Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-08, 20:48   #91
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

-JUANA vezi ca ai jignit oameni care au muncit mult pt acest eveniment si eu sunt unul dintre ei si nu cred ca avem ceva in comun. Probabil ca va veni timpul cand alti nevinovati vor trage ponoasele vorbelor urate spuse de unii dintre voi aici numai prin faptul ca sunt de unde sunt. Pe mine ma lasa rece vorbele voastre .....stiind din experienta vieti de pana acum ca RAU se face cel mai repede si cel mai simplu.....BINE...e mult mai complicat.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 20:53   #92
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by gergo View Post
Eu m-am uitat la urmatorul video:

https://www.youtube.com/watch?v=ixeFoeoV_YA

Si, nu mi se pare ceva supertare, deşi mulţi comentează īncāntat şi "respect", si aşa mai departe. Fără supărare, este promiţător dar nicidecum tata sau profetul driftului. In plus, la 0.55 tipa din mijloc se supără şi pleacă.

(puteţi să-mi scrieţi textele obisnuite "fă tu mai bine" "de ce te bagi", dar asta e părerea mea personală)
Uita-te si la urmatorul video: https://youtube.com/watch?v=uxMLSCSXmt8
Acelasi HAI... alta masina, acum un an...
Daca de aceasta data nu l-a ajutat masina, nu inseamna ca nu e mult mai bun decat il consideri tu.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 21:30   #93
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

va rog sa incetati cu polemicile astea
daca nu va pricepeti, nu va pronuntati....
daca va pricepeti, nu trebuie sa scrieti, ci sa aratati
bafta
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 21:58   #94
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

am mai dat o data explicatia si o mai dau pt cei ce nu au remarcat.
am mai facut asa ceva(sa ma invart in jurul unui punct fix)
si la 4 tuning day (metro otopeni- multi stiu, exista si un film)
aici nu am putut controla masina din cauza faptului
ca diferentialul cedase demult dar eu nu stiam chestia asta,
am aflat doar marti cand am luat masina de la metro
martor imi este si un film de sambata
- daca nu ma insel, in care eu sunt in burn-out
si vede clar cum roata spate dreapta nu se invarte.
acesta explicatie vine sa-i lamureasca pe cei
care inca in urma rugamintilor mele contiuna sa critice si sa-i
puna la zid pt. anumite probleme minore (zic eu)
de organizare,pe toti cei implicati in organizarea si desfasurarea
acestui frumos eveniment
credeti-ma pe cuvant, nici mie nu mi-a placut prestatia mea
(cel putin duminica)
promit sa ma revansez la urmatorul eveniment
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 22:01   #95
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

eu chiar nu cred ca e necesar ca tu sa iti cer scuze ci acele persoane carora le face placere sa faca scandal ..... suntem in romania si oricat demult bine ai incerca sa faci tot se gaseste cineva sa iti puna bete in roate ..

p.s. ...... superb show-ul facut de tine si sambata si duminica
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 09:33   #96
Bishu

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by 69-HAI View Post
am mai dat o data explicatia si o mai dau pt cei ce nu au remarcat.
am mai facut asa ceva(sa ma invart in jurul unui punct fix)
si la 4 tuning day (metro otopeni- multi stiu, exista si un film)
aici nu am putut controla masina din cauza faptului
ca diferentialul cedase demult dar eu nu stiam chestia asta,
am aflat doar marti cand am luat masina de la metro
martor imi este si un film de sambata
- daca nu ma insel, in care eu sunt in burn-out
si vede clar cum roata spate dreapta nu se invarte.
acesta explicatie vine sa-i lamureasca pe cei
care inca in urma rugamintilor mele contiuna sa critice si sa-i
puna la zid pt. anumite probleme minore (zic eu)
de organizare,pe toti cei implicati in organizarea si desfasurarea
acestui frumos eveniment
credeti-ma pe cuvant, nici mie nu mi-a placut prestatia mea
(cel putin duminica)
promit sa ma revansez la urmatorul eveniment
HAI ule degeaba te repeti tu daca lumea e incuiata ... La cate showuri ai facut e nesemnificativ faptul ca la Romexpo nu ai reusit sa controlezi masina cum trebuie (desi mie nu mi s-a parut)...
Inca o chestie care nu inseamna ca te pup in cur ci ca te apreciez foarte mult...Esti prea MARE (figurat) ca sa te justifici in fata cuiva...
(Apropo: te saluta Keskin urile de pe Seatul Negru)

Haideti sa ne uitam la titlul topicului si dupa aia sa vedem posturile din ultimile pagini...........Nu credeti ca s-a ajuns mult prea departe????.....

Felicitari Florica&Gratzian pentru organizare...
Bishu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 10:01   #97
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

singura problema (din cate vad in filmutete) a fost spatiul... prea mic pt un "drift show"
Tengu ar fi avut mai multe de aratat (ajutat de experienta acumulata si bineinteles de masina) si probabil si HAI (daca nu ii ceda diferetialul) chiar daca masina nu e preparata special pt asaceva
RESPECT celor doi pt show-ul oferit!
__________________
there was a time when cars were cars, and men were men who drove cars
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 10:07   #98
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Nu inteleg de ce tineti mortis sa faceti o comparatie intre cei 2 cand e cat se poate de clar ca sunt total diferiti. Initial, topicu' asta a fost creat ca sa vada si cei care n-au putut ajunge la Romexpo ce au facut baietii, nu pentru a crea controverse si discutii aiurea.

Florin (Tengu) este drifter profesionist, participant in competitii internationale. Sorin (HAIu') este unul dintre cei mai pasionati oameni din lumea auto/tuning din Romania, lucru demonstrat de multe ori de-a lungul timpului.
Florin a venit cu o masina special pregatita pentru drift. Sorin, cu o masina "de umplutura", cea pregatita bine fiind expusa.

Intr-un final, e foarte bine ca cei 2 au dat dovada de bun simt si de fair-play, lucru dovedit atat de mesajele scrise pe forum catre voi, cat si adresate unul altuia.

In loc sa ne mandrim ca avem langa noi 2 oameni ca ei, ne apucam sa discutam in contradictoriu!


Felicitari amandurora, organizatorilor si spectatorilor civilizati !
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 15:12   #99
R M B

Stage 3
 
R M B's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 148
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Mitsubishi]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Nu inteleg de ce tineti mortis sa faceti o comparatie intre cei 2 cand e cat se poate de clar ca sunt total diferiti. Initial, topicu' asta a fost creat ca sa vada si cei care n-au putut ajunge la Romexpo ce au facut baietii, nu pentru a crea controverse si discutii aiurea.

Florin (Tengu) este drifter profesionist, participant in competitii internationale. Sorin (HAIu') este unul dintre cei mai pasionati oameni din lumea auto/tuning din Romania, lucru demonstrat de multe ori de-a lungul timpului.
Florin a venit cu o masina special pregatita pentru drift. Sorin, cu o masina "de umplutura", cea pregatita bine fiind expusa.

Intr-un final, e foarte bine ca cei 2 au dat dovada de bun simt si de fair-play, lucru dovedit atat de mesajele scrise pe forum catre voi, cat si adresate unul altuia.

In loc sa ne mandrim ca avem langa noi 2 oameni ca ei, ne apucam sa discutam in contradictoriu!


Felicitari amandurora, organizatorilor si spectatorilor civilizati !
Ai perfecta dreptate.
R M B is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 21:03   #100
DANY to Fast

Stage 5
 
DANY to Fast's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 484
Member of:
[Toyota]
[R volution]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

super show am fost si eu
DANY to Fast is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 21:35   #101
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

-Traim intr o lume unde multi vorbesc si putin fac ceva.
-Respectatii pe acei putini ,pt acele momente in care dau totul pt voi.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 16:08   #102
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Uita-te si la urmatorul video: https://youtube.com/watch?v=uxMLSCSXmt8
Acelasi HAI... alta masina, acum un an...
Daca de aceasta data nu l-a ajutat masina, nu inseamna ca nu e mult mai bun decat il consideri tu.
Florica,parca erai un toreador.trebuia sa-i smulgi oglinzile
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 21:57   #103
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

NU am postat sa fac clasamente ci doar sa ii felicit pe toti cei care si-au pus masinile si tehnica la bataie ca sa iasa un show cu adevarat mare. Cel mai de aploare la care am asistat. Mult mai mare ca cel de la Metro de acum 1an. De asemenea, felicitari si organizatorilor care au asigurat cadrul necesar. Poate data viitoare spatiu mai mare...

Si daca tot vorbim de organizare, eu am asistat doar duminica. Am avut ghinionul sa ratez sambata. Asta dupa ce m-am plimbat cam 30' pe alei sa vad cam pe unde ar fi driftul. Nimeni nu stia nimic. Nici macar Tengu. Cand a iesit el afara am mers dupa el insa cineva "din echipa organizatorica" a binevoit sa ne dezinformeze si sa ne anunte ca nu se mai tine. Poate duminica...cica! Asa ca desi sambat am stat la Romexpo cam 7h si ceva am ratat driftul. PACAT!!!

Poate in editia viitoare un program cu tot cu locatie.

PS> Ideea acestui post a fost sa ii felicite pe cei implicati. Criticile sunt constructive si vor prinde bine pe viitor.
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -