Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-11, 11:32   #781
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
nu are nici un timp pt ca a fost mai mult stricat si nu a ajuns la dre dar cand o sa ajunga o sa fie undeva la 13.8
ceva imi spune ca nu este adevarat.......ai gresit cu cateva zecimi(multe) ,vei scoate mult mai bine de atat
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 14:27   #782
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ionut_50 View Post
ceva imi spune ca nu este adevarat.......ai gresit cu cateva zecimi(multe) ,vei scoate mult mai bine de atat
recordul este de 12.9 masina de 1000 de kg cu 2.0 tdi la baza si merge impresionant de grav!eu am mult de lucru si sunt restrictionat de cilindree si de 8v si de faptul ca admisia si evacuare sunt pe aceasi parte!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 19:42   #783
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
recordul este de 12.9 masina de 1000 de kg cu 2.0 tdi la baza si merge impresionant de grav!eu am mult de lucru si sunt restrictionat de cilindree si de 8v si de faptul ca admisia si evacuare sunt pe aceasi parte!
atunci sutele de milioane investite nu prea si-au avut rostul,imi pare rau sa aud asta dar la ce ai tu pe masina ma gandeam ca ajungi pe la hi 12 sec fara probl
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 20:08   #784
calin81
Honda Driver

Stage 2
 
calin81's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 66
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ionut_50 View Post
atunci sutele de milioane investite nu prea si-au avut rostul,imi pare rau sa aud asta dar la ce ai tu pe masina ma gandeam ca ajungi pe la hi 12 sec fara probl

Eu totusi imi pun mari sperante in masina lui Ovi si astept cu nerabdare un rezultat pe masura, dupa munca si eforturile depuse sunt sigur ca o sa fie un deliciu! Inca putina rabdare si nervi de otel dar am incredere deplina!
__________________

eat-sleep-JDM
calin81 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 20:47   #785
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ionut_50 View Post
atunci sutele de milioane investite nu prea si-au avut rostul,imi pare rau sa aud asta dar la ce ai tu pe masina ma gandeam ca ajungi pe la hi 12 sec fara probl
pnm asta e nu am cum sa dau back acum!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 01:39   #786
florinoana

Stage 2
 
florinoana's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 49
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

de 1-2 ore stau si citesc de la inceput threadul asta ...si in sfarsit am terminat !!!
concluzii sau/si pareri gratuite :

1 : posesorii de honda mint/compun/inventeaza/cred/simt multe chestii , excluzandu-i aici pe amadeus si bogdan (1.6turbo galati) , care mi s-au parut la obiect si bogdan chiar destul de corect si realist !
2 : singurul posesor de honda care a facut performanta din cei care se cearta aici ,,,este bogdan galati 1.6 turbo si care a scos un 13.5 parca !!!
3 : in prezent , nici honda k20 dar nici opelul bas nu scot sub 14 secunde pe 402 metri!
4 : k20-ului i s-a facut mult prea multa reclama si nu cred ca e normal sa LAUDE cu masina pana cand nu scoate macar un 13.8 ! ps : atunci o sa te/va felicit !
5 : nu sunt de acord cu toti pustii gen "roli" care au investit probabil in efectuarea reviziilor la masini ...pusti care viseaza la performanta , dar care probabil as face altceva cu eventualii bani care pot fi cheltuiti pentru a face modificari!
6 : grupa S2 la street a devenit FOARTE INTERESANTA pentru mine , de cand au aparut timpi de 13.3 mini cooper , 13.5 honda turbo samd si chiar FENOMENALUL URS ROSU DE PRAHOVA CARE BATE LA ORICE ORA UN M3 STOCK ) . probabil ca trebuie sa va ganditi cum sa atentati la locul 1 ! honda lui marutu din cate stiu , a scos cel mai bun timp un 14.3X la arad , in rest numai scuze si probleme , deci mai este mult pana o sa aprecieze SI MAI MULTE PERSOANE INVESTITIA/MUNCA DEPUSA/PERFORMANTELE sau cum consideri

felicitari inca o data bogdan galati , pentru modestie , pentru pasiune si pentru performanta pe care ai obtinut-o !!! sunt sanse mari ca anul viitor sa apar si eu la S2 cu o masina de 13.5 ,,,sau chiar mai jos !


ps : ai de departe cea mai rapida honda pentru grupa S2 !!!
florinoana is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 18:31   #787
ciure2001
Honda Driver

Stage 3
 
ciure2001's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 101
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Marutzu a scos 14,3x cu k20 pe un civic de 900 kg iar Corse 13,9 cu un ep3 de 1100kg...fa legatura.....doar vorbe aruncate aiurea!!!
ps:nu uitati ca unul dintre cele mai importante lucruri la drag este piesa dintre volan si scaun!
Bafta!!!
__________________
.......
ciure2001 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 20:56   #788
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by florinoana View Post
de 1-2 ore stau si citesc de la inceput threadul asta ...si in sfarsit am terminat !!!
concluzii sau/si pareri gratuite :

1 : posesorii de honda mint/compun/inventeaza/cred/simt multe chestii , excluzandu-i aici pe amadeus si bogdan (1.6turbo galati) , care mi s-au parut la obiect si bogdan chiar destul de corect si realist !
2 : singurul posesor de honda care a facut performanta din cei care se cearta aici ,,,este bogdan galati 1.6 turbo si care a scos un 13.5 parca !!!
3 : in prezent , nici honda k20 dar nici opelul bas nu scot sub 14 secunde pe 402 metri!
4 : k20-ului i s-a facut mult prea multa reclama si nu cred ca e normal sa LAUDE cu masina pana cand nu scoate macar un 13.8 ! ps : atunci o sa te/va felicit !
5 : nu sunt de acord cu toti pustii gen "roli" care au investit probabil in efectuarea reviziilor la masini ...pusti care viseaza la performanta , dar care probabil as face altceva cu eventualii bani care pot fi cheltuiti pentru a face modificari!
6 : grupa S2 la street a devenit FOARTE INTERESANTA pentru mine , de cand au aparut timpi de 13.3 mini cooper , 13.5 honda turbo samd si chiar FENOMENALUL URS ROSU DE PRAHOVA CARE BATE LA ORICE ORA UN M3 STOCK ) . probabil ca trebuie sa va ganditi cum sa atentati la locul 1 ! honda lui marutu din cate stiu , a scos cel mai bun timp un 14.3X la arad , in rest numai scuze si probleme , deci mai este mult pana o sa aprecieze SI MAI MULTE PERSOANE INVESTITIA/MUNCA DEPUSA/PERFORMANTELE sau cum consideri

felicitari inca o data bogdan galati , pentru modestie , pentru pasiune si pentru performanta pe care ai obtinut-o !!! sunt sanse mari ca anul viitor sa apar si eu la S2 cu o masina de 13.5 ,,,sau chiar mai jos !


ps : ai de departe cea mai rapida honda pentru grupa S2 !!!
daca tu spui ) detin un sistem audio de aproape 10k oiro si asta nu ca sa ma laud ci doar sa vezi ca nu fac doar revizia...


si da honda HD ** XXX inca are un timp 13 secunde K20 N/A
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 22:36   #789
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Smile Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
recordul este de 12.9 masina de 1000 de kg cu 2.0 tdi la baza si merge impresionant de grav!eu am mult de lucru si sunt restrictionat de cilindree si de 8v si de faptul ca admisia si evacuare sunt pe aceasi parte!
si eu am admisia si evacuarea pe aceeasi parte,dar conteaza cum sunt facute,tinand cont ca, evacuarea si racordul flexibil sunt de camion(pe 76)....eu am tot 8 valve la chiuloasa, pt ca daca mergeam pe una de 16valve aveam la activ doar 2 curse,se crapa in sec2....la tine puterea este limitata din 2 mari probleme.....vb pe p.m
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade
haplea is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 23:51   #790
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by ciure2001 View Post
Marutzu a scos 14,3x cu k20 pe un civic de 900 kg iar Corse 13,9 cu un ep3 de 1100kg...fa legatura.....doar vorbe aruncate aiurea!!!
ps:nu uitati ca unul dintre cele mai importante lucruri la drag este piesa dintre volan si scaun!
Bafta!!!
ai cantarit tu masina lu marutzu? daca nu stii, nu mai vorbii si-ar fi dorit el sa aibe 900 kg credema
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 07:45   #791
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by haplea View Post
si eu am admisia si evacuarea pe aceeasi parte,dar conteaza cum sunt facute,tinand cont ca, evacuarea si racordul flexibil sunt de camion(pe 76)....eu am tot 8 valve la chiuloasa, pt ca daca mergeam pe una de 16valve aveam la activ doar 2 curse,se crapa in sec2....la tine puterea este limitata din 2 mari probleme.....vb pe p.m
care ar fi alea???
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 22:58   #792
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Thumbs up Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by florinoana View Post
de 1-2 ore stau si citesc de la inceput threadul asta ...si in sfarsit am terminat !!!
concluzii sau/si pareri gratuite :

1 : posesorii de honda mint/compun/inventeaza/cred/simt multe chestii , excluzandu-i aici pe amadeus si bogdan (1.6turbo galati) , care mi s-au parut la obiect si bogdan chiar destul de corect si realist !
2 : singurul posesor de honda care a facut performanta din cei care se cearta aici ,,,este bogdan galati 1.6 turbo si care a scos un 13.5 parca !!!
3 : in prezent , nici honda k20 dar nici opelul bas nu scot sub 14 secunde pe 402 metri!
4 : k20-ului i s-a facut mult prea multa reclama si nu cred ca e normal sa LAUDE cu masina pana cand nu scoate macar un 13.8 ! ps : atunci o sa te/va felicit !
5 : nu sunt de acord cu toti pustii gen "roli" care au investit probabil in efectuarea reviziilor la masini ...pusti care viseaza la performanta , dar care probabil as face altceva cu eventualii bani care pot fi cheltuiti pentru a face modificari!
6 : grupa S2 la street a devenit FOARTE INTERESANTA pentru mine , de cand au aparut timpi de 13.3 mini cooper , 13.5 honda turbo samd si chiar FENOMENALUL URS ROSU DE PRAHOVA CARE BATE LA ORICE ORA UN M3 STOCK ) . probabil ca trebuie sa va ganditi cum sa atentati la locul 1 ! honda lui marutu din cate stiu , a scos cel mai bun timp un 14.3X la arad , in rest numai scuze si probleme , deci mai este mult pana o sa aprecieze SI MAI MULTE PERSOANE INVESTITIA/MUNCA DEPUSA/PERFORMANTELE sau cum consideri

felicitari inca o data bogdan galati , pentru modestie , pentru pasiune si pentru performanta pe care ai obtinut-o !!! sunt sanse mari ca anul viitor sa apar si eu la S2 cu o masina de 13.5 ,,,sau chiar mai jos !


ps : ai de departe cea mai rapida honda pentru grupa S2 !!!
mare aglomeratie in acest topic
deci cine scoate sub 13,5xx este pe podium, cine nu, are probleme... scurt si la obiect. deja sunt multe masini potente la aceasta grupa si ma bucur nespus. pacat k se incepe cu discutii care nu-si au rostul. parerea mea. bafta tuturor....
__________________
Condusul e ca si dragostea: intai te dai pe doua trei harburi si apoi ramai pe BMW...
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 23:46   #793
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
care ar fi alea???
in primul rand treb sa stiu ce motorizare stoc ai(tip motor,cai,turbo calc...edc..)si actual...dupa care,iti pot da sfaturi si poate chiar sa te ajut...treb sa-mi spui cati cai vrei sa scoti tu din motor!!!
haplea is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 16:32   #794
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

corsa c20xe prezenta la KOE BRASOV asteptam si masina lu marutu
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 16:54   #795
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: C20XE vs. K20 vs. VR6 vs. GTI ABF vs. B16A2

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
corsa c20xe prezenta la KOE BRASOV asteptam si masina lu marutu
stii cum e corsa bate civicul cu bani multi investiti,si bx rosu(dricul) te va bate pe tine.......cam asa merge treaba pe aici,si toata lumea fericita...daca cumva nu se va strica golful pana atunci....
ionut_50 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -