Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-08, 10:38   #61
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Tuner..sa fim seriosi cu programu ala...noi am ajuns la 8:30 de la galati...am intrat...nimeni nu stia nimic...mam plimbat prin zona aia 2 ore pana cand am intuit pe unde sar tine concursul..din cate imi aduc aminte..pana pe la ora 12..nu nea bagat in seama nici un organizator...chiar daca am fost la prima participare si mie mie imi pare rau ca a fost putina lume..si organizarea....pff....toata lumea era organizator...nimeni nu stia nimic...
__________________
Mess with the best...die like the rest...
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:02   #62
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

adevarul este ca si noi care am mers special doar pentru concursul de sound am cautat cam mult dupa locatie,pe de alta parte eu stiu ce greu este sa organizezi asa ceva,mai ales intr-o locatie de genul,asa ca ii inteleg ca s-a scapat putin organizarea spre locul de masurare,totusi sa nu uitam ce a spus cineva mai sus:a fost facut de catre pasionati pentru pasionati,nu s-a implicat nimeni sa dirijeze multimea sau sa faca pancarde cu indicatii spre locul de masurare,nu i-au apararea nimanui dar eu unul apreciez efortul lor in a face ceva,si au facut,si sper ca vor mai face,mai mult ca sigur vor cere ajutorul nostru al mai multor pasionati sa ii ajutam data viitoare mai mult decat acum sa acopere toate usitele care au ramas descoperite,de exemplu indrumarea spre locatie.nu uitati ca cei de la paza erau total pe din afara,eu m-am invartit la fel ca altii mai mult de o ora si doar din greseala am vazut fete cunoscute si am ajuns unde trebuia,cu relaxx am vorbit pe la 10 si a zis sa mai asteptam cu competitia sa ajunga toata lumea,si mie imi pare rau bigu-le pentru situatia ta,stiu ce inseamna sa sacrifici tot sa realizezi ceva si imi imaginez ce dezamagit ai fost cand nu ai putut vedea roadele muncii tale,eu pe cat am putut am incercat sa te ajut,pacat ca prea tarziu,gandeste-te ca pe mine au vrut sa ma puna sa platesc parcare pe toata ziua la iesire si daca nu aveam cupa la indemana sigur ma taxau oamenii de paza de la parcari acolo a fost cel mai slab punct care oriunde altundeva nu ar fi fost o problema,asta e imi pare rau.respect si sa ne vedem cu bine
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45

Last edited by margineanu ovidiu; 18-03-08 at 12:05.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:07   #63
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

daca era facut de pasionati pt pasionati, de ce nu se sinchiseste nimeni sa dea un tel din timp unui pasionat? asta e! ma bucur fffff mult pt tine ovidiu! serios vb!
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:25   #64
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Bigu... Eu stiu ca am rugat personal pe cineva sa-ti dea un telefon si asta era inainte de ora 12, deci astepasem deja destul de mult! Am ajuns cu un telefon descarcat la eveniment si nu am gasit pe nimeni cu un incarcator sa pot sa-l incarc. Cineva te-a sunat atunci si tin minte ca mi s-a spus ca mananci si vi cati poti de repede. Iti dai seama ca te-am sunat cand inca mai putea sa fac ceva! Am vorbit, stiam ca vrei sa ajungi. Dar sa nu ne fie cu suparare, am stat 3 zile treaz non stop inaintea evenimentului, raspundeam la orice telefon! NU poti sa ai pretentia sa ai informatia la dispozitie peste tot, inclusiv in mail, si tu sa doresti de fapt sa fi sunat personal! Nu vreau sa fiu rau, nu judeca ce spun. Dar au fost persoane care m-au sunat din 10 in 10 min si au ajuns unde trebuie, nu am exclus pe nimeni si nu am intors spatele nimanui..

Nu pot sa cred ca nu te-ai gandit macar putin ca nu exista un program. Dar dincolo de asta, oricand doresti sa masori Megane-ul extensiv (reglaj fin) si ai drum in Bucuresti ai Termlab-ul la dispozitie. Trebuie doar sa dai UN TELEFON si se rezolva totul!

Sorry, asa a iesit de data asta si e absurd sa spui ca cineva a vrut asta. Atata timp cat 95% din participanti au ajuns nu mi se pare o scapare de organizare...
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 12:37   #65
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by xpert_customs View Post
Tuner..sa fim seriosi cu programu ala...noi am ajuns la 8:30 de la galati...am intrat...nimeni nu stia nimic...mam plimbat prin zona aia 2 ore pana cand am intuit pe unde sar tine concursul..din cate imi aduc aminte..pana pe la ora 12..nu nea bagat in seama nici un organizator...chiar daca am fost la prima participare si mie mie imi pare rau ca a fost putina lume..si organizarea....pff....toata lumea era organizator...nimeni nu stia nimic...
Cu parere de rau, am lasat vorba la cei care stateau la intrare inca de seara sa dea indicatii spre pavilionul 14 pentru organizarea concursurilor de sunet. La ora 8:30 am vorbit personal la telefon cu agentii de la poarta B fiindca acolo astepta o masina care nu stia unde sa mearga si a primit trecere libera si indicatii. Ma repet, NOI am facut tot ce am putut sa facem. Dar nu avem cum sa tragem pentru greselile tuturor. Am fost trei oameni si sprijinul celor din jur, atat am putut sa ne impartim. xpert_customs, in secunda in care ati ajuns unde trebuie ati fost bagati in seama, ati parcat unde trebuie, ati fost incadrati si ati concurat. Despre asta era vorba pana la urma. Oricum, va multumesc pt participare si va doresc spor la munca in continuare!

Last edited by ReLLaXX; 18-03-08 at 12:43.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 14:20   #66
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Relaxx...sunt convins ca ati facut tot ce ati putut si e de laudat ca vati chinuit....numai ca...pentru mine ca persoana din provincie...mia luat jumatate de zi sa gasesc pavilionul 14...oricum..sper sa ne vedem si la alte eventuri...la clase mai superioare din partea mea.......
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 18:12   #67
Kenwood2007

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Si rezultatele unde sunt?
Kenwood2007 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 18:32   #68
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Intr-adevar , am primit un telefon si mi s-a comunicat ca in dimineatza aceea era concursul, in secunda urmatoare ma ridicasem de la masa si m-am indreptat catre Romexpo. NU stiam si nici nu credeam ca exista un program, mai ales atat de matinal, pt ca eu vineri am plecat la 1 din pav17 de la stand si fiind rupt de oboseala m-am intins cu somnu umpic sambata. Cand ajunsesem la poarta, m-am certat cu vita aia de paznic si cu un copil prost ca eu nu ma gasesc pe lista lor, evident ca am intrat pana la urma dupa ce i-am spus la portar ca il dau cu capu de toti peretii daca eu nu intru, deja eram disperat, vedeam cum se duce totu de rapa, evident ca am intrat perpedes. NU am cerut tratament special, am cerut doar sa fiu inteles pt ca nu cunosteam programul si nu cred ca, era greu, ca cineva dintre organizatori sa se deplaseze pana la poarta si sa ma fi cules de acolo. imi pare rau pt ca am zis ca ma las de sportu asta si nu am facut-o ! chiar daca cele 2 sisteme nu erau instalate pe masini personale. Nu vrei sa stii cat de mult imi doream sa masor meganeul si cat de mult imi doream acele 2 locuri 1 in palmares. mai vb...
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 01:27   #69
bull
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
bull's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 303
Member of:
[TIME SQUAD]
[VW]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Cred ca ar fi frumos sa se puna si rezultatele pt ca au trecut cateva zile de la concurs si nu se stiu rezultatele oficiale pt cei care nu au ajuns la eveniment...
bull is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 22:58   #70
xpert_customs

Stage 5
 
xpert_customs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 697
Member of:
[VW]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

nu se risca nimeni cu niste rezultate?..
xpert_customs is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 00:50   #71
roby200687

Stage 5
 
roby200687's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,950
Member of:
[SKODA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

chiar nu ar fi rau rezultatele .... singuru fapt naspa.. era faza cu usile deschise trebuiau facute alte reglaje ((
roby200687 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 01:09   #72
alex MG ZR 160

Stage 5
 
alex MG ZR 160's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,218
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by roby200687 View Post
chiar nu ar fi rau rezultatele .... singuru fapt naspa.. era faza cu usile deschise trebuiau facute alte reglaje ((
pai de acum stiti si de faza cu usile deschise:P
alex MG ZR 160 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 09:28   #73
Kenwood2007

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Se face aproape o saptamana si rezultatele tot nu au aparut ...
Kenwood2007 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 17:48   #74
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

vreti rezultate???i-am batut io pe toti....ce atata scandal

faza cu usi deschise inchise sunt si la evenimentele emma diferenta e ca acolo e cu microfon aici e cu termlab de ex la un eveniment emma eu nu dau mai nimic de ex in ungaria anu trecut am fost batuti eu si ovi margineanu care chiar a avut si el rezultate frumoase in db drag am luat-o de la alti cu cabriolete cu kikuri de se rupeau in loc si etc etc pentru ca acolo conteaza si ce ai in usi si ce forta le poti chiar distorsiona...e microfon repet nu termlab
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 09:39   #75
roby200687

Stage 5
 
roby200687's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,950
Member of:
[SKODA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

ei da. asta e adevarul..... )

cu usile inchise sa zicem am fost pe doi pertotal ) .. iar in cat pe unu ...? :P
roby200687 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -