Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Consumabile

Consumabile Uleiuri, Filtre, Etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-10, 15:12   #196
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Pentru comenzi:

http://www.filcor.ro
comenzi@filcor.ro
filtersair@yahoo.com
tel: 0747880570
tel 2:0771433739

Pret: 199 lei


Cu stima,

Radu Hossu
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 00:05   #197
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

up...
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 17:31   #198
Garfild

Stage 3
 
Garfild's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Member of:
[SEAT]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Domnu cu filtrele. Doresc banii inapoi si va trimit filtru maine ca vad ca nu s-a rezolvat treaba...
Garfild is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 00:03   #199
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Nu inteleg, azi trebuia sa va sune de la curier.
Adica ieri, ca azi e deja miercuri.
Coletul a fost trimis prin fan curier.
E un kit facut special pentru masina dumneavoastra. Trebuie sa va sune de la curier sa il luati de la Targu Mures ca sa nu platiti 50 lei pentru transport.
O sa il primiti astazi sigur.

Imi pare rau pentru intarziere, dar eu nu pot controla si firmele de curierat, din pacate.

Toate cele bune,

Radu Hossu
__________________
Inovative air systems.FilcoR Filters
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 08:54   #200
Garfild

Stage 3
 
Garfild's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Member of:
[SEAT]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Aztazi ma duc la Tg Mures. Intru la Fan Curier si intreb de colet. Va tin la curent cum sta treaba. Oricum multumesc. Deja incepeam sa-mi pierd speranta cu filtru asta dar ma bucur ca s-a ajuns la un punct comun.
Garfild is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 18:32   #201
Garfild

Stage 3
 
Garfild's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Member of:
[SEAT]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Am montat filtrul. Se potriveste perfect. La capatul furtunului de la carter am pus o sita ca sa nu intre ceva. De incercat inca nu am incercat cum merge masina dar maine poimaine vin cu pareri.
Garfild is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 15:31   #202
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Multumesc,
Asteptam
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 20:24   #203
Garfild

Stage 3
 
Garfild's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Member of:
[SEAT]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Am rezolvat si treaba carterului. Am fost la mecanic si nu e nicio pb. Sunt doar gazele de la carter si desigur cu gazele de la ulei a iesit o pasta uleioasa dar este ceva normal. Am tras un furtun dedesubt si e ok. Mecanicu s-a cam strambat cand o vazut filtrul dar important e sa aiba efect. A zis ca mai bine luam un filtru bine cunoscut de noi toti...dar eu is multumit cu asta si sper sa fiu si la consum, ca la sunetu pe care il scoate s-o tot calci frate.
Garfild is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 01:36   #204
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Eu nu vreau sa contrazic pe nimeni, dar "filtrele pe care le stim toti" au randament de filtrare mult inferior celui pe care il comercializez eu. Ce inseamna asta? "Filtrele pe care le stim noi" lasa sa intre mizeria in motor.

Filcor are randament de filtrare min. 99% garantat prin certificatele de conformitate pe care le detine.
Deci, clar este peste alte filtre sport si din acest punct de vedere.

Din punctul de vedere al puterii, am facut test dyno, este prezentat in paginile dinainte, in care se vedea (Pe Opel Astra Bertone) cresterea de putere de 7 CP pana la 3700 turatii si plafonarea la + 3CP pana in 5000 de ture, fata de filtrul original. Nu stiu cate alte filtre mai pot face asa ceva.

Sunetul, ai spus si tu si bineinteles si altii, e SUPER.

Consumul, au fost deja o gramada de feedbackuri, unele prezentate si aici, in care le-a scazut consumul cu minim 10%.

Alte opinii le gasiti aici:
www.filcor.ro

Last edited by AirFilter; 22-10-10 at 01:39.
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 10:32   #205
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

up...
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 14:16   #206
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Eu nu vreau sa contrazic pe nimeni, dar "filtrele pe care le stim toti" au randament de filtrare mult inferior celui pe care il comercializez eu. Ce inseamna asta? "Filtrele pe care le stim noi" lasa sa intre mizeria in motor.

Filcor are randament de filtrare min. 99% garantat prin certificatele de conformitate pe care le detine.
Deci, clar este peste alte filtre sport si din acest punct de vedere.

Din punctul de vedere al puterii, am facut test dyno, este prezentat in paginile dinainte, in care se vedea (Pe Opel Astra Bertone) cresterea de putere de 7 CP pana la 3700 turatii si plafonarea la + 3CP pana in 5000 de ture, fata de filtrul original. Nu stiu cate alte filtre mai pot face asa ceva.

Sunetul, ai spus si tu si bineinteles si altii, e SUPER.

Consumul, au fost deja o gramada de feedbackuri, unele prezentate si aici, in care le-a scazut consumul cu minim 10%.

Alte opinii le gasiti aici:
www.filcor.ro
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 14:20   #207
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

cat face un filtru pt. o Vectra B2 motor X25XE?
cangri is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 15:20   #208
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Pretul este 225 lei cu toate taxele incluse.
Comanda se poate face de pe site:

http://www.filcor.ro

O zi buna.
AirFilter is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 00:57   #209
mihai2ro

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 172
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

Salut, pentru un golf 3 1.6 75 cai aveti si la ce pret?
mihai2ro is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 02:27   #210
AirFilter

Stage 4
 
AirFilter's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 177
Default Re: [Vand] Filtre de aer al caror brevet imi apartine, intrati pentru detalii

225 lei cu tot cu transport.


Toate bune !

Radu Hossu
AirFilter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -