Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-05-13, 11:49   #151
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Ar trebui sa-i urmezi exemplu.
In 11 pagini ai fost contrazis la fiecare post.

Poate chiar nu ai dreptate, poate chiar nu asta a ramas ultima nedreptate, cum ii spui tu, din tara asta, cu care sa iti bati capul.
Centura este benefica in 99.99% din cazuri. Tu te-ai decis sa te agati de ce a ramas.
Din moment ce purtarea ei este obligatorie in toata lumea, poate nu este un lucru atat de gresit.
phaeton is offline  
Old 11-05-13, 11:55   #152
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Ar trebui sa-i urmezi exemplu.
In 11 pagini ai fost contrazis la fiecare post.

Poate chiar nu ai dreptate, poate chiar nu asta a ramas ultima nedreptate, cum ii spui tu, din tara asta, cu care sa iti bati capul.
Centura este benefica in 99.99% din cazuri. Tu te-ai decis sa te agati de ce a ramas.
Din moment ce purtarea ei este obligatorie in toata lumea, poate nu este un lucru atat de gresit.
Ai fost atent la ce am scris prea putin spre deloc....am zis ca eu o port deoarece sunt constient ca oricand se poate produce un accident si este foarte posibil sa imi salveze pielea.
Eu mai mult incurajez selectia naturala prin aceasta idee de dizolvare a legii....nu stiu de ce lumea crede ca sunt un sinucigas daca am repetat de n`spe ori ca eu o port deoarece gandesc nu deoarece sunt obligat........jesus fucking christ....ce e asa de greu de inteles
JDV is offline  
Old 11-05-13, 12:59   #153
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
@GTR
1.Pai daca esti "teribilist, ignorant, neatent" nu ai ce cauta pe sosea in primul rand...asa ca cu cat dispar mai repede cu atat mai bine.
Si cine decide ca esti teribilist, ignorant, neatent? E cineva care sa nu iti dea voie sa conduci daca esti asa? Pentru ca daca esti teribilist, nu te gandesti "ba, sunt teribilist, eu n-ar trebui sa conduc".
Quote:
2.Pentru ca aceste substante halucinogene aduc mai multi bani(baietilor destepti din spatele legilor...cei care ii protejeaza pe traficanti) daca sunt ilegale decat daca ar fi legale.
De acord cu tine, dar tu ai vazut cum ajunge un om dependent de heroina dupa 4-5 ani? Ar fi ok sa te lase sa consumi?
Quote:
3.Aici vorbim doar de cazul in care ai rama handicapat in timp ce nu purtai centura....asa ca intrebarea nu se incadreaza in topicul meu......insa daca nu purta centura si a ramas handicapat in urma unui accident....iar sustine ideea mea...cine nu poarta centura isi risca viata.
Daca Basescu spune in microfon ca nu mai avem bani de pensii/medicamente/ajutoare sociale/etc. asta nu inseamna ca este tocmai asa....Adevarat, in cazut in care ramai handicapat in urma unui accident poate ai norocul sa iei cateva medicamente compensate....repet, daca ai norocul.....insa daca totusi le iei....statul pierde cu tine prea putin spre deloc...deoarece tu toata viata ai platit la stat niste dari ce acum acesta ti le returneaza sub forma de medicamente....in cel mai rau caz statul ramane de la tine cu 0 lei....dar niciodata pe minus.
Si cam ce bani ai platit tu la stat pana la 20 de ani sa zicem? Suficienti cat sa te tina pe medicamente 40 de ani?

Esti de acord cu obligatia de a monta scaun isofix in masina pt transportul bebelusului?
Giully4u is offline  
Old 11-05-13, 13:06   #154
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Eu mai mult incurajez selectia naturala prin aceasta idee de dizolvare a legii....nu stiu de ce lumea crede ca sunt un sinucigas daca am repetat de n`spe ori ca eu o port deoarece gandesc nu deoarece sunt obligat........jesus fucking christ....ce e asa de greu de inteles
Pai poate nu toti sunt atat de constienti ca tine, care o poarta de buna voie. Si nu ti se pare normal ca celeilalte categorii de oameni, sa li se impuna sa o poarte ?
Gresesc cu ceva ?
phaeton is offline  
Old 11-05-13, 13:49   #155
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

@Giully4u 1....esti teribilist, ignorant, neatent in momentul in care actiunile tale pun pe altcineva in pericol.....asa ca disparitia acestora nu poate sa reprezinte decat un lucru bun pentru siguranta celoralati participanti la trafic. (adica aia teribilisti nu poarta centura si mor)
2. Esti norocos sau bogat daca ajungi la 4-5 ani de consum de heroina....totusi ce rost are intrebarea in concordanta cu raspunsul/topicul meu
3. Daca eu nu am platit multi bani la stat in acesti 20 de ani...asta nu inseamna ca se aplica decat pentru mine....ca poate pana mor de batranete nu o sa am nici macar un accident cat de minor....si o sa am timp sa platesc foaaaarte mult.

@phaeton ...adica tu daca nu vrei sa stai in cap 3 ore pe zi....eu care vreau...pot sa vin sa te oblig pe tine sa stai?
JDV is offline  
Old 11-05-13, 13:52   #156
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Daca ar fi ceva benefic, pentru mine si pentru cei din jurul meu, categoric DA.
phaeton is offline  
Old 11-05-13, 13:58   #157
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Ai fost atent la ce am scris prea putin spre deloc....am zis ca eu o port deoarece sunt constient ca oricand se poate produce un accident si este foarte posibil sa imi salveze pielea.
Eu mai mult incurajez selectia naturala prin aceasta idee de dizolvare a legii....nu stiu de ce lumea crede ca sunt un sinucigas daca am repetat de n`spe ori ca eu o port deoarece gandesc nu deoarece sunt obligat........jesus fucking christ....ce e asa de greu de inteles
Ba nene esti retard cu acte in regula, da las-o ba frate jos nu vezi k toti iti dau peste nas miezul din dudoasca!
Am impresia ca esti batut in cap pe bune de nu intelegi,ti-au explicat toti in toate sensurile posibile si imposibile da esti gica contra tu,esti chior ce dracu sa te ia esti k ma umpli de draci,nu esti intreg la minte tot continu cu aberatiile astea
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 11-05-13, 14:08   #158
Giully4u

Stage 5
 
Giully4u's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 577
Member of:
[SEAT]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
3. Daca eu nu am platit multi bani la stat in acesti 20 de ani...asta nu inseamna ca se aplica decat pentru mine....ca poate pana mor de batranete nu o sa am nici macar un accident cat de minor....si o sa am timp sa platesc foaaaarte mult.
Tocmai, ca celor aflati in anii tineretii i se aplica legea asta. Cand "te coci"
putin la minte, odata cu inaintarea in varsta, realizezi importanta centurii. Nu si la ~18-19 ani. Din acelasi motiv nu mai poti sa iei permisul pt cat A pana la 24 de ani. Pentru ca euforia si teribilismul varstei au dus la pierderea vietii multor pusti.
Giully4u is offline  
Old 11-05-13, 14:22   #159
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Nu va mai chinuiti ma nene cu nebunii,i-au explicat toti in toate sensurile si nu vrea sa inteleaga, pe el il doare ca de ce trebuie sa poarte centura dupa lege.
Hai ma lasati-o dracu de smecherie ca nu ai cum sa gandesti in halul asta de prost, cum adica frate DE CE TREBUIE SA RESPECT LEGEA???
Cum sa pui ma nene asa intrebari, si ce credeti: mai sunt si altii ca el care ies la iveala ca ciupercile dupa ploaie!
Nu conteaza sub ce context formulezi intrebarea, aceasta intrebare nu ar trebuie sa existe vreodata, nu are niciun sens, este zero!
Pe urma se intreaba ca de ce ii fote lumea-n gura si le imparte palme la intersectie, e uite daia ca exista oameni care nu gandesc mai mult decat vad,si vad CA CAii doar inainte!
kidu2006 is offline  
Old 11-05-13, 14:35   #160
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
@Giully4u 1....esti teribilist, ignorant, neatent in momentul in care actiunile tale pun pe altcineva in pericol.....asa ca disparitia acestora nu poate sa reprezinte decat un lucru bun pentru siguranta celoralati participanti la trafic. (adica aia teribilisti nu poarta centura si mor)
2. Esti norocos sau bogat daca ajungi la 4-5 ani de consum de heroina....totusi ce rost are intrebarea in concordanta cu raspunsul/topicul meu
3. Daca eu nu am platit multi bani la stat in acesti 20 de ani...asta nu inseamna ca se aplica decat pentru mine....ca poate pana mor de batranete nu o sa am nici macar un accident cat de minor....si o sa am timp sa platesc foaaaarte mult.

@phaeton ...adica tu daca nu vrei sa stai in cap 3 ore pe zi....eu care vreau...pot sa vin sa te oblig pe tine sa stai?
mori din proprie initiativa !
zpzpzpo is offline  
Old 11-05-13, 14:37   #161
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by Giully4u View Post
Tocmai, ca celor aflati in anii tineretii i se aplica legea asta. Cand "te coci"
putin la minte, odata cu inaintarea in varsta, realizezi importanta centurii. Nu si la ~18-19 ani. Din acelasi motiv nu mai poti sa iei permisul pt cat A pana la 24 de ani. Pentru ca euforia si teribilismul varstei au dus la pierderea vietii multor pusti.
Parerea mea este ca, constientizarea pericolului/ sigurantei nu are treaba cu varsta si cu IQ-ul fiecaruia.
Sunt persoane care din momentul cand au luat permisul nu si au dat jos centura niciodata cand erau la volan....sunt persoane care mor de batranete dar au purtat centura decat atunci cand treceau pe langa politie.
Nu neg ca tinerii au mai multa energie....dar asta nu tine neaparat de varsta ci de faptul ca poti face un lucru nou (sa conduci)...
Spre exemplu inainte sa i au permisul ziceam ca o sa fiu cel putin pilot pe sosea...dupa ce am facut orele si am luat carnetul....nu cred ca am depasit de 2 ori 100km/h...(odata cand ma grabeam la ore, si odata cand ma grabeam la toaleta) si cam atat
JDV is offline  
Old 11-05-13, 14:39   #162
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Kidu2006...nu inteleg ce te mai vaiti pe acest topic ca o prostituata fara clienti...daca nu iti convine de ce il mai urmaresti? sincer acum....de ce mai intri pe el?...imi raspunzi te rog la intrebare?
JDV is offline  
Old 11-05-13, 15:41   #163
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
mori ba,mori,retardatule !
Aproape mi se face mila de tine...
JDV is offline  
Old 11-05-13, 17:40   #164
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Toate ca toate, dar ...
Tot respectul pentru cei care au reusit sa se abtina de la jigniri.

Insulta este declaratia infrangerii intr-un conflict. Si nu eu am zis asta.
phaeton is offline  
Old 11-05-13, 18:53   #165
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Kidu2006...nu inteleg ce te mai vaiti pe acest topic ca o prostituata fara clienti...daca nu iti convine de ce il mai urmaresti? sincer acum....de ce mai intri pe el?...imi raspunzi te rog la intrebare?
Raspunsul meu este: as vrea sa te prostituezi tu pentru mine, sa strang bani din munca ta si sa-ti fac operatie pe creier, sa-ti schimb creierul cu unul nou!
Cred ca o sa "muncesti" mult si bine!
kidu2006 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -