Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 25-12-09, 08:24   #46
06XPT

Stage 5
 
06XPT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,422
Default Re: Benzina sau motorina ?

se pare ca nici nu stii sa citesti...un coleg a zis ca 320 ajunge inaintea mea la finish si mai si intoarce pana ajung eu....dar asta in contexul in care eu sunt mai rapid cu 1 sec fata de el....iar tu ca scoti 10.2 cand producatorul iti da mult mai mult.....0-100 nu se face pe ceasurile tale de bord...cand acul tau ajunge la 100 ai max 95....
06XPT is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 12:27   #47
Germanicus

Stage 1
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 10
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
n-am nici o figura de bmw sau alte vrajeli comparam 2 bmw-uri mai sus si deja gata s-au aprins flacarile cenusii. Daca te ajuta cu ceva ma trag linistit cu un passat de 131 de cai si iti fa tu griji ca nu pleaca de langa mine nicaieri. unu de 116 sta linistit in spate 400m , cred ca are treaba sau citeste ziarul.. Eu vorbesc de passat ca am dat si am condus, stiu cum e. Am fost cu 325tds stiu cum e stiu ce e. Dar voi astia ce papagaliti aici ati fost cu un 1.8 de bmw sa vedeti daca merge sau nu ? Dupa ce incrdere aveti in 1.9 dezol de 90 si 116 cred ca nu!
Imi vine sa cand citesc ce ai scris mai sus.
Un TDI de 116cp sta la 400m de tine...dar in fata ta.
Nu incerca sa ma convingi ca e altfel ca nu te cred.Am un prieten cu un 318i tot de 116cp ca Mondeo al meu.BMW-ul merge foarte bine,Ford-ul meu are probleme la injectie si 177.000km si nu te baga in scaun cum ar trebui.
Totusi,eu cu Mondeo TDCI de 116cp cu ceva probleme reusesc sa stau cel putin pe o linie(de obicei in fata)cu un BMW 318i.Un 318i trebuie sa mearga turat pana in zona rosie ca sa poata sa se tine dupa mine.Am fost facut in repetate randuri de un Octavia Tour TDI(am spus,am probleme la a mea si trebuie sa am grija cum o calc ca altfel da in nas) asa ca nu-ti fa' mari sperante ca-l faci.
Tu chiar crezi ca un Passat de 131cp are ce discuta cu tine?Inseamna ca soferul Passat-ului nu a calcat acceleratia.
Mai lasa-ma cu povestile astea cu BMW-uri periculoase din '93 ca orice masina cu motor de 1,6 mai performant iti da fum.
Asa,ca fapt divers,vineri am facut un 520i sa planga.Pe o distanta de 3-400m nu a reusit sa treaca de mine.BMW-ul a accelerat primul.In ambele masini au fost cate 3 persoane.La finalul distantei am avut jumate de masine in fata lui si gandeste-te ca eu am plecat de la 70km/h in tr4.Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca bagam tr a 3-a.
Ah,era sa uit,e vorba de un 520i de prin 2000-2001.Iti dai seama ca daca aveam motor de 130cp diesel ma jucam cu BMW-ul ala.
Un Passat de 131cp nu are cum sa nu plece de langa tine.Cand baga tr 4 si o calca n-o sa mai vezi decat fum.Tu nu "te tragi" cu un PAssat de 131cp,ci el "ti-o trage",stai linistit.
Si eu am crezut candva,in copilarie,ca un 318i e o masina extraordinara dar dupa ce am condus doua bucati,mi-am cam schimbat parerea.



On Topic:
Aleg benzina pentru un condus de placere si mers sportiv la viteza medie.
Aleg motorina pentru consum redus la viteza mare,putere si mers comod.

Last edited by Germanicus; 27-12-09 at 12:30.
Germanicus is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 13:11   #48
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Germanicus View Post
Asa,ca fapt divers,vineri am facut un 520i sa planga.Pe o distanta de 3-400m nu a reusit sa treaca de mine.BMW-ul a accelerat primul.In ambele masini au fost cate 3 persoane.La finalul distantei am avut jumate de masine in fata lui si gandeste-te ca eu am plecat de la 70km/h in tr4.Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca bagam tr a 3-a.
Ah,era sa uit,e vorba de un 520i de prin 2000-2001.Iti dai seama ca daca aveam motor de 130cp diesel ma jucam cu BMW-ul ala.
Un Passat de 131cp nu are cum sa nu plece de langa tine.Cand baga tr 4 si o calca n-o sa mai vezi decat fum
Ăstea sunt poveşti de adormit copii, Acel passat pe care il lauzi are undeva la 10 sec -100km, iar despre acel Bmw , mai ales că ai zis anul adică 2000-2001 are undeva la 9.1 ...hmmm, ciudat să īl facă şi mai ales tu in ecuatia asta, dacă era E39 din 96-98, da..ca alea au 10,2 sec 100.
Din cele povestite de tine nu a fost o liniuţă ci aşa eu pretind că ăla a īnţeles că ne īntrecem. dar de fapt ăla nu se sichiseşte cu mine nici să o accelereze . Uitete aici la timpi pe 100km, timpi care pot să difere dar nici extrordinar
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning

Last edited by bodyspeed; 27-12-09 at 13:13.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 13:19   #49
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Bogdan 400m nu se termina la 100km/h decat pentru masini foarte slabe
Si ar fi cel putin normal ca un rwd sa scoata un timp 0/100 mai bun ca un fwd.
Exista viata si dupa timpul 0/100
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 13:26   #50
Germanicus

Stage 1
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 10
Default Re: Benzina sau motorina ?

N-ai inteles nimic.
Eu am Mondeo de 116cp si 520i nu trece de mine.Aici nu e vorba de 0-100km/h,e vorba de accelerari de la o anumita viteza unde cuplul isi spune cuvantul.
La volanul BMW-ului erau niste copii de 18-19 ani,gelati,parfumati,care incercau sa treaca de mine dupa ce le-am facut loc pe banda de depasire si al dreaq ce sunt am vrut sa vad daca reuseste sa ma depaseasca.
Poate ca 0-100 ma face(dar nu prea cred)dar pe sosea la la accelerari si depasiri......nu stiu.
Daca aveam diesel TDCI/TDI de 130/131cp faceam 520i-ul ala cu ochii inchisi.
Povesti de adormit copii e ceea ce a scris colegul pe care l-am citat mai sus.
Germanicus is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 14:22   #51
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Bogdan 400m nu se termina la 100km/h decat pentru masini foarte slabe
Si ar fi cel putin normal ca un rwd sa scoata un timp 0/100 mai bun ca un fwd.
Exista viata si dupa timpul 0/100
Da corect, dar el zicea ca au mers 300 m, apoi Mariane cate sec faci pe 400 m si ce viteza ai, ai dublu..
Quote:
Originally Posted by Germanicus View Post
N-ai inteles nimic.
Eu am Mondeo de 116cp si 520i nu trece de mine.Aici nu e vorba de 0-100km/h,e vorba de accelerari de la o anumita viteza unde cuplul isi spune cuvantul.
La volanul BMW-ului erau niste copii de 18-19 ani,gelati,parfumati,care incercau sa treaca de mine dupa ce le-am facut loc pe banda de depasire si al dreaq ce sunt am vrut sa vad daca reuseste sa ma depaseasca.
Poate ca 0-100 ma face(dar nu prea cred)dar pe sosea la la accelerari si depasiri......nu stiu.
Daca aveam diesel TDCI/TDI de 130/131cp faceam 520i-ul ala cu ochii inchisi.
Povesti de adormit copii e ceea ce a scris colegul pe care l-am citat mai sus.
Am inteles ceea ce vrei tu să zici ..liniuţe din mers să zic aşa , mai era un baiat care avea aceeleaşi cote de satisfacţii, mai mult el aşa şi dadea liniuţele din mers nustu la ce viteza.., poate or face si la noi un event de genu legal, linute din mers, Dar iti spun ca pana atunci de pe plecare pe loc , si mai ales cu cineva care stie schimbat de trepte, hmm nu ai sansa,
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 14:35   #52
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: Benzina sau motorina ?

sunt derutat cu atatia timpi 0-100 luati de pe carfolio sau chiar de pe siteurile oficiale...ce e scris pe hartie este egal cu 0 pe strada
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 14:49   #53
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
....
Marian ,permite-mi să te dau exemplu să se īnţeleagă mai bine ce vreau să spun, şi anume tu in toate vorbele ca il faci pe x,y şi pe z apar şi filmuleţele , adică teoria că ai face pe x apare in practică , şi vorbeşti din experienţă şi mai ales nu exagerezi. Acum un an, defapt doi cred, erai mai stok acum ai evoluat ai filmulet cu 528 pe care il faci , dar ai si cu 325 care te face vb acum 1-2 ani..acum ai inceput sa ii faci pe toti , in fine ideea e că te bazezi pe ceva cand spui, şi mai mult vedem şi noi asta.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 16:04   #54
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Aveam soft atunci cand bateam 528 si ma batea 325
Si nici acum nu am un timp foarte bun pana la 100km/h
Dar tot un diesel de 140cp e pe masina
Consum mai putin ca un benzinar stock de aceeasi capacitate si cu jumatate din cp mei.
Dar asta e, daca nu e sportiva, nu e.Mai muncim la ea poate devine sportiva intr-o zi.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 18:13   #55
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Germanicus View Post
N-ai inteles nimic.
Eu am Mondeo de 116cp si 520i nu trece de mine.Aici nu e vorba de 0-100km/h,e vorba de accelerari de la o anumita viteza unde cuplul isi spune cuvantul.
La volanul BMW-ului erau niste copii de 18-19 ani,gelati,parfumati,care incercau sa treaca de mine dupa ce le-am facut loc pe banda de depasire si al dreaq ce sunt am vrut sa vad daca reuseste sa ma depaseasca.
Poate ca 0-100 ma face(dar nu prea cred)dar pe sosea la la accelerari si depasiri......nu stiu.
Daca aveam diesel TDCI/TDI de 130/131cp faceam 520i-ul ala cu ochii inchisi.
Povesti de adormit copii e ceea ce a scris colegul pe care l-am citat mai sus.
tati hai cu masina ta hai cu un passat de 116 cai hai si cu una de 131 cai , taote stok pe stok si terminam discutia cu un filmulet scurt. Pe voi 2 va articulez lejer de 116 cai iar cu cel de 131 destul de aproape,maxim 2 m daca are in fata mea , ceva de genu. Chiar nu am ajuns sa ma ia un diesel de ford de 116 cai ) si nu de alta dar chiar am servit unul linistit. Chiar imi doresc sa te aliniez la start ca asta e chiar cea mai tare . Nu stiu ce 318 ai avut tu dar asta o sa ai timp sa imi numeri senzorii de parcare de pe bara ) Cand se mai fac ceva legale sa fie si martori ? Eventual ne vedem la jumatate de drum si o ardem ca povesti dastea cu ford sunt asemanatoare bancurilor cu bula )
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 20:32   #56
Germanicus

Stage 1
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 10
Wink Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
tati hai cu masina ta hai cu un passat de 116 cai hai si cu una de 131 cai , taote stok pe stok si terminam discutia cu un filmulet scurt. Pe voi 2 va articulez lejer de 116 cai iar cu cel de 131 destul de aproape,maxim 2 m daca are in fata mea , ceva de genu. Chiar nu am ajuns sa ma ia un diesel de ford de 116 cai ) si nu de alta dar chiar am servit unul linistit. Chiar imi doresc sa te aliniez la start ca asta e chiar cea mai tare . Nu stiu ce 318 ai avut tu dar asta o sa ai timp sa imi numeri senzorii de parcare de pe bara ) Cand se mai fac ceva legale sa fie si martori ? Eventual ne vedem la jumatate de drum si o ardem ca povesti dastea cu ford sunt asemanatoare bancurilor cu bula )
Esti prea sigur pe tine si pe masina.Daca 318i ala e stoc o sa-mi vezi numai stopurile.
Nu trebuie sa vin eu sa-ti demonstrez ca n-ai sanse.Sunt destui care au masina ca a mea cu care poti sa ti-o tragi ca sa vezi care pe cine face.
Crezi ca un diesel Ford de 116cp nu e capabil sa faca un benzinar BMW din 1900 toamna ca al tau?.Esti copil sau ce?Asta-i adevarul.Nu ai cum sa fi mai rapid decat mine.Sa vad si eu TDCI-ul ala de 2l pe care l-ai servit tu linistit.Daca ai ghinion si dai de unul de 131cp iti garantez ca intr-un trafic extraurban obisnuit,cu depasiri si tiruri,etc,nu ai cum sa te ti dupa el asa ca stai tu in banca ta ca am mai vazut eu nervosi ca tine pe sosele care au reusit sa imbratiseze copacul.Iti spun eu ca si un Opel Vectra cu motor aspirat de 1,8l te face sa plangi,chiar daca e o masina grea si are cuplu mic.Mai lasa-ma cu trocariciul tau ca un 318i nu e mare branza de masina.
Am mai facut proba cu un seria 3 tot de prin '92-'93 dar era in doua usi dar nu stiu ce motor avea,oricum era pe benzina.
El era singur in masina + ca masina e usoara iar eu am avut masina+bagaje+3prsoane grele,~1860kg,poate mai mult.BMW-ul a trecut de mine destul de greu si i-a luat o distanta de peste un kilometru(cred ca 2)la viteze de ~130-150km/h.Daca eram singur in masina il mancam.O sa am ocazia sa verific ce-ti spun aici fiindca fac naveta pe traseul unde am facut "intrecerea"si m-am mai intalnit cu BMW-ul respectiv.Cand il mai prind odata in afara localitatii il provoc,stai linistit(cu conditia sa fiu singur sau cu max.2 persoane in masina).Sa vedem atunci care pe care il face.

O mica intrebare>Ce viteza maxima are un 318i '92-'94,stock,fara modificari?
Eu stiu ca am condus.
Sti cat prinde un diesel de 2l,generatile de dupa '00?

N-am spus ca masina ta e lenta dar te rog sa nu exagerezi ca ce spui tu vis-a-vis de Passat si Mondeo e ridicol.Un Mondeo 1,8i de 125cp ar sterge pe jos cu un 318i(ma refer la generatia pe care o detii tu,pisicuta sau cum ii zice)si ca sa vezi ca stiu ce vorbesc,am condus si Mondeo benzina.
Ah,si sa vezi ce distractiv ar fi sa te tragi cu un 2,0FSI sau un 2,0i de pe Mazda6 sau Accord->masini mult mai grele decat 3-arul pe care-l detii.Pentru alea iti dau voie sa-ti procuri un 320i din aceeasi generatie cu masina ta.Crede-ma,o sa ai nevoie de mai mult de un 318i.
Cat despre bancul cu bula...de data asta cred ca rade bula la urma.

Vad ca insisti asupra subiectului si nu cred ca are rost sa ma contrazic cu tine dar cred ca cine vrea sa inteleaga intelege iar cine nu..,sa viseze-n continuare.
Te las ca mai trebuie sa intru si in alte sectiuni ai forumului.
Peace.
Germanicus is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 00:34   #57
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Germanicus View Post
Esti prea sigur pe tine si pe masina.Daca 318i ala e stoc o sa-mi vezi numai stopurile.
Te las ca mai trebuie sa intru si in alte sectiuni ai forumului.
Peace.
germanos... ) fordul tau nu o sa fie niciodata in viata asta pamanteasca o legenda ) nu o sa o vezi cu milioane de fanatici dupa ea, ar insemna sa se tampeasca lumea ) deocamdata tu esti nervosul pe strazi ce are un diesel si crede ca fuge asfaltul de sub el ca am cateva primaveri peste tine amice , am si alte masini mai dotate decat 318i ca sa nu crezi cumva ca e masina mea ce o visez noaptea . Eu am zis pe scurt o dam si gata, tu te apuci sa faci compuneri aici cu amintiri de-ale tale. Prietene tu cu fordul tau de 5000 de euro din 2002 ai papagal la pisicute din 93-94 ce sunt mai scumpe ca FORDUL tau ? ) ai ford , nu mercedes , nu audi, ai 116 cai , nu 150 nu 200. FORD adica FORD , iar cand zici opel gandeste-te la ceva superior FORDului . ) ford.. ce mai faci germanos , esti bine , sanatos ? ) ford.. nu exista sectiune pentru 2Ford2Furious )) NU MAI IMI ZI DE FORD SI DE 116 Cai am dat cu 318d cu motor de 2000 de 116 cai de la bmw nu de la FORD si l-am lasat 3 masini in spate. Tu vi la fata de masa cu ford diesel ? nu auzi cum troncane sub tine ? pun pariu ca am mai multe optiuni pe masina mea din 1900 toamna ) ca doar tu ai consum mic pe o masina proasta ) si esti roman implinit )
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 01:15   #58
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by Germanicus View Post
O mica intrebare>Ce viteza maxima are un 318i '92-'94,stock,fara modificari?
Eu stiu ca am condus.
Sti cat prinde un diesel de 2l,generatile de dupa '00? intelege iar cine nu..,sa viseze-n continuare.
Te las ca mai trebuie sa intru si in alte sectiuni ai forumului.
Peace.
viteza maxima, sprint 0-100, sprint 0-400 . CHESTIILE ASTEA NU SUNT PENTRU TINE. https://www.youtube.com/watch?v=Ny9H24DKNk0 face in 10 secunde ? face.. mai putin nu am zis ca face nici a mea dar un obosit de ford nu poate sa stea in fata mea decat daca e in fata la semafor.Cronometreaza-te sa vezi daca faci sub 11 secunde 100 de curios ca poate te linistesti singur si nu ma mai faci sa ard 500 km benzina sa vin pana la tine sa iti arat ce poate fordul tau. Si inca ceva..in 92 e un motor de 1.8 , in 94 e alt motor.Poate ca tu ai avut ceva bmw din 92 cu distributie pe curea...si in loc de curea ai pus strampi impletiti.. ) hai Ford mondeo 2.0tdci cu paket ST )) sa vedem care cum sta pe drum )

Last edited by BMnWA; 28-12-09 at 01:43.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 11:13   #59
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
germanos... ) fordul tau nu o sa fie niciodata in viata asta pamanteasca o legenda ) nu o sa o vezi cu milioane de fanatici dupa ea, ar insemna sa se tampeasca lumea ) deocamdata tu esti nervosul pe strazi ce are un diesel si crede ca fuge asfaltul de sub el ca am cateva primaveri peste tine amice , am si alte masini mai dotate decat 318i ca sa nu crezi cumva ca e masina mea ce o visez noaptea . Eu am zis pe scurt o dam si gata, tu te apuci sa faci compuneri aici cu amintiri de-ale tale. Prietene tu cu fordul tau de 5000 de euro din 2002 ai papagal la pisicute din 93-94 ce sunt mai scumpe ca FORDUL tau ? ) ai ford , nu mercedes , nu audi, ai 116 cai , nu 150 nu 200. FORD adica FORD , iar cand zici opel gandeste-te la ceva superior FORDului . ) ford.. ce mai faci germanos , esti bine , sanatos ? ) ford.. nu exista sectiune pentru 2Ford2Furious )) NU MAI IMI ZI DE FORD SI DE 116 Cai am dat cu 318d cu motor de 2000 de 116 cai de la bmw nu de la FORD si l-am lasat 3 masini in spate. Tu vi la fata de masa cu ford diesel ? nu auzi cum troncane sub tine ? pun pariu ca am mai multe optiuni pe masina mea din 1900 toamna ) ca doar tu ai consum mic pe o masina proasta ) si esti roman implinit )
doamne fereste sa iti cumperi vre-un 2.5 ca nu mai avem loc de tine pe forum.
beck is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 15:38   #60
Germanicus

Stage 1
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 10
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
germanos... ) fordul tau nu o sa fie niciodata in viata asta pamanteasca o legenda ) nu o sa o vezi cu milioane de fanatici dupa ea, ar insemna sa se tampeasca lumea ) deocamdata tu esti nervosul pe strazi ce are un diesel si crede ca fuge asfaltul de sub el ca am cateva primaveri peste tine amice , am si alte masini mai dotate decat 318i ca sa nu crezi cumva ca e masina mea ce o visez noaptea . Eu am zis pe scurt o dam si gata, tu te apuci sa faci compuneri aici cu amintiri de-ale tale. Prietene tu cu fordul tau de 5000 de euro din 2002 ai papagal la pisicute din 93-94 ce sunt mai scumpe ca FORDUL tau ? ) ai ford , nu mercedes , nu audi, ai 116 cai , nu 150 nu 200. FORD adica FORD , iar cand zici opel gandeste-te la ceva superior FORDului . ) ford.. ce mai faci germanos , esti bine , sanatos ? ) ford.. nu exista sectiune pentru 2Ford2Furious )) NU MAI IMI ZI DE FORD SI DE 116 Cai am dat cu 318d cu motor de 2000 de 116 cai de la bmw nu de la FORD si l-am lasat 3 masini in spate. Tu vi la fata de masa cu ford diesel ? nu auzi cum troncane sub tine ? pun pariu ca am mai multe optiuni pe masina mea din 1900 toamna ) ca doar tu ai consum mic pe o masina proasta ) si esti roman implinit )
Tu ai impresia ca poti sa impresionezi pe cineva cu coaja aia din 1900 toamna?Eu ti-am spus calmeaza-te ca daca masina ta e stock o sa plangi,ce dreaq nu vrei sa intelegi?
Opel e sub Ford.
Fordul meu e un fabricat mai nou si valoreaza mai mult.
Cat despre dotari...toata lumea stie ca Ford ofera dotari mai multe ca renault iar pisicuta ta n-are decat inchidere centralizata si aer conditionat.
Spune-mi tu mie cine se mai da in vant dupa rable ca a ta?
Eu n-am spus ca fuge asfaltul de sub mine.Am spus ca esti prea sigur pe tine si pe rabla aia.
Eu cred ca tu esti unul dintre copiii aia nervosi,cu care ma intalnesc mult prea des pe drumurile noastre,care vor sa demonstreze cat sange au ei in pooola si calca masina pana ii sar segmentii.
Prietene,eu cu Ford-ul meu din 2004 chiar imi permit sa am papagal la o pisicuta.
Ce sa troncane sub mine?Eu n-am schimbat in 62.000 decat doau bucse la bara stabilizatoare.Tu cate ambreiaje si bucse ai schimbat?
Daca aveai si tu un 318d de dupa 2000 taceam din gura dar vad ca tu tot te lauzi cu o pisicuta de pe vremea lu' pazvanti ca tu ii faci pe toti.
Sti ceva?!TU CU RABLA AIA NU FACI DECAT LOGANURI SI ALTE MASINI SUBMOTORIZATE!
O pisicuta ca a ta o iau din germania cu 1000-1500e,ma duc si o inscriu la bulgari si cu 2000e m-am scos.Pai ca sa ajungi tu sa compari la valoare trocariciul ala din '90-'94 cu masina mea cred ca trebuie sa-i mai cumperi vreo trei frati.
Tu masina ta poti s-o duci peste doi-trei ani la fier vechi iar eu o sa ma plimb bine mersi,fara sa umblu la motor,pana la 500.000km.

FI ATENT LA CE ITI SPUN:
CATA VREME MASINA TA 318i E STOCK TU NU VEI REUSI NICIODATA SA IMPRESIONEZI PE CINEVA PE SOSELE NOASTRE.O SA TE FACA SI UN OCTAVIA TOUR.
Eu nu vorbesc de 0-100(dar si aici nu pleci de langa mine),eu vorbesc de reprize.Daca eu ma duc cu 100-110km/h si vreau sa te depasesc,retrogradez o treapta si iti fac PA!
Daca as avea Mondeo ST 220 nici macar nu te bagam in seama cu pisicuta ta.
Eu zic sa stai tu calm si sa nu mai scoti aberatii d'astea.
Macar ai mai condus altceva in viata ta decat BMW-uri antice?
Ti-am spus foarte clar ca nu comentez nimic despre performantele modelelor de dupa 2000 dar tu vad ca te dai mare zmeu cu masini de pe vremea cand tata era inca tanar.
Recunosc ca m-am aprins putin dupa ce ti-am citit raspunsul dar dupa 2-3 min am inceput sa zambesc,sa ma minunez si sa rad cu pofta.

Du-te la NFS ca esti prea ciomeg pentru soselele din RO...
Sincer nu ma asteptam la mai mult din partea ta.Tu,posesor de pisicuta rea cu ghiare...

Iti promit ca nu ma mai bag in seama pe arie asta a forumului.Te las pe tine sa te tragi cu toti.

Inca ceva:NU SUNT ROMAN.
Tu ai consum mare pe o masina si mai proasta.

Last edited by Germanicus; 28-12-09 at 15:45.
Germanicus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -