Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-10, 11:25   #76
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Din pacate nu toti gandesc la fel, pentru unii nu conteaza numai cupele se pare, si sa fie in grupa doar cu masini pe care sunt siguri ca le pot bate
__________________
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp


vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 11:30   #77
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
E pacat pentru ca multi vor sa se dea doar daca pot fi in top3.
Am vorbit cu cativa amici, si desi spun ca sunt pasionati de masini si alergat nu vor sa se dea pe motiv ca " pt ce sa dau 1 mil daca nu ma clasez in primii 3?"... raspunsul e simplu FOR FUN, sau pentru ca este un cadru legal... O astfel de cursa face diferenta intre adevaratii pasionati si restul. Sa nu mai aduc aminte ca dragurile sunt f rare la noi, mai ales pe aeroporturi.

Eu macar nu ma declar racer si nici n-am masina pentru asa ceva, dar restul care au si refuza pe motiv ca nu au sanse in top 3 ce sa spun...daca ar gandi toti asa probabil cursa s-ar desfasura in 15oameni
Amicii aia numai pasionati nu sunt...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 16:07   #78
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by dragusu View Post
idee este ca daca incep cursele de la 10 pana la ora 15 sau 17 sunt calificari se merita sa platesti 100lei sa te dai..ca te dai cu cine vrei...dupa daca intri si in finala e ca un bonus
eu asa vad cursele astea si par destul de ok
Up ... exact asa ma gandesc si eu.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 09:40   #79
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Total de acord!
Ideal ar fi sa si mearga cronometrarea, sa fie si organizatorii mai bine organizati (nu ma refer la Iany, ci la cei care "sorteaza" concurentii catre start de la care eu am luat si cateva injuraturi ultima data ...) si concurentii sa fie cu mai mult bun simt pt ca toti platim sa ne distram si e civilizat sa stea la rand fiecare indiferent cine e si ce masina are (nu cum mi-a zis mie unul dintre organizatori ultima data la Tulcea ... "pai nu vezi mah ce masina are ala?"). Speechless....
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 13:05   #80
Gigi26

Stage 4
 
Gigi26's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 215
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Cand aveti probleme cu organizatori de ce nu mergeti la 1 din oficiali(presupun ca fiecare cunoaste pe cineva),pe mine cum ma sunat fabi sa-mi zica ca unul de la paza face urat unde e el?asa ar trebui procedat.
Nu stiu cine tea injurat eu eram in duba la finale si nu stiu daca a venit cineva si nu iam raspuns la ce ma intrebat.chiar daca nu am raspuns pe moment iam zis sa astepte pana termin ce aveam de facut.
Nu sorteza nimeni concurenti catre start,in calificari vi algeti singuri iar in finale te-as sfatui sa citesti regulamentul .multumesc
Gigi26 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 16:48   #81
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Daca tot vorbiti de distractie,de fun,ceea ce nu contesta nimeni de altfel,de ce s-a impartit grupa S6 (diesel) in 2 si S5 (AWD) nu se imparte?

Nu zice nimeni ca trebuiesc 1000 de grupe,dar daca s-a aplicat o logica pentru grupa diesel de ce nu se aplica si pt 4x4?
Toti cei pasionati de drag racing stiu ca nu au cum sa aiba pretentii la podium fara investitii mari,pentru ca nivelul competitiei a crescut enorm,dar nu inteleg de ce s-a aplicat imparteala la diesel si la AWD nu se poate..Daca s-a facut acolo un compromis,de ce nu se poate face si in alte parti?

Impartiti grupa AWD in 2 ca la diesel, >2000cmc si +2000cmc
PS: Chiar daca am AWD,aceasta impartire nu m-ar ajuta pt ca am motor de 2.2,deci nu am postat pentru interese proprii.
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 20:06   #82
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
Daca tot vorbiti de distractie,de fun,ceea ce nu contesta nimeni de altfel,de ce s-a impartit grupa S6 (diesel) in 2 si S5 (AWD) nu se imparte?

Nu zice nimeni ca trebuiesc 1000 de grupe,dar daca s-a aplicat o logica pentru grupa diesel de ce nu se aplica si pt 4x4?
Toti cei pasionati de drag racing stiu ca nu au cum sa aiba pretentii la podium fara investitii mari,pentru ca nivelul competitiei a crescut enorm,dar nu inteleg de ce s-a aplicat imparteala la diesel si la AWD nu se poate..Daca s-a facut acolo un compromis,de ce nu se poate face si in alte parti?

Impartiti grupa AWD in 2 ca la diesel, >2000cmc si +2000cmc
PS: Chiar daca am AWD,aceasta impartire nu m-ar ajuta pt ca am motor de 2.2,deci nu am postat pentru interese proprii.
Eu personal te sustin in initiativa asta, pe simplul motiv ca de obicei la un drag event sunt mai prezente mai multe masini 4x4/awd decat diesel-uri in totalitate (nu retin cifrele evenimetului de la Tulcea dar sper sa nu ma fi inselat)
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 20:36   #83
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

o simpla intrebare pt a arata idiotenia grupelor...ce se intampla cu un Golf 5 2.0 TDI 4x4 intra la "dizel" sau la AWD? sau mai interesant un Suzuki swift 1.4 AWD la start cu un RS6 sau 911 Turbo
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 20:53   #84
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Ti se par masinile pe care le-ai enumerat tu pt drag?Dupa cum se vede nici grupele nu le stii diesel 4x4 intra la grupa s7 diesel.Inca o pronlema grupa s5 trebuie impartita asa pana in 1.8(seat audi) pana in 2000(subaru evo) pana in 2500(iar subaru s.a) si peste 2500(porsche, rs6).Asa ar trebuii ca sa fie toata lumea multumita.Si dupaia o sa inceapa altii pai stai la s1 de ce sa participe crx care au la baza 150 de cai,la s2 de ce sa participe mazda lui Luci ca e modificata,LA S3 da de ce intra pepi ,nsl , nebunu,si iulica fostu wpp,La s4 de ce intra bobi, ewald cu viperu s.a.De ce participa la s5 igor ca nu e din ro sau ghita ca ii trage bine sau ricky ca are porsche alb sau cata ca are break.La s6 de ce participa iulica gto ca o are prea modificata si la s7 la fel.Nu o sa mai aiba sfarsit asta cu grupele.Eu cred ca toata luma vrea pe podium dar nu e loc pt toata lumea acolo.Kiki tu nu ai venit la tulcea,ai fost la alta cursa pt erau grupele lr si erai sigur ca o sa castigi.Cand o sa avem si noi o cronometrare decenta o sa fie foarte simpla pana atunci asta e.Poate la editia viitore din iulie o sa modifiam grupa s5 deja ne gandim la asta.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 21:04   #85
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
o simpla intrebare pt a arata idiotenia grupelor...ce se intampla cu un Golf 5 2.0 TDI 4x4 intra la "dizel" sau la AWD? sau mai interesant un Suzuki swift 1.4 AWD la start cu un RS6 sau 911 Turbo
Observ ca tu esti un finut si vb elegant cu niste oameni pe care nu ii cunosti dar e ok, o sa iti raspund eu,
cursele de DRAG nu sunt facute pt golfuri 4X4 tdi cu soft sau fara care au pretentia de a castiga si nici pt Suzuki swift 1.4 AWD, DAR daca acestia au placerea de a se inscrie si de a partacipa nu le interzice nimeni. Daca sunt ATAT de multi care isi doresc sa se intreaca doar cu masini la fel ca a lor sa incerce cineva sa organizeze curse de drag mono marca/model/motorizare.

Nu e normal sa se conteste un regulament ! dasta se numeste regulament!

PS. Ati auzit pe cineva sa spuna ca lui nu ii convin grupele pt ca el bate pe toata lumea?
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 21:10   #86
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Poate ca ar fi o idee sa fie doar libere, eventual sa se faca si clasament oficial, dupa un anumit tip de grupe, dar in acelasi timp, sa apara in tabelul cu participantii, dupa cursa: putere, supraalimentare ulterioara (turbo, nitro, compresor), motor central (da sau nu), tip tractiune si timpi scosi. Astfel incat, dupa cursa, fiecare participant sa se poata evalua, in functie de ceilalti, dupa ce sistem de grupe vrea.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 21:15   #87
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Hai ca asta a fost ideea anului.Pai si dupa tine cam cum crezi ca se va ajunge?Mai aveti? Acum sincer hai sa ne oprim aici cu ideile.
xfactor is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 22:16   #88
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by xfactor View Post
Hai ca asta a fost ideea anului.Pai si dupa tine cam cum crezi ca se va ajunge?Mai aveti? Acum sincer hai sa ne oprim aici cu ideile.
Ceva concurenta la S4 din Moldova?

Exista posibilitatea de a ma baga la S5 cu tractiune spate?
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 22:19   #89
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
o simpla intrebare pt a arata idiotenia grupelor...ce se intampla cu un Golf 5 2.0 TDI 4x4 intra la "dizel" sau la AWD? sau mai interesant un Suzuki swift 1.4 AWD la start cu un RS6 sau 911 Turbo
Nu te mai plange atat ca nu ai motive. Seatul tau cand era la noi s-a clasat in primii trei la Satu Mare, la Tulcea si la Constanta, unde grupele au fost cele pe care le contesti cu atata vehementa. Asta e, vezi ca iei bataie, faci investitii si revii mai puternic. Acum la Alexeni ai ocazia sa demonstrezi ca masina ta merge macar cum mergea cand ai cumparat-o.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 22:25   #90
xfactor

Stage 5
 
xfactor's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 340
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROVOCARI PENTRU ALEXENI,URZICENI DIN 06.06.2010

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Ceva concurenta la S4 din Moldova?

Exista posibilitatea de a ma baga la S5 cu tractiune spate?
Doar la libere Bobi,si cred ca pisica 4.4 biturbo 850 hp da sa vedem daca ajunge.Nu cred ca ajunge si ursu din Ukraina care scoate sub 10.O sa stiu vineri cand vin.
xfactor is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -