Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: CL65AMG vs BMW M6
Mercedes CL 65 AMG 148 46.11%
BMW M6 173 53.89%
Voters: 321. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-04-06, 16:27   #31
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

comparatia e cam aiurea facuta ... era mai bine cu un clk 63 amg... care scoate fulgii din m6 din toate punctele de vedere ... sa nu mai zic de varianta dtm ..
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 17:42   #32
slater

Stage 3
 
slater's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 97
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Race,... ba vraja ,...pe care drum normal nu se va tine de M6 ?,..pe transfagarasan ?!?,..Infine,..cand am spus ca mercedes vede partea mai parctica a masinilor inseamna ca incearca sa le adapteze clasei ,....Nu m-am referit la un portbagaj de masina de familie ,...Dar uite vezi prostia romaneasca ! Sportcoupe nu'nseamna numa blanå ,ardeo Gelu pisti p***a ,si daca trecem la interior fanii BMW vor fi foarte dezamagiti .
In concluzie calitatea ,finisajele ,diesign'ul ,grija pentru detalii ma face sa aleg sportivitatea Mercedes .
Si daca voi avea vreodata placerea sa-mi cumpar aceste masini pe Transfagarasan am s'aleg BMW'u .
RESPECT!
slater is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 17:47   #33
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by slater
Race,... ba vraja ,...pe care drum normal nu se va tine de M6 ?,..pe transfagarasan ?!?,..Infine,..cand am spus ca mercedes vede partea mai parctica a masinilor inseamna ca incearca sa le adapteze clasei ,....Nu m-am referit la un portbagaj de masina de familie ,...Dar uite vezi prostia romaneasca ! Sportcoupe nu'nseamna numa blanå ,ardeo Gelu pisti p***a ,si daca trecem la interior fanii BMW vor fi foarte dezamagiti .
In concluzie calitatea ,finisajele ,diesign'ul ,grija pentru detalii ma face sa aleg sportivitatea Mercedes .
Si daca voi avea vreodata placerea sa-mi cumpar aceste masini pe Transfagarasan am s'aleg BMW'u .
RESPECT!
... vorbiti de drumuri normale la noi ? eu sincer rar vad portiunile de drum unde potzi sai dai peste 150 si sa nu ii rupi rotile ...
nu prea is masinile astea pt drumurile noastree
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 17:51   #34
slater

Stage 3
 
slater's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 97
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

300zxtt incearca sa impace si capra si varza ,..no offence !
wtcvictim V8 AMG de 481CP este un motor excelent ,dar nu respira pe langa V10'le bavarezilor ,asa ca mai avem de asteptat .
slater is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 20:22   #35
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Eu unul vad CLul ca pe o masina tinereasca,sportiva dar in acelasi timp eleganta,un coupe pe care ti-l iei daca esti cu adevarat fan al stelei din Stuttgart,pentru ca la acesti bani se pot gasi alte variante oferite de concurenti.
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 20:44   #36
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

slater te doare capul ? Ia un algocalmin.Te mai miri de ce moldovenii au reputatie proasta...

Pe transfagarasan CL65 nu se va tine nici de un WRX (nu STI),asa ca las-o balta.Iar prostia romanesca,de fapt moldoveneasca,o vad cand ma uit la ce postezi tu.

V8-ul AMG e mai bun decat V10 de la BMW,chiar si in versiunea de 481 CP.

Si ca idee,eu sunt fan Mercedes,nu BMW.Dar asta nu inseamna sa inchid ochii si sa nu accept realitatea.slater daca s-ar pune steaua argintie pe un rahat tot ti-ar place...desi era vorba ca doar fanii BMW sunt orbiti in felul asta.

Astept avertisment/suspendare pentru postul asta...dat de aceiasi moderatori care au citit postul lui slater si n-au gasit nimic in neregula la el.
Race is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 21:30   #37
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by Race
slater te doare capul ? Ia un algocalmin.Te mai miri de ce moldovenii au reputatie proasta...

Pe transfagarasan CL65 nu se va tine nici de un WRX (nu STI),asa ca las-o balta.Iar prostia romanesca,de fapt moldoveneasca,o vad cand ma uit la ce postezi tu.

V8-ul AMG e mai bun decat V10 de la BMW,chiar si in versiunea de 481 CP.

Si ca idee,eu sunt fan Mercedes,nu BMW.Dar asta nu inseamna sa inchid ochii si sa nu accept realitatea.slater daca s-ar pune steaua argintie pe un rahat tot ti-ar place...desi era vorba ca doar fanii BMW sunt orbiti in felul asta.

Astept avertisment/suspendare pentru postul asta...dat de aceiasi moderatori care au citit postul lui slater si n-au gasit nimic in neregula la el.
race ... suceva nu ii in moldova ... ii in bucovina
iar nu trebuia sa il iei chiar asa tare pe slater.. si-a spus parerea ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 21:48   #38
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Cool Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

CL-ul o masina tinereasca? Domane, ce a ajuns tineretul din ziua de azi.................. Poate nu ai vazut pe viu vreun CL de faci afirmatii de genul asta. Pe de alta parte:
"A sports car is a car whose dominant design consideration is driving pleasure. The ideal sports car (only the Bugatti Type 35 is a clear example) is capable of both transportation and racing service. A sports car's compromise between road holding, braking, maneuverability, low weight, power, reliability, comfort, passenger space, economy and etc. is intermediate between that of a sedan and that of a racing car. A car is generally considered a sports car if it gives up comfort and passenger space for handling, by having a low roof. This definition has the advantage that a sports car can be identified simply by seeing how high it is"
Sursa citatului: http://en.wikipedia.org/wiki/Sport_car unde BMW M6 e trecut ca masina sport, iar Mercedes nici macar nu e considerat ca producator de masini sport (pe buna dreptate)

Last edited by einstein1984; 13-04-06 at 21:53. Reason: Adaugire
einstein1984 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 22:34   #39
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by einstein1984
Sursa citatului: http://en.wikipedia.org/wiki/Sport_car unde BMW M6 e trecut ca masina sport, iar Mercedes nici macar nu e considerat ca producator de masini sport (pe buna dreptate)
asta mi se pare o absurditate, SLK, CLK, SL si lista poate continua ce sunt .... minivanuri?
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 22:39   #40
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

einstein, pe wikipedia articolele sunt scrise de anonimi.
Nu totdeauna au dreptate, de exemplu au trecut Bugatti si Mclaren si altele la masini sport, cand ele sunt supercaruri. Exista clar o diferenta intre masina sport si supercar si acela care a scris articolul nu a tinut cont de ea si le-a bagat pe toate in aceasi oala. Nu zic ca a scris peste tot gresit, ci doar pun la indoiala credibilitatea articolului.
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 22:47   #41
slater

Stage 3
 
slater's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 97
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

M6'le pune accest pe sportivitate .
CL'ul pune accent pe lux ,introducand intradevar un motor prea mare si prea greu fapt ce'l costa o cursa pe un drum virajat in fata M'ului .Dar cam atat cu fantasma bmw.
Iar la acest pretz cred ca vrei mai mult decat sportivitate .
slater is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 23:12   #42
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Eu aleg M6-le. Ata am de spus, pur si simplu M6.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 23:24   #43
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Eu aleg M6-le. Ata am de spus, pur si simplu M6.
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 14-04-06, 00:14   #44
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Thumbs down Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by Race
slater te doare capul ? Ia un algocalmin.Te mai miri de ce moldovenii au reputatie proasta...

Pe transfagarasan CL65 nu se va tine nici de un WRX (nu STI),asa ca las-o balta.Iar prostia romanesca,de fapt moldoveneasca,o vad cand ma uit la ce postezi tu.
Bine ca esti tu destept.

Mai usor cu jignirile ca nu e frumos ....


On topic ... Aleg CL .... nu pt sportivitate ci pt ca-mi place mult de tot cum arata ... si nici motorul ala nu e de aruncat.
Oricum ... sunt cam diferite, mercedesul e mai spre lux iar m-ul mai sportiv ... nu e prea reusit versusul asta ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 14-04-06, 02:43   #45
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

M6, pentru ca atunci cand vorbim de condus nu ne gandim doar la drumuri drepte.
teddy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -