Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-10, 10:33   #376
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Nu,cauciucurile le-am luat eu,daca veneau cu masina nu mai erau cauciucuri noi.Nu a patinat audi pe loc,dar e tractiune fata iar eu aveam cauciucuri de iarna la 25 grade, nu stiu cine avea aderenta mai buna. Conteaza ca ma contrazici din teorii,pe cand eu am fost acolo. Si ce jmecherie e un a4 de 140 cai ? face in 10 secunde 100 ? daca are gume proaste si nu are aderenta optima ? daca eu am timp de reactie mai bun ? eu am cronometrat pe vremea cand aveam 318 timpul in cat facea 100 si era intre 10.3 si 10.6 .Ce diferenta ai vrea sa fie Profesore ? Sunt multe chestii care conteaza la o linie,nu tine totul de cai/masina . A4 e o masina ce are 300 kg peste 318i si cu asta cred ca s-au adunat suficiente justificari DE CE doar jumate de masina mi-a dat, A4 era si break.

Last edited by BMnWA; 15-12-10 at 10:40.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 11:26   #377
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

A4 b7 2.0 tdi nu are cine stie ce motor ,nimic neobisnuit, dar iti dadea 2 sate pt ca are 0 100 undeva sub 9.4 secunde. Polemica e inutila constat , deci ai tu dreptate era un limited edition pisicul . End of story ca ne contrazicem pana poimaine de pomana.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 11:28   #378
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
A4 b7 2.0 tdi nu are cine stie ce motor ,nimic neobisnuit, dar iti dadea 2 sate pt ca are 0 100 undeva sub 9.4 secunde. Polemica e inutila constat , deci ai tu dreptate era un limited edition pisicul . End of story ca ne contrazicem pana poimaine de pomana.
a4 din 2006 break are 1500 kg si face in 9.9 secunde. Era editie linitata,km putini,foarte ingrijita si mergea perfect. In oras si-a dovedit capacitatile si daca stie cineva masina si intrebi de ea nu zice nici cel mai mic lucru de rau,restul sunt povesti la samanta si cola.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 11:04   #379
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Sa puna cineva un video si gata
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 21:26   #380
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

este si video cand am dat cu a4 dar era noapte si nu se intelege nimica. Oricum,vorba multa saracia de capitala, ar trebui schimbat proverbul. Am mai zis,lucrurile se mai si intampla in realitate,nu e totul samanta,cola si caterinca toata noaptea.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 07:48   #381
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Bine fiule am inteles "Saracie de capitala" , dar mergi mai departe in masinile alea care fug mai tare la 200 000 km decat noi . Am inteles ideea nu trebuie sa semnalizezi incontinuu in speranta ca se coboara un extraterestru si iti da un premiu de popularitate.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 10:41   #382
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Bine fiule am inteles "Saracie de capitala" , dar mergi mai departe in masinile alea care fug mai tare la 200 000 km decat noi . Am inteles ideea nu trebuie sa semnalizezi incontinuu in speranta ca se coboara un extraterestru si iti da un premiu de popularitate.
daca dai din papagal si habar nu ai despre ce vorbesti , poate tu esti obijnuiti sa vorbesti degeaba asa numa sa te auzi tastand inutil. Eu vorbesc de un fapt,tu vorbesti niste povesti si presupuneri.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 10:55   #383
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Povesti sunt cele relatate de tine cu cazane care din diferite motive ti se par rachete. Iti dai seama ca daca povesteai de vreun Veyron atunci aveai toata stima audientei , dar cand evoci niste epave ce ai vrea sa-ti cer si autograf? Si pe langa povestile astea ale tale mai faci si aluzii aiuristice , fapt care iti diminueaza si mai mult credibilitatea.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 11:14   #384
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

pai mister porsi scuze ca tu nu ai avut masini de 116 cai , du-te in pana mea pe forum la nemti si vorbeste cu ei de masini de sute de cai daca aici tu esti prea superlativ,tu imi zici ce gust are salata dar tu nu ai mancat salata, ai vazut doar ca e alba,mai las-o in pana mea mai superiorule imi explici tu mie ce masina am avut 2 ani ?nu te mai penibiliza si las-o in plata ei de poveste.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 11:40   #385
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Am avut chiar si masina de 50 de cai nu asta e problema. (inca mai am si un utilaj cu motor de 600 cmc si isi face treaba f bine in oras si pt ce e destinata).Ideea era ca ar trebui sa fim mai realisti. Date concrete gasim peste tot doar trebuie sa le si acceptam. N-am contestat ca nu era ok masina ta si intretinuta , dar cu doi soferi identici si cu date clare reiesea ce ti-am zis eu mai sus.
In fond discutam aici ,polemizam sau oricum vrei sa-i spui, dar macar sa incercam sa ne pastram calmul si respectul , chiar daca ne contram verbal . Ce zici ? Cheers
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 18:35   #386
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Asta puteai zice de la inceput fara comparatii si complimente ironice,ne contrazicem dar tu ai dat-o in jigniri prietene. Era totul civilizat daca nu faceai masina cazan,sau ce ai mai scris mai sus. Un golf 5 1.6 fsi de 116 cai si pisica de 1.8 cele mai slabe masini ca motorizare ce le-am avut in rest doar mai mari si cu toate astea nu zic nimica de rau de 318i pentru ca am fost foarte multumit. Eu vreau sa schimb idei,opinii,sa invat una alta,nu sa ma cert aiurea,din partea mea discutia putea fi civilizata de la inceput,dar ai oferit ironii,am oferit la randul meu. Din punctul meu e ok pe viitor,nu am treaba,e doar un forum unde discutam probleme legate de masini eventual se mai leaga prietenii etc..
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 01:28   #387
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

uppp cu seria 3 , raketa anilor 90`
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 03:16   #388
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

pun si eu cu seria 3 vs alte modele, desi cu pasat nu am..











__________________
From WTF to DIY to OMG
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 08:11   #389
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

hai sa o luam altfel... ce passat putea fi la linia de start ? R36 ? isi uza ambreiajul degeaba... )

Last edited by BMnWA; 01-03-11 at 08:19.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 08:25   #390
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Mistrekule alea sunt masini care iti sunt inferioare si stock.
Asa bucurii ai tu??
Ne modificam masinile sa batem masini care ne sunt superioare stock.
Tu ai 2.5 24v nu?
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -