Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

View Poll Results: Taxa CNCA. Cat?
20 RON / sectiune, 30 RON ambele sectiuni (SPL + SQ) 40 44.44%
40 RON / sectiune, 60 RON ambele sectiuni (SPL + SQ) 10 11.11%
50 RON / sectiune, 75 RON ambele sectiuni (SPL + SQ) 35 38.89%
60 RON / sectiune, 90 RON ambele sectiuni (SPL + SQ) 5 5.56%
Voters: 90. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-06-10, 21:17   #46
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

cel mai bun exemplu ar fi zic eu raidaru care desi(cel putin eu nu stiu sa fi fost)nu a fost implicat in organizarea multor evenimente a postat rezultate de la acele evenimente fara nici o obligatie,sincer nu cred ca din toti cei care sunt prezenti nu se gaseste cineva care sa vrea sa posteze rezultatele unei etape

si tot in aceeasi ordine de idei .. si ovi si multi altii, colegi pe alt forum

stiu foarte bine ca mai sunt persoane care promoveaza etapele CNCA pe alt forum ...
lucru care invers nu ar fi posibil ...

cunosc cazuri in care promovarea unui eveniment x pe 4tuning a fost imediat stearsa si sa lasat cu avertizari ...
__________________
INsonorizari profi
YM shokaliptiku
0742090285

my audio car --> https://forum.4tuning.ro/384-sistemul...ream-team.html
Shokaliptiku is offline  
Old 21-06-10, 21:19   #47
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Cred ca discutiile cu adevarat utile se vor purta Sambata seara sau poate chiar Duminica.
propun cu inflacarare sambata
pentru ca multi vor pleca de sambata seara din diferite probleme
unii cu familia ... altii care nusi permit cazarea ,acasa ( asteptandusi premiile prin posta - asta fiind alt subiect) etc
Shokaliptiku is offline  
Old 21-06-10, 21:52   #48
LittleM@n

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 89
Member of:
[Toyota]
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Pai hai sa facem premierea pentru SPL sambata, dupa competitie, iar apoi duminica, cea pentru SQ.

Parerea mea, ca un necunoscut din exterior, din ce v-am vazut aici pe forum si la competitia de la Cluj: sunteti o mana de oameni, va stiti intre voi, prin urmare va cam jucati intre voi. Fie cu prietenii sau nu, tot va stiti, si intr-un fel sau altul tot v-ati ajuta.
O organizare are nevoie de oameni; oameni care vor sa faca treaba. Sincer, din ce am vazut eu, ei exista in numar oarecum mare, trebuie doar sa aiba atribuita o sarcina.

Nu inteleg de ce va lungiti atat la vorbe si scrieti texte interminabile (am citit absolut tot pana acum), cand aici treaba e simpla. Cineva (foarte probabil, din ce inteleg, Rellaxx sau Bigu) trebuie pur si simplu sa puna pe hartie ce e de facut, cati oameni sunt necesari, apoi sa se gandeasca din ce stiu care ar fi ok pentru activitatea aia, iar mai apoi sa vorbeasca cu respectvii despre eventuala sarcina. Hai ca nu e chiar atat de greu.
Iar problema principala nu este nici de spatiu, nici de taxa, nici de intrare, nici de corturi sau scaune, ci pur si simplu de comunicare: ce fac, cu cine ma duc, care e ordinea, etc; iar la final, sa existe rezultatele puse frumos in vazul public, iar in seara respectiva (sau a doua zi, na, sa nu zicem ca exageram) postate pe net.

Vreti sa va spun eu cum ma asteptam sa fie?
Sa fie o lista cu cei care participa (ca doar d-aia ne inscriem inainte), sa primesc un numar de ordine, si sa stiu ca stau la coada pentru: -incadrare in clase, iar apoi pentru -masuratoare; masuratorile, sa fie afisate mari, pe masura ce se fac, pe o tabla/hartie/proiector/LCD/cu creta pe jos/ce vreti voi, pentru toata lumea; la final, sa se faca sortarea si sa ma duc la scena si ma uit cum se dau premiile; a doua zi la fel. Sa fie cineva care sa se ocupe de intrare/aranjarea masinilor, cineva care sa se ocupe sa vada cine e urmatorul, si tot asa; nu unu-doi oameni sa faca tot. E aberant asa, si e clar ca dureaza toata ziua in loc sa se termine la 2-3.

Nu vreau sa par ca-mi dau aere, ca fac pe desteptul, ca vreau sa va fac planuri, sau eu stiu ce altceva. Nici nu vreau sa intoarceti tot ce am zis aici, sa va apucati sa disecati, etc. Pur si simplu vreau sa spun ca daca fiecare, in loc de a posta povesti s-ar gandi mai bine la cum sa ajunga, cum sa-si termine mai repede masina, cum sa ajute la organziare, sa vina cu o idee, cu o atitudine, cu o actiune, etc, totul ar decurge mult mai lin, si nici nu v-ati mai "intepa" inutil.


Repet, tot ce am zis aici am zis din punct de vedere al unui simplu pasionat, care a fost la prima participare, si asta-i tot. Sper sa intelegeti corect ceva din perceptia mea asupra voastra.



L.E.: Se pare ca Rellaxx a scris pe celalt topic ce am vrut eu sa sustin si sa atrag atentia aici.

Last edited by LittleM@n; 21-06-10 at 21:55.
LittleM@n is offline  
Old 21-06-10, 22:52   #49
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

oho ... uite cata luxul ...
ideea lui relaxu cu polul democratic a fost excelenta .. asa putem vedea si noi cine si unde voteaza ...

si mai ales cine voteaza ...

putem vedea cu mare usurinta voturi duble ...

pilula_20 -> audiopil ... ce mai urmeaza !?
+1 audiophil
+1 audiophile
+1 audiop*** ...
( ca doar e moda userilor facuti "pe moment" cu 0 posturi, cu 0 threaduri ..dar care voteaza ... bun asea .. CINSTE LOR )

ce facem pana la urma ...
e democratic ... votam ... ( sau ne batem joc dupa caz )
cautam si gasim metode sa "anulam" poll ul ...
sau spunem un lucru la inceput .. dupa aceea dam vina pe altii si spunem ca ... una spunem si alta facem dupa posibilitati ... DEMOCRATIC pe cuvant !!!
Shokaliptiku is offline  
Old 21-06-10, 23:32   #50
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Asi vrea sa-l vad pe acela care spune ca nu isi permite 30ron in plus la o taxa de participare dar a investit cateva mii de euro in sistemul audio. sa nu uitam ca in 2004 la primele etape dB Drag, plateam 50ron ca persoana fizica si 100ron daca erai firma care lucreaza in domeniul car audio iar organizarea era mai slaba decat acum si nimeni nu mai comenta nimic.
20ron taxa de participare???..... sa fim seriosi, daca mergi cu 20ron sa mananci la terasele din Romexpo, iti ajung de 5 mici un carnat si o bere.
Votez 50ron si consider ca este o suma mica pe care si-o poate permite oricine sa o plateasca pe langa celelalte costuri, deplasare, cazare, etc etc. Trebuie sa recunoastem ca este o pasiune care nu este tocmai ieftina dar in care investim cu totii iar acum ne cramponam de un rahat de suma. Pana la urma nu ne obliga nimeni sa participam la aceasta competitie, o facem din X motive, pasiune pt sunet, pt performanta, pt a te perfectiona si a invata lucruri noi in domeniu, pt faptul ca ai cateva zile in care evadezi si te intalnesti cu prietenii, pt ca sa ia raftul plin cu cupe acasa sau pur si simplu pt a concura cu cineva. Fiecare o face din motive proprii dar daca 30ron este o suma care va sta in cale, mai bine ati alege alt hobby.
Vad ca se poarta discutii peste discutii si sunt multi revoltati, Fratilor.....ce este atat de greu de inteles??? pana acum cineva a sustinut financiar toata distractia iar acum nu prea se mai poate. Avem doua variante, Prima ar fi sa dam si noi o mana de ajutor indiferent ca acest ajutor este o simpla taxa de participare pt a mai inlesni situatia grea prin care trec organizatorii sau A Doua varianata, sa stam cuminti acasa si sa ne gandim ce frumos era odata.
Ne vedem sambata. Numai bine.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline  
Old 21-06-10, 23:45   #51
alex MG ZR 160

Stage 5
 
alex MG ZR 160's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Albert a punctat cel mai bine. referitor la cost aparatura - cost etapa.

in legatura ar mai fi o varianta :
O parcare mare de mall ceva ( care sa fie moca ) si unde sa na strangem ca niste prieteni , fara cupe , fara ore fixe , fara ........... Facem pariu ca nu se strang foarte multi pentru ca nu o mai vad ca o competitie.

Nu mai aduceti in discutie costurile de la Arad la Constanta sau alte din alea ca toti mai mult sau mai putin le am suportat , dar spre deosebire de trecut acum mai sunt oameni care vin. Inainte exista sansa sa bati un drum pana la Cluj si sa bai doar o masuratoare pe termlab cu inca 2 concurenti . Atunci cum vi se mai pare ???????

Exact cum s-a mai enuntat si mai sus , haideti sa facem toti ( cei implicati in concursuri indiferent de numele lui ) o sedinta sambata dupa concurs.
alex MG ZR 160 is offline  
Old 22-06-10, 08:09   #52
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

anumite afirmatii ma fac sa zambesc ...
amar sau nu ... dar zambet se numeste ...

inainte de a face anumite afirmatii cred ca e bine sa ne gandim din ce categorie facem parte ...
1) categoria celor care au platit mii de euro pentru sculele lor
2) categoria celor care au scule de mii de euro

- facem parte din categoria de pasionari care au platit 80 90 sau chiar 100% din valoarea sculelor pe care le avem pe masina
sau
- facem parte din categoria de "pasionati" care au platit 20 30% sau poate nici atat ?!

Vorbesti de pasiune ... intradevar pentru unii 99% pasiune .. pentru altii care imbina placutul/pasiunea cu utilul proportiile stau altfe.... STABILITIVA SINGURI CANTITATILE !!!

Oare nu se vede cu ochiul liber cele 2 "grupuri" care sau format ?!
1) concurentii
2) staff ul ?! + oamenii care au bani de te ingroapa ...
- din staf facand partie si ANUMITE persoane "care iesind intrun grup de 5 insi la o bere , 4 isi cumpara Corona iar tu al 5 ilea nu te poti face de *** sa comanzi o timisoareana ... comanzi la fel o bere buna ... !!! "

trebe sa tinem cont totusi si de parerea celor care depun eforturi si pentru achizitionarea sculelor si pentru deplasari ... si pentru taxe
cnca nu este doar petru cei cu MULTI bani ... ci si pentru cei care-si permit mai putin .. si mai putin


Si apoi stau si ma gandesc ... cine sunt anumite persoane care ne sfatuiesc sa schimbam hobby ul ... niste adevarati pasionati sau ...

Last edited by Shokaliptiku; 22-06-10 at 08:17.
Shokaliptiku is offline  
Old 22-06-10, 09:35   #53
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Cost aparatura-cost etapa:

Cost sistem SPL(incepand de la cost mediu sistem trofeu pasionat/cost mediu sistem mini/maxi/super/extreme)-cost sistem SQ
Cost arbitrare SPL-Cost arbitrare SQ (aici cost reprezinta timp/aport uman)....
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB
basic is offline  
Old 22-06-10, 12:47   #54
_vrx_

Stage 4
 
_vrx_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 299
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Quote:
Originally Posted by Shokaliptiku View Post
anumite afirmatii ma fac sa zambesc ...
amar sau nu ... dar zambet se numeste ...

inainte de a face anumite afirmatii cred ca e bine sa ne gandim din ce categorie facem parte ...
1) categoria celor care au platit mii de euro pentru sculele lor
2) categoria celor care au scule de mii de euro

- facem parte din categoria de pasionari care au platit 80 90 sau chiar 100% din valoarea sculelor pe care le avem pe masina
sau
- facem parte din categoria de "pasionati" care au platit 20 30% sau poate nici atat ?!

Vorbesti de pasiune ... intradevar pentru unii 99% pasiune .. pentru altii care imbina placutul/pasiunea cu utilul proportiile stau altfe.... STABILITIVA SINGURI CANTITATILE !!!

Oare nu se vede cu ochiul liber cele 2 "grupuri" care sau format ?!
1) concurentii
2) staff ul ?! + oamenii care au bani de te ingroapa ...
- din staf facand partie si ANUMITE persoane "care iesind intrun grup de 5 insi la o bere , 4 isi cumpara Corona iar tu al 5 ilea nu te poti face de *** sa comanzi o timisoareana ... comanzi la fel o bere buna ... !!! "

trebe sa tinem cont totusi si de parerea celor care depun eforturi si pentru achizitionarea sculelor si pentru deplasari ... si pentru taxe
cnca nu este doar petru cei cu MULTI bani ... ci si pentru cei care-si permit mai putin .. si mai putin


Si apoi stau si ma gandesc ... cine sunt anumite persoane care ne sfatuiesc sa schimbam hobby ul ... niste adevarati pasionati sau ...


Are cineva o batista ?



...nu te mai victimiza atat ca nu esti mama ranitilor
_vrx_ is offline  
Old 22-06-10, 13:11   #55
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Quote:
Originally Posted by Shokaliptiku View Post
anumite afirmatii ma fac sa zambesc ...
amar sau nu ... dar zambet se numeste ...

inainte de a face anumite afirmatii cred ca e bine sa ne gandim din ce categorie facem parte ...
1) categoria celor care au platit mii de euro pentru sculele lor
2) categoria celor care au scule de mii de euro

- facem parte din categoria de pasionari care au platit 80 90 sau chiar 100% din valoarea sculelor pe care le avem pe masina
sau
- facem parte din categoria de "pasionati" care au platit 20 30% sau poate nici atat ?!

Vorbesti de pasiune ... intradevar pentru unii 99% pasiune .. pentru altii care imbina placutul/pasiunea cu utilul proportiile stau altfe.... STABILITIVA SINGURI CANTITATILE !!!

Oare nu se vede cu ochiul liber cele 2 "grupuri" care sau format ?!
1) concurentii
2) staff ul ?! + oamenii care au bani de te ingroapa ...
- din staf facand partie si ANUMITE persoane "care iesind intrun grup de 5 insi la o bere , 4 isi cumpara Corona iar tu al 5 ilea nu te poti face de *** sa comanzi o timisoareana ... comanzi la fel o bere buna ... !!! "

trebe sa tinem cont totusi si de parerea celor care depun eforturi si pentru achizitionarea sculelor si pentru deplasari ... si pentru taxe
cnca nu este doar petru cei cu MULTI bani ... ci si pentru cei care-si permit mai putin .. si mai putin

Si apoi stau si ma gandesc ... cine sunt anumite persoane care ne sfatuiesc sa schimbam hobby ul ... niste adevarati pasionati sau ...
Nu cred ca ne cunoastem asa bine incat sa iti permiti sa faci afirmatii nefondate si mai ales obraznice.
Nu cred ca ai macar idee cat de greu sau usor fac eu banii si mai ales cat platesc eu pt sculele din masina. Aseara la 11:30 cand am ajuns de la munca si am inceput sa citesc discutia, tu deja aveai 100 de posturi semn ca ai foarte mult timp liber.
Vorbesti de pasionati in ghilimele... acum 5-6 ani cand a inceput domeniul competitional nu prea te-am vazut pe la concursuri si mai ales sa sustii vreo cauza si chiar am batut tara in lung si-n lat si nu a contat ca e organizat de x de y sau de z si de multe ori degeaba pt ca se anulau concursurile din lipsa de participanti dar nu am renuntat niciodata si nici nu am facut comentarii iar de multe ori aveam motive bine intemeiate.
Vorbesti de stuff si de "oamenii ingropati in bani din jurul lor"... pai sa-mi spui si mie te rog cand oare ai vazut tu vreodata oamenii astia la un concurs stand la terase de fitze cu Corona in fata in timp ce ceilalti participanti lingeau un Golden Brau la colt de strada??? chiar sunt un fan Timisoreana si asta poate sa-ti confirme oricare membru din clubul "celor care ingroapa in bani", dar discutia nu este pe ce bere prefera fiecare.
Nu inteleg un lucru.... observ ca te iei in coarne cu toata lumea, ce vrei de fapt sa demonstrezi??? vrei sa pari un Robin Hood al CNCA-ului??? ce vrei de fapt???....ce iti alimenteaza frustrarea asta ca toata lumea primeste totul gratis si ca doar tu si cu inca cativa munciti la masini si investiti bani in ele???
Daca imi picau banii din cer sau mi se ofereau gratuitati, masina mea ar fi fost gata intr-o luna nu in trei ani si inca nu este gata.
Am investit un camion de bani in masini si sunet si sunt tare curios din ce motiv crezi tu ca am facut asta mai ales ca masina in care investesc bani nu face BUM BUM TARE pe strada si trece neobservata, nu atrage nici o privire iar pt un neavizat este chiar neinteresanta. Chiar astept raspunsul tau aici.
Parerea mea este ca un pasionat indiferent ca participa la spl sau sq, indiferent de brandul pe care il foloseste de suma investita sau rezultat, ramane un pasionat si pana la urma suntem toti in aceeasi oala si ar trebui sa ne gandim ca in momentul de fata trebuie sa ajutam intr-un fel sau altul acest concurs deoarece GRATIS nu se mai poate. Te-ai intrebat vreodata cat costa cea mai mica cupa??? iti spun eu...depaseste cu mult taxa ta de participare si sa nu incepem acum sa facem o lista cu necesarul ca nu este tocmai scurta si ieftina.
Daca tu te certi cu toata lumea pt 30ron si consideri ca aceasta suma sta in calea pasiunii tale, inseamna ca nu esti suficient de pasionat si din acest motiv ti-am sugerat sa-ti cauti alt hobby.
Daca ai vreo problema la adresa mea si vrei sa despicam firul in 4, te invit sa facem acest lucru sambata la eveniment.
In acest moment, sper sa ne concentram in a gasi solutii pt ca lucrurile sa aiba o continuitate iar pe viitor sa se observe imbunatatiri in sistem.
Un lucru este cert, schimbarea nu o sa apara imediat iar in acesta situatie trebuie sa fim intelegatori si rabdatori.
Sper ca am incheiat atacurile la persoana si putem sa discutam civilizat.

Last edited by dj81bas; 22-06-10 at 13:15.
dj81bas is offline  
Old 22-06-10, 14:01   #56
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

pentru a nu mai lasa loc interpretarilor
o sami permit din nou luxul de a nu mai posta
cu toate ca am promis asta de cel putin 2 ori ...
sper ca acum sa ma pot tine de cuvant

daca asta e tot ce sa inteles din ce am zis ...
prefer sa nu mai vorbesc ... sa votez ceea ce mi se pare mie bine
si sa las sa se inteleaga ce vor altii

in aceeasi idee de terminare a "conflictului" ... va salut
Shokaliptiku is offline  
Old 22-06-10, 14:03   #57
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Nu va convine taxa, nu veniti. Simplu, nu?

Si app, cel mai echitabil ar fi sa voteze NUMAI cei care chiar participa.

Last edited by animalutz; 22-06-10 at 14:10.
animalutz is offline  
Old 22-06-10, 14:18   #58
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Quote:
Originally Posted by animalutz View Post
Nu va convine taxa, nu veniti. Simplu, nu?

Si app, cel mai echitabil ar fi sa voteze NUMAI cei care chiar participa.
Un singur lucru am vrut si eu sa mentionez in topicul acesta, drept de vot ar trebui sa aiba doar cei care au mai participat anul acesta cel putin o data, si bineinteles , fara clone.
__________________
Chrysler Sebring Convertible
Renault Laguna
Peugeot 106
raidaru is offline  
Old 22-06-10, 14:27   #59
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

Quote:
Originally Posted by Shokaliptiku View Post
trebe sa tinem cont totusi si de parerea celor care depun eforturi si pentru achizitionarea sculelor si pentru deplasari ... si pentru taxe
cnca nu este doar petru cei cu MULTI bani ... ci si pentru cei care-si permit mai putin .. si mai putin
.
Asta nu pricepi tu...
Nu este treaba CNCA-ului cati bani bagi tu in masina sau la ce nivel vrei tu sa concurezi. Treaba CNCA-ului este sa iti jurizeze cat mai corect masina iar in functie de rezultatul tau si al celorlalti participanti, sa iti acorde locul meritat.

Este aberant ce spui: cnca nu este doar petru cei cu MULTI bani ... ci si pentru cei care-si permit mai putin.... TREBUIE SA PRICEPI CA CNCA-UL NU ESTE O AFACERE. ATATA TIMP CAT NU EXISTA UN SPONSOR CARE IN SCHIMBUL RECLAMEI SA SUPORTE COSTURILE EVENIMENTULUI, CINEVA TREBUIE SA SUPORTE TOATA DISTRACTIA. PANA ACUM S-A PUTUT. ACUM NU SE MAI POATE. CU ACEASTA TAXA DE PARTICIPARE, SE DORESTE A AJUTA CAT MAI MULT CONTINUITATEA EVENIMENTULUI.
Daca ti se pare mult ceea ce ti s-a cerut, organizeaza tu un eveniment cu aceeasi amploare si o sa venim toti la tine MOCA.

Treaba este cat se poate de simpla, daca tu nu iti permiti deplasarile si costurile unei etape, asta nu este vina CNCA-ului si nu te obliga nimeni sa participi.
Este ca si cum te-ai duce la MARE pe plaja si i-ai spune chelnerului de la terasa sa-ti vanda berea la jumatate de pret pt ca tu vii de la ORADEA si ai dat o gramada de bani pe carburant iar alauia din Constanta sa ii ia pret triplu pt ca vine la plaja pe jos.
dj81bas is offline  
Old 22-06-10, 14:29   #60
Shokaliptiku

Stage 5
 
Shokaliptiku's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 853
Default Re: CHESTIONAR - Taxa de inscriere la CNCA pentru sezonul actual

total aiurea si caracteristic ...
NU AM ZIS CA VREAU MOCA .... incercati sa cititi mai bine
NU AM ZIS MOCA ... CUVANTUL MOCA NU a iesit de la mine
in schimb ... las cas eu victima si mama ranitilor ... ca doar am zis ca vreau moca ...

cat despre restul celor spuse ... oare doar CNCA ne tine pe noi
no fi putin si invers !?
defapt ... ce rost mai are sa vorbim ...

Last edited by Shokaliptiku; 22-06-10 at 14:33.
Shokaliptiku is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -