Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-09, 10:41   #46
gtrally
4Rally

Stage 5
 
gtrally's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 409
Member of:
[RENAULT]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

ninge mai rau ca iarna..totusi refuz sa-mi pun cauciucurile de iarna..sper ca se topeste si in weekendu viitor va fii ok..
gtrally is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 12:57   #47
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

acum 30 min in rasnov ))) https://www.youtube.com/watch?v=8dL-9NH-utM
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 13:05   #48
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

mai mai ca-mi vine sa ma urc in masina si sa vin la munte,dar nu mi-am pus roatele de iarna
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 13:17   #49
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
mai mai ca-mi vine sa ma urc in masina si sa vin la munte,dar nu mi-am pus roatele de iarna
nici eu nu le am pus in semn de protest )))
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 13:19   #50
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

bun
sa revenim la calutii nostri(putere)
daca ninge asa s-o mai tine ceva?si daca se tine cine se baga?
cel putin eu sunt convins ca daca ne merge motorul la oltcit o sa fim prezenti la start pentru ca avem pilot nebun
john tu ce zici?
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 13:39   #51
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

Mi-e ca o sa ma traga curentul pe la noile usi, se fac troiene inauntru... Pe zapada no way! Acasa la gura caloriferului. Dar am vorbit la difuzarea ploilor/zapezii si cica se potoleste! (la vara...)

Last edited by john17; 16-10-09 at 13:44.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 13:58   #52
talash

Stage 2
 
talash's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 28
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

http://www.accuweather.com/world-for...RASOV&metric=1

Asta e cam cel mai realist site de prognoza meteo. Daca nu, gasim niste cauciucuri de zapada si gata!
talash is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 21:42   #53
gtrally
4Rally

Stage 5
 
gtrally's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 409
Member of:
[RENAULT]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

anul asta am cam fost scutiti de evenimente ude..(in afara de Raliul Brasovului unde a nins)eu zic ca totul va fii ok.ud daca e este ok.zapada se se duca si frigul.ma gandesc sa investesc si eu in niste perechi noi de ciorapi , manusi...dar deocamdata stiu eu ca nu va fii zapada.
__________________
4tuning4rally
http://gabitomescu.blogspot.com/
foto rally,automotive,motorsport..
gtrally is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 18:31   #54
likudio

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

Salut baieti. Sunt din Brasov, insa cunosc foarte bine zona aia, deoarece parintii mei locuiesc in apropiere, Orasul Intorsura Buzaului. Traseul, numit si "predelut" de catre localnicii din zona, este unul foarte provocator. Nu ai cum sa nu ii dai o talpa mica masinii, doar de placere. Pacat ca am un hamster de 90CP si nu ma pot pune cu "cei gloriosi" care vor fi acolo pe Traseu, insa, o fac "off-line" ) in general noaptea, cand e drumul mai liber. Nu am cronometrat exact cat fac, dar in orice caz, e misto senzatia... pentru ca cunosc foarte bine traseul. (fac drumul acela cam de 5-6 ori pe saptamana).

Am aflat de Raliu, prin panourile afisate la urcarea asa-zisului "predelut", unde scrie ca circulatia este inchisa intre 23-25 Oct, intre anumite ore, nu am retinut detalii, insa o sa-i fac o poza.

Despre traseu - asfalt bun, doar intr-un loc are 2 denivelari consecutive ce tind sa te arunce daca intrii tare pe ele, 2 sectiuni de curbe consecutive al naibii de urate pentru ca au inclinatia proasta (vorbesc de extreme), iar la coborare, o sectiune asfaltata un pic aiurea, ce la fel, tinde sa te arunce din curba. O sa incerc sa revin cu cateva fotografii/filmulete pana la inceperea concursului.

Daca mai aveti alte intrebari, o sa va raspund in masura in care pot.
likudio is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 18:47   #55
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

sper sa ninga pana joi dimineata,si atunci sa iasa soarele,sa se usuce asfaltul sa fie bun de alergat pe el,ca altfel...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 20:29   #56
likudio

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
sper sa ninga pana joi dimineata,si atunci sa iasa soarele,sa se usuce asfaltul sa fie bun de alergat pe el,ca altfel...
Aici deocamdata sunt 4.5 Grade, e lapovita. Nu stiu ce sa-ti spun...
likudio is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 20:34   #57
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

temperatura e buna mai greu cu precipitatiile dar in 5 zile se pot intampla multe
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 16:28   #58
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

Quote:
Originally Posted by AlecsM View Post
nici eu nu le am pus in semn de protest )))
Radem ne distram dar, ar fi bune si gumele de iarna. Mai tii minte la raliul zapezii cat am impins la wrx-u ala ca sa iasa de pe marginea drumului. Btw, am fost duminica la rasnov/poiana/predeal, ploua iar zapada care era se topea, poate poate.
__________________

'95 Subaru Impreza WRX GC8
'96 Renault Megane Coach
'95 Honda Civic EG9

www.EvolutionDetailing.ro - polish, reconditionari faruri, tratamente interioare si multe altele.
Bass-Evolution is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 17:38   #59
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

Quote:
Originally Posted by likudio View Post
Salut baieti. Sunt din Brasov, insa cunosc foarte bine zona aia, deoarece parintii mei locuiesc in apropiere, Orasul Intorsura Buzaului. Traseul, numit si "predelut" de catre localnicii din zona, este unul foarte provocator. Nu ai cum sa nu ii dai o talpa mica masinii, doar de placere. Pacat ca am un hamster de 90CP si nu ma pot pune cu "cei gloriosi" care vor fi acolo pe Traseu, insa, o fac "off-line" ) in general noaptea, cand e drumul mai liber. Nu am cronometrat exact cat fac, dar in orice caz, e misto senzatia... pentru ca cunosc foarte bine traseul. (fac drumul acela cam de 5-6 ori pe saptamana).

Am aflat de Raliu, prin panourile afisate la urcarea asa-zisului "predelut", unde scrie ca circulatia este inchisa intre 23-25 Oct, intre anumite ore, nu am retinut detalii, insa o sa-i fac o poza.

Despre traseu - asfalt bun, doar intr-un loc are 2 denivelari consecutive ce tind sa te arunce daca intrii tare pe ele, 2 sectiuni de curbe consecutive al naibii de urate pentru ca au inclinatia proasta (vorbesc de extreme), iar la coborare, o sectiune asfaltata un pic aiurea, ce la fel, tinde sa te arunce din curba. O sa incerc sa revin cu cateva fotografii/filmulete pana la inceperea concursului.

Daca mai aveti alte intrebari, o sa va raspund in masura in care pot.

da...intreadevar drumul este superb pt vtm!de multe ori cand ieseam cu masina in "proba" pe acest drum,ma gandeam cu o fi o etapa pe acesta!un lucru foarte important este ca sunt si locuri bune pt spectatori de unde poti vedea foarte bine traseul si drumul este foarte bun!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 19:39   #60
alex86

Stage 5
 
alex86's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 800
Member of:
[4Rally]
Default Re: VTM Teliu 23-25 Octombrie

40 masini inscrise pana acum.


Last edited by alex86; 21-10-09 at 19:42.
alex86 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -