Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-10, 21:17   #1
Nebunul_89

Stage 5
 
Nebunul_89's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,101
Member of:
[Honda]
Default Fiat vs Honda

Care pe care ati prefera ... si de ce?
Nebunul_89 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 21:19   #2
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat vs Honda

nu tata nu stricam topicul nimanui ca nu-i frumos.....bafta
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 21:24   #3
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default Re: Fiat vs Honda

@tito_punto:lasa tu a8 cai balena,nui masina sport.cand ai sansa sa meri cu o japoneza(mai puternica) o sati schimbi parerea despre "asiatice".
prefer honda din mai multe motive:1.pret/putere foarte buna
2.intretinere mica
3.consum mic
4.impozit/asigurare mica
5.etc
__________________
sergiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 21:27   #4
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat vs Honda

Quote:
Originally Posted by sergiu_evo View Post
@tito_punto:lasa tu a8 cai balena,nui masina sport.cand ai sansa sa meri cu o japoneza(mai puternica) o sati schimbi parerea despre "asiatice".
prefer honda din mai multe motive:1.pret/putere foarte buna
2.intretinere mica
3.consum mic
4.impozit/asigurare mica
5.etc
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=1
schimbati tu parerea....dupa ce trece criza si imi mai raman bani multi aia va fi viitoarea mea masina......o fi balena dar siguranta mea si a familiei va fi mai presus ca orice...... intr-o masina ca asta te simti cel mai bine.....si nici la fiat nu renunt, va fi masina femeii....bafta
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 21:34   #5
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat vs Honda

fi atent...sti motoarele de fiat 1.8 hgt?....am vazut in germani la o firma de tunning niste fiaturi cu astfel de motoare bine modificat aduse undeva la 300 cp....cum crezi ca ai face fata cu motorul ala 1.6 aspirat in fata aluia sau in fata balenei de a8???? honda e masina e mica si usoara....prea multi cai dezlantuiti sub capota ti-o termina......daia zic sa nu mai luati japonezele in brate atat.....singura japoneza care imi place si atat e mazda 6 ....... bafta
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 22:17   #6
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default Re: Fiat vs Honda

prietene esti foarte prost informat.cauta firme si vezi honde(1.6) de 400,500, si asa mai departe.honda are cam printre cele mai tari motoare aspirate si un consum rezonabil la ce putere ofera + fiabilitate.civic,crx vti 1.6 160cp,civic type r(ep3) 2.0 200 cp,s2000 2.0 240 cai.fiat pe langa honda sau japoneze in general ii mic copil))adu argumente pro si contra despre fiata si dupaia vb.de ce iti place fiat?
sergiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 22:57   #7
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Fiat vs Honda

Quote:
Originally Posted by tito_punto View Post
fi atent...sti motoarele de fiat 1.8 hgt?....am vazut in germani la o firma de tunning niste fiaturi cu astfel de motoare bine modificat aduse undeva la 300 cp....cum crezi ca ai face fata cu motorul ala 1.6 aspirat in fata aluia sau in fata balenei de a8???? honda e masina e mica si usoara....prea multi cai dezlantuiti sub capota ti-o termina......daia zic sa nu mai luati japonezele in brate atat.....singura japoneza care imi place si atat e mazda 6 ....... bafta
Amice, esti paralel cu lumea auto la ficeare exemplu de motor Fiat tunat vin eu cu 20 de motoare Honda tunate peste el.
Pe motoare standard Honda au nenumarate premii spre deosebire de Fiat care nu stiu daca are vre-unul.
Honda a fost permanent in primele locuri in topurile fiabilitatii, Fiat in ultimele.

Este pur si simplu o compatratie stupida.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 23:03   #8
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Fiat vs Honda

am si eu Fiat , dar comparatia Fiat cu Honda , este chiar prosteasca...
topser is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 23:44   #9
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Fiat vs Honda

varianta scurta : clar honda si japoneze

varianta argumentata: ca japonezele is ceva mai deosebite, is calitative si fiabile, poate piese mai scumpe dar nu te lasa asa des.
si ca standard vin cu motoare foarte bune, si cu putere mai mare
Spark is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 00:21   #10
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Fiat vs Honda

FIAT vs Honda la modul general ? Mi se pare cam trasa de par comparatia, as alege Honda la orice ora din zi si din noapte.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:25   #11
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat vs Honda

nu sustin foarte mult fiatul....se vede clar ca sunt depasit numeric de catre fanaticii honda, care nu inteleg ca nu trebuie sa se aprinda atat de tare cand cineva isi spune parerea despre o marca anume de masina.....pana la urma consider ca fiat-ul e mult mai fiabil si mai ieftin la orice decat o honda.....scuza-ma nu-mi duc masina la reprezentanta, am mecanic bun pt momentele cu probleme si sunt foarte multumit de cum lucreaza si de onorariile lui.....daca luam preturile din reprezentante, sunt exorbitant de mari la orice marca de masini...mai ales la frantuzoaice....bafta
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:25   #12
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Fiat vs Honda

Quote:
pana la urma consider ca fiat-ul e mult mai fiabil decat o honda
Cu asta ai putea candida la perla secolului.

Apropo, tu nu esti depasit numeric de fanaticii Honda, de fapt aici nu cred ca este niciun fanatic Honda ci doar un fanatic FIAT care este EXTREM de hilar cu afirmatiile sale. Inteleg ca esti subiectiv ca ai si tu un FIAT dar iti trebuie incredibil de multa subiectivitate si lipsa de informatii sa faci astfel de afirmatii.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:29   #13
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat vs Honda

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
De ce esti frustrat de faptul ca 90% din cei care au postat aici au dat vot hondei? Din toate punctele de vedere japonezele sunt peste FIAT ( si alte marci de renume din europa )

Asa pot spune si eu ca fiat punto este o conserva pe 4 roti si nimic mai mult, doar o dacie "coafata".
nu sunt frustrat deloc ca sunt mai multi pasionati de honda...sau ca sunt singurul care are fiat de aici.....oricum peste fiat este dar pune un a8 quatro 4,2 L fabricatie 97 langa honda atunci ce mai zici? ......sa sti ca nu ne certam care are cea mai tare masina sau mai japoneza sau mai europeana....este o discutie putin mai aprinsa, dar nu cearta sau batalie......bafta all
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:32   #14
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Fiat vs Honda

Quote:
Originally Posted by tito_punto View Post
nu sustin foarte mult fiatul....se vede clar ca sunt depasit numeric de catre fanaticii honda, care nu inteleg ca nu trebuie sa se aprinda atat de tare cand cineva isi spune parerea despre o marca anume de masina.....pana la urma consider ca fiat-ul e mult mai fiabil si mai ieftin la orice decat o honda.....scuza-ma nu-mi duc masina la reprezentanta, am mecanic bun pt momentele cu probleme si sunt foarte multumit de cum lucreaza si de onorariile lui.....daca luam preturile din reprezentante, sunt exorbitant de mari la orice marca de masini...mai ales la frantuzoaice....bafta
nu e vorba ca sunt fanatici honda pe aici, ci doar ca sunt mai multi care sustin (si pe bune) o masina (honda) ca e mai buna fata de alta (fiat). si lumea s-a aprins cand faci afirmatii de genu :
Quote:
Originally Posted by tito_punto View Post
stiti ceva fac ceva pe japonezele voastre ca tot proaste sunt....facaturi de vapor....si cu asta basta.....ciao
tocmai de accea ca lumea stie ca japonezele (honda in cazul asta) sunt fiabile si cand arunci afirmatii doar de dragul de a fi facute, si critici fara argument. de aia s-a agitat lumea pe aici. se intelege ca ai fiat si ca iti sustii masina, dar oare de ce restul lumii zice ca honda e mai buna ? nu ti-ai pus intrebarea asta ?
sau sa conduci macar una sa-ti faci o impresie. si la partea de fiabilitate fiat n-are cum sa fie mai bun. ok poate sunt mai ieftine piesele dar se strica mai des fata de honda care`s mai scumpe dar tin mai mult. asta e toata chestia
Spark is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 11:32   #15
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat vs Honda

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Cu asta ai putea candida la perla secolului.

Apropo, tu nu esti depasit numeric de fanaticii Honda, de fapt aici nu cred ca este niciun fanatic Honda ci doar un fanatic FIAT care este EXTREM de hilar cu afirmatiile sale. Inteleg ca esti subiectiv ca ai si tu un FIAT dar iti trebuie incredibil de multa subiectivitate si lipsa de informatii sa faci astfel de afirmatii.
da am mai putine informatii despre honda sau despre tot ce e asiatic....ideea e ca am spus si mai spun ca o masina nu trebuie luata in brate si ridicata pana la dumnezeu ca asta e marca cea mai tare....comparatia fiat - honda e una ridicola.....bafta
tito_punto is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -