Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care pe care...
130i 68 28.69%
R32 169 71.31%
Voters: 237. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-12-06, 11:37   #226
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Intervin inca o data,numai in cadrul acestui topic ,pentru ca vad,fara suparare,SUNTETZI CU CAPUL FRATZILOR !!!!!!!!

Ce va mai trebuie voua teste si comparatzii....cand le-au comparat in toate revistele de specialitate,la toate emisiunile de profil,de catre totzi expertzii si toti au zis mare si clar : Daca vreau sa ma distrez intr-o zi imi inchiriez un 130 i ,dar daca vreau sa imi cumpar una dintre cele 2 imi aleg r32-ul.....IN TOATE TESTELE POSIBILE SI IMPOSIBILE A IESIT MAI BUN,IN AFARA DE 0-100 UNDE ARE UN BOT DE MASINA BMW-UL....IN REST PESTE TOT R32....aici nu isi mai are sensul nici o discutzie....R32 este mai bun,chiar daca le convine bmw-istilor sau nu....acceptatzi si voi macar o data ca VW a fost peste BMW la aceasta masina....macar din respect ....ca si noi recunoastem ca M3 -urile sunt mai bune decat pasaturile
-ZZ- is offline  
Old 18-12-06, 12:30   #227
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
...ca si noi recunoastem ca M3 -urile sunt mai bune decat pasaturile
Daca cineva ar zice ca tu esti sanatos te-ar jigni

Hai ca glumesc ... sa nu creada lumea ca ma iau eu asa de dragul de zozo
SFW is offline  
Old 18-12-06, 13:39   #228
alin

Stage 4
 
alin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 229
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post

Daca vreau sa ma distrez intr-o zi imi inchiriez un 130 i ...,:

F. bine zis. Dar crede-ma si pe mine ca daca as putea mi-as cumpara 130i si nu as avea nici un motiv sa inchiriez vreodata un r32.
alin is offline  
Old 18-12-06, 21:39   #229
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

succes..numai sa fii atent in oglinda ..cand vezi un mare W in spatele tau...sa te dai respectuos la o parte

si oricum cred ca votul spune totul......
-ZZ- is offline  
Old 19-12-06, 17:29   #230
alin

Stage 4
 
alin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 229
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
succes..numai sa fii atent in oglinda ..cand vezi un mare W in spatele tau...sa te dai respectuos la o parte
asa se va intampla...dar, acum in marea majoritate a timpului conduc un impresionant fiat albea star 1,2 16v 80cp, masina de serv., si m-am plictisit de cate W depasesc in fiecare zi ) si nu ca as fi un schumi ceva...
alin is offline  
Old 19-12-06, 17:38   #231
Vladutzzz_sv

Stage 5
 
Vladutzzz_sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Sa inteleg ca acu tu faci o comparatie intre r32 si golfurile 2 sau passaturile obosite care circula pe strazile noastre??
De curiozitate cate R32 ai vazut in ultimul timp pe strazi?
__________________
vand audi a6, 2.5tdi, 2001, full fara piele acte valabile belgia
vand audi a4, 1.9tdi, 2002, full(mici probleme la navigatie), cutie dsg, volan dreapta
vand renault twingo fara acte
preturile sunt negociabile
contact 0742859363, ymess vladutzzz_sv
Vladutzzz_sv is offline  
Old 19-12-06, 18:23   #232
alin

Stage 4
 
alin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 229
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

[QUOTE=Vladutzzz_sv;667558]Sa inteleg ca acu tu faci o comparatie intre r32 si golfurile 2 sau passaturile obosite care circula pe strazile noastre?? /QUOTE]

in nici un caz...r32 este o masina exceptionala, varf de gama...incercam sa-i rasp. lui Zozo in acc. nota) ...
ideea este, asa cum s-a mai spus, ca diferentele de performanta sunt nesemnificative si nu sunt decisive cand iei decizia de cumparare...adik eu nu m-as suci sa-mi iau r32 pt ca a scos stig un timp mai bun pe circuit cu el si nici tu nu te-ai suci sa-ti iei 130 ca este cu un bot in fatza la o liniutza.

in rest sunt masini f. misto ama2ua.
alin is offline  
Old 19-12-06, 18:35   #233
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

75 % pentru r32 ....moamaaaaa ce si-a luat-o bmw aici
-ZZ- is offline  
Old 19-12-06, 20:17   #234
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by alin View Post
Quote:
Originally Posted by Vladutzzz_sv View Post
Sa inteleg ca acu tu faci o comparatie intre r32 si golfurile 2 sau passaturile obosite care circula pe strazile noastre??
in nici un caz...r32 este o masina exceptionala, varf de gama...incercam sa-i rasp. lui Zozo in acc. nota) ...
ideea este, asa cum s-a mai spus, ca diferentele de performanta sunt nesemnificative si nu sunt decisive cand iei decizia de cumparare...adik eu nu m-as suci sa-mi iau r32 pt ca a scos stig un timp mai bun pe circuit cu el si nici tu nu te-ai suci sa-ti iei 130 ca este cu un bot in fatza la o liniutza.

in rest sunt masini f. misto ama2ua.

Pai normal ca nu te-ai suci,doar ai BMW la avatar...

Si normal ca nici Zozo nu s-ar suci,doar poseda un GTI...

Gusturile nu se discuta....clar!
George_P. is offline  
Old 20-12-06, 08:20   #235
alin

Stage 4
 
alin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 229
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by George_P. View Post
Pai normal ca nu te-ai suci,doar ai BMW la avatar...

Si normal ca nici Zozo nu s-ar suci,doar poseda un GTI...

Gusturile nu se discuta....clar!
corect.

si Zozo nu o mai da inainte cu voturile astea ca tot pe baza de voturi a fost si iliescu vreo 10 ani presedinte...

aoleoo ce-am zis-o)
alin is offline  
Old 23-12-06, 11:50   #236
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
Intervin inca o data,numai in cadrul acestui topic ,pentru ca vad,fara suparare,SUNTETZI CU CAPUL FRATZILOR !!!!!!!!

Ce va mai trebuie voua teste si comparatzii....cand le-au comparat in toate revistele de specialitate,la toate emisiunile de profil,de catre totzi expertzii si toti au zis mare si clar : Daca vreau sa ma distrez intr-o zi imi inchiriez un 130 i ,dar daca vreau sa imi cumpar una dintre cele 2 imi aleg r32-ul.....IN TOATE TESTELE POSIBILE SI IMPOSIBILE A IESIT MAI BUN,IN AFARA DE 0-100 UNDE ARE UN BOT DE MASINA BMW-UL....IN REST PESTE TOT R32....aici nu isi mai are sensul nici o discutzie....R32 este mai bun,chiar daca le convine bmw-istilor sau nu....acceptatzi si voi macar o data ca VW a fost peste BMW la aceasta masina....macar din respect ....ca si noi recunoastem ca M3 -urile sunt mai bune decat pasaturile
top gear nu inseamna toate testele.
GabiByte is offline  
Old 23-12-06, 12:17   #237
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Daca tu ai vb serios cand ai comparat m3 cu passatu' inseamna ca tu vezi in fata ochilor doar VW.Ia uitate cati au postat si cati au votat...au intrat 100 de agarici si au vazut coaie e r32 hai sa-l votez .....pe cand facea bmw 200 de cai din motor de 2000 VW se juca cu motoare de rasnite de cafea.
Stiu ca imi pun multa lumea in cap dar prea crezi ca VW a ajuns sa fie vreo marca de super sportive.Si asta din motor aspirat.


Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
Intervin inca o data,numai in cadrul acestui topic ,pentru ca vad,fara suparare,SUNTETZI CU CAPUL FRATZILOR !!!!!!!!

Ce va mai trebuie voua teste si comparatzii....cand le-au comparat in toate revistele de specialitate,la toate emisiunile de profil,de catre totzi expertzii si toti au zis mare si clar : Daca vreau sa ma distrez intr-o zi imi inchiriez un 130 i ,dar daca vreau sa imi cumpar una dintre cele 2 imi aleg r32-ul.....IN TOATE TESTELE POSIBILE SI IMPOSIBILE A IESIT MAI BUN,IN AFARA DE 0-100 UNDE ARE UN BOT DE MASINA BMW-UL....IN REST PESTE TOT R32....aici nu isi mai are sensul nici o discutzie....R32 este mai bun,chiar daca le convine bmw-istilor sau nu....acceptatzi si voi macar o data ca VW a fost peste BMW la aceasta masina....macar din respect ....ca si noi recunoastem ca M3 -urile sunt mai bune decat pasaturile

Last edited by Alfa_band; 23-12-06 at 12:21.
Alfa_band is offline  
Old 23-12-06, 12:28   #238
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
....pe cand facea bmw 200 de cai din motor de 2000 VW se juca cu motoare de rasnite de cafea.

scotea 110 dintr-un 1.6.....
George_P. is offline  
Old 23-12-06, 15:16   #239
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
Stiu ca imi pun multa lumea in cap dar prea crezi ca VW a ajuns sa fie vreo marca de super sportive.Si asta din motor aspirat.

VW nu vrea sa fie marca supersportiva pentru a nu intra in concurenta interna cu Audi si Lamborghini, de asta VW W12 nu s-a fabricat in serie dar ca hot-hatchback R32 merita tot respectul (cu un minus la design pentru actuala generatie, dar care lasa loc pentru styling)

~Nautilus
Nautilus is offline  
Old 23-12-06, 15:36   #240
Vladutzzz_sv

Stage 5
 
Vladutzzz_sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
Default Re: 130i vs. Golf 5 R32

VW dupa cum ii spune si marca e o masina pt tot poporul....nu ceva sport.
Prin R32 a demonstrat ca pot face masina care sa dea ceata la marci de prestigiu.

@Alfa Banc: Cei care au votat nu sunt cum ii numesti tu "AGARICI". Sunt si persoane care au in posesie masini despre care se discuta aici sau daca nu ceva asemanator.
Cred ca tu esti cel care vorbesti in necunostinta de cauza, faci comentari pe baza unor filmulete, ceea ce nu prea da bine.
Spui ca e un simplu motor aspirat....ok....gandeste-te ca pe motorul aspirat se poate monta turbo si atunci BMW'ul chiar nu va mai avea nici o sansa.

Cu scuzele de rigoare cred ca marea majoritate a posturile de pe acest topic au fost puse de unii doar ca sa se afle in treaba si eventual sa mai aiba un post un plus.
Cum am mai spus mai sus gasiti fratilor un BMW 130i stock si vdm live care e diferenta, nu bazandu-ne pe tot felul de filmulete si alte materiale gasite pe net.Sau posesorii de 130i stau ascunsi de frica sa nu se faca de rusine????

Prin aceast post am facut oficial o provocare catre orice de posesor de BMW 130i.

Last edited by Vladutzzz_sv; 23-12-06 at 15:40.
Vladutzzz_sv is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -