Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-03-10, 23:38   #31
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by raidaru View Post
Merci fain Claudiu ! Cat despre topicul acesta pot spune ca mai bine nu era inceput, cel mai bine e sa lasam faptele sa vorbeasca si sa facem bine sa fim prezenti la cat mai multe competitii! Va doresc bafta tuturor si va astept pe toti la competitii sa ne duelam
Asa da!! Toata stima!
ReLLaXX is offline  
Old 30-03-10, 23:40   #32
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
raidareeeeeeeeeeeeeeeeeee, la multz ani maaaaaaaaaaaaaaa!!! sa te faci mare si gras ca bass fara burta nu se poate )
Eu mare si gras? never! sti ca o burta mare reprezinta mai multa suprafata flexibila in masina ceea ce duce la scaderea decibelilor !? Asa ca treci la banda si la regim !!
__________________
Chrysler Sebring Convertible
Renault Laguna
Peugeot 106
raidaru is offline  
Old 30-03-10, 23:58   #33
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by raidaru View Post
Eu mare si gras? never! sti ca o burta mare reprezinta mai multa suprafata flexibila in masina ceea ce duce la scaderea decibelilor !? Asa ca treci la banda si la regim !!
no stai sa te prind la cluj
eu gandesc altcumva ... find mai voluptuos...adica gras, scad volumu interior al masinii, cresc in freq etc... vrei dovada ? 143 la tibco si 144.9 la pitesti unde ne maroneam pe noi de frig...adica aveam geaca, deci si mai gras.

textul de sus este un pamflet si trebuie tratat ca atare...

una peste alta sa fi sanatos si sa ne vedem cu bine
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline  
Old 31-03-10, 00:09   #34
Stage2

Stage 3
 
Stage2's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 141
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Sunteti simpatici, toti.
Stiti ce vad aici ? vad o trupa de tineri, care impreuna sunt capabili sa faca ceva istoric pentru tara, in schimb cauta sa-si impuna propria viziune in proportie de 100% unul fata de celalalt, de remarcat faptul ca nu se poate, niciodata nu s-a putut, niciunde, nu se va putea nici aici. Se pot face compromisuri, unde peste tot se fac, care se pot face, cu ajutorul carora se fac progrese.
@raidaru, iti doresc multa sanatate si mult succes in viata !
P.S nu exista adevar, nu exista dreptate, exista doar ceea ce vrem fiecare sa obtinem si ceea ce credem fiecare ca-i mai bine, din aceasta cauza, disputele vor exista mereu
__________________
,,Motivation get's you going but habit get's you there"

Last edited by Stage2; 31-03-10 at 00:12.
Stage2 is offline  
Old 31-03-10, 00:11   #35
ZDRMircea

Stage 2
 
ZDRMircea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 57
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

am o vaga impresie ca la cum cred k o sa evolueze treburile anul acesta acest record de 160 db nu o sa mai stea in picioare la sfarsitul sezonului competitional...
__________________
NAKAMICHI+SPL DYNAMICS all in Opel Astra Caravan
ZDRMircea is offline  
Old 31-03-10, 00:18   #36
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by ZDRMircea View Post
am o vaga impresie ca la cum cred k o sa evolueze treburile anul acesta acest record de 160 db nu o sa mai stea in picioare la sfarsitul sezonului competitional...
Sa dea Domnu'. Pentru mine sigur nu e un target.
ReLLaXX is offline  
Old 31-03-10, 15:05   #37
baubau_bogdan

Stage 2
 
baubau_bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

dane , vezi ca vineri vin la arad , la multi ani si din partea mea cei drept cu intarziere , dar sa ma astepti cu prajituri!!!!


cat despre stage 1 si 2 tare mult as vrea sa va cunosc ca vad ca impartasim o pasiune comuna , si paote imi puteti arata cate ceva din munca voastra , cu stima bogdan!

nu stiu ce sa postez pe topicul asta , decat bafta celor care vor sa incerce sa bata recorduri , si sper eu sa vad cat mai multe masini la concursuri care sa mai cante si muzica din cand in cand.
baubau_bogdan is offline  
Old 31-03-10, 15:50   #38
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
cat despre stage 1 si 2 tare mult as vrea sa va cunosc ca vad ca impartasim o pasiune comuna , si paote imi puteti arata cate ceva din munca voastra , cu stima bogdan!
Stage2 prin weekend daca-i acasa puteti sta de vorba, in rest nu ma bag.
In legatura cu mine, sunt la Politehnica constructii, cand ma prezint la ore, putem discuta pe acolo, in rest, nici macar eu nu stiu pe unde apuc.
In legatura cu munca ,,noastra" nu stiu ce sa-ti impartasim ca nu prea lucram impreuna ceea ce face stage2 cu echipa se plimba prin oras in diferite masini, daca intelegi ce vreau sa spun, principala noastra activitate fiind sonorizarile tip nunti/petreceri/casa si ... haine
In legatura cu IM, observ din partea tuturor si putina rautate, dar, in situatii similare cred ca oricine fiind om, ar fi putin rautacios.
__________________

The power within you...

Last edited by Stage1; 31-03-10 at 15:54.
Stage1 is offline  
Old 01-04-10, 04:36   #39
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by baubau_bogdan View Post
nu stiu ce sa postez pe topicul asta , decat bafta celor care vor sa incerce sa bata recorduri , si sper eu sa vad cat mai multe masini la concursuri care sa mai cante si muzica din cand in cand.
No scuze....nu vreau sa fiu rau... Da' cate secunde sa cante?

Last edited by ReLLaXX; 01-04-10 at 04:40.
ReLLaXX is offline  
Old 01-04-10, 10:39   #40
baubau_bogdan

Stage 2
 
baubau_bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 33
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
No scuze....nu vreau sa fiu rau... Da' cate secunde sa cante?

dupa cum spuneam din cand in cand , fiecare intelegand ce doreste , si poate un bassrace macar pentru delectarea publicului.
baubau_bogdan is offline  
Old 01-04-10, 13:21   #41
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Lumea are dreptate, topicul a degenerat... inutil.

Intrebarile mele....raman mai sus....dar o sa ne raspundem in competitii, cum e si frumos.
Cine a vrut si a putut sa inteleaga, a inteles. In rest....consider subiectul consumat.

Spor la munca si multa bafta!
__________________
www.melodix.ro

Last edited by ReLLaXX; 01-04-10 at 13:24.
ReLLaXX is offline  
Old 02-04-10, 02:03   #42
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Va rog sa incercam sa pastram topicul curat, cu rost. Mai departe....ne vedem la competitii... Acolo unde putem discuta cu rost.
ReLLaXX is offline  
Old 02-04-10, 12:19   #43
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Quote:
Originally Posted by ugod View Post
ce sa faci a fost dar nu mai e
asa am avut si eu 155 la 32 hz dar cum eu nu am venit la voi asa nu a-ti fost voi la mine deci ....nu mai are rost sa ne laudam cu ce a fost .
decate ori am zis ca vin de multe ori ...si spre fericirea mea ca nu am venit pt ca deobicei a iesit cu organizare slaba sa nu zic altfel ....asta o spun participanti nu eu .
cum din partea de est a tari nu vine nimeni in vest nu aveti de unde stii ce masini sunt pe aici ...cu toate ca unii din vest mai se incumeta sa ajunga la la voi la etape cu toate ca efortul e imens din cauza drumurilor proaste din tara ...stim bine ca o masina de spl nu e usoara sa mearga repede .si sa bat 600 km x2 si sa stau ca atarnache sa nu te bage nimeni in seama e chiar aiurea ...
aaa...si chiar daca nu am participat la unele asta nu inseamna ca nu am fost ca si vizitator . dar cum pe tricou nu de-am scris numele fiecare , nu avem de unde sa ne recunoaste ..nu RELAX ?
o mica sugestie...daca doreste cineva sa o faca un fel de Face book al car audio din Romania sa ne cunoastem/recunoastem la competitii...scuze de off
V.Roberto is offline  
Old 02-04-10, 12:39   #44
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

Ca acolo in vest e un anumit tip de competitie exclusiv acolo...ca aici mai la centru si nu neaparat e alt tip de competitie....ca fiecare intelege spl-ul "suprem" in propia versiune...unii se refera doar la scor...unii justifica scorul raportat la hz si aici cu cat mai jos e mai bine.....ideea e ca incepem sa ne obisnuim sa comparam merele cu perele si sa bagam si niste banane prin comparatie.

Sunt competitii unde primeaza presiunea acustica pe muzica,competitii unde locul unde se masoara presiunea este diferit fata de parbriz..si alte competitii unde se masoara presiune pe sinus unde sunt clase mici limitate de o valoare maxima de 55(hz) iar clasele mari unde se permite pana la 80(hz).....cam ultimul caz e si dincolo valabil(vezi competitii locale de prin ungaria).

De asemenea sunt unii participanti din "vest" care participa doar in "vest" la anumite competitii, dar sunt si unii ca ,cei din Dragster spre exemplu, care sunt din "vest" si participa si fac km....peste tot..la toate...sau aproximativ la toate indiferent de "marca" competitiei.
Deci e greu sa generalizam si sa spunem ca unii procedeaza doar intr-un sens si celalti in alt sens....
Daca e prea "cifrat" limbajul pt voi e vorba de cele 3 competitii :EASCA, EMMA si CNCA.

Ca sa fiu ONTOPIC vad ca discutia e legata de record oficial SPL in ro...poate ca ar trebui totusi facut un topic unde fiecare sa scrie valori de spl obtinute oficial/neoficial pe muzica...pe hz sub 40...sub 30.....
Totusi ceea ce trebuie sa admitem,parerea mea, este ca privind global competitia suprema e DB DRAG care de ceva timp nu mai este in RO.Iar acolo sunt anumite clase reguli la care vad ca toti ne raportam la un moment dat cand dam exemple din lume de scoruri .
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB

Last edited by basic; 02-04-10 at 12:46.
basic is offline  
Old 03-04-10, 20:02   #45
_vrx_

Stage 4
 
_vrx_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 299
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Record SPL national oficial Romania ?

SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA SQ&SPL
_vrx_ is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -