Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-10, 13:30   #361
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

pai gandeste ca , cu 90 si c u 900 de kg ala are 1500gk si 122 respectiv 1550kg si 131 de cai gandeste si iti dai seama ca se poate
roli is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:15   #362
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
masina mi-a mers mai bine decat alte pisici de 1.8 de cand a fost adusa din Germania,plus ca a fost foarte ingrijita. Cu alfa GT ce o are un prieten si cu un a4 2006 140 cai cu care am dat cand mai faceam linii noaptea..Am dat de mai mult de 2-3 ori ca la baieti ca nu le venea sa crede de ce sta in fata vechitura mea.. Alfa tragea mai bine decat audi,ce tin minte era ca 1 si 2 eram eu in fata,apoi audi abia cu jumate de masina ma facea la 400m.
era o editie speciala, nu? consuma si mai putin
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 15:23   #363
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Daca un 318 i pisica pierde la doar 1 jumatate de masina cu un A4 b7 2.0 tdi inseamna ca era un fel de limited edition ceva. Numai daca iei datele de fabrica si iti da cu virgula asa patanie ,dar sa mai pui si cei 15 ani care au trecut peste pisica astfel incat sa te intrebi cam cati din caii de fabrica ii mai are ( DECLARATI nu reali).

In fine iar se da intr-o polemica din aia infinita drept pentru care eu pun frana aici .

Unora chiar si daca le vii cu datele fabricantului nu le este destul de clar si vin cu intamplari de pe strada unde se pare ca datele alea de pe hartie sunt infirmate de fizica, rezultand ca masinile fug in realitate mai tare si consuma mai putin decat declara fabricantul.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 19:57   #364
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Unora chiar si daca le vii cu datele fabricantului nu le este destul de clar si vin cu intamplari de pe strada unde se pare ca datele alea de pe hartie sunt infirmate de fizica, rezultand ca masinile fug in realitate mai tare si consuma mai putin decat declara fabricantul.
Iar top-speed-ul e cu minim 30 km/h peste datele oficiale...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 20:36   #365
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Iar top-speed-ul e cu minim 30 km/h peste datele oficiale...
asta pana apasa butonul turbo!!
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 23:18   #366
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

cine cunoaste masina in oras stie ce putea si cum mergea,am dat linii cu zeci de oameni,adunari au fost destule, nu e nevoie sa imi vina cativa papagali cu tico si 1.6 16v sa imi zica de masina mea cum merge si sa o dea la caterinca. Internetul asta da puteri supranaturale la oameni prea normali,lay low baietii, low de tot.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 07:56   #367
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Papagalilor care sunteti voi obraznici si impertinenti care aveti tupeul sa veniti cu caterinca aici ce-nseamna asta asta ?!
Din moment ce au fost zeci de oameni si "adunari " incat se stie ca pisica aia fugea fara numar, fara numar , fara numar, pai atunci asa a fost ce coada ei de pisica limited edition .
Gluma , gluma dar zici ca vorbim de ceva soi de m3 nu de un amarat de cazan sedan de familie si el acolo ,cu un anemic 1.8 benzina. Dar probabil cand vii de pe masina cu 50 de cai si iei Bemveu rulat si el vreo 15 ani prin Germania ti se pare Apollo13. Parol curat-murdar
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 21:06   #368
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

@BMnWa sunt sigur ca mergea mai bine ca alte pisici de 1.8, adica decat 318i, a ta fiind 318is si cu ~ 25Cp mai mult...
Totusi, trebuie sa fie destul de slabut soferul de pe a4 si tu destul de bun ca sa castige doar cu atat sau diferente mari intre cauciucuri/jante.
Am mers destul de mult cu e36 320i si nu e vreun monstru, am facut o proba cu un prieten care are asa ceva iar eu cu un 320d e46 (ambele aceeasi putere) si ca sa ma tin de el nu ajungeam la 3500rpm niciodata iar el o omora.

Last edited by RVL 2000; 14-12-10 at 21:09.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 21:07   #369
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Papagalilor care sunteti voi obraznici si impertinenti care aveti tupeul sa veniti cu caterinca aici ce-nseamna asta asta ?!
Din moment ce au fost zeci de oameni si "adunari " incat se stie ca pisica aia fugea fara numar, fara numar , fara numar, pai atunci asa a fost ce coada ei de pisica limited edition .
Gluma , gluma dar zici ca vorbim de ceva soi de m3 nu de un amarat de cazan sedan de familie si el acolo ,cu un anemic 1.8 benzina. Dar probabil cand vii de pe masina cu 50 de cai si iei Bemveu rulat si el vreo 15 ani prin Germania ti se pare Apollo13. Parol curat-murdar
Fara sa dau impresia ca il idolatrizez pe BMnWa, arunca un ochi pe la masinile lui, si vezi cum e cu aia 50 de cai...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 21:13   #370
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

nu era nici un IS,iti zic eu care e faza, cauciucuri noi dunlop de iarna , masina avea 160 mii cand a fost adusa in tara,totul schimbat,nu trebuie sa fie nici un sofer slab nici pe a4 ca era un descreierat ce omora masina. Aderenta face diferenta,daca unu patineaza si altu placa ghiulea nu cred ca e nevoie de prea multa teorie. Bai simpaticule , cavalere , nu mai judeca teoria cu practica, tu n-ai fost acolo , limiteaza-te unde ai fost,nu pe teorii si povesti. Eu scriu ce fac,ce am trait,aici vad ca sar in cap cu tot felul de diplome de profesori in ale masinilor. Poate voi acolo sunteti inconjurati de papagali de aceea sariti cu gura ca popcorn-ul in microunde,dar lucrurile se mai si imtampla in realitate,nu sunt doar povesti cum sunteti obijnuiti.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:27   #371
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Da te rog sa ma scuzi ca la noi aici nu sunt masinile astea cu sute de cai care fac lucrurile sa "se intample in realitate " adica pisici 1.8. Caucicurile de iarna au aderenta mai mare ia lumineaza-ma cum se vede realitatea de la tine de acolo?Te rog scuza-ma inca o data , iarta-ma !
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:31   #372
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Probabil s-au dat iarna / pe zapada. Asta chiar nu inteleg...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 00:16   #373
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
nu era nici un IS,iti zic eu care e faza, cauciucuri noi dunlop de iarna , masina avea 160 mii cand a fost adusa in tara,totul schimbat,nu trebuie sa fie nici un sofer slab nici pe a4 ca era un descreierat ce omora masina. Aderenta face diferenta,daca unu patineaza si altu placa ghiulea nu cred ca e nevoie de prea multa teorie. Bai simpaticule , cavalere , nu mai judeca teoria cu practica, tu n-ai fost acolo , limiteaza-te unde ai fost,nu pe teorii si povesti. Eu scriu ce fac,ce am trait,aici vad ca sar in cap cu tot felul de diplome de profesori in ale masinilor. Poate voi acolo sunteti inconjurati de papagali de aceea sariti cu gura ca popcorn-ul in microunde,dar lucrurile se mai si imtampla in realitate,nu sunt doar povesti cum sunteti obijnuiti.
Incearca din mers de la 50 de km/h, sa anulezi avantajele ce nu conteaza in acest versus sa vezi dupa aceea ca iti da 2 masini pana la 150.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 00:20   #374
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

Nici nu vreau sa te iert nici nu vreau scuze ironizate,poate aici se invarte limita ta,eu intru aici sa mai citesc una alta,sa mai invat cate ceva,poate mai vand si niste piese,nu sa umflu masini sau sa o ard aiurea,daca tu nu crezi lasa posturile de-o parte si nu mai scrie nimica,da dovada de inteligenta nea profesor,lasa-ma pe mine sa fiu fericit de fosta mea pisica de 1.8 si tu fericit de inteligenta si capacitatea ta de stocare date despre automobile si atunci toate sunt bune si frumoase.


Lumineaza-ma apropo te rog despre aderenta gumelor de iarna ca nu am prea inteles ce ai vrut sa zici.. Adica nu am cum sa cred ce ai vrut sa zici,detaliaza putin poate imi scapa mie ceva si sa nu mai zic la altii o comit gratis.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 08:14   #375
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW Seria 3 vs Passat şi alte modele pe 402 metri

"cauciucurile de iarna au aderenta mai mare?" Credeam ca intelegi si fara semnul de intrebare, ca doar venise din partea ta informatia . Ai zis ca masina era abia adusa si avea cauciucuri dunlop de iarna.

ps: Acum sa vezi c-o fi c-o-mparti, tu vrei sa zici ca de fapt a patinat audi prea mult si aia e explicatia. Pai atunci cu un sofer decent inseamna ca iti dadea 3 masini . Ca la puterile astea relativ pamantesti nu vad eu cum un sofer decent ar putea s-o patineze in asa hal incat sa piarda asa mult pe plecare.
cavaliere is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -