Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningFESTIVAL - Festivalul de tuning, drift & sound - 18-19 octombrie 2008 - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-08, 21:50   #61
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by fuscobal View Post
Pura curiozitate Ovidiu...ce litraj ai la incinta subwooferului ? (12W7 parca)
am schimbat de atunci w7 si am luat un 13w6 este in 77L sealed si l-am bagat vineri seara din cluj,nu am apucat sa testez nimic cu ea,inainte l-am avut in 60L dar nu cobora suficient pentru asteptarile mele,acum e foarte ok dar inca mai e mult de lucru la ea,e departe de varianta finala,12w7 l-am avut in 45L si suna foarte bine
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45

Last edited by margineanu ovidiu; 21-10-08 at 21:56.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 21:58   #62
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

imi pare rau ca n-am apucat sa ascult si eu masina ta ovi... dar poate data viitoare, pe intuneric, pe liniste
bad_boy2k is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 22:17   #63
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Masina lui Ovi suna mai mult decat OK dar el este mai exigent si modest....
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 22:19   #64
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

am ascultat-o la 4tuning day data trecuta... si mi=a placut tare
bad_boy2k is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 00:52   #65
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Si mie dar nu am ascultat-o si de data asta...
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 00:53   #66
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Si mie imi pare rau ca nu am apucat sa ascult masina lui Ovi...am auzit din multe surse ca am pierdut ceva foarte interesant.
J.D is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:13   #67
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
Masina lui Ovi suna mai mult decat OK dar el este mai exigent si modest....
Multumesc de aprecieri baieti,poate de aceea sunt mai exigent ca pana nu ajung langa voi nu am nici un termen de comparatie,urechea mea vine din zona dbdrag-ului sa nu uitam,si stiu ce poate sistemul,dar entuziasmul meu m-a facut sa o dau in bara am coborat kickurile din usi prea mult si a devenit confuz difuzorul desi are dublu de putere fata de primavara cand era ok dar simtea nevoie de putin mai mult control,ala l-am terminat desi usile sunt beton fata de atunci,s-a pierdut pe contrabas,basul era mult prea agresiv si pentru gusturile mele trebuie sa il mai inmoi putin dar cutia era noua,difuzorul are cam o luna nici ala nu e rodat bine,77L enorm de mult(la 13w7 i-am facut o cutie de 80L si era mare pt el) dar am vrut sa am de unde sa scad la nevoie,inalta din stanga imi bate in medie si am probleme la imagine,etc,toate astea le-am simtit si eu,dar in primavara imi vin suportii originali de tweetere si atunci imi voi reface stalpii complet,scap de datoriile majore pana atunci si sper ca la deschiderea sezonului sa am si eu usile si stalpii finisati cum trebuie si garantat va fi setata masina(de 2 luni am vorbit cu sergiu sa mai setam una alta dar nu ne-a iesit nicicum,acum am ascultat putin cd-ul inainte de competitie setarile pe fata au ramas acealeasi numai ca am coborat kick-urile bine sub 50hz si dupa ore de ascultare am realizat defapt ce greseala am facut,asta e,nu imi pare rau,m-am simtit super si desi tarziu dar am apucat sa ascult si masina lui JD (nu imi spui te rog ce rezultat ai avut,ca daca nu ma insel a fost ceachi,alex,tu si cred ca eu am fost locul 4 si eram curios ce punctaj ai avut pe partea de sunet)eram foarte curios de asta si de dragos care m-a uns la suflet,pot sa spun ca am ascultat cam tot ce era acolo si dupa o saptamana de dire straits la mine in masina am putut face cateva comparatii ceea ce m-a ajutat foarte mult.poate facem o intalnire de audiofili la brasov mai incolo putin ca acolo mai am sanse sa ies cu familia anul asta si anul trecut eu zic ca noi ne-am simtit foarte bine
salutari si sa ne vedem cu bine
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 10:29   #68
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Buna ideea cu Brasovul dar stai sa ne intoarcem si noi de la Wels, sa ne mai dezmeticim un pic si pe urma discutam.
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 14:09   #69
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Cateva poze de la eveniment..

























AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 14:10   #70
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008























AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 00:35   #71
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default Re: Audio - SQ League - 4Tuning FESTIVAL 2008

Ovidiu, incinta pare potrivita pentru subwooferul tau. Ma asteptam sa fie mai mica dupa cum suna. Probabil cauza pentru care nu suna chiar cum ar fi trebuit e pozitionarea in spate sau time alignment defectuos. Sunt convins ca mai poti scoate destul de mult din reglaje !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 18:47   #72
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4TuningFESTIVAL 2008

multumesc,de doua ori am participat pana acum la o competitie de sq si din pacate nu am avut timp niciodata sa stam putin mai mult sa facem reglaje asa cum ar trebui,dar pasiunea si experienta acumulata sper sa faca o partida buna pe data viitoare.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 08:11   #73
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Audio - SQ League - 4TuningFESTIVAL 2008

bai bai....cine e locul 2 la sq ??? amatori /////////////////
spl car+sq competenta
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 00:42   #74
Marinu

Stage 5
 
Marinu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 697
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audio - SQ League - 4TuningFESTIVAL 2008

Sunt inca in Germany, insa nu m-am putut abtine sa scriu. Multumesc tuturor pentru intelegere in ceea ce priveste organizarea evenimentului, se putea mai bine si ce e cel mai bine, ca am reusit sa ne dam seama unde erau greselile, stim cum trebuie corectate si o vom ace data viitoare..... si de data asta este pe bune, nu cum sunteti obisnuiti cu alte oranizatii unde nu primiti decat vorbe.... mereu aceleasi vorbe.

Felicitari pentru rezultate si bafta in continuare in ceea ce priveste constructia systemelor voastre, de la noi nu pot sa spun decat ca o sa apara mari surprize anul viitor, mai mari ca anul acesta.
__________________
Music lets you know.. You are alive !

More at: https://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive
Marinu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -