Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-08, 20:24   #31
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Sambata si Duminca. Proba de SPL se va tine Duminica. In curand se va publica si programul exact.
Asteptam programul exact sa vedem in ce zi va fi sq ,[ va veni un prieten ], sa vada cand poate sa isi ia liber.. sau ceva de genu' . Inscrierea se face la fata locului ?...si pentru ce suma la SPL , SQ
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning

Last edited by bodyspeed; 02-03-08 at 20:27.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 03-03-08, 11:14   #32
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

apropo se spunea ca regurile de la SQ se afiseaza pana duminica?ce s-a intamplat?asteptam mai multi cu nerabdare sa vedem ce si cum!
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 15:48   #33
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Decupleaza un condensator din sistem in asa fel incat sa folosesti doau unul de 1F. Este singura varianta. Oricum iti este suficient avand in vedere puterea amplificatoarelor. In acest fel te vei incadra la Mini 1000, daca nu cumva sunt si alte nepotriviri cu clasa, desi nu cred.

Regulamentul pentru SQ, pana Duminica seara va este disponibil intr-un topic separat.
sa inteleg ca,daca am un singur condensator de 1 F intru la o clasa superioara de Mini 1000.....hmmmmm

Last edited by MIRCAT; 04-03-08 at 15:51.
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 17:40   #34
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

nu, mini 1000, ca ma tot tachinam cu unul dintre membrii ca zicea de ce sa nu ma lase cu 2 condensatoare la mini 1000 si ai voie doar cu unul de max 1F. si eu am unul de 1F si inca unul de 2F. deci u tot mini 1000 vei fi.
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 23:59   #35
speedbump

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 242
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

si totusi regulile de sq???????
speedbump is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 16:11   #36
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

asta tot intrebam si eu. pe cand regurile la SQ?
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 16:17   #37
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
nu, mini 1000, ca ma tot tachinam cu unul dintre membrii ca zicea de ce sa nu ma lase cu 2 condensatoare la mini 1000 si ai voie doar cu unul de max 1F. si eu am unul de 1F si inca unul de 2F. deci u tot mini 1000 vei fi.
aha ....... am inteles!!!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 00:12   #38
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

PvDTranceAddicted deabia astept sa te cunosc si de asemenea sa iti ascult sistemul


speram sa fie pe masura asteptarilor :d

baban mobilul sper sa fie si el prezent
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 22:24   #39
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Cool Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

De data aceasta vreau si eu sa ma bag sa vedem cat mai scoate SVVul meu.

Cateva intrebari organizatorice:
*)cum ne inscriem?
*)taxa ceva, si cat (reiau si eu intrebarea de discount SPL - SQ)
*)UNDE va fi locatia exacta...intreb deoarece o sa fie ceva masini si sa vedem cum incapem, iar daca unii dintr noi se duc si la SQ, sa nu fie nevoie de manevre de 1h pana ajunge dintr-un loc in altul

Mi-am adus aminte de Ovidiu si de ampurile lui. Intrebare de curiozitate: de ce nu este voie cu ampurile prinse de plafon? Si atentie, va contraziceti: este sau nu voie cu ampurile in alt loc decat portbagajul? Se mentiona sub scaunele fata ok... Eu stau linistit, le am unde "trebuie" insa ideea de a le pune sub scaune nu e rea. Nici cea cu plafonul.
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 04:11   #40
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
pai tot acolo scrie si: - toate componentele sistemului de sunet (subwoofer + amplificatoare) trebuie sa fie montate in portbagaj, in spatele stalpilor spate, cu permisiunea de a depasi linia geamurilor (tip wall)
de aceea am intrebat ca masina mea are amplificatorul in portbagaj de la stalpi in spate si deasupra geamurilor am sarit peste partea cu reguli generale.imi pare rau dar imi este imposibil sa modific configuratia masinii iar daca amplificatorul acela de pe plafon ma baga direct in extrema atunci.... asta e ghinionul meu,asteptam regulile de la sq poate acolo am mai mult noroc.salut

Asa... cu scuzele de rigoare domnule... Programul e criminal zilele astea, se numara pe degete orele de somn. Dar facem sa fie bine.

De acord, asa cum scrie acolo se poate depasi linia geamurilor. Dar asta nu inseamna ca un amplificator poate fi montat pe plafon. Regula cu linia geamurilor vizeaza de obicei inaltimea incintei..

Am ales limitarea montarii amplificatoarelor pe plafon deoarece in 99% dintre cazuri aceasta solutie nu este un sigura pentru conducatorul masinii in caz de (Doamne fereste!) un incident. Nu cred ca nu se gasesc si alte modalitati de amplasare... Mai mult, din acelasi motiv se permite amplasarea amplificatoarelor de medii inalte sub scaune sau in bord, atata timp cat asta nu presupune modificari majore ale interiorului/bordului.

Avand in vedere ca regulamentul trebuie sa creasca o data cu placerea concurentilor de a participa vom lua in considerare limitarea referitoare la amplificatoarele de pe plafon doar in cazul celor folosite pe bas, adica cele care fac parte din sistemul jurizat/masurat. Daca ai pe plafon amplificatorul de medii/inalte de incadrezi de aceasta data la clasa unde respecti restul regulilor.

Va asteptam!
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 04:17   #41
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Quote:
Originally Posted by Vyk View Post
De data aceasta vreau si eu sa ma bag sa vedem cat mai scoate SVVul meu.

Cateva intrebari organizatorice:
*)cum ne inscriem?
*)taxa ceva, si cat (reiau si eu intrebarea de discount SPL - SQ)
*)UNDE va fi locatia exacta...intreb deoarece o sa fie ceva masini si sa vedem cum incapem, iar daca unii dintr noi se duc si la SQ, sa nu fie nevoie de manevre de 1h pana ajunge dintr-un loc in altul

Mi-am adus aminte de Ovidiu si de ampurile lui. Intrebare de curiozitate: de ce nu este voie cu ampurile prinse de plafon? Si atentie, va contraziceti: este sau nu voie cu ampurile in alt loc decat portbagajul? Se mentiona sub scaunele fata ok... Eu stau linistit, le am unde "trebuie" insa ideea de a le pune sub scaune nu e rea. Nici cea cu plafonul.
Limitarile referitoare la locatia amplificatoarelor sunt valabile in cazul celor folosite in sistemul jurizat, adica monoblocuri sau amplificatoare pentru subwoofer. Cele de medii/inalte pot fi amplasate in locurile enumerate in regulament. Nu sunt doua reguli care se contrazic ci doua reguli care se completeaza.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 04:24   #42
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Stiu ca am promis regulile de la SQ si ca am intarziat deja. Stiu ca vreti sa le stiti cat mai repede si va asigur ca totul se misca fortat inainte.

Dar la SQ e mai usor. Pe scurt, aveti grija ca masinile sa sune BINE. Regulamentul nu va surprinde (neplacut) si nu va limita in vreun fel masinile realizate pana acum dupa alte regulamente.

Vor exista 3 clase de concurs: Beginner, Advanced si Pro.

Se lucreaza la ultimele detalii ale regulamentului, chit ca este unul destul de simplu.

Peste cateva ore (marti) se vor stabili si ultimele detalii legate de locatie, pozitionare si timpi de lucru. La fel si cele legate de taxe de participare.


Completare la SPL Challenge, pentru masuratori se va folosi deja cunoscutul Termlab.

Spor la munca! pentru cei care mai lucreaza si Putina rabdare! pentru cei care au terminat si asteapta detalii.

Multumim pentru rabdare!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 19:56   #43
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

multumesc pentru precizare,e bine de stiut.spor la lucru si ne vedem acolo
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 01:19   #44
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

Puteti preciza ora de desfasurare a concursului de SPL? Am inteles ca e duminica. Intreb pt ca vin din Craiova si tre' sa-mi calculez timpul, cu drum, trafic de bucuresti, intrare. Si daca se poate, valoarea taxei de participare. Merci!
__________________
Old VW's never die, they just get lower.
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 12:53   #45
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: Concursuri de sunet - SPL Challenge 2008

a aparut o problema zic eu SPL e SAMBATA

Pentru concursurile de sunet, sambata SPL, duminica SQ. Acces concurenti intre 08.00 - 09.00 a.m. FARA exceptii.

EDITAT: 9:30 AM este ultima ora la care pot intra masinile. Modificare dinamica, am scris deja.

Bafta!
__________________
Am un RENO si asta imi ocupa tot timpul!!!
Auzi?? fa ca guma de sters si sterge-o...
Totul despre iluminarea auto

Last edited by ReLLaXX; 13-03-08 at 13:05.
tuner is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -