Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-05-13, 22:16   #181
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
@GTR ...imi facusem o impresie buna despre tine....da dovada de inteligenta in continuare si pastreaza un limbaj adecvat to rog....nu as vrea sa te incadrez in aceasi categorie de oameni cu kidu2006 sau celalat deraiat.
Revenind la subiect...deja am deviat prea mult de la originile topicului si am ajuns sa dezbatem subiecte ce nu intra in discutie.
As raspunde la fiecare intrebare dar tocmai ce mi am spalat si curatat masina timp de 2 ore si sunt prea obosit sa mai gandesc si sa formulez niste idei pentru fiecare intrebare in parte....oricum cred ca am raspuns destul de clar din moment ce pe topic sunt si oameni ce au inteles.
Am incercat din rasputeri sa ma fac inteles dar mereu mi se arunca in fata faptul ca sunt un sinucigas ce vrea sa rastoarne guvernul din spatele calculatorului.
Am afirmat in nenumarate raduri ca nu sunt de acord cu legea centurii dar o respect...iar daca ar fi dizolva tot as purta centura.....cine nu gandeste pentru el si are nevoie de legi impuse cu forta il consider un om slab, ce in urma selectiei naturale va disparea fara indoiala....doar ca guvernul se impotriveste acestei selectii deoarece masele sunt mai usor de controlat daca au un IQ mic.....a se vedea situatia voturilor castigate prin gratare cu mici si bere "fara numar" in timpul campaniei electorale.
Cine poate intelege...cinste lui....cine nu...sa ramana la mici si bere
Ca de obicei, niciun raspuns concret, abureala de 2 bani.

Sincer sa fiu, la ce topic si comantarii ai facut, chair nu ma intereseaza parerea ta despre mine. Stau sa ma intreb daca nu esti cumva "de sex feminin", ai fix logica, explicatiile si comentariile unei femei (mediocre).

La orice argument corect adus de mine sau de alti colegi de forum tu vi uneori cu asa zise contraargumente inventate si imbecile, fara niciun fel de logica, cu pareri personale neargumentate, sau cu cazuri particulare.

Tocmai pentru faptul ca nu esti de acord cu legea centurii imi da dreptul si mie si celorlalti de pe forum sa-ti spunem ca esti PROST si nu o lua ca o parere, ia-o fix ca o constatare.

Sunt atatezeci de legi discutabile si cu mari argumente de combatere si tu te legi de una absolut normala si logica si cu ce argument???, ca-ti ingradeste libertatea )))))))))))))

Serios acum, nu realizezi cat esti de penibil!?

"Inteligentule", daca lumea gandea corect si nu facea greseli (intentionate sau neintentionate), NU AVEAM NEVOIE DE LEGI, dar tocmai de-asta sunt sute de legi si reguli scrise ca sa indrepte oamenii catre un comportament normal atat fata de altii cat si fata de noi.

Iti observ si impartasesc parerea despre legiutori cu diferenta ca eu comentez legi economice sau care chiar incalca drepturile omului, iar tu te legi de o lege care nu are nicio treaba cu controlul maselor, asuprirea populatiei, etc..

Mai bine te-ai lega de "taxa de timbru", care nu incalca decat vre-o 5 legi, drepturi ale omului si acre are legatura si cu domeniul auto, sau sa-mi arati unde te-ai legat de micsorarea (ilegala) a pensilor, sau de marirea TVA-ului, sau de obligativitatea absurda de a citiza la fondul de pensii al statului, etc.., legi care chiar ne afecteaza viata si bunastarea, nu cretinismele care le debitezi.

Ce *** are legea asta de o combati tu cu dreptul al libertate si manipularea maselor, nu vezi ca ai luat-o rau pe campii!?

Si ca sa intelegi de ce te balacareste tot forumul, mai citeste de cateva ori asta, desi nu ma astept sa intelegi, normal.

""Cand esti mort, nu stii ca esti mort.
E greu doar pentru ceilalti...

La fel si cand esti prost...""
__________________
Mazda MX5 ND 2.0 Revolution

BMW 535d(E60)- 2005

Nissan Pathfinder 2.5 dci - 2006 (Sold)
GTR is offline  
Old 12-05-13, 23:16   #182
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Este profund dezamagitor sa vezi oameni ce ii respectai pentru cunostintele/ideile/actiunile lor, cum ajung sa foloseasca un limbaj si afirmatii cu adevarat jignitoare si nemanierate.
Pe mine nu ma afecteaza cu nimic ca voi actionati ca niste maimute prinse in cusca...imi pare rau doar ca imi intariti doar opinia despre oameni, si in plus murdariti imaginea acestui site prin comportamentul vostru marlanesc.
Nu puteti accepta o idee?, ok...treceti la urmatorul topic..nu este nevoit sa va scoateti hainele de pe voi si sa va bateti cu pumnul in piept pentru simplul fapt ca o persoana are alte idei decat ale voastre.
Inca astept interventia lui aleks pe acest topic ce consider ca va fi una justa si calculata cum este de fiecare data.
Seara buna
JDV is offline  
Old 13-05-13, 00:34   #183
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Ti-am zis. E irelevant ca esti obligat prin lege sa porti sau nu centura. Masinile moderne te obliga sa porti centura...statul doar iti da amenda daca nu ai grija de tine
Nu te stresa cu motorul...tot statul..de data asta cei care reglementeaza anumite legi in ue, au dat ceva directive cum ca suportii motor trebuie sa se rupa si motorul trebuie sa alunece sub vehicul la impactele fronale. Cat de bine functioneaza treaba asta..nu stiu sa spun dar banuiesc ca difera de la masina la masina.

O zi faina!
morghen is offline  
Old 13-05-13, 08:23   #184
Spot

Stage 5
 
Spot's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,114
Default Re: Legea versus Centura de siguranta

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Citesti printre randuri si gandesti extrem de superficial
Este amuzant,venind de la o persoana care nu poate intelege de ce isi ia amenda pentru nepurtarea centurii.
Sper sa nu ajungi un urmator Vadim Tudor ca sincer,intr-acolo te indrepti cu senilitatea de care da dovada logica ta.

Sapa mai adanc inauntrul tau si poate vei da de raspunsul pe care il cauti la intrebarea nemuritoare din topic.
Spot is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -