Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-04, 15:30   #31
Horatiu
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
Horatiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 594
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default

seria 7...
Horatiu is offline   Reply With Quote
Old 20-10-04, 15:37   #32
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

MERCEDESU. Audi si Bmw se 'chinuie' sa-l ajunga din urma. poate pune si mertzu motoru de McLaren(parca asa se scrie) din f1 si sa mai vedem ce mai zice nenea Audi cu motoru lu Lambo sau mai stiu eu ce altceva. Pana acum Mertzu conduce .Audi si Bmw se tin aprope si pana la urma diferentza o face gustul si preferintza cumparatorului.
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 21-10-04, 19:47   #33
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

MERCEDES...CLAR
cand mercedes facea masini BMW se juca de-a pilotii de avioane
daca BMW facea acu ceva timp masini sportive..s-au cam dus...
si cineva a uitat o marca de renume)
JAGUAR...asta daca se facea o comparatie intre v8-uri..
sau mai bine..in loc de MERCEDES s600...bagati Mayback(BRABUS)
mert rulez
desi eu mi-as lua un X5 LeMans(pentru cunoscatori
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 21-10-04, 20:48   #34
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
..in loc de MERCEDES s600...bagati Mayback
Gaseste tu un model inspirat dupa A8 sau seria 7 care sa-l poti compara cu Maybach...si Maybach este INSPIRAT dupa Mercedes, nu facut de ei...Maybach este o firma diferita nu un model de Mercedes diferit...Si daca aducem Brabus in discutie, de ce n-am mentiona si Motorsport sau Hamann?
  Reply With Quote
Old 21-10-04, 21:10   #35
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

nu stiu...baga M sau Hamann..
da in fine..
poate k nu stiai ..da Maybach apartine de mercedes...nui inspirat deloc..
mai citeste una alta.....si btw: motorsport putem include...e factory ca sa zic asa...la fel cum e si brabus...
hamann..e alta mancare de peste...ala-l compari cu Lorinser sau Carlsson
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 21-10-04, 21:20   #36
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Este al lui Mercedes, dar nu este un model de mercedes...asta am vrut sa zic...deci nu-l poti compara cu A8 sau Seria 7...pt ca nu fac parte din aceeasi clasa...eventual il poti compara cu Rolls...
Eu zic sa mai citesti tu una alta inainte sa faci comparatii absurde...fara suparare
  Reply With Quote
Old 21-10-04, 21:46   #37
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
nu stiu...baga M sau Hamann..
da in fine..
poate k nu stiai ..da Maybach apartine de mercedes...nui inspirat deloc..
mai citeste una alta.....si btw: motorsport putem include...e factory ca sa zic asa...la fel cum e si brabus...
hamann..e alta mancare de peste...ala-l compari cu Lorinser sau Carlsson
lexus esti inca tanar si mai ai timp sa inveti inca.. sa nu te superi....nai cum sa compari maybach cu seria 7 sau a8..ii o prostie este cu totul si cu totul alta clasa..numai cand te uiti la pret!!! si aici nui vorba de tuneri lorinser..brabus bla,bla oricum aici pe forum ii ca si la gradinita..fiecare i tine numai pe alui si de ies atatea certuri eu unu ma saturat..sa ma tot cert ii greu de spus cine face in moment cea mai buna masina..mie sincer imi plac toate 3..cai audi bmw sau mercedes..dar la audi imi place cai 4x4.. si ca am avut ocazia de cateva ori sa conduc masina..si chiar mi sa parut ..ceva deosebit am mers si cu seria 7 760 si mercedes..oricum toate au un lucru in comun.. toate 3 au comfort mult...in resti zic eu cai chestie ge gust...
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-04, 23:44   #38
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

da cata' ai dreptate)
dar totusi nu mam referit la maybach k clasa...din care face parte..ci k motorizare; normal k nu le bagi in aceeasi oala
iar chestia cu cumparatia din tre bmw,audi si mert...e sumara pentru ca va reduceti la v12...daca ati compara modelele v8...mai sunt cateva de adaugat...care totusi n-ar fi deloc de neglijat..jaguar,lexus,cadillac
si btw: si mercedes e 4x4...dar V8(s500
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 21-10-04, 23:52   #39
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

sincer asa imi face mai multa placere sa raspund nu numai sa citesc..vad ca se poate si fara cearta... ma bucur sper sa continam ..asa..ah ce vroiam sa zic ..este si mercedes ..4x4..4matic se cheama la mercedes..dar este optional..(bine ca este ca este) am sa caut un terst pe net trebuie sami fac timp.. cu mercedes s600 760 si w12..
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-04, 10:21   #40
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

i btw: si mercedes e 4x4...dar V8(s500

pai asta am scris si eu ca si mertu are 4x4(nam precizat 4matic.)..dar vezi ca am scris v ..k din cate stiu eu cel mai mare motor pe care se pune 4maticu este v8-500...sau cel putin n-am intalnit si nam vazut pe nicaieri un s600 4matic din fabrica
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 23-10-04, 17:57   #41
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

asa..este ..cel mai mare motor pe care este 4x4 la merecedes in s 500 ...va aparea si pe modelel amg..asa se aude..
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-04, 00:02   #42
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default A

AM UN SINGUR LUCRU DE SPUS
MERCEDES S 65 AMG=612 CAI


UNDE E SERIA7 SAU A8 ??????????????
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-04, 00:39   #43
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re: A

Quote:
Originally Posted by \"razvan911\"
AM UN SINGUR LUCRU DE SPUS
MERCEDES S 65 AMG=612 CAI


UNDE E SERIA7 SAU A8 ??????????????
vine rs8 curand cu v10 si peste 600 cp.. atunci poate poti sa pui intrebarea..invers undei s 65 amg
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-04, 10:37   #44
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

mey....toti sunt buni la motoare...eu unul as face altfel o comparatie..
sa nu uitam...BMW..a livrat motorul pt McLaren F1...Mercedes a inceput in ultimii ani sa capete un avant destul de serios in ceea ce priv motoarele lor..si AMG livreaza pentru multe masini motoare(pagani..etc)
audi..cam din totdeauna au avut motoare puternice..
eu oricum din toate punctele de vedere raman la MERCEDES are tot ce au si ceilalti..si un plus de eleganta si rafinament (parerea mea)
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 14-11-04, 11:33   #45
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

...si un plus de \"calitate\"...iata marturiile unui proprietar de CLK 430 model 1999:

DESCRIPTION OF THE COMPLAINT

THE VEHICLE STARTED BACK FIRING AND STALLING, IT SUDDENLY LOST ALL POWER. TRACTION LIGHTS ILLUMINATED ON THE DASH. WHEN THE CONSUMER PULLED TO THE SIDE , ENGINE BEGAN SMOKING AND THEN CAUGHT ON FIRE. FIRE WAS PUT OUT BY THE FIRE DEPARTMENT DEALER HAS BE[...]


SLK 230 1999:

WHEN REMOVING THE FUEL NOZZLE FROM THE FUEL TANK, FUEL SHOOTS OUT OF THE TANK LIKE A FOUNTAIN. IT SEEMS AS THOUGH THERE IS PRESSURE IN THE TANK WHICH CAUSES THE FUEL TO SHOOT OUT OF THE TANK FOR ABOUT 30 SECONDS.

E 430 1999(airbaguri care se declanseaza aiurea):

WHILE DRIVING AND WITHOUT A COLLISION OCCURRING DRIVER'S SIDE DOOR AIR BAG DEPLOYED. CAUSE UNKNOWN. *AK THREE AIR BAGS DEPLOYED SIMULTANEOUSLY. THE DEALER REPLACED THE VEHICLE WITH NEW ONE.

S 420si airbaguri care nu se declanseaza cand trebuie)

WHILE DRIVING, CONSUMER WAS BROADSIDED BY ANOTHER VEHICLE, HOWEVER IT WAS NOT STATED EXACTLY WHERE VEHICLE WAS HIT, SUBSEQUENTLY THE AIRBAGS FAILED TO DEPLOY AND CONSUMER SUFFERED SEVERE INJURIES

...plus ca mai auzisem de un ML care efectiv a luat foc pe autostrada, dar nu mai gasesc articolul...tare, Mercedes...
  Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -