Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-11, 13:08   #721
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
atat ai de spus?
ce sa zic omu' .. eu nu am voie sa zic nimic ca am un penal de 1.6 fara vtec nu k20.
grats
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 13:11   #722
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
ce sa zic omu' .. eu nu am voie sa zic nimic ca am un penal de 1.6 fara vtec nu k20.
grats
iar o arzi modest? cu vtec-ul tau de 1.6 turbo si 13.5?
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 13:16   #723
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
iar o arzi modest? cu vtec-ul tau de 1.6 turbo si 13.5?
hai da id de mess
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 14:31   #724
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

asa ca toate fiind spuse k20 se poate compara cu un c20xe care este unul dintre cele mai tari 2.0 16v din lume cine nu crede sa dea un search pe wikipedia si voi astia cu hondele voastre mai calmati-va!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 15:45   #725
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default

Ba baieti deci ramin crucit dupa ce citii tot in primul rind felicitari Basule dar nu ai cum sa invingi masina aia decit asa cum ai invinso adica cu un alt sofer care nu o cunoaste inca de ce cu mine nu ai avut nicio sansa? trebuia sa ajung la 11 la Bucuresti ca mai ramineam sa ne mai dam si din ce vad eu pe filmele alea cu Amadeus al treilea eu vad honda in fata uitate mai bine si tu si baietii si eu mai zic ceva adica o provocare pe masura u deja ai vazut ce si cum nu? hai so facem pe ceva bani acum sa nu mai vin degeaba ca eu am demonstrat ce aveam de demonstrat si discutiile aici au fost intre noi 2 si masinile noastre nu cu Amadeus asa stiu eu daca nu este asa zicetimi voi ? deci tu poti bate si cea mai rapida masina din lume daca este nepotu meu la volan asta nu inseamna ca masina ta este mai rapida ca aia ma intelegeti? Asa ca asta am avut de spus AMADEUS este prietenul meu si dupa ceva timp o sasi cunoasca masina bine si va avea alt cuvint de spus la curse cu HONDA . te astept pe tine cu o suma de bani pe care o vrei tu si tio permiti so pariezi pe tine si pe masina ta si vin din nou si imi aduc si 2 roti cu slicuri ca sa vezi adevarata diferenta intre noi 2 pina atunci eu am 2-0 si ce ai tu cu Amadeus este altceva alta discutie .
Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
asa ca toate fiind spuse k20 se poate compara cu un c20xe care este unul dintre cele mai tari 2.0 16v din lume cine nu crede sa dea un search pe wikipedia si voi astia cu hondele voastre mai calmati-va!
Mie mi sa parut ca esti un baiat serios aseara asa ca calmeazate tu si hai sa ne dam si noi 2 ca am vazut cei faci lu BASU si sar putea sa fiu acolo asa ca mai calmeazate si tu ca dupa ce voi tu si Basu vati dat de 2 ori vau sarit furtunele in ochi da pierde apa ba nu mai am presiune ..................... asa ca Amadeus sa dat de 6 ori si a si plecat linistit si cu masina cum venise hai sa nu mai fim rautaciosi ca ati fost de fata si ati vazut rezultatu si erati muti toti va spulberasem visele si sperantele si dupa lati combinat pe Amadeus sa se dea si la batut si gata invingator Basu daca nu se mai dadea Amadeus ce faceati plangeati toti ? pe corsa sau mai bine in bidonu de apa ca ramasese fara hai sa fim amici daca nu prieteni eu asa zic cai mai bine
Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Gata si cu mitul asta. Felicitari Marutzu!
Multumesc batalia era intre mine si Basu nu inteleg de ce se da rotund neam dat lam batut de 2 ori din 2 si am plecat .Ca sa mai dat el cu Amadeus si la batut asta este altceva el asta nu intelege ca el nu a batut masina aia HONDA cu K20 la batut pe prietenu meu Amadeus care nu cunoaste inca masina cine a fost de fata stie asta
Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
salutare...
am asteptat sa vad ce aberatii se scriu marca honda
rezultatul este de 4-2 pt opel corsa, ne-am dat de 6 ori, sunt 6 filme cu honda si 1 cu bertone,nu ma intereseaza k se schimba soferii, si eu pot cauta o suta de scuze, am venit venit si m-am dat chiar dak am avut probleme, sa fisurat vasul de expansiune si pierdeam toata apa! eu m-am dat cum am stiut eu, nu l-am adus pe Nebunu sa se dea in locul meu k el pleaca cel mai bine...
deci pana una alta opel corsa c20xe vs civic k 20 este 4-2
Daca accepti cursa pe bani il poti pune pe nebunu la volat e bine? SA VAD CE MAI ZICI

Ma tu spui ca nu este o masina diferenta nu? ia salveaza si pune exact poza sa vedem oricum si a ta se numeste masina si are undeva la 2,5 metri zic eu sau gresesc deci daca este mai mult de o masina ca inseamna ca este o masina ca a ta inseamna ca este mai mult de o masina distanta intre mine si tine nu

Last edited by Gabi; 02-08-11 at 07:40.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 16:18   #726
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Mie mi sa parut ca esti un baiat serios aseara asa ca calmeazate tu si hai sa ne dam si noi 2 ca am vazut cei faci lu BASU si sar putea sa fiu acolo asa ca mai calmeazate si tu ca dupa ce voi tu si Basu vati dat de 2 ori vau sarit furtunele in ochi da pierde apa ba nu mai am presiune ..................... asa ca Amadeus sa dat de 6 ori si a si plecat linistit si cu masina cum venise hai sa nu mai fim rautaciosi ca ati fost de fata si ati vazut rezultatu si erati muti toti va spulberasem visele si sperantele si dupa lati combinat pe Amadeus sa se dea si la batut si gata invingator Basu daca nu se mai dadea Amadeus ce faceati plangeati toti ? pe corsa sau mai bine in bidonu de apa ca ramasese fara hai sa fim amici daca nu prieteni eu asa zic cai mai bine
eu unul am zis ca vin cu masina nepregatita am venit doar sa va vad cu ea si ca sa sti si tu am venit cu masina balan pana la ploiesti incercand sa ne tinem dupa un gtr si ne=am intors tot blana si uite ca inca merge masina.faptul ca nu fac presiune este strict problema mea si daca vrei sa ne dam noi doi cand masina mea va fi gata ca si honda ne dam dar sa nu spui atunci ca s-a stricat honda ca vor fi cu adevarat 2 masini intre noi nu cum ai spus tu ca i-ai dat lu basu!sau poate mai multe toti stim ce poate un diesel nu Mihai?
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 16:30   #727
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
eu unul am zis ca vin cu masina nepregatita am venit doar sa va vad cu ea si ca sa sti si tu am venit cu masina balan pana la ploiesti incercand sa ne tinem dupa un gtr si ne=am intors tot blana si uite ca inca merge masina.faptul ca nu fac presiune este strict problema mea si daca vrei sa ne dam noi doi cand masina mea va fi gata ca si honda ne dam dar sa nu spui atunci ca s-a stricat honda ca vor fi cu adevarat 2 masini intre noi nu cum ai spus tu ca i-ai dat lu basu!sau poate mai multe toti stim ce poate un diesel nu Mihai?
Ma eram entuziasmat ca mati mincat cu corsa aia ca este cea mai tare si am gresit din o masina jumate eu am zis ca iam dat 2 mare chestie si tu poti gresi distanta atunci cind conduci si esti in fata la o cursa nu cred ca aproximezi fix care a fost distanta si da o sa ne mai dam atunci cin o sa fie gata a ta dar si honda ca nu este gata este la inceput de drum pentru care nu stie are doar un soft de vtm si o evacuate vati uitat si ati vazut si fara slicuri ca doar sintem toti pasionati de curse si stim ce inseamna slicurile
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 17:25   #728
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

e chiar asa de greu sa conduci un K20 ? de trebuie sa te obisnuiesti ? ? intreb si eu...ca nu inteleg..ce tot trebuie sa inveti masina atat...in fine..pana una-alta..ambele masini merg foarte ok..si daca marutu vine cu slick-uri..corect ar fi sa vina si corsa cu slick-uri....in fine voi stiti ptr ce va certati )
ruller is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 17:26   #729
IL Capo
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
IL Capo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 393
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Corsa a fost cu slick-uri...
IL Capo is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 17:35   #730
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
e chiar asa de greu sa conduci un K20 ? de trebuie sa te obisnuiesti ? ? intreb si eu...ca nu inteleg..ce tot trebuie sa inveti masina atat...in fine..pana una-alta..ambele masini merg foarte ok..si daca marutu vine cu slick-uri..corect ar fi sa vina si corsa cu slick-uri....in fine voi stiti ptr ce va certati )
corsa a fost cu slicuri deja si a pierdut in fata mea si asa
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 17:38   #731
IL Capo
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
IL Capo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 393
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Saracilor....data viitoare va imprumut eu o camera video, ca parca nu merita atata tevatura pe marginea unor filmari interpretabile. Decat sa ma uit la filmarile astea mai bine ma uit cum se invarte masina de spalat pe intuneric.
__________________
Mk4 GTI Edition 25 1.8 T 180+ Revo

****SPEEDLINE MOTORSPORT****
IL Capo is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 17:59   #732
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
e chiar asa de greu sa conduci un K20 ? de trebuie sa te obisnuiesti ? ? intreb si eu...ca nu inteleg..ce tot trebuie sa inveti masina atat...in fine..pana una-alta..ambele masini merg foarte ok..si daca marutu vine cu slick-uri..corect ar fi sa vina si corsa cu slick-uri....in fine voi stiti ptr ce va certati )
Pentru ca si u esti sofer si nu cred ca merge mai bine varuto cu masina ta decit tine TREBUIE SA STI IN CATE TURE PLEACA MAI BN MASINA SI CIND TREBUIE SA SCHIMBI ca nu este la fel la toate masinile
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 18:25   #733
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

o sa imi cumpar eu camere cu ventuza pt masina!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 19:22   #734
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

[QUOTE=

d

dupa ce am dat farul jos m-am dat cu amadeus, bine k noi vorbisem k ne dam 2 din 3 , trebuia s aimi acorzi si a treia cursa
) PT CE A 3 A CURSA CAND TU SPUI 2 DIN 3....BRAVO MARUTZULE,AMADEUS MAI ARE DE INVATAT.
CELALALTE CURSE NU PREA CONTEAZA...SA NU SPUI NICIODATA CA AI BATUT UN K20,DOAR CA L-AI BATUT PE AMADEUS(FARA SLICURI)

Last edited by ionut_50; 01-08-11 at 19:25.
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 19:44   #735
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Eu consider ca topicul asta poate sa fie inchis.S-a demonstrat ca un motor de generatie noua pus pe o masina cu 120 kg mai grea este in fata pe 402 m decat o masina cu motor de 150 cai . Punct
Le: cumpar Honda...nu conteaza motorizarea....cuplu iau de la masina mea
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -