Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Supra sau RS4 ?
Supra! 102 56.35%
Rs4 .. 79 43.65%
Voters: 181. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-02-05, 21:59   #211
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Ce aberatii sunt pe aici. Cine si-a luat RS4 sigur nu l-a luat sa care cartofi sau varza cu el, dar probabil ca unii sunt constienti ca nu vor avea vreodata asa ceva si atunci se resemneaza facand misto ( daca nu ajungi la struguri zici ca sunt acri )
Sc0OTeR is offline  
Old 18-02-05, 12:01   #212
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

sa nu crezi ca e imposibil sa-mi cumpar un audi rs4.chiar daca nu l-as plati ches ar fi posibil cand vreau sa-l iau in rate.
pur si simplu nu imi place si asta e gusturile sti cum e cu ele.
fiecare cu gusturile lui.
__________________
[img]http://www.*************/sig/pauladrian.jpg[/img]
pauladrian is offline  
Old 18-02-05, 12:15   #213
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

gata nu are rost sa va certati fiecare cu gusturile lui!! nuti place rs4 barvo tie lasa ca exista multi alti la care le place orice masina nui greu de cumparat..sa sti!! mult mai greu ii sa intreti masina ca asa pot sami cumpar si eu un lamborghini in rate...dar cand vine vorga de service etc... si iti spun din proprie experienta ca rs4 nui ieftin deloc la intretinere ba chiar mai scump decat porsche!! ca sai schimbi cureau de distributie la 60.000 km te costa la audi cam 3000 euro!!!
__________________
catalin rs4 is offline  
Old 18-02-05, 13:23   #214
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si totusi e 70-62 cata :P

fir-ar mama lui de the fast and the furious :P

deasta conduce supra:P

las` k apare 3-u ... si daca baha rs4 .. :P se schimba situatia :P
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 18-02-05, 13:50   #215
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

santos nu prea an inteles eu mare lucru din ce-ai zis tu mai sus ii normal ca la oameni sa le placa mai mult supra decat rs4 numai cand vezi forma masini...dar asta este....nu ma supar deloc supra lui virgil imi place chiar foarte mult rs4 are alte calitati...nu prea merge comparatia asta deloc.. era mai bine skyline vs supra si rs4 vs m3
catalin rs4 is offline  
Old 18-02-05, 17:25   #216
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

catalin sunt de acord ca rs4 are o motorizare buna.dar clar ca nu e suficient ca sa aleg astfel de masina.
clar ca e masina preferata pentru fani audi.
nu critic audi dar nu atrage cu altceva in afara de motor.
mie vezi daca nu imi place marca il vad ca si cum ar scoate cei de la dacia un logan cu 300cai.ma lasa rece.
imi plac masinile sport cu 2usi si asta e cu gusturile...
pauladrian is offline  
Old 18-02-05, 19:33   #217
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

ai dreptate si nam zis nimica iti respect parerea fioecare cu gusturile...lui sincer mie mia placut absolut totul la masina..si daca nu are 2 usi nu inseamna ca nu se poate compara cu o masina sport.are putere multa de fabrica si se poate scoate destul de multa putere din motor cel putin eu sunt foarte multumit pana acuma.. eu urasc masinile combi sincer sa fiu singura masina care imi place este rs4 de aia lam si luat...are o optica agresiva dar multi trec cu vederea la se mafor ...ah ii doar un break combi
catalin rs4 is offline  
Old 18-02-05, 20:39   #218
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

eu sunt de parere ca un combi e foarte util celor care au o firma si se mai intampla sa aiba nevoie de masina pentru a transporta unele lucruri.
uite socrul meu de exemplu are firma de textile si tot timpul a avut numai masini combi.de multe ori il umple de ma mir cat intra in masina.
e inebunit dupa breakuri si are si boala vitezei.daca ar vedea un rs4 are acum un 307 hdi nou.
pauladrian is offline  
Old 18-02-05, 20:43   #219
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

asa este combi ii foarte practic si util dar majoritatea care isi cumpara asa o masina nu o cumpara pt ca sa care cu ea....cel putin eu nam carat mai nimica niciodata cu ea....
catalin rs4 is offline  
Old 18-02-05, 21:55   #220
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

fete?
Gratzian is offline  
Old 18-02-05, 22:11   #221
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

catalin rs4 is offline  
Old 18-02-05, 22:26   #222
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Daca as fi pus in situatia sa aleg intre cele doua as alege RS4. Dar asta doar in situatia in care nu mi-as putea permite mai multe masini.
RS4 e o masina mult mai completa decat Supra, a carei sportivitate nu o contest.
De ce spun acest lucru dspre Audi RS4:
- putere mai mare de fabrica
- posibilitati foarte bune de tuning
- functionalitate mult mai mare
- service mai bun in Romania
- confort mai mare
- traciunea integrala care iarna-ti poate da mari avantaje
.................................................. ................................
Nu sunt un fan Audi, dar asta e parerea mea desi nu contest potentialul sportiv de multe ori neexploatat bine al Suprei.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 18-02-05, 22:45   #223
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

RS$ all the way...pot spune ca-mi place mai mult si decat RS6..si intr-adevar are un aspect de masina nervoasa..lasata umflata putin..DOAR pt cunoscatori ...
lasa CATA ca dk n-ai carat cu ea lucruri vb lui gratian..cari femei..si ceva muzica tare ai pe ea? k ar fi o combinatie buna de masina si discoteca
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 18-02-05, 22:58   #224
pauladrian

Stage 4
 
pauladrian's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 232
Default

pai daca in spate pune doua banchete longitudinal iti dai seama ce marfa ar fi sa stai fata in fata ca in limusina si sa bei cu fomeile
problema e ca de o calca ii aduna gramada
hai ca am glumit sper ca nu te superi
ma si chisc de aici ca acum va posta unul dupa mine cum ca sunt off topic sau ca postez sa-mi creasca cota la posturi.
pauladrian is offline  
Old 18-02-05, 23:28   #225
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

lol:P da nu ar merge ma..pentru asta exista h2..sau lexus...modificate..
eu unu mi-ar placea o RS4 in detrimentul a multe masini sportive..chiar si supra..e LUXOASa...niste croame pe ea si o muz tare..si geamuri..asa toata neagra..ar fi super..
LEXUS is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -