Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-04, 02:46   #16
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

nu trebuie sa modifici nimica esti mic mai ai timp ca sa inveti..sau daca nu sti nui greu sa dai search pe google.. sa nu te superi din greseli se invata [/code]
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-04, 04:09   #17
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

eu decat sa ma gandesc la masini din alea mai bine ma gandesc ca vine Mos Craciun in curand. E mai real si mai aproape. Si daca el se hotaraste sa imi dea una dintre masinile mentionate ... oricare ar fi ... se uita dracu la .x secunde diferenta. sa fim seriosi. ca eu daca e sa imi iau masina I'm sure as hell ca nu imi iau matahale din alea!
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 18-10-04, 19:12   #18
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

a8 si vw phaeton
teddy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-04, 19:45   #19
R-NOS15

Stage 5
 
R-NOS15's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 458
Default

pplz.. dupa cum probabil stiti.. s-a lansat s 65 amg... ai ca pun ji nijte poze :
Horsepower: 612 bhp (audi w12 are 450cp)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	s653_264.jpg
Views:	338
Size:	99.1 KB
ID:	11090  
R-NOS15 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-04, 19:54   #20
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Daca relanseaza Audi modelul S8, adio BMW, adio Mertzan...
  Reply With Quote
Old 18-10-04, 21:25   #21
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

noul s8 va avea un v10(gallardo) cu 550 cp..iar rs8 va avea undeva peste 600 cp..
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-04, 23:24   #22
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"catalin rs4\"
noul s8 va avea un v10(gallardo) cu 550 cp..iar rs8 va avea undeva peste 600 cp..
Dupa cum ziceam...nu ma mai repet...
  Reply With Quote
Old 19-10-04, 01:23   #23
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

a8 vs seria 7.... dk nu e vb de seria 7 ac schnitzer sau a8 la fel de \"tunat\" ci e vb de masini stock, am si eu o intrebare:

siar lua vreunu dintre noi a8 sau seria 7 k sa mearga sa se traga?! hmmmmmm.... tind sa cred k nu,pt k se pot cumpara masini mult mai sport,\" tunabile\" cu banii pe care iar da pe oricare din ac 2 masini...

sau facem si x5 vs toyota landcruiser?!
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 19-10-04, 13:08   #24
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
x5 vs toyota landcruiser?!
Nici nu se pot comparea astea 2...unul e SUV sportiv, altul este off-roader adevarat cu veleitati de SUV...in plus, era vb de o comparatie banala intre astea 3, nu o comparatie ca masini de curse, nici vb de asta...
  Reply With Quote
Old 19-10-04, 20:50   #25
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

nu se pot compara?! atunci inseamna ka nu pot sa compar nici un coupe , celica , cu o masina \"de familie\" ,vento vr6.... clar nu!

Quote:
era vb de o comparatie banala intre astea 3
care astea 3?!

eu vroiam sa zic k topicuri se pot face 1 milion... dar cu ce ajuta?! nu fac aku maybach vs. cl 55 amg... trebuie sa fim si realisti knd facem un topic..

ma rog, nici nu prea e ordine pe aici asa k...
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 19-10-04, 21:23   #26
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

ordine?? dar cand a fost ordine aici pe forum??niciodata!!!!! poate alti se supara acuma..pe mine dar asta este adevarul...forumul ii ca si un fel de mirc..pt mine un forum inseamna..unde poti sa inveti ceva ..dar sincer nu prea sunt multe personae de la care ai sa inveti..sunt foarte putini realisti ..aici pe forum..ma rog ..sa nu sariti acuma..
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-04, 11:23   #27
Murarashu

Stage 3
 
Murarashu's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 138
Default

A8 alright
Murarashu is offline   Reply With Quote
Old 20-10-04, 13:22   #28
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
inseamna ka nu pot sa compar nici un coupe , celica , cu o masina \"de familie\" ,vento vr6....

trebuie sa fim si realisti knd facem un topic..
Nu, nu se pot compara, pt ca sunt in clase diferite, unul e Coupe, altul e limuzina in 4 usi, indiferent de motorizare...plus alte diferente(dimensiuni, greutate, coeficient de frecare, etc etc care sunt specifice fiecarei clase)...
Comparatii se pot face intre: Coupe-Celica, Sti-Evo, Civic-Golf-147-Seria1-A3-307, A8-S classe-Phaeton-Seria 7, Polo-Fabia-Ibiza-206, etc...Ce e asa de anormal o comparatie cum e cea de fata? Dimpotriva...
Sa continuam insa discutia on-topic...nimeni n-a vorbit de dotarile de lux, ergonomie...eu zic 1 punct in minus la BMW pt ergonomie(i-Drive), unul in plus la A8 pt dotari de lux, unul in plus la S pt confort...
  Reply With Quote
Old 20-10-04, 13:31   #29
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"catalin rs4\"
ordine?? dar cand a fost ordine aici pe forum??niciodata!!!!! poate alti se supara acuma..pe mine dar asta este adevarul...forumul ii ca si un fel de mirc..pt mine un forum inseamna..unde poti sa inveti ceva ..dar sincer nu prea sunt multe personae de la care ai sa inveti..sunt foarte putini realisti ..aici pe forum..ma rog ..sa nu sariti acuma..
te inseli ... rolul unui forum este de a fi o conversatie intre oameni pe o anumita tema in care fiecare participant are voie sa isi spuna parerea. o conversatie pentru a fi animata si interesanta nu trebuie sa fie lipsita de parerile diferitelor persoane care sunt subiective la o adica. un om care participa la conversatie si care i se da dreptul sa vorbeasca chiar daca nu e pe subiect intodeauna devine mult mai interesat de respectiva problema se intereseaza , emite opinii proprii deci in concluzie invata in mod activ. e mult mai productiv decat sa citeasca doua posturi in care este folosit un vocabular tehnic si din care nu pricepe nimic!
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 20-10-04, 14:17   #30
madfish

Stage 5
 
madfish's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 554
Default

nush ce sa aleg.... a8 sau bmw7
madfish is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -