Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-04-07, 14:42   #436
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

decat octavia rs sau passat mai bine opc fuge de mananca pamantu... a trecut una pe langa mine aolo cum suna esapamentu ala
22VIN is offline  
Old 18-04-07, 15:42   #437
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

sau mai bine un logan
dolb is offline  
Old 18-04-07, 15:48   #438
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
dogy 30.000 euro pe o Vectra inseamna Opel Vectra OPC Cosmo 2.8 V6 250cp........full option.....+designul OPC .......se f**e pe Octavia RS si pe Passat(care le banii astia nu poate fi decat Noul Passat)....iar BMW la banii astia un amarat de SERIA 3 care nici ala nu crek il iei cu banii astia.....vorbesti in necunostinta de cauza
ma bucur cand vad oameni care stiu despre ce e vb...ai f multa dreptate si vad ca pe unii ii deranjeaza si mai mult isi sustin tampeniile in continuare!

eu era sa ma rastorn cu loganu la 90km/h...e spor extrem...inalta ca o raba cu roti de trotineta...+ airbag...)
__________________
TSC-Us is offline  
Old 18-04-07, 15:56   #439
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by TSC-U View Post
eu era sa ma rastorn cu loganu la 90km/h...e spor extrem...inalta ca o raba cu roti de trotineta...+ airbag...)
nush la ce sa il incadrez.. epitet sau metafora . dar cred ca personificarea e cea mai indicata =)) mi-a placut oricum
dolb is offline  
Old 18-04-07, 19:56   #440
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
pun pariu ca loganasu ala de 1.4 e a lu taticu tau
Spre desosebire de BMW-ul pe care il ai tu in semnatura,nu ?
Tot in semnatura ai si Astra,dar probabil ca e a mamicii.Nu de alta,dar un barbat nu si-ar cumpar in veci tractorasul ala de 75 CP.

Quote:
eu imi plimb blonda in coupeu meu

Aici ai fost mortal ! Super-coupe-ul pulii...un hatchback de familie fara usile de spate,pentru frustratii care au impresia ca un cacat cu 2 usi in loc de 4 e masina sport ! Si cu Diesel de 75 CP pe deasupra.Pe ideea ca asta e coupe,ma gandesc cum o arata "blonda" in cauza

Interesant cum toti pustii care se plimba cu Astra din vechea generatie a lu' mamica au sarit sa demonstreze ca e mai buna decat Logan.Se pare ca ideea "e un cacat da' nu are insigna de Dacie" sau "am un cacat de 75 CP produs de aceeasi firma care face Vectra OPC" ii face pe multi sa nu dispere cand sunt depasiti de dulapuri,cutii,carute etc. de productie autohtona,cu dotari mai multe si la doua treimi din pret.
Race is offline  
Old 18-04-07, 20:00   #441
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by Race View Post
Spre desosebire de BMW-ul pe care il ai tu in semnatura,nu ?
Tot in semnatura ai si Astra,dar probabil ca e a mamicii.Nu de alta,dar un barbat nu si-ar cumpar in veci tractorasul ala de 75 CP.



Aici ai fost mortal ! Super-coupe-ul pulii...un hatchback de familie fara usile de spate,pentru frustratii care au impresia ca un cacat cu 2 usi in loc de 4 e masina sport ! Si cu Diesel de 75 CP pe deasupra.Pe ideea ca asta e coupe,ma gandesc cum o arata "blonda" in cauza

Interesant cum toti pustii care se plimba cu Astra din vechea generatie a lu' mamica au sarit sa demonstreze ca e mai buna decat Logan.Se pare ca ideea "e un cacat da' nu are insigna de Dacie" sau "am un cacat de 75 CP produs de aceeasi firma care face Vectra OPC" ii face pe multi sa nu dispere cand sunt depasiti de dulapuri,cutii,carute etc. de productie autohtona,cu dotari mai multe si la doua treimi din pret.
mai da' ce te ataci tu ! de unde sti tu ca nu e opel astra bertone ? in primu rand . In al doilea rand, de unde sti tu ca am tractoras de 75 cp? hehe daca iti arat curse ale mele cu asa zisi bolizi nu ai mai zice ca am 75 ok? so intereseaza-te ce caluti am pe astra mea si apoi mai vb
dar normal ca te ataci! doar esti loganist
__________________

dolb is offline  
Old 18-04-07, 20:10   #442
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by Race View Post
ii face pe multi sa nu dispere cand sunt depasiti de dulapuri,cutii,carute etc. de productie autohtona,cu dotari mai multe si la doua treimi din pret.
1.cu dotari mai multe arata-mi te rog mult, un logan cu pilot automat, comenzi pe volan, navigatie, clima etc etc etc
2.intr-o cursa, sau altceva niciodata.. NEVER.. EVER! NU M-A DEPASIT UN LOGAN si nici nu o va face.. chiar m-am "jucat" cu unu pe autostrada.. el avea 160.. si ba il depaseam...ma distantam si apoi iar il asteptam si tot asa chill dude. Si stai calm ca nu ma enervez daca ma depaseste un logan pentru ca eu merg calm , ca orice om normal, chiar daca in stanga mea il vad p'ala cu "caruta" lui tragand de volan si hlizindu-se in fata mea ca deh.. ma depaseste
dolb is offline  
Old 18-04-07, 20:36   #443
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by Race View Post
Spre desosebire de BMW-ul pe care il ai tu in semnatura,nu ?
Tot in semnatura ai si Astra,dar probabil ca e a mamicii.Nu de alta,dar un barbat nu si-ar cumpar in veci tractorasul ala de 75 CP.



Aici ai fost mortal ! Super-coupe-ul pulii...un hatchback de familie fara usile de spate,pentru frustratii care au impresia ca un cacat cu 2 usi in loc de 4 e masina sport ! Si cu Diesel de 75 CP pe deasupra.Pe ideea ca asta e coupe,ma gandesc cum o arata "blonda" in cauza

Interesant cum toti pustii care se plimba cu Astra din vechea generatie a lu' mamica au sarit sa demonstreze ca e mai buna decat Logan.Se pare ca ideea "e un cacat da' nu are insigna de Dacie" sau "am un cacat de 75 CP produs de aceeasi firma care face Vectra OPC" ii face pe multi sa nu dispere cand sunt depasiti de dulapuri,cutii,carute etc. de productie autohtona,cu dotari mai multe si la doua treimi din pret.
buey coitza Opelu lu Dolb are 115cp din Germania......si se poate un upgrade pana la 132 cp....asha k shttttttttttttt.......unde dreaq ma depasesc Loganurile?!?!? le lauzi de zici k au 10.000cp....ink ceva.....tractorasul ala 1.5DCI de 64cp motor nou consuma mai mult decat tractorasul meu de 75cp generatzie dew motor aparut in 1998.................uita-te dreaq la diferentza......si benzinarul ala jmeker de 75cp 1.4mpi nici nu vreau sa ma gandesc la consumul lui.....cat despre stabilitate,hai sa facem un test.Io iau nijte curbe cu Astra mea,iar apoi le iei si u cu Loganu.........sa vedem dupa aia cn e cu rotile in sus
platon911 is offline  
Old 18-04-07, 20:38   #444
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
buey coitza Opelu lu Dolb are 115cp din Germania......si se poate un upgrade pana la 132 cp....asha k shttttt
merci .. dar nu trebuia sa ii spui ca acu incepe cu teorii si alte tampenii cum ca eu nu am cum sa am acei cai ! anyway il las ca-i tare frustrat
dolb is offline  
Old 18-04-07, 20:40   #445
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

npc Dolb...dar nu m-am putut abtine......caii se pot si mai moolti....se pot si 200CP din 1.7DTI.................
platon911 is offline  
Old 18-04-07, 20:45   #446
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
npc Dolb...dar nu m-am putut abtine......caii se pot si mai moolti....se pot si 200CP din 1.7DTI.................
crezi tu ca scot 200 ? as vrea eu .. ca asa nu o mai vand! dar cred ca iti trebuie ceva $$$$ . Nu stiu daca se scot 200 cp dar sigur 150 se scot dintr-un 1.7 DTI, tin minte ca am vazut ceva pe youtube ,,, sa vad..sa caut
dolb is offline  
Old 18-04-07, 20:48   #447
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

se scot se scot dar cu bani f moolti.......eu am zis k se poate,acuma cat costa nu crek se merita doar dak esti pasionat la extrem si nebun mai sunt din astia....
platon911 is offline  
Old 18-04-07, 21:54   #448
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Race tu ce masina ai?
daca imi zici ca ai logan mai bine nu mai dai click pe topicu asta
app ce imi povesteste un taximetrist: mergea omu ku loganu si la un mom dat pooof impact frontal. airbag p*la... da omu deskide usa ies airbag-urile )))) da nus-au umfalt instantaneu zicea ca parca era unu care sufla in ele deh: logan app azi am mers 2 ore in spate la un logan mcv... bai frate io credeam ca ai loc in spate da astra mea e maybach in spate fatza de ala... sa nu mai zic de a6 ca e deja business class la avion nu puteam sa misc nici dejtele de la picioare
22VIN is offline  
Old 18-04-07, 22:05   #449
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Race un logan mcv... bai frate io credeam ca ai loc in spate da astra mea e maybach in spate fatza de ala... sa nu mai zic de a6 ca e deja business class la avion nu puteam sa misc nici dejtele de la picioare
deja devii penibil..scuze dar eu am fost al 7-lea pasager intr-un logan mcv si m-a impresionat placut.. chiar foarte placut.. e minunata masina CA SA ITI FACI TREABA CU EA!
dolb is offline  
Old 18-04-07, 22:44   #450
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by Race View Post
De asemenea,mai realizez ca decat o masina cu acceleratie de cacat si dotari de Dacie 1300 cu sigla de Opel mai bine una cu acceleratie slaba dar mai buna decat prima,cu dotari decente si pret mai mic,dar pe care scrie Dacia.
inca te intreb! cumva dacia are comenzi pe volan, pilot automat, klimatronic, oglinzi electrice, navi si restul care un ASTRA G LE ARE ?!!?
dolb is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -