Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: CL65AMG vs BMW M6
Mercedes CL 65 AMG 148 46.11%
BMW M6 173 53.89%
Voters: 321. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-09, 13:51   #406
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Corect poti orice masina,o iau cu macaraua si o intorc cu rotile in sus,nu ma refeream la faptu ca dai cu ia in bordura si asa mai departe...ca testele nu se fac dand cu ia in bordura,pana la 100km/h poti sa faci ce vrei , frana de mana, tras maxim de volan, jaloane tot ce se face...
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 13:52   #407
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

da..in principiu daca faci slalom la 100 nu sunt asa mari sanse sa te rastorni..insa e si probabilitatea asta ! depinde cat de brusc e slalomul
dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 14:11   #408
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
da..in principiu daca faci slalom la 100 nu sunt asa mari sanse sa te rastorni..insa e si probabilitatea asta ! depinde cat de brusc e slalomul
Cat de brusc ar fi slalomu nu te rastorni pana in 100 ..sunt foarte sigur
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 14:53   #409
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Talking Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
indianu...sincer..prea exagerezi! compari m6 cu loganul? .. las-o naibii
N-am exagerat cu nimic, am reprodus exact cuvintele posesorului de M6, parca a mai zis si ceva de genul ca se duce sa-i dea foc, dar am uitat sa mentionez anterior .
Poate trebuia sa pun si " ".

Din punctul meu de vedere, si de la volan si de pe scaunul din dreapta, Mercedesul este cu cateva clase peste, incat nu se pot compara masinile astea.

@Rac3r: Pentru ce sa modifici o astfel de masina, vrei sa zbori cu ea? Sa nu mai zic de costuri, dar probabil asa e cand scrii pe forum ce ai visat noaptea trecuta.
__________________
Pieton!!!

Last edited by indianu; 13-03-09 at 14:55.
indianu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 15:54   #410
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

man...e mercedesu cu ceva clase...dar nici m6 nu e asa de prost incat sa ii dai foc! sunt sigur ca 99 % din noi..toti forumistii ar primi cu mare bucurie un m6..si eu l-as primi cu bratele deschise insa il voi vinde in prima secunda
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 16:13   #411
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
man...e mercedesu cu ceva clase...dar nici m6 nu e asa de prost incat sa ii dai foc! sunt sigur ca 99 % din noi..toti forumistii ar primi cu mare bucurie un m6..si eu l-as primi cu bratele deschise insa il voi vinde in prima secunda
Mare dreptate. nu am zis ca e prost m6 sau ceva de genu, ba din contra e o masina foarte buna, unii poate l'ar vinde alti poate l'ar pastra...eu l'as tine putin si porma l'as vinde
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 17:09   #412
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by indianu View Post
N-am exagerat cu nimic, am reprodus exact cuvintele posesorului de M6, parca a mai zis si ceva de genul ca se duce sa-i dea foc, dar am uitat sa mentionez anterior .
Poate trebuia sa pun si " ".

Din punctul meu de vedere, si de la volan si de pe scaunul din dreapta, Mercedesul este cu cateva clase peste, incat nu se pot compara masinile astea.

@Rac3r: Pentru ce sa modifici o astfel de masina, vrei sa zbori cu ea? Sa nu mai zic de costuri, dar probabil asa e cand scrii pe forum ce ai visat noaptea trecuta.
ce ar fi tara asta fara frustrati de pe Magheru sau alte bulevarde...

exista multiple cazuri de CL65 si CL600 (acelasi motor) modificate in state, unde poti sa exploatezi un plus de putere pe autostrada sau alte sosele sau chiar sa o duci la drag strip. Deobicei cine isi permite un 65 AMG si vrea senzatii extreme pe circuit, mai are resurse financiare pentru un CLK63 Black Series, 997 GT3 ... Anyway, e ultimul meu post aici...
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 18:03   #413
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
sunt sigur ca 99 % din noi..toti forumistii ar primi cu mare bucurie un m6..si eu l-as primi cu bratele deschise insa il voi vinde in prima secunda
Nu vad ce om sanatos la cap ar refuza un M6 cadou. Insa de aici si pana la a cumpara un M6 e cale lunga.

Sunt sigur ca omul a exagerat cand a zis ca-i da foc, doar nu-l credea cineva, doar a vrut sa sublinieze diferenta dintre masini.

@Bogdan_mb: CL-ul nu e masina sa te dai cu ea pe circuit orice modificari i-ai face. Pentru asta sunt alte masini mult mai capabile pe un circuit si mai ieftine.
Din punctul meu de vedere trebuie sa fii sarit sau sa te enerveze banii ca sa-ti iei un CL 65 si sa-l modifici pentru circuit sau drag, hai sa fim seriosi. Ambele masini din acest topic sunt destinate exploatarii lor asa cum vin de la fabrica nu tuningului.

PS: Nu servesc Magheru.
indianu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 22:12   #414
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Mercedes CL65AMG vs BMW M6

Cred ca nu ai intales postul meu referitor la circuit, eu zic ca se deduce ca CL-ul nu este o masina de circuit, asta si prin conceptie, CL = GRAND TOURER .

Referitor la modificarea ei, cand oferi aceasta masina (CL65 AMG) catre piata din state unde exista o cultura bogata a drag-racing-ului te astepti sa existe doritori sa o modifice. Nu de alta, dar si prezenta multor oferte de tuning ma face sa cred asta.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -