Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-05, 15:06   #16
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

JKW:
M bucur ca ti-au placut articolele. Poate unii ar fi dorit sa fac naibii o data un sablon scurt: \"\"Cursa e frumoasa, bravo. \"\"
Pe care sa il aplic oricarui eveniment... asa as scapa si eu usor...
Dar orice mass media in care ati citi asa ceva sigur v-ar plictisi.

Oricum, mai exista cineva care sa poata sustine ca mi-am batut joc de cursa? Ar trebui sa ii dati si lui micutzu un telefon, ca sa ii povestiti articolul... Dar repet intrebarea mea:
ca leader el trebuie sa apere imaginea mr, nu? Adica daca nu a inteles ceva, trebuia sa dea un telefon, si se rezolva, nu?
nu este datoria lui sa fie in numele vostru diplomat?
NU ESTE DATORIA TUTUROR CARE NE REPREZINTA SA FIE DIPLOMATI?
NU ASA SE SI CHEAMA, DIPLOMATI CEI CARE REPREZINTA TARILE IN FATA CELORLALTI, SI CARE AU GRIJA CA ACESTEA SA NU INTRE IN RAZBOAIE.

Efectiv, il acuz pe Micutzu de lipsa de diplomatie si tact. De nenumarate ori am ajutat MR sau pe el personal si pe orice user 4tuning, in urma unui simplu telefon.

De ce micutzu ma acuza public de ceva ce voi spuneti ca nu este asa?
Am facut eu bataie de joc catre MR?
Nu va place cum am prezentat evenimentele MR?
Si daca era o neintelegere nu era normal un simplu telefon?
Nu este Datoria celor care reprezinta sa procedeze diplomatic?
Pentru a nu ne arunca in razboaie?
Gratzian is offline  
Old 02-11-05, 15:32   #17
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

JKW:

Quote:
Si pot spune ca dupa parerea mea 4tuning-ul este impartial...doar atunci cand vrea...uite, sa-ti spun ceva: sambata seara, dupa cursa de pe Baneasa, cineva se juca cu un bilet de intrare LR. M-am uitat pe el si scria: site LR: www.4tuning.ro. Oare ce sa intelegem din asta?
Pai, sa o luam pe rand:
In momentul in care noi promovam un eveniment, avem simpla rugaminte sa fim mentionati pe materiale.
La LR se pare din ce spui tu ca nu am vazut am aparut pe bilete, ca nu au facut afise, iar la craiova am fost mentionati pe afise, nu stiu daca si pe bilete... la Craiova am fost mentionati in spotul radio, la LR nu, dupa cum a observat Hondarul si m-a sunat indignat, il puteti intreba.

MI se pare reavointa ca oricare din parti sa ma intrebe de ce apare 4tuning pe materialele celeilalte parti...
Pana la urma, nu ma mai bagati la mijloc...

eu imi pun intrebari DACA NU apar pe materialele cuiva care organizeaza un eveniment, iar tu JKW ma intrebi de ce apar?????


Apoi:
Quote:
Sau oare ce sa intelegem din prima pagina 4tuning unde este o sigla LR? Poate si d-asta comenteaza lumea ca voi n-ati fi impartiali. Ca se gandesc la o oaresce influenta din partea LR-ului...adica doar a conducatorului...

Legal Racing da ca sursa de referinta oficiala situl 4tuning, ceea ce nu vad de ce ar dranja pe oricine, nici pe mine.
Oricine doreste, poate da situl 4tuning ca site de referinta oficiala catre oficialitati, contacte, in inscrisuri catre terti, ca referinta in cazul in care solicita aprobari, pentru documentare in privinta istoricului.

In momentul in care oricine face asta, este normal sa aiba o sigla, ca sa aiba recognoscibilitate fata de oficialii care intra sa se documenteze.
Nu uitati, solicitati oricand doriti acest serviciu 4tuning.


Si , JKW, daca lumea se gandeste ca nu suntem impartiali de la o sigla, crede-ma ca e cazul sa isi ia timp sa gandeasca de-adevaratelea, e un proces chinuitor, cate-odata.... de ce, cei ca tine care inteleg lucrurile, nu le explica si la cei care nu inteleg? din acelasi club?

De ce nu le zice:
\"\"\"Ma fratilor, omul asta a prezentat frumos si interesant evenimentele MR, si uite ce poze misto a facut, nu? micutzule? nu iti place poza de la semnatura? ce aveti fratilor cu el? nu ati zis mereu ce ati avut de zis?
nu ati avut loc? v-a impiedicat? lasati omu in pace, si daca nu ii multumiti, macar nu va mai luati de el, desi ar da bine si un cuvant de multumire\"\"\"



ia zii JKW:
de ce nu le spui asta?
Gratzian is offline  
Old 02-11-05, 15:44   #18
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

multumesc, JKW si pentru lucrurile bune scrise....
m-am legat mai lung de celelalte scrise de tine, chiar daca mai putine, dar ilustreaza ceva ce pare ca se gandesc multi, si daca nu ziceau, nu aveau raspuns, nu?

sa iti multumeasca ca ai intrebat si au primit si ei raspuns.
sa nu se mai grabeasca sa interpreteze

SI sa nu vada si sa interpreteze numai lucruri pe care le intorc sa nu le convina.
Dar de lucrurile bune nu spune nimeni?
iti multunmesc tie caci ai spus si lucrurile bune, si ai pus si intrebarile pe care sunt sigur ca le-ai auzit circuland , nu pentru ca tu ti-ai fi facut o problema din asta...
mersi, ai facut un serviciu tuturor...
asta e diplomatie, felicitari... alta data, in orice secunda, pune mana pe telefon, daca ai o nelamurire, bine?
Gratzian is offline  
Old 02-11-05, 15:50   #19
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
iar la craiova am fost mentionati pe afise, nu stiu daca si pe bilete... la Craiova am fost mentionati in spotul radio, la LR nu, dupa cum a observat Hondarul si m-a sunat indignat, il puteti intreba.

La Craiova , pe bilete nu s-a pus nici un sponsor sau partener media, insa , La Craiova s-au tiparit 5000 de flyere pe spatele carora au fost trecuti sponsorii si partenerii media, printre care si www.4tuning.ro , iar pe langa aceste 5000 de flyere s-au facut 1200 de afise pe care au aparut, la fel , partenerii media si sponsorii deci si www.4tuning.ro + sigla ! Pe langa toate acestea a fost difuzat un spot la kiss fm in care au aparut DOAR partenerii media, o sa-l atasez mai jos !


P.S. Dupa cum am spus si in postul anterior, mie chiar mi-a placut articolul cursei de pe 23, trebuie doar sa prinzi ideea...e un articol mai deosebit...probabil era mai simplu daca scria \"a fost super cursa! vizionare placuta la poze si filme\"
Attached Files
File Type: rar racing_revolution_35_104.rar (813.5 KB, 27 views)
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 02-11-05, 15:56   #20
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"andreitentean\"
am o singura intrebare:
stiai ca aviator nu este LR?
stii din ce grupare este aviator?

asta este o greseala care iti anuleaza toata teoria, deoarece nu te afli intre doi care trag ci te afli intre doua cluburi ce manifesta o rivalitate naturala.

iar intre aceste doua cluburi ai ales sa te bagi singur, deci nu este nimic obiectiv deoarece un singur club din aceste doua are puterea data de tine de a face anunturi globale.

in aceste conditii nu esti obiectiv. de acord?
in primul rand, sa nu speculam nuantele:
au fost parti din 2 grupari:
cluburi... ok, cu ce schimba situatia?
tocmai, o releva mai mult: de ce daca 2 cluburi sunt rivale, trebuie sa dea in mine?
aaaaa este \"natural\" ?

2. \"\"puterea data de tine de a face anunturi globale.
\"\"

aici te cam inseli...
sunt peste 30 persoane care pot face globaluri...
puterea nu e data unui club, ci e data PERSOANELOR

3. in aceste conditii, speculatia incercata nu se sustine... de acord?

4. citeste te rog Tot ce am scris.... ai aceasta rabdare, daca vrei sa am si rabdare sa raspund.

Am rugat sa nu ma fiu interpelat doar punctual, ci doar in contextul intregului.

Va ascult pareri in continuare.
Gratzian is offline  
Old 02-11-05, 16:42   #21
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Gratian, iti multumesc pentru complimente. Nu stiu daca isi aveau rostul aici si acum (avand in vedere ca unii oameni nu gandesc la fel ca tine), nu de alta dar sa nu zica ca avem vreo \"combinatie\" impreuna.

Nu ma asteptam sa primeasca reactii adverse articolele tale. Chiar le-am laudat impreuna cu unii membrii din club. Cat despre Micutzu, nu stiu sa-mi fi zis ceva negativ referitor la vreunul dintre cele 2 articole. Poate cand o sa ne intalnim fata in fata iti voi explica toata povestea ca e mult prea lunga si nu consider ca e de interes national.

Cat despre tine, ce sa zic...tot timpul vei fi banuit de partialitate. Asta a devenit meseria ta. Trebuie sa iti asumi si riscurile si responsabilitatile. Sfatul meu ar fi sa incepi sa filtrezi mai mult spusele celor de pe forum si sa nu dai atentie tuturor. Multi vorbesc, putini spun ceva.

Ai facut alegerea de a da puterea cuvantului multor oameni. Unii mai importanti sau mai putini importanti in lumea noastra (a curselor), unii mai mari, altii mai putini mari in varsta...toti cu puteri (verbale) aproape egale...toti cu vorbe foarte dure. Daca vrei sa mentii alegerea asta o sa vezi ca unele scandaluri o sa degenereze, unii o sa injure, logic ca o sa trebuie sa stergi posturile respective si o sa se nasca alte scandaluri si alte acuze si lumea iar o sa te acuze ca tii partea cuiva...asta e \"crucea\" ta. Pe care vrand-nevrand trebuie s-o porti.

Gratzian, asta e romanul. Toti ne uram asa cum suntem, toti vrem sa fim mai buni, nici unul nu vrea sa faca nimic in acest sens....

NE MERITAM SOARTA...doar pentru ca nu vrem sa ne-o schimbam.

In concluzie, te intreb Gratzian, se vrea o intrevedere???
JKV is offline  
Old 02-11-05, 17:47   #22
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

da, stiu pozitia dificila a mea, nu ma plang de ea, doar am folosit prilejul sa o semnalez, poate se inteleg lucrurile mai bine.

cine nu ma contacteaza, o sa il contactez eu... si o sa va spun in ce masura sunt oamenii de acord...
apoi invit pe ABSOLUT oricine vrea... dezbatere publica, coordonata de mine ca neutru
Gratzian is offline  
Old 02-11-05, 19:16   #23
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-Gratian am citit si eu tot...in fine ar fi multe de spus dar nu acum.
-Am 2 ...mici probleme de completat.
1. Cand deschizi 4tuning in dreapta sus apar 2 sigle.........de ce doar 2 ar trebui cel putin 10 pt ca toti reprezentam acest \"sport\" ne contand tabere....grupari....interese !!!!
2. Pe biletele care le-am cumparat sambata trecuta de la Baneasa pe fata biletului apare web: 4tuning.......cu toate ca organizatorii au propria pagina de web.!!!!
-Astept raspuns de la Gratian si doar atat !!!
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 02-11-05, 20:33   #24
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Din pacate cred ca nu toti au fost destul de subtili sa inteleaga tot ce a scris administratorul aici in rol de pianist, poate nici nu a vrut sa fie prea exact, asa ca nu ma voi avanta in speculatii insa ceva va pot spune.
Hartia este cea care pana nu demult, da cea care a suportat cele mai multe prostii, acum a aparut internetul care a luat locul hartiei.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 02-11-05, 21:50   #25
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Hartia este cea care pana nu demult, da cea care a suportat cele mai multe prostii, acum a aparut internetul care a luat locul hartiei.

Aici chiar ai mare dreptate sa stii !
Al3xius is offline  
Old 02-11-05, 23:18   #26
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Gratian am citit si eu tot...in fine ar fi multe de spus dar nu acum.
-Am 2 ...mici probleme de completat.
1. Cand deschizi 4tuning in dreapta sus apar 2 sigle.........de ce doar 2 ar trebui cel putin 10 pt ca toti reprezentam acest \"sport\" ne contand tabere....grupari....interese !!!!
2. Pe biletele care le-am cumparat sambata trecuta de la Baneasa pe fata biletului apare web: 4tuning.......cu toate ca organizatorii au propria pagina de web.!!!!
-Astept raspuns de la Gratian si doar atat !!!
La numarul 1 si 2 deja am dat raspuns.... de ce ma iritati si scrieti la intmplare fara sa cititi?
Nu am deloc intentia sa fie un topic in care sa va treziti punctual pe amanunte, mai ales discutate....

1:
Quote:
Oricine doreste, poate da situl 4tuning ca site de referinta oficiala catre oficialitati, contacte, in inscrisuri catre terti, ca referinta in cazul in care solicita aprobari, pentru documentare in privinta istoricului.

In momentul in care oricine face asta, este normal sa aiba o sigla, ca sa aiba recognoscibilitate fata de oficialii care intra sa se documenteze.
Nu uitati, solicitati oricand doriti acest serviciu 4tuning.
de ce nu cititi?
e ininteligibil?
sa o luam mai simplu:
in momentul in care faceti hartii oficiale catre oficialitati sau sponsori, puteti da ca referinta pentru istoricul activitatii voastre situl 4tuning. In acest moment, ca sa puteti fi recognoscibili de acei terti (oficialitati, etc) in momentul in care intra pe 4tuning, va oferim serviciul prezentei unei mici sigle pe 1 pagina.
----------------------------
2:
Quote:
Legal Racing da ca sursa de referinta oficiala situl 4tuning, ceea ce nu vad de ce ar dranja pe oricine, nici pe mine.
asta a fost raspunsul meu la nr 2, deja...
e si acesta ininteligibil?
in primul rand, la vremea la care au fost tiparite biletele eu habar nu am avut... ma scutea sa scot cateva mii de fluturasi cateodata...

as putea sa ma supar ? de ce? sa va confirme Alexius ca am insistat ca pe langa sigla noastra sa scrie si www.4tuning.ro
si este normal ca prezentand si promovand un evenment, cei care il organizeaza sa mentioneze si 4tuning, nu este ceva nou.
Eu m-am suparat cand LR nu a mentionat 4tuning, nu cand l-a mentionat.

si in ultimul rand, apropo de discutii inutile, care deja au fost discutate, sau nu au fond, am tastat www.legalracing.ro si acolo nu este nimic, scrie ca este \"in constructie\" ...
daca LR are alt site, sa imi spuneti, doar din curiozitate

DAR numai din curiozitate, pentru ca este exclusiv problema LR daca are sau nu site propriu si ce face cu el. eu multumesc aici, oficial, inca o data, TUTUROR organizatorilor care cu placere, ca urmare a unei discutii sau din proprie initiativa au mentionat situl www.4tuning.ro

deci:
Multumesc MR, multumesc Ghost, multumesc LR
este practic un exemplu ca am cultivat legaturi excelente de-a lungul timpului cu toate formatiunile implicate.

si nu uitati ca nu este nici o preferentiere: ORICINE are libertatea sa mentioneze situl 4tuning pe orice material al clubului, ca site de referinta propriu sau nu, pe biletele de intrare, afise, bannere, parasolare, etc...

mai degraba ar trebui sa ma deranjeze unele cluburi care au prezenta pe 4tuning, si nu apare la ei pe site sigla noastra, sau un banner..
nu stiu daca este cazul, e doar un exemplu.... adica de ce nu pune nimeni problema invers?
Gratzian is offline  
Old 02-11-05, 23:44   #27
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

misto pana la urma postul....

topicul era despre obiectivitatea 4tuning...
va rog sa mai cititi inca o data cei interesati topicul, de la capat
erau probleme serioase si cu substanta puse pe tapet.

ma bucura ca trebuie sa repet un raspuns pentru un amanunt cu un bilet de intrare... ma bucura ca nu vin argumente cu substanta impotriva mea.... cei bineintentionati cu siguranta observa asta...

Dar nu se poate, peuntru ca:
ambele parti promoveaza evenimentele pe 4tuning
ambele parti au global
prezint frumos si echilibrat si corect evenimentele ambelor parti, altfel nu s-ar plange partile ci userii

deci nu mi-am batut joc de evenimentul nimanui, ci a fost chiar laudativ la adresa evenimentului, si multumesc celor care au fost in organizarea evenimentului pentru aprecierea articolului
si globale am lasat posibilitatea ambelor parti, tot pentru a aduce echilibru si buna intelegere, si a elimina tensiunile

pentru astea am fost acuzat...
de ce nu mai veniti cu argumente?
biletul ala nu e un argument in aceasta discutie
nici in alta
era ceva firesc, ma astept sa il faca orice organizator.

incercati sa fiti ontopic, altfel voi trece la moderare dura
aviator, al 2-lea avertisment... pentru postul sters
micutzu, astept o explicatie pentru cuvintele mele la adresa mea

si va convoc pe toti la o dezbatere publica
eu cred ca nu asa cu acuze, orgolii si cuvinte grele veti face liniste si veti servi comunitatea.
nu uitati ca privesc si citesc mii de oameni, nu numai cei cativa intimi carora puteti sa le spuneti personal cum credeti, indiferent de adevar.
Nu va conduceti oamenii in ura si dispute si razboaie, ci catre armonie, si catre pista, la curse, asta e rolul unui lider, sa pastreze echilibrul, si sa fie diplomat, am scris mai sus, NU E NUMAI ROLUL MEU !

eu nu m-am certat niciodata cu nimeni, mai multi au incercat ei sa se certe cu mine. de ce voi, ca lideri incercati sa va certati cu mine?
va reamintesc:
ARATATI OAMENILOR PE CARE II CONDUCETI CA SUNTETI DIPLOMATI.

MAJORITATEA ACESTOR OAMENI, SUNT MEMBRII 4TUNING, SI ISTORIA CONFIRMA CA SUNT LOIALI 4TUNING. PENTRU CA AM FOST MEREU DIPLOMAT, SI AM INCERCAT MEREU UN ECHILIBRU, CHIAR DACA, CATEODATA IMPOSIBIL

VA MULTUMESC
Gratzian is offline  
Old 03-11-05, 01:25   #28
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-Am inteles Gratian......defapt .....no comment!
-Multumesc pt raspunsuri.
F_L_R is offline  
Old 03-11-05, 08:38   #29
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
MAJORITATEA ACESTOR OAMENI, SUNT MEMBRII 4TUNING, SI ISTORIA CONFIRMA CA SUNT LOIALI 4TUNING. PENTRU CA AM FOST MEREU DIPLOMAT, SI AM INCERCAT MEREU UN ECHILIBRU, CHIAR DACA, CATEODATA IMPOSIBIL

VA MULTUMESC
Ai perfecta dreptate,si cred ca multi dintre cei care au fost de parere ca 4TUNING nu e obiectiv ,cu timpul si-au schimbat parerea.Unul dintre ei sunt eu,dar la unii probabil ca orgoliul e intai de toate.

Multe probleme s-ar putea rezolva printr-o simpla intalnire si o discutie civilizata si constructiva,si in cazul in care nu se ajunge la un consens si exista o problema reala si pe termen lung intre parti atunci sunt de parere ca necesita un anunt si pe forum.

Timpul va arata la fiecare ce primeaza:PASIUNEA sau ORGOLIUL
__________________
criss is offline  
Old 03-11-05, 17:18   #30
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default =))

Nu am masina ...defapt pana vineri numai am nici carnet de 3 luni...
nu fac parte nici din MR-Nici din NSL-r sau LR ! s-au din alta grupare de gen.
Articolele depe prima pagina mi se par super...
Vreau doar sa spun...ca eu de afara vad asa \"DA..... 4TUNING este impertial \"
FRATILOR E LUCRU MARE SA IERTI,SA INCHIZI OCHI sau sa mai lasi de la tine.
ASA CA IN-LOC sa stai sa comentati ca nu stiu care are Global...ca nu stiu care are articole mai frumoase....bucurati-va ca aveti acest site pe care vi se face publicitate....unde vi se promoveaza evenimentele....SI PUNETI MANA SI FACETI CURSE....
Ca eu unul mam saturat sa intru pe forum si sa citesc telenovele....atacuri peste atacuri...FACETI FRATILOR CURSE ! ! !
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -