Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 28-05-10, 20:53   #31
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

tot nu m-am lamurit...in continuare o sa pic cu 997 turbo si rs 6 ?
tot nu schimbati ceva la s5 ala?!repet...ce pot face eu cu 2.5 turbo vs masinile mentionate?!NIMIC!ura!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 28-05-10, 21:28   #32
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Din nou sunt discutii de masina scumpa vs masina ieftina...
Din punctul meu de vedere 2.5 turbo 4x4 este bine acolo unde este in grupa...puteti verifica si grupele de la vtm de unde in mare sunt inspirate grupele astea...nu cred ca subaru ar pica in alta grupa la vtm decat cu 997 si rs6
Nu cred ca se putea imparti grupa de 4x4 in trei...e deja impartita parca in doua, spre deosebire de anul trecut, si la fel si grupele de diesel...
Singura grupa unde mi se pare plaja prea mare este S3, unde intra de la 1601 turbo pana la 2500 turbo, favorizand doar motoarele mari si tractiunea spate...parerea mea e ca se putea imparti in doua, adica 1.6-2000 turbo si 2.0-2.5 turbo...rezultand grupe mult mai echilibrate...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 08:56   #33
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Din nou sunt discutii de masina scumpa vs masina ieftina...
Din punctul meu de vedere 2.5 turbo 4x4 este bine acolo unde este in grupa...puteti verifica si grupele de la vtm de unde in mare sunt inspirate grupele astea...nu cred ca subaru ar pica in alta grupa la vtm decat cu 997 si rs6
Nu cred ca se putea imparti grupa de 4x4 in trei...e deja impartita parca in doua, spre deosebire de anul trecut, si la fel si grupele de diesel...
Singura grupa unde mi se pare plaja prea mare este S3, unde intra de la 1601 turbo pana la 2500 turbo, favorizand doar motoarele mari si tractiunea spate...parerea mea e ca se putea imparti in doua, adica 1.6-2000 turbo si 2.0-2.5 turbo...rezultand grupe mult mai echilibrate...
997 si rs 6 la vtm?!tare rau!cred ca ar trebui sa fie vtm de monte carlo!
grupele acestea sunt dezechilibrate iar daca se vor mentine, baietii de la tulcea se vor trezi fara masini!chiar nu judeca nimeni?!
yoda is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 09:08   #34
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
997 si rs 6 la vtm?!tare rau!cred ca ar trebui sa fie vtm de monte carlo!
grupele acestea sunt dezechilibrate iar daca se vor mentine, baietii de la tulcea se vor trezi fara masini!chiar nu judeca nimeni?!
sunt destule evo-uri si sti-uri capabile sa bata rs6 si porsche ... doar nu al tau.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 11:41   #35
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
997 si rs 6 la vtm?!tare rau!cred ca ar trebui sa fie vtm de monte carlo!
grupele acestea sunt dezechilibrate iar daca se vor mentine, baietii de la tulcea se vor trezi fara masini!chiar nu judeca nimeni?!
Nu inteleg ce va tot plangeti atat?
Bine ca in Ungaria nu are nimeni nimic de comentat.

https://www.youtube.com/watch?v=uYpYzRAzggk
vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 12:31   #36
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

@yoda : nu mi-o lua in nume de rau dar pana sa te gandesti la 997 sau rs6 bate intai tot ce e sub 2.5t 4X4.....
pepy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 12:44   #37
dragusu

Stage 5
 
dragusu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 467
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by pepy View Post
@yoda : nu mi-o lua in nume de rau dar pana sa te gandesti la 997 sau rs6 bate intai tot ce e sub 2.5t 4X4.....
pepy u ai fost cu speedsterul alb la tulcea?nu ai intrat in primi 3?
dragusu is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 13:00   #38
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Post Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
tot nu m-am lamurit...in continuare o sa pic cu 997 turbo si rs 6 ?
tot nu schimbati ceva la s5 ala?!repet...ce pot face eu cu 2.5 turbo vs masinile mentionate?!NIMIC!ura!
Doctore vrei sa schimbam grupele pentru tine? Bun tu ai 2.5 turbo 4x4 si igor cu skyline are 2.6 turbo 4x4 e diferenta de 100cmc da?De ce a lu Igor scoate vreo 10.33?Pentru ca a investit vreo 50000$,si are masina competitiva.Apropo igor mai are un subaru ca al tau care scoate cam 800 hp si 10.74 aaaaaaaaa ce mai zici nu e posibil sa bati rs6 si porsche?Eu zic ca ar fi bine sa mai schimbam pe sub capota corect?Ce sa fac acum sa impart grupa in 15 categorii?Hai sa fimseriosi si sa tragem tare pe modificarea masinii nu pe modificarea grupelor.Si de ce o sa ne trezim fara masini?Ca numai vii tu?Te rog eu trezeste-te la realitate si lasa atitudinea asta.Pana sa te gandesti la rs6 si 997 zi cate subaru sau evo bati tu din cele pe care le cunoastem cu ceva modificari?Vrei sa mergi si la cabinet cu masina si in acelasi timp sa fii nr 1 la grupa s5?Cam greu da nu imposibil.

Last edited by xfactor; 29-05-10 at 13:07.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 15:30   #39
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by xfactor View Post
Doctore vrei sa schimbam grupele pentru tine? Bun tu ai 2.5 turbo 4x4 si igor cu skyline are 2.6 turbo 4x4 e diferenta de 100cmc da?De ce a lu Igor scoate vreo 10.33?Pentru ca a investit vreo 50000$,si are masina competitiva.Apropo igor mai are un subaru ca al tau care scoate cam 800 hp si 10.74 aaaaaaaaa ce mai zici nu e posibil sa bati rs6 si porsche?Eu zic ca ar fi bine sa mai schimbam pe sub capota corect?Ce sa fac acum sa impart grupa in 15 categorii?Hai sa fimseriosi si sa tragem tare pe modificarea masinii nu pe modificarea grupelor.Si de ce o sa ne trezim fara masini?Ca numai vii tu?Te rog eu trezeste-te la realitate si lasa atitudinea asta.Pana sa te gandesti la rs6 si 997 zi cate subaru sau evo bati tu din cele pe care le cunoastem cu ceva modificari?Vrei sa mergi si la cabinet cu masina si in acelasi timp sa fii nr 1 la grupa s5?Cam greu da nu imposibil.
poti sa-mi spui si mie cine esti tu si ce masina competitiva ai ca sa ne dai noua sfaturi despre cati bani trebuie sa bagam in masini ? ati facut niste grupe dupa ureche! daca tie ti se pare corect ca un 1.8 T (sau 2.0) tractiune fata sa fie in aceeasi grupa cu ursi 2.0 sau 2.5 cu chiuloasa de 2.8 sau ce pun ei cu tractiune spate, iar integralele sa fie toate in aceeasi grupa atunci va felicit pentru alegeri. eu am investit in masina multi bani ca sa o duc de la 240 la 400 si desi nu-mi place sa recunosc nu pot sa ma compar cu BMW-urile turbo din cauza tractiunii.
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 16:16   #40
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

As vrea sa punctez cateva chestii daca se poate.

1 Ca o idee generala; daca ar fi grupele pe timpi nu ar mai spune nimeni ca ar fi la bataie cu porsche sau cu x , y ,z ... ai fi la bataie cu timpii .. deci ar fi o rezolvare.
2 @Madcow : In general ursii de care spui tu sunt masini dedicate pentru acest gen de curse... nu sunt masini de trada modificate .. sunt masini care sunt folosite in weekend si/sau la o cursa.
Ce vreau sa spun e ca, chiar daca nu ar fi ursii, ar fi alte minunatii de 900kg fara interior care ar fi mai performate decat masina ta probabil.

Concluzia e ca daca ai avea o masina speciala pentru acest tip de evenimente ai avea alte performante. ( presupun ca asta se incurajeaza )
Deci nu e vina grupelor.


Parerea mea.
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 16:24   #41
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Bun nu stim noi sa facem grupele ok ia sa vad ce idei imi dati voi cam cum sa fie grupele.Astept sa vad ideile voatre.Suntem deschisi la idei nu suntem comunisti,te rog schimba tu grupele daca iese bine o sa le folosim.Dupaia o sa iti platim drepturi de autor(nu glumesc).Sa vad idei daca vrem sa iasa bine nu comentarii ca ba tu ce masina ai(poate am lastun problem?).Hai va rog frumos niste exemple.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 16:56   #42
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by xfactor View Post
Bun nu stim noi sa facem grupele ok ia sa vad ce idei imi dati voi cam cum sa fie grupele.Astept sa vad ideile voatre.Suntem deschisi la idei nu suntem comunisti,te rog schimba tu grupele daca iese bine o sa le folosim.Dupaia o sa iti platim drepturi de autor(nu glumesc).Sa vad idei daca vrem sa iasa bine nu comentarii ca ba tu ce masina ai(poate am lastun problem?).Hai va rog frumos niste exemple.
Grupa 1 .. masini care scot timp mai mare de 14s pe 400m ...
Grupa 2 .. masini care scot timp mai mare de 13s pe 400m ...
samd

timpii sunt pur de exemplu.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 17:12   #43
Gigi26

Stage 4
 
Gigi26's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 215
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

si acesti timp de unde ii stim?Poate scoate un timp mai prost ca sa intre la s1 spre exemplu.
Gigi26 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 17:32   #44
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

ati sarit toti in capul lui yoda... gata acum facem comparatie cu ungaria ... cate masini dedicate de drag si atat sunt in romania ...foarte putine ...
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 17:40   #45
Gigi26

Stage 4
 
Gigi26's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 215
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Pai asta e si ideea,cum ridicam noi nivelul curselor ? daca ramanem pe grupele vechi cu un soft si ei grupa..?
Gigi26 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -