Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-08, 08:37   #31
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by 69-HAI View Post
salut pe toata lumea.
am o mare rugaminte la voi si in special la cei ce vor posta aici.
va rog din suflet sa nu stricam acest eveniment, care in opinia mea a fost de o anvergura extraordinara,si f. reusit;prin anumite pareri care au rolul de a-l scoate in fata pe cel mai tare.nu am zis nici o data ca-s cel mai tare,normal ca nu ma pot campara cu tengu,care e un profesionist adevarat,si are o masina special facuta pt.asa ceva. sa nu uitam ca tengu a participat la evenimente internationale unde a obtinut rezultate remarcabile.si inca ceva - una e sa vii cu o masina de cel putin 400 c.p,(si mai e si turbo) si una e sa vii cu una de 130 c.p(din care vreo 20 de cai morti ,orbi,schiopi etc...)
inca o data va multumesc pt intelegere, si va rog sa luati in seama rugamintea mea
.........respect........ r.i.p. micutzu r.i.p. txa
respect B69HAI & NoSpeedLimit Romania(toata stima lu Florica pt organizare)....super tare spectacolu,super show....organizare buna.....R.I.P. micutzu....R.I.P. TXA
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 08:45   #32
Daxter
BMW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 463
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by Io4rap View Post
ehe thx pt poze Daxter
mai urc azi 3gb de filme si poze de sambata si duminica
Daxter is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 08:55   #33
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by Io4rap View Post
ar trebui facut un topic sa votam asta :P
Sa nu fi dezamagit ...
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 09:03   #34
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Rog fanii Tengu sa fie obiectivi . Nu am spus ca Tengu nu s-a prezentat frumos. Daca aveti putina civilizatie in voi invatati draq odata sa respectati parerea altuia pe un forum . Parerea mea este si ramane ca HAI a fost mai bun. Puteti sa spuneti si voi ca Tengu , din punctul vostru de vedere a fost mai bun. Dar nu o mai incercati in glume gen strabunic ... riscati sa ajungeti la maimuta si nu vreti asta . Eu am argumente .. HAI pe un motor aspirat ce dezvolta cuplu la o alta plaja de turatie , Tengu pe un motor turbo , viteza cu care facea fiecare cercurile (donuts pt pretentiosi) , legarea donuts-burn ... Chiar se poate face un topic separat unde sa discutam la obiect asta. Cat despre drift ... o fi Tengu mai bun ... dar daca cineva se bate cu pumnul in piept ca a vazut live competitii profi de drift ... sa-mi suna si mie daca ce a fost la romexpo a fost sau nu drift . O zi buna !
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 09:09   #35
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

-Uneori am asa o scarba de aceste forumuri si de anumiti posesori de user.........
-TENGU :este Drifter Profesionist cu o masina pe masura pregatita pana la cel mai mic detaliu pt asta. Poate pot spune ca poseda o masina nascuta pt Drift. Calitatile lui ca sofer pt acest gen de spectacol sunt pe masura si incontestabile.
-HAI : este un impatimit al BMW....si mai bine spus un "fanatik" al modelului E30. Niciodata cand a participat la astfel de competiti nu a dezamagit , ba chiar a fost sarea si piperul de fiecare data cand el a aparut lumea stia ca urmeaza spectacol inegalabil de multe ori.
-Nu puteti compara pe cei 2. Nu exista cel mai bun atata timp cat unul este Profesionist si celalt o face din placere.Terminati cu prostiile tatic-bunik.....i i cunosc pe amandoi si pot spune ca sunt "2 BAIETI DE ZAHAR" .
-Romania are nevoie de astfel de oameni !!!!
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA

Last edited by F_L_R; 17-03-08 at 09:13.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 09:16   #36
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Te refereai la mine ?
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 09:31   #37
Daxter
BMW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 463
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Parerea mea este ca daca incepem cu cine a fost mai bun si cine a fost mai putin bun nu ajungem nicaieri, si asta datorita subiectivismului fiecaruia.
Nu poate fi comparat Tengu cu Hai, si asta in primul rand ca nu au concurat pe acelasi tip de masina.
Ca posesor de E30 as putea sa spun ca Hai a fost mai bun, dar nu o fac. A fost un show pe cinste, un show care nu iesea mai bine daca alerga numai HAI sau numai Tengu.
Ar fi iesit si mai bine daca ar fi avut un spatiu mai mare, dar, hai sa nu mai cautam calu` la dinti, si sa ne bucuram cu ce am vazut.
Mereu o sa se gaseasca cineva care sa comenteze aiurea pe tema subiectului acesta, de fapt... e universal valabila... cel putin la noi la romani
Daxter is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 09:31   #38
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

-Nici pe departe Luciane. La ce a fost scris inainte de a interveni Hai"u.
-Mai era ceva de precizat...........astfel de oameni cum sunt Hai si Tengu si nu numai trebuiesc incurajati tot timpul , trebuiesc respectati tot timpul pt ca sunt cu adevarat valori uneori inegalabile.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 10:25   #39
Daxter
BMW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 463
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Felicitari organizatorilor! Asteptam urmatorul eveniment Cat mai curand de preferinta
Daxter is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 10:52   #40
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Salutari tuturor,

Mi-a facut deosebita placere sa fiu prezent pentru prima data la 4tuning Days, si vreau sa va spun ca evenimentul s-a ridicat la standarde internationale !!!

Gratian, Vali, Florica si restul echipei au facut eforturi extraodinare si sunt sigur ca si ei sunt multumiti cum au iesit lucrurile.

Va rog sa va abtineti de la comentarii ieftine si comparatii, am venit o cale lunga pt acest eveniment cu un singur scop acela de a sustine si incuraja fenomenul de tuning si show de la noi si vreau sa spun ca HAI-ul este unul dintre cei mai dedicati si pasionati oameni pe care i-am cunoscut si pt asta am mare respect !!!

Cea ce am facut are caracter strict de show nu de competitie si atata timp cat spectatorii prezenti au fost multumiti si eu sunt.

Pentru anul viitor daca o sa am la dispozitie un spatiu mai mare o sa incerc sa prezint driftul la propriu la noi in tara poate o sa vin cu inca 2 3 masini de drift .
Va multumesc tuturor, numai bine si spor la tunat !
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 11:18   #41
Daxter
BMW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 463
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

A iesit super, pentru conditiile care au fost, felicitari ai fost la inaltime masina este super, iar cxxxxxe dau super asteptam sa te mai vedem
Daxter is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 11:29   #42
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

tengu - a fost o mare onoare pt mine sa fiu in " CORIDA " alaturi de tine.
sper si vreau din suflet sa nu te simti afectat sau dezamagit,
de ceea ce s-a scris aici in legatura cu evenimentele pe care le-am trait impreuna la intensitate maxima.(cel putin eu)
multi poate nu stiu ce sacrificii ai facut sa vii aici si sa faci show,
poate de aceea si vorbesc in necunostinta de cauza.
in urma discutiilor avute cu tine nu pot spune decat ca mi-ai lasat o parere
extraordinara si imi doresc din suflet sa mai vii si la evenimentele
urmatoare,atunci cu siguranta va fi altfel pt ca voi veni si eu cu un urs cu motor mai maricel.
inca o data iti multumesc ca mi-ai oferit ocazia sa fiu alaturi de un adevarat profesionist
respect sanatate si drum bun - TE SALUT
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 13:31   #43
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Scuze am postat de la calculatorul lui tarnafes


Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Salutari tuturor,

Mi-a facut deosebita placere sa fiu prezent pentru prima data la 4tuning Days, si vreau sa va spun ca evenimentul s-a ridicat la standarde internationale !!!

Gratian, Vali, Florica si restul echipei au facut eforturi extraodinare si sunt sigur ca si ei sunt multumiti cum au iesit lucrurile.

Va rog sa va abtineti de la comentarii ieftine si comparatii, am venit o cale lunga pt acest eveniment cu un singur scop acela de a sustine si incuraja fenomenul de tuning si show de la noi si vreau sa spun ca HAI-ul este unul dintre cei mai dedicati si pasionati oameni pe care i-am cunoscut si pt asta am mare respect !!!

Cea ce am facut are caracter strict de show nu de competitie si atata timp cat spectatorii prezenti au fost multumiti si eu sunt.

Pentru anul viitor daca o sa am la dispozitie un spatiu mai mare o sa incerc sa prezint driftul la propriu la noi in tara poate o sa vin cu inca 2 3 masini de drift .
Va multumesc tuturor, numai bine si spor la tunat !
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 13:35   #44
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Quote:
Originally Posted by 69-HAI View Post
tengu - a fost o mare onoare pt mine sa fiu in " CORIDA " alaturi de tine.
sper si vreau din suflet sa nu te simti afectat sau dezamagit,
de ceea ce s-a scris aici in legatura cu evenimentele pe care le-am trait impreuna la intensitate maxima.(cel putin eu)
multi poate nu stiu ce sacrificii ai facut sa vii aici si sa faci show,
poate de aceea si vorbesc in necunostinta de cauza.
in urma discutiilor avute cu tine nu pot spune decat ca mi-ai lasat o parere
extraordinara si imi doresc din suflet sa mai vii si la evenimentele
urmatoare,atunci cu siguranta va fi altfel pt ca voi veni si eu cu un urs cu motor mai maricel.
inca o data iti multumesc ca mi-ai oferit ocazia sa fiu alaturi de un adevarat profesionist
respect sanatate si drum bun - TE SALUT
Mi-a facut placere sa fiu alaturi de voi la acest eveniment si m-am bucurat de fiecare clipa, nu stiu de ce unii vad totul ca o competitie sau rivalitate, oricum noi stim ce este cel mai important si sper sa ne mai intalnim cu alte ocazii si sa mai distrugem niste gume

Ma bucur ca in sfarsit ne-am cunoscut personal HAI-ule si pentru restul sper ca va placut show-ul
__________________
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 14:36   #45
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: N E W Tengu Drift Show........primele Filme De La 4td.....b69 Hai.....t E N

Doi grei ai drift-urilor!
Suntem mandrii ca-l avem pe HAI-u' langa noi tot timpul la evenimentele de acest gen, si suntem mandrii ca-l avem pe TENGU care ne reprezinta afara!
Ei sunt cei care dau lectii de drift!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -