Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-06, 20:58   #46
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Subsciu cu domnu' peste
neXus is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 23:56   #47
baghy83

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Fiatgroup ca stilo e un experiment nereusit o zic cei de la Fiat.chiar acum cateva zile i-am auzit la televizor.Stiai ca au cheltuit 250 de mii de euro numai pentru numele Stilo?Lauzi prea tare masinile italienesti cu sportivitatea lor care au cam pierdut-o de ceva vreme.Nu ma inebuneste nici c4 ca nu e cine stie ce.Preferata mea din aceasta clasa e 147 pe care as alege-o oricand sau 159.Stilo l-as alege dint-un singur motiv,si anume ca e mai ieftin
baghy83 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 00:44   #48
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

defapt si de drept c4 e mai ieftin
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 11:27   #49
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Stilo 3 usi este printre cele mai frumoase masini de clasa compacta, in opinia mea. Sigur, edge-designu' nu prinde la toata lumea foarte mult, dar pe mine unu' ma innebuneste.
neXus is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 11:33   #50
BLinKY

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Poi lumea de pe aici is juma juma, adik 50% stilo , 50% c4, deci in final, te-as sfatui sa-ti iei ce-ti place, ca nu e nici unul mai rezistent ca altul
BLinKY is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 11:33   #51
BLinKY

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 564
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Asa am inteles, dak am gresit corectati-ma
BLinKY is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 11:42   #52
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Daca ai numarat voturile, asa o fi.
neXus is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 16:28   #53
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Nu cred sincer asa ceva pt ca tot eu vad ca e un model de succes, care a mers foarte bine dar intrati si voi pe www.fiatgroup.com si interesati-va nu ce vbesc astia de la autoitalia care sincer nu toti sunt plini de cunostinte. Eu am mers cu tot felul de masini, am avut golf sport si passat dar nici o masina nu se compara cu o italianca si punct, asta e parerea mea la sportivitate si rezistenta la motor + cutie, performante si senzatii nr. 1, restu nu ma intereseaza si mai ales ce vbesc romanii care sunt prosti ca noaptea, la noi pe piata a pus monopol vw group (care sunt cei mai de rahat) asa ca nu mai am ce zice.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 16:32   #54
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Cand aveam 2 vw eram foarte mandru, asa credeam si eu despre italience, pana m-a lasat motorul la golf, pana cand am fost in italia si am vazut o intalnire, pana am mers cu o alfa si prima masina care mi-a schimbat parerea a fost una f. veche Punto 3u. Sport Selecta 75 CP nu am avut prob deloc si manca pamantu' dar se invechise ca design si am dat-o. Asa ca gata fiecare cu ce masina vrea muschiu lui dar ciocu' mici de italience daca nu aveti sau ati avut.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 17:39   #55
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Atunci de ce zici ca Fiat e mai bun decat Citroen din momentul in care tu nu ai avut niciodata unul?
neXus is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 18:41   #56
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Pt ca fac si eu ca voi, poate pt prima data ma iau din auzite, pt ca nu m-a impresionat nici unu' pe strada nici in Ro nici afara, pt ca au atacat stilo fara sa aiba si pt ca designul chiar nu-mi place.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 21:47   #57
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

ami eu am facut test drive cu ambele si pot spune ca sunt comparabile ca masini, din toate punctele de vedere, singurul lucru net superior la C4 este confortul oferit e scaunele din fata
__________________
Brax Matrix 3 way + Hertz ML5400D Sub + Genesis Series 3 Amps + Pioneer P9 Combo + Stinger interconnect & deepcycleS
LOCUL I - SQ Advanced 7Ch EMMA Romania Etapa Timisoara
LOCUL I - SQ Advanced 7Ch EMMA Romania Etapa Drobeta Turnu Severin
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 23:08   #58
baghy83

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

nu vorbeam de cei de la autoitalia.vorbeam de cei de la torino care sunt mai in masura sa vorbeasca decat cei de la autoitalia,cel putin asa cred.nu am nici volkswagen si nici nu incerc sa fac pe avocatul domnilor de la Torino.Fiat a facut masini bune si or sa mai faca si de acum incolo.Insa stilo nu e cea mai resita masina a lor.Si partea proasta e ca nu au vandut foarte multe.Nu a prins la public.Eu vorbesc despre occident in Romania nu stiu care e situatia.Noroc cu Panda si cu noul Punto ca anul acesta au avut si ei un plus la bilant dupa ani buni de minusuri si de bani de la statul italian.Nu ma impresioneaza nici Stilo nici C4 chiar daca C4 este mai ciudat ca aspect.Acum m-am uitat la preturi.Stilo e mai ieftin decat c4.de banii de c4 iti cumperi stilo de 150 de cai multijet.oricum la anul iese viitorul model probabil si din cauza asta au mai lasat pretul cel putin aici,in Romania nu cunosc dar tot cam asa ar trebui sa fie
baghy83 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-06, 01:34   #59
VIPER_GL

Stage 3
 
VIPER_GL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 162
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

....Stilo.....Citroenurile nu prea mi-am placut niciodata......cele mai slabi masini din franta....
VIPER_GL is offline   Reply With Quote
Old 27-05-06, 01:39   #60
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: Ce ziceti,STILO COUPE SAU CITROEN C4 COUPE?

Quote:
Originally Posted by VIPER_GL
....Stilo.....Citroenurile nu prea mi-am placut niciodata......cele mai slabi masini din franta....
Sunt total de acord cu tine cand zici stilo dar daca citroen e cel mai slab din franta atunci e si peugeot-ul. Eu zic ca in franta e cu adevarat o lupta intre PSA si Renault tinand cont ca nu am auzit sa se fi unit macar in privinta unui model.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -