigniri pt a spune ceva.

Last edited by lascarica; 13-04-08 at 01:23. Reason: Nu are rost sa raspunzi la asa ceva cu aceeasi moneda..era de ajuns un report...
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 01:29   #96
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

rog un moderator sa dea un ban userului gigi_bekali sau macar un avertisment.

in alta ordine de idei, se pare ca UGA merge mai bine ca niciodata. s-a dat in seara asta cu un evo 9 estimat la 360 cp si l-a batut din mers...... dupa care, spre surprinderea tuturor l-a batut si de pe loc. bravo domnu' inginer
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 13:30   #97
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
nu sunt demoralizat deloc. pacat ca inca nu am noul soft pt masina si restul upgrade-urilor montate. eu sunt multumit de cum trage masina, insa e destul de greu sa lupti cu greutatea, de asta ma interesa sa ma dau cu masini de greutate apropiata, iar vec-ul dupa cum spune are 300 de kg mai putin decat mine. oricum daca ne vom intalni vreodata as incerca pt ca nu ma intereseaza daca pierd sau castig spre deosebire de altii de pe forum, care nu pot accepta o infrangere.

in weekend va fi intalnirea pe care o programam de ceva timp, eu, UGA, M3 si Evo 9 - cursele vor fi "din mers". va voi tine la curent - sper sa fie soare.
i-mi pare f rau ca nu cred ca ne vom da vreodata ,(am facut masina praf ) asta e multa bafta
vec is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 15:54   #98
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by vec View Post
i-mi pare f rau ca nu cred ca ne vom da vreodata ,(am facut masina praf ) asta e multa bafta
Emile ma bucur ca ai scapat intreg. Fierul se face si la cum te cunosc ... nu lasi tu lucrurile asa.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 17:34   #99
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by vec View Post
i-mi pare f rau ca nu cred ca ne vom da vreodata ,(am facut masina praf ) asta e multa bafta
nasol, sper ca n-ai patit nimic.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 19:49   #100
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Emile ma bucur ca ai scapat intreg. Fierul se face si la cum te cunosc ... nu lasi tu lucrurile asa.
Luciane cred ca de data asta, asa le va lasa...nu stiu daca ai vazut masina
zGb is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 14:05   #101
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
in alta ordine de idei, se pare ca UGA merge mai bine ca niciodata. s-a dat in seara asta cu un evo 9 estimat la 360 cp si l-a batut din mers...... dupa care, spre surprinderea tuturor l-a batut si de pe loc. bravo domnu' inginer
desi putin neconcludenta cursa, s-ar putea zice, eu unul sunt cu inima cat un continent de mare pentru ca masina merge f bine...multumesc domnu' contabil
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 17:04   #102
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

cursele din mers sunt un artificiu gasit de cei cu masini usoare si cu o singura punte motrica care in lumea noastra si a celor mai importante competitii de profil...au valoare 0
daca in schimb, acea masina bate dupa loc ...pe 400m... atunci tot respectul
CZR is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 19:00   #103
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

daca mergi pe autostrada si te intalnesti cu unu ce ii zici? coae hai sa ne oprim pune-ti femeia sa dea startu si te intorci dupa ea, sau ii dai "din mers" ?
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 19:26   #104
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
daca mergi pe autostrada si te intalnesti cu unu ce ii zici? coae hai sa ne oprim pune-ti femeia sa dea startu si te intorci dupa ea, sau ii dai "din mers" ?
good point. sau se face mic si ca nu observa intentziile celuilalt
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 20:41   #105
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: OPC vs orice cu tractiune fata

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
daca mergi pe autostrada si te intalnesti cu unu ce ii zici? coae hai sa ne oprim pune-ti femeia sa dea startu si te intorci dupa ea, sau ii dai "din mers" ?
Intr-o lume ideala am avea toti masini de 2-3000cp.....0-100km/H in 0.1 sec.....vit max. minim 350 km/h....franare de la 300-0km/h in 10m.....consum mixt 1-1.5%....etc.

Iar in cazul prezentat de tine masinile si-ar da startul reciproc prin bluetooth.....din mers sau de pe loc...

Pana una alta mai lasati cearta ca "fiecare cioara isi lauda puiul".....asa ca fiecare defileaza cu ce are si se descurca asa cum poate.Solutii exista in orice situatie.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -