Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-07, 01:16   #46
zapp_ecko

Stage 3
 
zapp_ecko's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 125
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

in primul rand ca era vorba de diferenta dintre bora si megane 2 in al doilea rand chiar sunt curios sa numar si eu butoanele alea multe dintr-un megane precum si luminitele (hai sa nu vorbim de citroen ) si Khalis a zis asa
""Iar Renault masini de unica folosinta.... depinde... daca dai cu ea in toate gropile din Bucuresti la rand sau faci off-road cu ea.... poate ca se duce repejor.... dar eu o am pe-a mea de 5 ani si n-a beneficiat de nici o reparatie majora.... motorul e neatins... amortizoare...alea-alea... la locul lor.... deci.... o sa zic doar ca tu nu ai avut parte de un Megane reusit....
P.S. haide sa te oripilez shi mai tare.... Meganu' meu e turcesc.... ""1 Meganu' meu e frantuzesc, si 2 chiar am dat in toate grroile din bucuresti si in toate canalele doar in ideea de a vedea cum e, ca sa nu zic faptul ca pe drum de tara eu am incercat sa merg cu 140-150. Ca sa fie totul complet unii de pe acest forum au asistat si la o iesire spectaculoasa de-a mea in decor la pescarus unde am avut ceva de aface cu bordura.. NU am reusit sa stric vre-un amortizor... cat despre motorizari as vrea sa vad o bora pe motorina 1.9 cea de 100 de cai cum trece pe langa meganul meu... chiar sunt tare curios...
zapp_ecko is offline   Reply With Quote
Old 25-04-07, 01:18   #47
zapp_ecko

Stage 3
 
zapp_ecko's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 125
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Cat despre megane 2 modificat.. am vazut unul de la BGS modificat, in fiecare seara stau sa il admir.. megane sedan modificat cu mult bun gust care sincer sa fiu il pot compara cu bora aia suparata a lui cosmin...
zapp_ecko is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 21:33   #48
ClauDiuFuLL

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

VW BORA as alege 100 % . Si daca as alege intre 3 Megan-uri si o BORA...tot BORA as alege! In primu rand nu poti compara un VW cu un Renault... Masina germana e masina germana...francezi sunt cei mai slabi la masini . BORA e mai buna si la viteza,confort,aspect...tot ce vrei tu. Meganu este prea urat pentru secolu asta! Bafta
ClauDiuFuLL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 21:56   #49
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

bora ,bora,bora!!!!11
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 09-10-07, 13:55   #50
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

bora... 8-| unii stiu cat de mult ''iubesc'' eu masinile frantuzesti in special citroen si renault...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 18-10-07, 10:39   #51
Ratzza

Stage 4
 
Ratzza's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Wv Bora, Sunt de acor cu ClaudiuFull cred k nemtzi is cei mai tari in mashini...pe cand francezi...
Ratzza is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:42   #52
aaddrryyss

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 63
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Quote:
Originally Posted by ClauDiuFuLL View Post
VW BORA as alege 100 % . Si daca as alege intre 3 Megan-uri si o BORA...tot BORA as alege! In primu rand nu poti compara un VW cu un Renault... Masina germana e masina germana...francezi sunt cei mai slabi la masini . BORA e mai buna si la viteza,confort,aspect...tot ce vrei tu. Meganu este prea urat pentru secolu asta! Bafta

tu te-ai spalat pe ochi in dimineata cand ai scris asta ?
aaddrryyss is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:44   #53
ClauDiuFuLL

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Adik la ce te referi...nam dreptate? e mai bun megane ca bora????
ClauDiuFuLL is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:49   #54
ClauDiuFuLL

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Omule am condus si eu un Megane... slab rau la detalii...design urat si la interios si la exterior...poate zic asta ca conduc un VW dar...oricum masinile VW sunt mult peste Renault...mult!
ClauDiuFuLL is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 10:56   #55
BC79AGA

Stage 2
 
BC79AGA's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 26
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

VW este peste renault cu certitudine.Topicul se refera strict la BORA vs. Megane.Restul discutiilor e de prisos.As putea spune si eu ca ne-am cumparat 2 masini.In august 2003 un megane II si in februarie 2004 un seat leon.Renault-ul nu a avut nicio problema pana acum.In afara de revizii absolut nimic.Seatul..............deja turbina face figuri, a cazut motorul, etc.Asa ca stati linistiti.Depinde de noroc.Poti sa cumperi un VW 5 ( care nu are nicio legatura cu megane-ul II, sub asteptari si e scos dupa) si sa ai probleme garla chiar daca e facut de regii masinilor.

E clar ca merg pe megane II cu mentiunea ca merg pe cele facute in spania.Cele din turcia.............
BC79AGA is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 11:07   #56
ClauDiuFuLL

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Da asa poti nimeri si gunoaie...dar parerea mea ca BORA e mai bine lucrata decat Meganu...luand in calcul ca e o masina ceva mai veche si pretu...din cate stiu eu este mult mai mic decat al unui Megane...In fine fiecare cu gusturile lui!Bafta
ClauDiuFuLL is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 11:10   #57
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

noi romanii avem o problema , masina sa fie buna trebuie neaparat sa fie nemteasca , dar stau si ma gindesc de unde aceasta mentalitate invechita de pe vremea lui ceausescu !!!!!!!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 11:13   #58
ClauDiuFuLL

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

Hai ma nene sincer acuma...nemtii nus mai tari ca francezi la masini? daca ne gandim asa ce masini fac fiecare...in fine...nemtii sunt buni , dar nu cei mai buni...parerea mea Japonezi THE BEST dar deja o dam in off topic :P:P
ClauDiuFuLL is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 23:16   #59
tiby120

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 445
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

intradevar la interior conduce bora dupa parerea mea. mai reusit si parca mai nou cu toate ca meganul este mai nou. meganul are un interior....caH!!! nu-mi place. insa exterior este clar in avantaj megan ( pare mai ***urist ). insa daca te iei dupa costul preturilor si dupa rezista cele 2 masini...aleg BORA.( se strica mai repede renault si piese mai scumpe la renault) parerea mea
tiby120 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 00:14   #60
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault Megane II vs. Volkswagen Bora

here we go again..... .... toata lumea moare dupa Bora... evident.... de ce sa rishti sa ieshi din stereotip cand potzi sa stai comfortabil akolo?..... Renault sunt pretentzioase la revizii... am mai zis-o shi o repet.... dar daca pe alea le faci bine.... ai in Megane un motor care inghite lejer sute de mii de kilometri.... shi un VW... daca-tzi batzi joc de el.... il ia dreq de nu se vede.... dar asha am fost invatzatzi... "lucru nemtzesc dom'le"...... eu am un Megane (dupa cum se vede).... shi mashinutza asta poate foarte multe.... shi eu una sunt super-multzumita de ea..... are peste 100k kilometri shi o duce foarte bine.....
oricum.... topicul este dezechilibrat.... Megane 2 nu se poate compara cu Bora pentru ca este un model mai nou......
iar app de detalii.... Bora este invechita.... pana shi Meganul meu arata mai bine la interior k o Bora....
__________________
Renault Megane 1.6 16v 107cp - one life one love
BMW 525i E34 200cp - голубое бумер
Ford Mondeo MK III - 2.5 V6
powered by Alpine, Infinity and Kicker
LIVING LOUD....VERY LOUD
Khalis is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -