Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-11-04, 22:19   #151
M_I_H_A_I

Stage 2
 
M_I_H_A_I's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 54
Default

dacia este o masina naspa pentru ca cei de la renaul au trebuit sa faca rabat de la calitate pt a obtine un pret scazut de vanzare, si pe de o parte au facut alegerea buna
am o supernova din 2001 si nu mi-a plouat, nins, batut vantu etc. prin ea pana acum, motorul mi se pare destul de flexibil si vioi, mai ales datorita cutiei, si adevarul este ca era singura masina noua pe care o luai la 5000 de euroi (dar finisajul este de tot ***ul troncane porbagaju ala de innebunesti)
nu stau la discutie, o masina straina sh la acelasi pret este mult mai buna, dar nu imi permit sa dau peste 3 mil pe un far, sau sa las la o revizie 20 mil asta este realitatea !
asa ca parerea mea e ca au renault a facut un pas (nu prea mare cei drept) inainte cu loganul, acum sa speram ca nu o sa mai astepte 5 ani pana scot un model nou (sper ca au de gand sa puna alta cutie la motorul 1.6 16v, pot sa spun ca supernova are o cutie foarte buna in comparatie cu aia)
discutii contradictorii ca aici mereu o sa existe pentru ca de-asta este democratie pentru a-si expune fiecare punctul de vederea si cred ca nu este bine sa impui altora gandirea ta, asa ca cel mai bine ar fi sa fie pastrat tonul amical ar discutiilor hai sa dea Dumnezeu sa aiba fiecare roman un logan asa nasol cum spuneti ca e
M_I_H_A_I is offline  
Old 26-11-04, 17:51   #152
tazmania

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 91
Default

mihai? respect fratele meu ca adevarat ai grait!
tazmania is offline  
Old 26-11-04, 17:54   #153
tazmania

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 91
Default

nu intzeleg de ce nu vor unii sa priceapa ca peste noapte nu se poate face o super masina din dacie...dar parerea mea este ca cei de la renault sunt pe drumul cel bun cu dacia.....aducetziva aminte de skoda..la inceput au scos felicia care nu prea era ea buna,dar a urmat octavia care parerea mea e ca e supermasina,asa si cu dacia,loganul la inceput si cine stie ce mai urmeaza....hai noroc si sa fim sanatosi si la punga grosi
__________________
laguna 2.0 16v 175cp
tazmania is offline  
Old 26-11-04, 19:11   #154
M_I_H_A_I

Stage 2
 
M_I_H_A_I's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 54
Default

Quote:
mihai? respect fratele meu ca adevarat ai grait!
ma bucur ca sunt si altii care imi impartasesc parerea
M_I_H_A_I is offline  
Old 26-11-04, 20:53   #155
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

tazmania skoda au scos felicia au tzinut-o un an si au bagat imediat octavia si fabia mai nou superbu si octavia 2

C@#%&@e astea de francezi se chinuie de prin 98 si au scos un *** de solentza si mai nou loganu asat care sevrea super masina ... io nu aj compara loganu nici macar cu felicia darmite cu skodele noi... pana una alta skoda e si pe la wrc pe knd ind iacie ink ploua si ninge
steph is offline  
Old 27-11-04, 12:58   #156
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tazmania\"
aducetziva aminte de skoda..la inceput au scos felicia care nu prea era ea buna
Asta s-o crezi tu...eu am avut Felicia 2 ani, nici cea mai mica problema, super fiabila masina....cutia era excelenta, etajarea nu mai zic, scotea din motorasul de 1.3 68cp tot ce era mai bun, articulatiile super rezistente, calitatea fabricatiei destul de ridicata...Dar o dam in offtopic si nu e bine...
Asteptam cu nerabdare varianta de 16v si mai vedem...insa la calitatea fabricatiei, mihai a cam zis ce era de zis...
 
Old 27-11-04, 13:05   #157
m_vpr

Stage 3
 
m_vpr's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 100
Default

bravo BMW
m_vpr is offline  
Old 27-11-04, 14:15   #158
tazmania

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 91
Default

bogdan,doar faceam o comparatzie,nu ca ar fi dacia la nivel de skoda!dar mor de oftica cand vad oameni de zic intruna ca dacia e de kko!sunt mult mai multzi care apreciaza loganul decat cei care il blameaza!si satzi mai zic ceva:daca era atat de prost pe cat se zice,nu erau atatea comenzi pt export!numai francezii au comandat 10000 de buc!!!de asta ce zici?la pretul asta masina e SUPER OFERTA!pe de o parte va dau dreptate, ca nici eu nu as da atat pe ea,dar eu zic ca e totusi un pas inainte pt cei de la dacia.cine stie poate in anii ce vor urma o sa ajungetzi sa va mandritzi cu dacia!!! cat despre octavia,masina de masini dar e passat intreg!asa puteau sa faca si cei de la renaul o dacie identica cu laguna sau megane,asa era mai apreciata dupa parerea voastra!eu au incercat sa faca ceva original,cica.....acum ce a iesit....totusi e un pas inainte cum ziceam....respect
tazmania is offline  
Old 29-11-04, 13:09   #159
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

E un pas inainte, nu zice nimeni ca n-ar fi, dar un pas mult prea mic pt tam-tam-ul facut...compara pasul facut de Skoda cu Octavia, cu cel facut de Dacia cu Logan...diferenta ENORMA...
Pana una alta, asta era topic Logan modificat vs BMW 520 '79...
 
Old 30-11-04, 19:21   #160
tazmania

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 91
Default

tema asta trebuia incheiata de mult,pt ca loganul nu sde ridica la nivelul bmw-ului.si nici nu stim daca se va ridica vreodata indiferent de anul de fabricatzie al bmw-ului!!am mai zis-o si o repet:bmw a fost conceput ca fiind o masina cu aptitudini sport,pe cand dacia NU!!cam asta e....dar sa facem alt topic...a fost bmw-ul vreodata cea mai ieftina si mai incapatoare masina de la clasa lui? va pup pe totzi
tazmania is offline  
Old 30-11-04, 23:41   #161
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Pai nu stiu de ce pui intrebarea daca a fost vreodata \"cea mai\".
Nu cred ca a spus cineva vreodata (adica cineva intreg la minte) ca e \"cea mai\"
Cred ca intotdeauna gasesti o dotare sau o performanta care poate fi combatuta de alte masini.
Iar intrebarea nu cred ca e corect formulata. Ce ai vrut sa zici cu clasa lui?
pt ca ezista Z, seria 1, 3, 5, 7, exista X.
De care clasa vorbesti? toate cele enumerate mai sus sunt clase diferite ale BMW.
Rolls Royce e patronat de BMW
Mini Cooper e patronat de BMW
Eu cred ca s-au achitat foarte bine de datoria pe care o au pe piata de automobile.
Pe de alta parte aici s-a facut totusi comparatie intre o masina de 25 de ani care e uzata moral si fizic (in alte tari masina asta trebuia aruncata la gunoi) si o masina conceputa in 2003 si lansata in 2004 care mai e facuta si din parti luate de la diferite masini (adica au avut de unde alege) si in afara de aerul conditionat, vopsea si tapiterie (ultimele doua pt ca totusi a mea e veche) nu cred ca are la ce sa ma bata.
Si mai pun inca odata intrebarea - daca eu bagam aprox 2500 Eur in bmw, ce iesea?
COObra is offline  
Old 01-12-04, 00:09   #162
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

iesea nasol, ca venea vrunu, iti spargea geamul la BMW si-ti fura banii din BMW de pe bancheta din spate, ramaneai si fara bani si cu geamul spart

daca nu v-a placut gluma asta sa incerc alta:

ce sa iasa? nimika pt ca bagai toti banii in muzica si singura realizare era doar faptul ca triplai valoarea masinii (sper sa nu te superi pe mine pt asta)


ce e clar e un lucru: rezultatul cursei, mai mult de atat va las sa dezbateti in continuare pe marginea subiectului
200SX is offline  
Old 01-12-04, 00:48   #163
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Mda.....din pacate nu m-ai nimerit aici. Nu sunt genul care sa bag bani multi in muzica.
Crede-ma ca muzica era ULTIMA pe lista.
COObra is offline  
Old 01-12-04, 08:31   #164
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"COObra\"
Mda.....din pacate nu m-ai nimerit aici. Nu sunt genul care sa bag bani multi in muzica.
Crede-ma ca muzica era ULTIMA pe lista.

muzica se rezolva cu o toba sport
Gabi_323i is offline  
Old 01-12-04, 17:04   #165
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

baietzii care lauda loganu si zic k ar repezenta unpas enorm pt. dacia....

intratzi pe www.daciaclub.ro si vedetzi ce halde probleme au posesorii de logan.... volan blocat in mers in curba, apa in portbagaj, sufletu` degivrare scartzaieli cutie naspa etc.
steph is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -