Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-10, 17:56   #31
DrD3ViL

Stage 3
 
DrD3ViL's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 139
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Eu am patit-o,am venit tare din spate,depaseam vreo 3-4 masini,si brusc se baga unu in depasire,ce sa mai...am franat...m-am bagat la loc pe banda,si l-am lasat sa se duca...ce poti sa ii faci?
DrD3ViL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 18:12   #32
r0n1n

Stage 4
 
r0n1n's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 224
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by nutzuXXL View Post
asta e , traim in romania . sunt multi soferi frustrati .

se intampla sa mergi mai tare putin si sa dai de unu care merge cu fix 90 sau chiar mai putin in afara localitatii iar cand vrei sa il depasesti o accelereaza . . . . ii bagi putina carne in congelator si mergi mai departe .

.
Exact asta mi s-a intamplat de multe ori.
Intram in depasire, masina depasita fiind ceva pana in 100cp, si depasirea dura mai mult decat eram obisnuit.
Intr-un tarziu mi-am dat seama ca respectivii depasiti imi puneau la incercare demarajul...
Nu imi dau seama ce trece prin capul unor asemenea indivizi, oricum stiau ca ii voi depasi.
r0n1n is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 18:22   #33
agentulsecret4

Stage 5
 
agentulsecret4's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 295
Member of:
[PORSCHE]
Talking re: Teribilişti vs depăşiri

se trezeste cocalarul din el ies toate frustrarile din ei cand treci cu o masina mai nervoasa.. parca fac ``plici`` in creier si dai si omoara un motoras de 1.2 de ii ies bujiile prin capota .sa arat ca si el poa` sa prinda 100. e maxim cand ii lasi sa te depaseasca si ii vezi pe aia micii in spate cu nasurile lipite de geam..bine tatiii l-ai facut ...uite copacu` de aproape..
agentulsecret4 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 18:59   #34
madmaxhwz
Renault Driver

Stage 5
 
madmaxhwz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 511
Member of:
[RENAULT]
[CITROEN]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

mai baieti credeti ca schimbati vreun sofer cu topicul asta?intotdeauna or sa fie aceiasi soferi care sunt si acum,unii mai aroganti ,altii mai calmi,dar sa nu uitam ca toti suntem participanti la trafic si toti ne chinuim pe soselele astea ale patriei pline de gropi si de 'capete de creta' care ne fac viata mai grea ca deobicei.cel mai bine ar fi sa incercam sa ne respectam unii pe altii chiar daca avem trabant sau bmw ,si sa incercam sa ne ajutam in trafic macar intre noi daca statul nu ne ajuta.sper ca nu am deranjat pe nimeni cu postul meu dar asta e parerea mea.sosele libere si fara incidente la toti participantii la trafic
__________________
madmaxhwz is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:28   #35
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Oberv aici cativa GIBONI care au fix mentalitate de meltean "sa moara capra vecinului", care in viata lor nu au condus pe sosele si autostrazile europene si care in loc sa comenteze cazul topicului se leaga de masina si viteza ilegala cu care circula.

Saracilor gibonei, atat in Germania (etalon) cat si in Italia, Austria, Belgia sau orice alta tara civilizata chiar si cei care merg peste viteza lagala nu ocupa banda superioara. Ca sa intelegeti mai bine, daca sunt 2 benzi si eu merg cu 120 km/h pe banda 1, cum este corect, el vine cu 160 km/h tot pe banda 1, trece pe a 2-a si dupa depasire trece inapoi pe prima banda chiar daca merge cu 160 km/h. Poate doar cei care merg viteze si mai mari de 180-200 km/h merg numai pe banda superioara si asta cand sunt 2 benzi si nu mai multe.

Deci de genul asta de giboni dau sau dam in fiecare zi, ofticosi, prosti, rai si handicapati care pur si simplu daca sunt singura masina de pe sosea ei refuza sa treaca pe prima banda.

In toate tarile civilizate Europene acest gest este aspru sanctionat indiferent ca au viteza maxima admisa de lege in segmentul respectiv de drum.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:29   #36
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default re: Teribilişti vs depăşiri

FIECARE participant la trafic este un posibil CONCURENT !

corvetule, eu am lastun, cand te vad te provoc
sper sa fie la deal ca la vale n-ai nici o sansa )

bafta in dezlegarea misterului
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:30   #37
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

aceeasi treaba as intrebao si eu dar in legatura cu ceva putin diferit....de ce se simt toti meltenii frustrati cand langa ei la semafor se afla o masina veche romaneasca modificata doar optic, mi sa intamplat de nenumarate ori sa am in dreapta/stanga mea la semafor diferite masini mult mai potente decat un oltcit 1.3 care dupa indelungi priviri taranesti pleaca de la semafor de parca leas fi facut semn ca vreau sa ma dau.....sau inca una, de ce toti frustratii se simt ei datori sa ma injure cand opresc de tot la gropi si la limitatoare de viteza, daca nu le convine ca ma opresc pentru ca nu vreau sa imi sparg motoru ar putea sa o ia pe alta strada, nu ii roaga nimeni sa mearga pe aceeasi strada cu mine...
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:34   #38
ra2
Dream Squad Member

Stage 5
 
ra2's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,270
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Dream Squad]
[FOTO]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Oberv aici cativa GIBONI care au fix mentalitate de meltean "sa moara capra vecinului", care in viata lor nu au condus pe sosele si autostrazile europene si care in loc sa comenteze cazul topicului se leaga de masina si viteza ilegala cu care circula.

Saracilor gibonei, atat in Germania (etalon) cat si in Italia, Austria, Belgia sau orice alta tara civilizata chiar si cei care merg peste viteza lagala nu ocupa banda superioara. Ca sa intelegeti mai bine, daca sunt 2 benzi si eu merg cu 120 km/h pe banda 1, cum este corect, el vine cu 160 km/h tot pe banda 1, trece pe a 2-a si dupa depasire trece inapoi pe prima banda chiar daca merge cu 160 km/h. Poate doar cei care merg viteze si mai mari de 180-200 km/h merg numai pe banda superioara si asta cand sunt 2 benzi si nu mai multe.

Deci de genul asta de giboni dau sau dam in fiecare zi, ofticosi, prosti, rai si handicapati care pur si simplu daca sunt singura masina de pe sosea ei refuza sa treaca pe prima banda.

In toate tarile civilizate Europene acest gest este aspru sanctionat indiferent ca au viteza maxima admisa de lege in segmentul respectiv de drum.
total corect ce zici , dar se pare ca la noi e prea multa nesimtire, tupeu si lene ca sa se puna la loc pe prima banda dupa ce a facut depasirile dorite.
ra2 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:47   #39
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Dupa parerea mea asta e un topic de doi bani si nu o sa schimbe nimic niciodata. Sunem prea multi cocalari in romania, n-avem educatie si asa o sa ramanem ca asa e natia noastra. Am citit tot topicul si am inteles ca un cocalar cu masina scumpa e nervos rau ca un cocalar cu o vechitura nu se da la o parte din calea lui. Daca omu merge cu viteza legala pe a doua banda de ce sa se dea la o parte? Depasese-l frate pe camp daca esti reisar!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:49   #40
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

"Orice gibon ce trăieşte în colectiv trebuie să cânte. Zilnic, sau la câteva zile, ei cântă, de cele mai multe ori în zori. Cântecul poate dura de la câteva minute la 2 ore, iar animalele cântă în duet (masculul şi femela), în cor (când li se alătură şi alţi giboni) sau solo. Când un gibon cântă solo, el se urcă în vârful unui copac pentru a interpreta, iar când ajunge la punctul culminanat al "ariei", sare din ramură în ramură, rupând frunze şi crengi; i se alătură şi ceilalţi membri ai familiei, iar cântecul seamănă cu un ritual oriental, însoţit de ţipete, fluierături, ciripituri, chiote şi tot felul de sunete bizare." Home » Stiinta & Tehnica » Descoperiri [Romania Libera].

O tara plina de giboni si tampiti...am uitat unii sunt si handicapati...hilar topicul asta rau de tot...frustari peste frustari.
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB

Last edited by basic; 29-09-10 at 19:53.
basic is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:50   #41
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Oberv aici cativa GIBONI care au fix mentalitate de meltean "sa moara capra vecinului", care in viata lor nu au condus pe sosele si autostrazile europene si care in loc sa comenteze cazul topicului se leaga de masina si viteza ilegala cu care circula.

Saracilor gibonei, atat in Germania (etalon) cat si in Italia, Austria, Belgia sau orice alta tara civilizata chiar si cei care merg peste viteza lagala nu ocupa banda superioara. Ca sa intelegeti mai bine, daca sunt 2 benzi si eu merg cu 120 km/h pe banda 1, cum este corect, el vine cu 160 km/h tot pe banda 1, trece pe a 2-a si dupa depasire trece inapoi pe prima banda chiar daca merge cu 160 km/h. Poate doar cei care merg viteze si mai mari de 180-200 km/h merg numai pe banda superioara si asta cand sunt 2 benzi si nu mai multe.

Deci de genul asta de giboni dau sau dam in fiecare zi, ofticosi, prosti, rai si handicapati care pur si simplu daca sunt singura masina de pe sosea ei refuza sa treaca pe prima banda.

In toate tarile civilizate Europene acest gest este aspru sanctionat indiferent ca au viteza maxima admisa de lege in segmentul respectiv de drum.
rupe-ti tu ma masina in gropile facute de tirurile care merg pe prima banda! Sunt doua benzi depaseste u prin dreapta daca esti grabit!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:55   #42
DrD3ViL

Stage 3
 
DrD3ViL's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 139
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Numai prin Pitesti se mai depaseste prin dreapta )
DrD3ViL is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 19:55   #43
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
de ce toti frustratii se simt ei datori sa ma injure cand opresc de tot la gropi si la limitatoare de viteza, daca nu le convine ca ma opresc pentru ca nu vreau sa imi sparg motoru ar putea sa o ia pe alta strada, nu ii roaga nimeni sa mearga pe aceeasi strada cu mine...
Poate sunt off-topic, dar aceiasi intrebare o am si eu.... Toata lumea "se da mare" ca-si rupe masina in gropi si eu o protejez...

Pentru astia cu masini sport.... Daca tot sunteti asa frustati ca unii nu va raspund la flashuri cand veniti voi tare din spate, mai baga frate o linie continua daca tot esti smecher, da nu ma pune sa ma duc in porumb pe marginea drumului (drum cu o banda) ca ai tu SUV sau cine stie ce bolid, sau in gropile facute de tiruri (cum zicea colegu mai sus).

Pentru astia care se ambitioneaza sa depaseasca un 525 cu motoru lor de 1.2/1.4, eu zic sa vad calmati si sa mergeti regulamentar si sa vad ganditi si la siguranta.

Aviz alora care dau flashuri si prin oras, cand eu deja am 60-70.... sa ma pupati in c*r.

Multumesc.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic

Last edited by B-99-SAA; 29-09-10 at 19:57.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 20:01   #44
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
rupe-ti tu ma masina in gropile facute de tirurile care merg pe prima banda! Sunt doua benzi depaseste u prin dreapta daca esti grabit!
mai G (sa zicem de la george), eu am facut anul asta cateva mii de km prin tara si sunt foarte multe sosele cu un asfalt de nota >9.

Normal ca nu ma referam la drumurile proaste si nici topicul nu se refera la drumuri proaste, nu vorbeam de plimbarile prin oras unde gibonii fac alte cretinisme, ma referam la sosele normale, cu 2 benzi, unde asfaltul iti permite sa alergi pe oricare din benzi cat te tine jucaria.

Nu mai cauta sau cautati cazuri particulare si irelevante comportamentului.



Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Poate sunt off-topic, dar aceiasi intrebare o am si eu.... Toata lumea "se da mare" ca-si rupe masina in gropi si eu o protejez...

Pentru astia cu masini sport.... Daca tot sunteti asa frustati ca unii nu va raspund la flashuri cand veniti voi tare din spate, mai baga frate o linie continua daca tot esti smecher, da nu ma pune sa ma duc in porumb pe marginea drumului (drum cu o banda) ca ai tu SUV sau cine stie ce bolid, sau in gropile facute de tiruri (cum zicea colegu mai sus).

Pentru astia care se ambitioneaza sa depaseasca un 525 cu motoru lor de 1.2/1.4, eu zic sa vad calmati si sa mergeti regulamentar si sa vad ganditi si la siguranta.

Aviz alora care dau flashuri si prin oras, cand eu deja am 60-70.... sa ma pupati in c*r.

Multumesc.
Prin exprimarea pe care o ai pot sa constat ca inteligenta ta este mult inferioara masinii pe care o deti. Este total irelevant ce masina are cel care merge cu viteza, este total irelevant ca tu ai viteza maxima legala, atat timp cat sunt 2 benzi si prima banda este libera ai te rog frumos amabilitatea si mergi pe ea pentru ca eu ma grabesc si vreau sa mai adun niste puncte de radar.

FRUSTRARILE (fara R lipsa) sunt ale voastre.

Last edited by GTR; 29-09-10 at 20:11.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 29-09-10, 20:27   #45
C6Vette

Stage 1
 
C6Vette's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 23
Default re: Teribilişti vs depăşiri

Va multumesc tuturor pentru participare. Din pacate tocmai printre cei care au postat vad cel putin 3-4 care m-ar lua la tinta cu masina oriunde, oricand, ca sa arate ca pot. Putini dintre cei care au postat aici au si priceput ce am intrebat, vad ca a fost mai interesant exemplul cu Polo.

Inca o chestie interesanta pe care o vad pe forum e gradul ridicat de invidie. NU o sa stau acuma sa le explic la baietii de 20 de ani care traiesc jumatate in viata reala, jumatate in NFS cu ce se mananca o masina puternica, condusul sau bunul simt in trafic - astea le invata fiecare in timp. Dar m-am distrat vazand inversunarea unora dintre voi impotriva a tot ce e jmecher, jupan, cocalar sau cum vreti sa ii mai ziceti - asta e puterea forumului si a internetului, aici fiecare din voi e cel mai tare si are cea mai mare dreptate (si cine il contrazice ii prost prost).

Colegul de forum cu lastunul a fost cel mai simpatic, din pct meu de vedere as face oricand schimb de masini pt 1-2 zile.

Iar cei care imi dati lectii de soferie... foarte faini si voi. Va pun in categoria celor care isi ambaleaza motoarele la Ursulet la stop cand sunt in paralale cu mine - bafta sa aveti si sa va maturizati curand.
C6Vette is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -