Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-12, 21:40   #631
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Pai in primul rand ruta aia de o faci tu e cel mai prost drum posibil,cred ca pe Vedea o iei.economistesti 60km dus intors,decat daca ai luao pe valcea-100km pitesti dragasani.pe langa acesti ~4 litri economisiti,fac pariu ca schimbi bucsi/pivoti la an daca nu mai bine..si faza cu semnul de incepator,nu schimba cu nimic traficul din Romania,asa se face pe la noi...am un an de mers pe duba pe extern,si numai in Ro poti vedea asa ceva...in rest nici 10% din ce vezi pe aici nu vezi pe afara,si asta doar ,deci Doar din cauza politiei Ro,sau a Coruptiei.ma rog..

2)Soferii de tir sau dube,se grabesc cu un motiv,cei cu tirurile ,daca merg duba un turism cu 50-60 la ora,pierd aproape jumate din programul lor de mers,iar asta inseamna ca e posibil sa intarzie ei la descarcari/incarcari,care deasemenea inseamna bani pierduti de ei.aici de vina sunt SEFII !

3) in legatura cu luatul la intrecere,nu cred ca e sofer care sa nu se ia macar odata la un drum mai lung cu altcineva ..si aici sunt 2 perspective.ori ai o masina tare si cand te depaseste unul cu un raci,vrei sa ii dovesti neaparat ca nu ai dat degeaba cateva mii de euro pe masina,ori esti cu masina veche,si vrei sa ii arati ca desi e veche poate cat una noua...asta e soferia,competitia intre oameni,drumuri bune si bafta numai bine...o seara buna
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 22:05   #632
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Probabil sunt defect dar nu m-am luat niciodata la intrecere cu cineva pe exterior, dar am observat suferinte de astea de N ori. Sunt unii care iau personal orice depasire, au impresia ca ai ceva cu ei, intr-adevar,politia e de vina si infrastructura, daca am avea autostrazi peste tot, ar fi vis. Macar pe rutele principale dar nu se poate.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 22:25   #633
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Teribilişti vs depăşiri

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Probabil sunt defect dar nu m-am luat niciodata la intrecere cu cineva pe exterior, dar am observat suferinte de astea de N ori. Sunt unii care iau personal orice depasire, au impresia ca ai ceva cu ei, intr-adevar,politia e de vina si infrastructura, daca am avea autostrazi peste tot, ar fi vis. Macar pe rutele principale dar nu se poate.
o sa mai treaca ani destui pana o sa avem macar un sfert din drumurile celor de afara,am vazut si pe acolo gropi ...dar gropi,nu cratere.si astea prin sate pana...
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -