Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-07-09, 19:09   #16
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by alfaromtrans View Post
Daca te-ai saturat sa ai probleme din cauza foliei atunci vino la primul service din tara autorizat de RAR pentru montaj folie.Fii 100% legal.


Attachment 946690


*Pretul include TVA si folia omologata.Montajul se executa in primul service autorizat RAR de montaj folie din tara.

Atelierul este situat in Pitesti.

www.alfaromtrans.ro sectiunea Service montaj omologat RAR pentru folie
Auziti lasati textele astea cu singurul service autorizat .....Ok in secunda asta sunteti singurii dar sunt in curs de autorizare cateva zeci ....
Si apopo' voi nu a-ti montat ilegal pna acum ? Pentru ca legea exista din 2006 .....Va faceti atata lobby de parca toti au calcat stramb si numai voi sunteti aia legalii .....
Sunt cu ochii pe voi!
OCP
tatutzu is offline  
Old 14-07-09, 20:08   #17
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

termina ideea ca nu am inteles ce vrei
alfaromtrans is offline  
Old 14-07-09, 20:27   #18
cataxxl

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 77
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by tatutzu View Post
Nu cred ca are legatura decolorarea foliei DRK cu calitatea instalarii ....Adica daca voi cereti 540 ron pe aceeasi folie si flacaul respectiv cere 220 ron care este diferenta daca el monteaza aceeasi folie? Sau nu .....Dar de unde are certificat de conformitate si timbre? Nu de la voi ? Asa ca lasti vrajeala cu folile astea de o vara doua si mai bine aratati-ne certificatul de garantie si vreau sa ne aratati unde este precizata garantia la decolorare (daca exista) si perioada !!!

Pana atunci baieti vreau sa va intreb cand cumparati un lucru nou voi nu intrebati de garantie?

Semneaza : OPC
Salut!
Inainte de a citi mai departe recomand un calmant bun! Daca doar crezi si nu stii sigur, sterge postul. Solutia cu care se aplica folia conteaza foarte mult si daca esti interesat sa o folosesti o avem disponibila la vanzare. Si apoi daca iti convine pretul poti sa vii la noi. Daca nu, esti liber sa o pui unde vrei.. Te obliga cineva???
cataxxl is offline  
Old 14-07-09, 20:33   #19
cataxxl

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 77
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by tatutzu View Post
Auziti lasati textele astea cu singurul service autorizat .....Ok in secunda asta sunteti singurii dar sunt in curs de autorizare cateva zeci ....
Si apopo' voi nu a-ti montat ilegal pna acum ? Pentru ca legea exista din 2006 .....Va faceti atata lobby de parca toti au calcat stramb si numai voi sunteti aia legalii .....
Sunt cu ochii pe voi!
OCP
Montajul se executa in primul service autorizat RAR de montaj folie din tara... Scrie undeva ca suntem singurii? Cu toate ca la acest moment suntem, cu siguranta or sa apara si alte firme autorizate, este doar o problema de timp. Argumentele tale sunt extrem de slabe si probabil ca nu vrei sa intelegi ca nu incercam sa atacam concurenta...poti sta linistit.
cataxxl is offline  
Old 14-07-09, 22:37   #20
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by cataxxl View Post
Salut!
Inainte de a citi mai departe recomand un calmant bun! Daca doar crezi si nu stii sigur, sterge postul. Solutia cu care se aplica folia conteaza foarte mult si daca esti interesat sa o folosesti o avem disponibila la vanzare. Si apoi daca iti convine pretul poti sa vii la noi. Daca nu, esti liber sa o pui unde vrei.. Te obliga cineva???
Eu stiu SIGUR ca aceeiasi solutie este folosita atat de cei care aplica LLumar,3M, Bruxafol, Madico, Sun-Gard, Suntek, Global, V-kool, etc cat si de cei care aplica DRK sau cumva voi folositi o solutie minune? Ceva gen "Film-On" cumva? Asa ca te rog sa iei tu un calmant si sa te gandesti la ce-ti scriu eu acum..... pe cine incercati voi sa pacaliti? Cumva clientii ?? Ok nu aveti decat! Dar nu si pe mine!

Multumesc pentru sfaturi dar am peste 12 ani in acest domeniu .... cea mai mare parte in SUA, "patria" foliilor! In prezent nu mai practic ...dar te pot consilia!

Bafta la vanzari!
tatutzu is offline  
Old 14-07-09, 22:53   #21
cataxxl

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 77
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by tatutzu View Post
Eu stiu SIGUR ca aceeiasi solutie este folosita atat de cei care aplica LLumar,3M, Bruxafol, Madico, Sun-Gard, Suntek, Global, V-kool, etc cat si de cei care aplica DRK sau cumva voi folositi o solutie minune? Ceva gen "Film-On" cumva? Asa ca te rog sa iei tu un calmant si sa te gandesti la ce-ti scriu eu acum..... pe cine incercati voi sa pacaliti? Cumva clientii ?? Ok nu aveti decat! Dar nu si pe mine!

Multumesc pentru sfaturi dar am peste 12 ani in acest domeniu .... cea mai mare parte in SUA, "patria" foliilor! In prezent nu mai practic ...dar te pot consilia!

Bafta la vanzari!
Folosim chiar Film-On si avem si pe site la vanzare, daca ai rabdarea sa cauti!
Si cine a fost pacalit??????????????? Iar de consiliere nu avem nevoie fac treaba asta din 2000. Si daca chiar ai lucrat in SUA afla ca binecunoscutul Stan Foster a fost invitatul nostru luna trecuta pentru a prezenta noi tehnici celor care sunt la inceput. Ar fi multe de spus dar nu trebuie sa ne justificam in fata nici unui frustrat caruia nu-i convine pretul... Ca sa nu mai vorbim ca la pretul de 240 Ron nu poate fi vorba de o firma care emite factura, deci incurajezi evaziunea...
cataxxl is offline  
Old 14-07-09, 23:19   #22
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by cataxxl View Post
Folosim chiar Film-On si avem si pe site la vanzare, daca ai rabdarea sa cauti!
Si cine a fost pacalit??????????????? Iar de consiliere nu avem nevoie fac treaba asta din 2000. Si daca chiar ai lucrat in SUA afla ca binecunoscutul Stan Foster a fost invitatul nostru luna trecuta pentru a prezenta noi tehnici celor care sunt la inceput. Ar fi multe de spus dar nu trebuie sa ne justificam in fata nici unui frustrat caruia nu-i convine pretul... Ca sa nu mai vorbim ca la pretul de 240 Ron nu poate fi vorba de o firma care emite factura, deci incurajezi evaziunea...

Eu stiu SIGUR ca dl. Stan Foster a fost invitatul celor de Global Window Films .... si iar te-am prins cu ratza-n gura!

Nu am spus ca trebuie sa va justificati ....in fata cuiva ci doar am facut o constatare ca nu are importanta calitatea montajului cand vorbim de o calitate a foliei.... si anume DECOLORAREA!

Si observ ca in acelasi stil in care incerci sa ma pacalesti pe mine ... incerci sa mai pacalesti si clientii ...... si folosesti tehnici de "evaziune de la subiect" ca tot veni vorba de evaziune .....
Chiar nu ai raspuns la o intrebare foarte simpla: care este garantia la DECOLORARE si unde este scrisa ea ... daca exista!
Succese!

PS. concurenta voastra ar fi vrut sa ma aibe de partea lor dar fii sigur ca sunt cu ochii si pe ei!
OCP
tatutzu is offline  
Old 15-07-09, 08:02   #23
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Pe certificat este scris garantie 24 de luni si durata de viata 5 ani, atat cat este obligatoriu prin lege.Producatorul ofera firmei noastre garantie 10 ani la folie.
alfaromtrans is offline  
Old 15-07-09, 10:18   #24
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by alfaromtrans View Post
Pe certificat este scris garantie 24 de luni si durata de viata 5 ani, atat cat este obligatoriu prin lege.Producatorul ofera firmei noastre garantie 10 ani la folie.
Eu v-am intrebat daca oferiti garantie la DECOLORARE si daca da unde este specificata si care este durata ei. La ce se refera durata de viata si daca aceste lucruri sunt scrise undeva ... intr-un certificat de garantie .... de exemplu !
Sunt foarte curios la ce anume va ofera "producatorul" GARANTIE 10 ani !!!?!?
LLumar de exemplu (va pot foarte multe exemple) ofera garantie scrisa de 3 si 5 ani care include si ar i putut SPUNE ca folia LLumar are durabilitate 10 sau 15 ani nu ? Dar nu, ei nu fac asta! Pentru ca nu pot sa induca clientilor niste informatii pe care nu le pot garanta / justifica !

De aceea nu ma pot abtine sa nu va scriu aceste randuri pentru ca dvs. nu ati informat clientii dvs. corect si folositi termeni care nu sunt foarte clari pentru toata lumea!

Succese in continuare!
OCP
tatutzu is offline  
Old 15-07-09, 14:34   #25
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

daca ai fi citit pe un certificat emis de noi si care este facut conform RAR te lamureai dar te am lasat sa te faci de ras ptr ca este singura solutie ptr concurenta si nu ma mai stresati ca nu maresc nici un pret ca asa vreti voi Politica firmei noastre esteret mic si calitate Studiaza toata oferta si o sa vezi cand termini ca am dreptate
__________________
www.alfaromtrans.ro
Instalatii xenon de la 170RON
Folie omologata R.A.R. 6m/0,5m=100RON
Jante de la 850 lei/set
Accesorii auto si jante. Importator direct
feedback-ul clienţilor privind produsele noastre
alfaromtrans is offline  
Old 15-07-09, 16:56   #26
tatutzu

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 56
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by alfaromtrans View Post
daca ai fi citit pe un certificat emis de noi si care este facut conform RAR te lamureai dar te am lasat sa te faci de ras ptr ca este singura solutie ptr concurenta si nu ma mai stresati ca nu maresc nici un pret ca asa vreti voi Politica firmei noastre esteret mic si calitate Studiaza toata oferta si o sa vezi cand termini ca am dreptate
Daca si cu parca .... nu eu ma fac de ras ! Nu am citit si v-am rugat pe voi sa scrieti lucrul asta dar se pare ca nu vreti sa o faceti si atunci incep sa cred ca nu aveti garantie la decolorare!
Inseamna ca trebuie sa cumpar si apoi sa citesc garantia sau cum? Eu cred ca voi va faceti de rusine si nu eu! Eu nu vand folii stimabile ci doar am montat pana acum vreun an in SUA ! Acum in schimb am grija de alte afaceri unde 1(una) factura insemana 20-30.000 euro +TVA .... si fac asta aproape zilnic! Daca tu atata stii "dar te am lasat sa te faci de ras ptr ca este singura solutie ptr concurenta si nu ma mai stresati ca nu maresc nici un pret ca asa vreti voi" imi pare rau pentru tine .... asta chiar era o ocazie sa demonstrezi un lucru foarte simplu: GARANTIE LA DECOLORARE!!!
Daca nu ma-ti inteles bine ..... scanati certificatul de garantie si puneti-l pe site sa-l vada toata lumea! Si termina cu chestia cu concurenta ca nu tine!!!
Este ultima "remarca/constatare pe care o voi face.... in numele clientilor!
Succes!
tatutzu is offline  
Old 15-07-09, 20:13   #27
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

imi pare bine ca ai terminat ,nu ma pot pune cu cineva care face zilnic o factura de peste 20 euro si nici nu am vazut SUA
alfaromtrans is offline  
Old 26-07-09, 09:51   #28
GLOBAL_WF

Stage 1
 
GLOBAL_WF's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 20
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by cataxxl View Post
Folosim chiar Film-On si avem si pe site la vanzare, daca ai rabdarea sa cauti!
Si cine a fost pacalit??????????????? Iar de consiliere nu avem nevoie fac treaba asta din 2000. Si daca chiar ai lucrat in SUA afla ca binecunoscutul Stan Foster a fost invitatul nostru luna trecuta pentru a prezenta noi tehnici celor care sunt la inceput. Ar fi multe de spus dar nu trebuie sa ne justificam in fata nici unui frustrat caruia nu-i convine pretul... Ca sa nu mai vorbim ca la pretul de 240 Ron nu poate fi vorba de o firma care emite factura, deci incurajezi evaziunea...
Draga cataxxl !
In calitate de reprezentant al firmei ce importa foliile Global in Romania am sa te rog pe aceasta cale si nu numai sa-ti ceri scuze public utilizatorilor forumului 4tuning pentru faptul te folosesti de un eveniment organizat de noi (ma refer la cel cu Dl. Profesor Stan Foster din SUA ) pentru folosul propiu! Si aici ma refer la Alfaromtrans! Va rog sa va corectati afirmatia si sa postati care este adevarul!
Altfel sunt nevoit sa cer administratorilor acestui forum sa va inchida toate posturile pentru dezinformare!
Iti multumesc "tatutzu" pentru informatii si pentru ajutor dar cred ca ma voi descurca eu cu Alfaromtrans de aici incolo!
Sdi Global Window Films
Dan Mihai
0747-377343
GLOBAL_WF is offline  
Old 26-07-09, 10:03   #29
COCOBADAREL

Stage 2
 
COCOBADAREL's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 66
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

app frate lasa-ne cu panarama aia de folie made in taiwan ca nu are nici o calitate....crede-ma si eu montez de peste 10 ani si-ti garantez ca sulurile de bazar de pe vremea lui pazvante erau mai calitative si se lipeau mai bine decat panarama asta a voastra din care curge culoare la montaj......deci se decoloreaza .....
COCOBADAREL is offline  
Old 02-08-09, 15:01   #30
cataxxl

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 77
Default Re: Montaj folie omologata ART-DRK si 3M in primul service autorizat RAR pentru monta

Quote:
Originally Posted by GLOBAL_WF View Post
Draga cataxxl !
In calitate de reprezentant al firmei ce importa foliile Global in Romania am sa te rog pe aceasta cale si nu numai sa-ti ceri scuze public utilizatorilor forumului 4tuning pentru faptul te folosesti de un eveniment organizat de noi (ma refer la cel cu Dl. Profesor Stan Foster din SUA ) pentru folosul propiu! Si aici ma refer la Alfaromtrans! Va rog sa va corectati afirmatia si sa postati care este adevarul!
Altfel sunt nevoit sa cer administratorilor acestui forum sa va inchida toate posturile pentru dezinformare!
Iti multumesc "tatutzu" pentru informatii si pentru ajutor dar cred ca ma voi descurca eu cu Alfaromtrans de aici incolo!
Sdi Global Window Films
Dan Mihai
0747-377343
In ceea ce priveste invitatia D-lui Foster exprimarea mea a fost gresita, recunosc. Vroiam sa spun ca a fost invitat in Romania, nu ca l-am chemat noi. Nu cred ca asta este important, am vrut sa se inteleaga ca sunt oameni care stiu multe in acest domeniu si cu care am intrat in contact. Iar cu Alfaromtrans nu stiu ce probleme ai de rezolvat, probabil ca nu iti convine concurenta, altfel nu imi explic. As aprecia sa nu mai postezi in topicul nostru intrucat este evident ca vrei si aici sa iti faci reclama, dar priveste in topicul tau unde noi nu am avut nimic de adaugat, chiar daca era sau nu cazul sa intervenim.
In alta ordine de idei cei care spun ca nu sunt multumiti de foliile noastre probabil ca nu au folosit ceea ce vindem noi, ci doar eticheta, intrucat foliile DRK au trecut de testele riguroase ala RAR, deci asta spune totul. Mai ales ca ea se comericializeaza si in alte state. Este clar ca aceste reprosuri vin din partea celor lezati de concurenta, nu imi amintesc sa fi avut plangeri de la clienti pana in acest moment...
cataxxl is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -