Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-02-06, 20:21   #46
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default

Bun, asta poate sa faca si un 911 turbo, dar nu prea apare in comparatii. Curse inteleg ca nu a prea castigat............... Insemana ca mai mult exotismul atrage, faptul ca e mai rara decat supercarurile europene.
einstein1984 is offline  
Old 23-02-06, 20:45   #47
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

einstein1984 vezi ca am vazut un skyline care are nu mai mult nici mai putin de 1400 cp si face 1 km in 13,72 sec deci in final aleg clar skyline si il aleg sincer pt sunetu care il scoate esapamentu si motoru e fenomenal
peace
__________________
1.4 ...............
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 20:48   #48
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

si motoryu asa sti ca e destul de fiabil
Este un skyline in anglia ce mai rapide masina de strada din anglia cu 1000 cp si cica are facuti cu puterea asta cam 60.000 km si nu a umblat la motor
am si niste filme cu skyline-uri de peste 1000 cp dar nu stiu sa le pun poate ma ajuta cineva SORRY PT OFF-TOPIC
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 21:59   #49
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

BA prea traiti din filme de pe net, treziti-va la realitate. Ma refer la Ciprian.
sandumrs is offline  
Old 23-02-06, 22:21   #50
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

sandmurs sa sti ca nu visez e ceva prea real ce am eu pacat ca nu stiu sa le pun sa va arat ca nu nimic fictiune in filmele alea si cat despre trezire la realitate sunt destul de treaz si cred ca tu nu prea ai vazut skyline-uri de peste 1000 cp in filme ca din filme sa sti ca te baga in boala
NO OFANCE PEACE MAN
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 22:25   #51
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ciprian_the_1\"
sandmurs sa sti ca nu visez e ceva prea real ce am eu pacat ca nu stiu sa le pun sa va arat ca nu nimic fictiune in filmele alea si cat despre trezire la realitate sunt destul de treaz si cred ca tu nu prea ai vazut skyline-uri de peste 1000 cp in filme ca din filme sa sti ca te baga in boala
NO OFANCE PEACE MAN
filmele alea is vechi de ani eu sunt sigur ca le`a vazut.. da tu chiar traiesti din acele filme
ESPinoza is offline  
Old 23-02-06, 22:38   #52
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Man te bagi intr-o polemica la care o sa pierzi, acele masini sunt impresionante la 400m dar doar atat, nu au nevoie de 1000cp sa ia o curba si nu sunt asa Dumnezeiesti cum incerci sa le scoti tu.

Lasa fanteziile si filmele, filmuletele si nu mai fi fanatiq.

E vorba de masini care nu au nevoie de platforma. Si aici vorbim de Nismo de 500Cp nu de altceva.
__________________
Cool
sandumrs is offline  
Old 23-02-06, 22:55   #53
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

sandmurs corect ce zici tu dar eu am postat lu einstine care zicea ceva ca nu rezista blocu motor la peste 1000 cp si eu doar iam dat un exemplu si nu trebe sa sariti asa cu gura pe mine si sa sti ca nu sunt fanatiq doar imi lplace destul chiar foarte mult skyline-u e vreo problema?????????????
Bafta si no ofence
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 22:59   #54
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

si espinoza cred ca tu nu sti despre ce filme vb si vad ca te dai mare si tare ca ai vazut nu stiu ce filme si nu te mai crede deasupra mea ca nu ma sti si nu te stiu asa ca mai bine vb prieteneste nu de la diferite nivel
Si cred ca unele din filme nu leai vazut
daca sti adresa asta poate leai vazut daca nu o sti nu leai vazut
www.tremek.com
si Be more fair-play
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 23:12   #55
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

MAn sper ca nu ma intelegi gresit, nu am nimic cu tine, dar Lamborghini cu Nissan nu au nici in clin nici in maneca. De acord ca acele masini sunt super spectaculoase si se pricep foarte bine la ce fac, dar atat. La Lambo vorbim de o cultura.
sandumrs is offline  
Old 23-02-06, 23:18   #56
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ciprian_the_1\"
si espinoza cred ca tu nu sti despre ce filme vb si vad ca te dai mare si tare ca ai vazut nu stiu ce filme si nu te mai crede deasupra mea ca nu ma sti si nu te stiu asa ca mai bine vb prieteneste nu de la diferite nivel
Si cred ca unele din filme nu leai vazut
daca sti adresa asta poate leai vazut daca nu o sti nu leai vazut
www.tremek.com
si Be more fair-play
chiar nu itzi vorbesc de la un alt nivel.. asta urasc cel mai mult pe forumu asta si nu vreau sa fiu ca majoritatea de aici.. nu am vrut sa te ofensez in nici un fel.. forumu dat de tine il frecventez foarte des.. de acolo imi trag si eu filme dar nu se poate compara un skyline cu un gallardo.. pur si simplu nu au nici o treaba una cu alta nu sunt facute pr a concura.. comparatzi gallardo cu ferrari f443 sau porche gt2 sau alte supercaruri skyline concuratzi`l cu o supra modificate pe masura sau ce mai sunt asta e parerea mea.
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline  
Old 23-02-06, 23:26   #57
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Espinoza ai pus punctul pe I. Pace la toti.
sandumrs is offline  
Old 23-02-06, 23:34   #58
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

ok espinoza
Si eu ap dat exemplele pt einstine ca zicea el ceva acolo si vad ca de acolo a deviat subiectu pana aici dar cred ca de acum incolo sa vb la subiect peace
omu care a facut topicu a ales 2 masini care au aceasi putere nu a luat in considerare faptu ca una e tunata si alta nu si sa stiti ca cea mai tare comparatie ar fi intre Porsche 996GT2 si Lambo gallardo asta ar fi criminala si asai nissanu ar trebui comparat cu o supra cum este comparat nissanu tunat de mines si supra tunata de amuse
ciprian_the_1 is offline  
Old 24-02-06, 00:00   #59
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Exact. Despre asta e vorba.
sandumrs is offline  
Old 24-02-06, 15:21   #60
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default

in momentul in care vine cineva si aduce ca subiect o masina japoneza ce are performante cat de cat mai ridicate decat o alta masina europeana incep sa sara toti cu indicii puerile......


sandumrs Posted: Fri Feb 24, 2006 12:12 am Post subject

MAn sper ca nu ma intelegi gresit, nu am nimic cu tine, dar Lamborghini cu Nissan nu au nici in clin nici in maneca. De acord ca acele masini sunt super spectaculoase si se pricep foarte bine la ce fac, dar atat. La Lambo vorbim de o cultura.

si la ce ma ajuta pe mine acea cultura?hai sa fim seriosi,ce am de castigat ,ma ajuta pe circuit,e mai rapida masina?sau vb despre felul de ridicare al usilor?aici comparam doua masini foarte apropiate dpdv al performantelor

spunea cineva sa nu comparam o masina stock cu una tunata.stiam ca lamborghini sau ferrari la fabricarea unui motor il livrau cu maximul de putere ce putea dezvolta acel model. acum japonezii de la nissan nu au vandut acel skyline la limitarea ce o au de 280cp ci fara nici o limitare.totusi cand vorbim de un skyline modificat atunci aducem in vorba modelele de la 1000cp in sus.atunci vorbim de skyline modificat


de ce nu putem compara totusi skyline cu gallardo?pt ca nu e fabricat in europa sau ca la una se deschid usile in sus iar la cealanta normal?de ce agresivitatea asta orientata asupra masinilor asiatice? nu poate obliga nimeni pe nimeni sa aiba aceleasi preferinte

acum daca eu prin absurd sa zicem ca ma plimb cu gallardo si apare cineva cu skyline provocandu-ma la o liniuta,eu acceptand si constat ca nu apuc sa bag in viteza a treia si skyline-ul se duce-n fata de nu mai apuc sa-l mai vad,ce zic? e, eu am supercar lamborghinii cu traditie si cultura?
[/quote]
300zxtt is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -