Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-08, 01:13   #46
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by J.D View Post
In sfarsit am avut si noi parte de un eveniment de amploare, cu multi pariticipanti si mai ales, bine organizat. Poate data viitoare o sa stam si noi intr-un loc mai bun, ca publicul sa aiba ocazia sa vada diferite sisteme si cine stie...in acest fel poate vor fi din ce in ce mai multi pariticipanti...sau poate o sa avem si un banner ceva "4Tuning Car Audio Challange" sa stie lumea ce-i cu masinile alea acolo...nu de alta, dar am auzit cativa vizitatori punandu-si asemenea intrebari...
Felicitari 4Tuning si organizatorilor, si ma simt mandru ca am participat la un asemenea eveniment! La cat mai multe si mai mari succese!
ideea este ca voi sunteti de vina pentru localizare
integral
noi am ales pentru competitiile de sound o locatie frontala, chiar la intrare, in fata pavilionului central
dar din cauza voastra nu am putut, ati venit prea multi
data viitoare, sa trageti la sorti, sa aduceti numai 15 masini, va rugam frumos.
sau si mai boine numai 2 masini, nu?

glumeam.
va multumim pentru participare, a fost extraordinar.
Realmente, nu eram pregatiti sa vina atat de multe masini, asa ca am ales singura locatie posibila in cadrul evenimentului.
a iesit minunat, dar stim ca putea fi mult mai bine
a iesit minunat datorita voua si ce nu a fost ok este din vina noastra.
urmatorul eveniment, vom aloca cea mai buna pozitie pentru voi.
multumim inca o data.
felicitari
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 09:55   #47
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

si totusi, ma poate ajuta si pe mine cineva cu trackurile de pe SQ League 2008 va rog frumos ?
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:19   #48
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

parerea mea despre eveniment a fost o excelenta ocazie de a face nenumarate comparatii si pentru mine sa ajung sa inteleg ce inseamna pentru voi sq,e un termen pe care pana duminica asta nu il intelegeam desi eram ferm convins ca stiu cum trebuie sa sune o masina de sq,din pacate asta a reiesit total din punctajul ce l-am acumulat si explicatiile lui fuscobal,din pacate cat am lucrat vara asta la masina a fost in bine dar din setari am stricat tot,dar....dupa cateva ore in masinile voastre si un drum destul de lung de la bucuresti la oradea dupa experienta acumulata din sistemele voastre am reusit sa aduc sunetul unde ar fi trebuit sa fie la concurs,asta este,mi-a parut rau cand a coborat fuscobal din masina mea si a inceput sa imi explice problemele si eram constient chiar de toate,si imi era si ciuda ca am insistat sa raman cu ele asa,asta este next time promit ca vin cu temele facute de acasa nu mai stau acolo 15min sa reglam cu sergiu pe fuga jurizare ok,atmosfera ok,oamenii super ok,sistemele lor si mai si,deci per total foarte multumit de eveniment,dar cum totdeauna e loc de mai bine eu nu am inteles pana in ultimul moment incadrarea in grupe,si aici sunt nemultumit nu la acest eveniment dar pe viitor,eu ca pasionat depasesc incet incet limita de investitie si intru la audiofili,acolo,cu respect pentru acei oameni care au facut lucruri minunate cu masinile lor,dau de bogdan,marian,si ceachi(exemple aleatorii)care desi sunt la 5 canale niciodata nu voi reusi sa ii intrec pe nici unul cu sistemul meu,deci niciodata nu mai pot spera sa castig un loc pe podium care sa imi demonstreze ca a meritat totul sa pot ajunge la eveniment,si atunci ma intreb daca tot sunt cateva masini la 7canale,si vor mai fi de ce nu ma pot lupta cu ele sa fiu si eu mandru ca sunt cu 17pct. in urma lui x care are un sistem extraordinar si ce bine ma simt eu pe tema asta.aceasta este singura mea nemultumire,stiu ca multi o sa zica ca e punctajul la fel pe partea de sunet,de acord dar eu de max doua ori pe an am ocazia sa ascult ce inseamna sq in masinile voastre si fara termen de comparatie(si o ureche antrenata cum am avut-o duminica)e destul de greu sa ai un punct de plecare in setari,in plus fata de asta la mine intalarea sucks si tot asa va fi intotdeauna.......bla bla.daca aici se va face ceva pe viitor eu unul m-as simti mai bine,daca nu oricum m-am simtit foarte bine,am acumulat experienta din a voastra la greu deci i'm happy as can be felicitari organizatorilor care desi au fost coplesiti la acest eveniment au dat dovada de putere sa duca la bun sfarsit competitia.va multumesc tuturor de amabilitate si pentru experientele ce le-am facut pe masinile voastre,mai sunt oameni la care nu am ajuns sa le ascult masinile cum a fost de exemplu albert dar nu s-a nimerit si stiind ca inca nu e reglata masina nu as fi vrut sa imi fac o parere gresita despre ea,bafta baieti si sa ne vedem cu bine la urmatoarele competitii,oricare ar fi ele
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:38   #49
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
si totusi, ma poate ajuta si pe mine cineva cu trackurile de pe SQ League 2008 va rog frumos ?
Am pus la mine pe FTP trackurile de la SQ league.
Bafta!

Last edited by AlexBanu; 23-10-08 at 13:58.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:42   #50
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
parerea mea despre eveniment a fost o excelenta ocazie de a face nenumarate comparatii si pentru mine sa ajung sa inteleg ce inseamna pentru voi sq,e un termen pe care pana duminica asta nu il intelegeam desi eram ferm convins ca stiu cum trebuie sa sune o masina de sq,din pacate asta a reiesit total din punctajul ce l-am acumulat si explicatiile lui fuscobal,din pacate cat am lucrat vara asta la masina a fost in bine dar din setari am stricat tot,dar....dupa cateva ore in masinile voastre si un drum destul de lung de la bucuresti la oradea dupa experienta acumulata din sistemele voastre am reusit sa aduc sunetul unde ar fi trebuit sa fie la concurs,asta este,mi-a parut rau cand a coborat fuscobal din masina mea si a inceput sa imi explice problemele si eram constient chiar de toate,si imi era si ciuda ca am insistat sa raman cu ele asa,asta este next time promit ca vin cu temele facute de acasa nu mai stau acolo 15min sa reglam cu sergiu pe fuga jurizare ok,atmosfera ok,oamenii super ok,sistemele lor si mai si,deci per total foarte multumit de eveniment,dar cum totdeauna e loc de mai bine eu nu am inteles pana in ultimul moment incadrarea in grupe,si aici sunt nemultumit nu la acest eveniment dar pe viitor,eu ca pasionat depasesc incet incet limita de investitie si intru la audiofili,acolo,cu respect pentru acei oameni care au facut lucruri minunate cu masinile lor,dau de bogdan,marian,si ceachi(exemple aleatorii)care desi sunt la 5 canale niciodata nu voi reusi sa ii intrec pe nici unul cu sistemul meu,deci niciodata nu mai pot spera sa castig un loc pe podium care sa imi demonstreze ca a meritat totul sa pot ajunge la eveniment,si atunci ma intreb daca tot sunt cateva masini la 7canale,si vor mai fi de ce nu ma pot lupta cu ele sa fiu si eu mandru ca sunt cu 17pct. in urma lui x care are un sistem extraordinar si ce bine ma simt eu pe tema asta.aceasta este singura mea nemultumire,stiu ca multi o sa zica ca e punctajul la fel pe partea de sunet,de acord dar eu de max doua ori pe an am ocazia sa ascult ce inseamna sq in masinile voastre si fara termen de comparatie(si o ureche antrenata cum am avut-o duminica)e destul de greu sa ai un punct de plecare in setari,in plus fata de asta la mine intalarea sucks si tot asa va fi intotdeauna.......bla bla.daca aici se va face ceva pe viitor eu unul m-as simti mai bine,daca nu oricum m-am simtit foarte bine,am acumulat experienta din a voastra la greu deci i'm happy as can be felicitari organizatorilor care desi au fost coplesiti la acest eveniment au dat dovada de putere sa duca la bun sfarsit competitia.va multumesc tuturor de amabilitate si pentru experientele ce le-am facut pe masinile voastre,mai sunt oameni la care nu am ajuns sa le ascult masinile cum a fost de exemplu albert dar nu s-a nimerit si stiind ca inca nu e reglata masina nu as fi vrut sa imi fac o parere gresita despre ea,bafta baieti si sa ne vedem cu bine la urmatoarele competitii,oricare ar fi ele
Ovi mi-a parut bine de revedere si imi pare rau ca nu am apucat sa aud si eu sistemul cu subul cel nou..dar cine stie cat de rpd se va mai organiza vreun eveniment sau intalnire..Salutare si felicitari la toti mai ales cei care au venit de prin tara.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:49   #51
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

apropo nu postam si noi aici punctajele obtinute sa ne putem si noi clati putin ochii,eu nu stiu nimic de punctajele celor care au fost cu mine in categorie si as vrea sa stiu in mare diferentele.incep eu
ople zafira 7canale clasa pasionati 28pct instalare 163pct pe partea de sunet
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 11:14   #52
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Am pus la mine pe FTP trackurile de la SQ league: adresa este urmatoarea ftp://89.114.54.203/ si nu necesita parola pt utilizare.

Bafta!

multumesc din suflet

p.s. >>> vezi ca nu merge Thomas Konig - Rilke d'Amore ... are extensia .ape
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 11:20   #53
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
multumesc din suflet

p.s. >>> vezi ca nu merge Thomas Konig - Rilke d'Amore ... are extensia .ape
Merge dar iti tb plugin APE pt winamp.
Daca vrei sa-l scrii pe cd foloseste BURRRN e free.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 11:26   #54
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

am nero cu licenta ... daca il bag in nero la audio cd mi-l vede mp3 playerul de pe masina ? sony drive`s ?
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 11:29   #55
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
apropo nu postam si noi aici punctajele obtinute sa ne putem si noi clati putin ochii,eu nu stiu nimic de punctajele celor care au fost cu mine in categorie si as vrea sa stiu in mare diferentele.incep eu
ople zafira 7canale clasa pasionati 28pct instalare 163pct pe partea de sunet
AlexBanu - 5CH - Pasionati 42pct instalare - 170pct sunet
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 11:30   #56
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Thumbs up Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
am nero cu licenta ... daca il bag in nero la audio cd mi-l vede mp3 playerul de pe masina ? sony drive`s ?
Nu cred ca merge cu NERO foloseste ce ti-am zis BURRRN
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 12:33   #57
aproapeom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 293
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Nu cred ca merge cu NERO foloseste ce ti-am zis BURRRN
sau :

1. downloadezi pluginul :
"http://www.bitburners.com/software/monkeys-audio-v10037/3822/"
2. copiezi in directorul :
"C:\Program Files\Common Files\Ahead\AudioPlugins" (directorul cred ca difera daca ai xp , dar te uiti la optiuni unde sunt pluginurile si il copiezi acolo )
3. asculti

@alex : 10x ca si eu le vroiam
__________________
__________________________
sã sarã supa`n linguri

__________________________
aproapeom is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 12:37   #58
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Mihai Draghici -Pasionati 42 puncte instalare si 182 puncte sunet
Eu propun sa scanam toti fisele , sa facem un topic separat si le punem toti acolo.

margineanu ovidiu - nu mai fi asa critic cu masina ta ca nu e cazul, sigur toti mai avem de lucrat la masini , eu cel putin , ai vazut mi-am pus amplificatorul acolo la concurs (multumesc lui Banu ca nu l-a uitat acasa).
Tot respectul pentru voi care ati venit de la n km .
La fel felicitari lui Gratian pentru eveniment si pentru fraza asata care face multe : "a iesit minunat datorita voua si ce nu a fost ok este din vina noastra"
P.S.
Sergiu tu cind ne onorezi cu o masina la concurs?
__________________
CDA-7990R F#1 Status CD Tuner + PXA-H900 F#1 Status Multimedia Manager , BRAX Matrix 1.1 , BRAX Matrix 2.1 , 2*BRAX Matrix 6.1 PP , 4*BRAX X 2000.2 Graphic Edition platinum ,2* BRAX Matrix 10.1

ceachi is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 14:58   #59
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
ideea este ca voi sunteti de vina pentru localizare
integral
noi am ales pentru competitiile de sound o locatie frontala, chiar la intrare, in fata pavilionului central
dar din cauza voastra nu am putut, ati venit prea multi
data viitoare, sa trageti la sorti, sa aduceti numai 15 masini, va rugam frumos.
sau si mai boine numai 2 masini, nu?

glumeam.
va multumim pentru participare, a fost extraordinar.
Realmente, nu eram pregatiti sa vina atat de multe masini, asa ca am ales singura locatie posibila in cadrul evenimentului.
a iesit minunat, dar stim ca putea fi mult mai bine
a iesit minunat datorita voua si ce nu a fost ok este din vina noastra.
urmatorul eveniment, vom aloca cea mai buna pozitie pentru voi.
multumim inca o data.
felicitari

Pai sa tot purtam o astfel de vina si pe viitor nu?
Zic eu ca in acest weekend ati stabilit un benchmark pentru Romania, in materie de competitii car-audio (si nu numai), iar in aceste conditii viitorul chiar suna foarte bine.
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs

Last edited by J.D; 21-10-08 at 15:01.
J.D is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 18:56   #60
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Pura curiozitate Ovidiu...ce litraj ai la incinta subwooferului ? (12W7 parca)
fuscobal is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -