Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Supra sau RS4 ?
Supra! 102 56.35%
Rs4 .. 79 43.65%
Voters: 181. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-07-04, 17:54   #31
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BogdanCMS\"
Ma oameni buni, ce comparatii sunt astea, sa-mi fie cu iertare? Voi va luati RS4 sa va ducetzi cu familia la tzara??? Romanismele astea...eu n-ash baga-o nici macar strazile de prin Buc cu gropi, d-apai la tzara...
Aici e vb, cel putin asha cred, de comparatii intre ele ca masini supersport, de fuga, cu posibilitatile de tuning, nu \"hai sa vedem care are protbagaju' mai mare\" si \"incape mai bine tot neamu meu in ea\"...Asta-i chiar culmea, daca v-ar auzi inginerii de la Audi, si-ar trage un glontz in cap...parerea mea.
BogdanCMS, asta a fost cel mai obiectiv post pe care l-am citit in tot topicul asta
insa vom vedea ca supra desi este, dupa parerea mea, in primele 3 masini din lume, va avea mai putine voturi decat rs4 pentru ca \"nu pot sa ma bag in papushoi cu ea si nici nu pot sa merg iarna, ca are tractiune spate si-i fuge curu\"
akimoto is offline  
Old 28-07-04, 18:21   #32
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

pai.... supra twin turbo , 450 cp , suta in 4,5-5 secunde.. nush sigur...

daca 4.5 , 5 adica nu are cum 5 ptr ca 5 are aia stock de 330 cp deci .. :P pe undeva pe la 4.5 , e rapida nu ai ce zice.... despre rs4 nush ce ash putea sa spun ... las` p altu` , momentan ... rs4 o face pe supra ...
insa peste ceva timp ... nu or sa mai fie probleme deoarece virgil a bagat ceva iepe printe calutzii din masina si..... o sa se mai nasca cativa... ceva mai multi asa.... bine o herghelie... , apropo akimoto supra recupereaza 14-12 ptr rs4 :P
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 28-07-04, 18:26   #33
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

RS4 are 0-100 in 4.1 sec. Am auzit de la cineva din Pischia (satul de langa tm de unde e Cata) ca RS4 ar avea 1100 de kg
https://www.4tuning.ro/Masina_zilei/RS4.HTM pt mai multe info
Sc0OTeR is offline  
Old 28-07-04, 19:34   #34
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

doar 1100 mai ??? nu cred.... apropo 14-13 ... Supra recupereaza
EvLSant0S is offline  
Old 28-07-04, 20:09   #35
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default

RS4 are 1620 de kg
iar un RS4 stock are 4,9 sec 0-100. acesta fiind modificat, 4,1 suna bine
Corse is offline  
Old 28-07-04, 20:25   #36
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Pai si eu m-am mirat cand am auzit 1100 mai ales ca e quattro. Ala mi-a zis ca a fost Cata sa isi reduca greutatea. In plus, are si piele la interior. Poate ne zice Cata mai exact
Sc0OTeR is offline  
Old 28-07-04, 23:05   #37
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

daca ele sunt egale ca performance... votez... nush ce votez.... supra pt design... shi RS4 pt 4x4... ma mai gandesc...
tekno is offline  
Old 28-07-04, 23:30   #38
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default

stii ce nu inteleg Sc00Ter din postu' tau de mai sus? cu ce modifica performantele masinii daca are piele, sau nu are piele in interior?
Corse is offline  
Old 28-07-04, 23:46   #39
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Greutate mane, pielea e mai grea ca stofa
Sc0OTeR is offline  
Old 28-07-04, 23:50   #40
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default

mda? sa zicem ca, cu maxim 2-3 kg, ceea ce nu cred ca conteaza
Corse is offline  
Old 28-07-04, 23:57   #41
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Cred ca diferenta data de tine este cam eronata. Eu zic ca e ceva mai mult de 2-3 kg
Sc0OTeR is offline  
Old 29-07-04, 00:03   #42
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default

oricum, nu am mai auzit sa conteze daca masina are interiorul din piele sau nu. eu zic ca nu mai are rost sa vb p subiectul asta, ca e offtopic rau de tot
__________________
R 40510 - Cosmic Grey Ep3


hsnracing.blogspot.com
Corse is offline  
Old 29-07-04, 00:10   #43
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Pai chiar pe bune asha, akimoto, astea nu-s comparatii nene...asha ash face shi eu nazuri cand ash avea de alege intre Lamborghini si Aston Martin:\"Hmmm, lamborghini nu-mi iau pt ca are protbagaju' numai de-o gentutza si in plus nu imi pot duce si cuscrii la tzara cu ea, iar porcu' unde dreaqu il mai pun?\"...Un om care are bani sa-si ia RS4 are si de-un Tdi acolo amarat de trocaiala, ca doar nu se apuca sa rupa RS4 prin hartoape. Eu daca-ash fii dealer la Audi shi ash auzi un client ca vrea RS4 ca sa se mai duca shi cu familia la tzara, l-ash trimite la plimbare urgent, chit ca pierd comisionu', dar stiu ca n-am bagat o mashina ca aia pe mana unui tzaran...
Eehhh, oricum, vad ca au inceput comparatiile mai pertinente(in afara de faza cu pielea, banuiesc ca e o gluma)...asha, oameni buni...
 
Old 29-07-04, 01:26   #44
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Eu as alege Toyota Supra. De ce? Pentru ca merit . Pe bune, mi-as lua-o pt ca e masina de egoisti, de \"nesimtiti\" - asa cum fiecare om pasionat de viteza este sau ar trebui sa fie. 2 locuri deja e prea mult; tractiune spate sa-ti fuga fundul, nu sa astepti ESP-ul sa-si faca treaba - sa stii ce-i aia volan/acceleratie si la ce se folosesc.
Bine, bine, si familia?? Familia? Bagaje? De o dacie \"pe folie\" n-am auzit? Ba da! Si mi-a placut/imi place/o sa-mi placa intotdeauna sa am o dacie de pana-n '99, de-aia pe carburator la care se infunda jiglerul...cati nervi
RS4 e superba dar pierde la capitolul look - ce sa-i faci - sunt roman si-mi place ostentativul
__________________
...spuse el...si mai lua o gura de fan...
BogdanSHA is offline  
Old 29-07-04, 01:57   #45
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

hahhahaha ... auzi RS4 masina de familie? pai care sunt primele lucruri care se cer la o masina de familie bah? confort si sa consume putin! hmmm ... comfort cu suspensie sport? consum mic ... ia intreba-til pe Cata cam cat ii mananca masinuta aia ca o sa va speriati! asa ca daca e vorba de sport atunci nu facem compromisuri ... Supra!
sa nu ma intelegeti gresit imi place RS4-ule ... e superb ... dar nu m-as vedea conducand unul! asta daca o sa ajung vreodata sa imi permit sa fac o astfel de alegere!
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -