Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 01-12-11, 18:33   #4636
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Live for Speed

Stiti ce vad eu aici?....Doi Cucosi....NU lasa nici unu de la el....

COntinuati asa si o sa fie topicul Closed..)
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 18:42   #4637
240sx

Stage 4
 
240sx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 210
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by larry View Post
1) Nu am inceput sa ne certam prin niciun PM si nici nu o sa incep;
2) Pur si simplu nu intelege sa stea in banca lui si sa nu se mai bage ca musca-n lapte cand e vorba de altcineva ca si-asa nu ajuta pe nimeni;
3) Isi face impresia ca vorbeste cu vreun putoi de seama lui, dar, binenteles o sa il las sa-si traiasca viata trista;


In legatura cu jocul....am incercat mai multe mod-uri, dar cand intru pe vreun server ma deconecteaza. Sti cumva care ar fi problema? Daca am mod-urile originale, functioneaza normal jocul.

din contra el a ajutat pe foarte multi daca dai pagini inapoi ai sa observi cum a avut grija de fiecare in parte ........ eu nu inteleg care e problema ta pur si simplu tu nu poti sa te potolesti??? termina ce ai inceput ...

cand zici moduri te referi la masini sau la tweak-uri , daca ai s2 moduriile nu merg indiferent de care sunt , iar tweak-urile nu merg pe servere (doar pe servere facute special pentru asa ceva si care evident sunt crack-uite) masiniile in mod normal ar trebuii sa mearga pe serverele crack-uite ......
240sx is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 18:44   #4638
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	trollface.jpg
Views:	36
Size:	45.5 KB
ID:	2246996  
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 04:08   #4639
kitu_gudu

Stage 4
 
kitu_gudu's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 270
Default Re: Live for Speed

Eu nu mai zic nimic. Doar sa imi spuna cineva de ce la post-ul asta:
Quote:
Originally Posted by kitu_gudu View Post
Unlocker-ul pentru Z28 nu functioneaza pe x64 numai daca modifici registri (start-run-regedit), iar cel pentru 6B functioneaza fara nici o modificare.
primesc raspunsul asta:
Quote:
Originally Posted by larry View Post
Mama mia...cred ca ai mancat multa fasole la viata ta....de ai atatea "aere" in tine. Ceea ce vorbesti tu sunt numai prostii. Eu la LFS 0.6B....din contra... am fost nevoit sa fac modificarile alea ca sa imi mearga Unlocker-ul. Pffff...ti-am dat cumva in cap si te-ai spart, de vorbesti asa...la misto? Pur si simplu am incercat sa ajut pe om. Cred ca el trebuia sa de-a o replica...cum ca nu i-ar fi bun acel Unlocker.
Voi vedeti vreo logica?

larry poti te rog sa imi explici fara cearta de ce ai raspuns asa? Eu am scris cum mi-a mers mie. E posibil sa nu le mearga la toti asa, dar eu nu am de unde sa stiu asta.
Eu am ajutat destui oameni sa "foloseasca" LFS-ul si asta incercam sa fac si acum. Nu vad motivul pentru care zici ca am "aere".
Si te rog sa nu imi zici ca nu imi era adresat mie. Din moment ce ai postat pe un forum public te-ai adresat tuturor cititorilor. Daca era adresat doar persoanei respective, trimiteai un PM.

Numai bine!
__________________
.
.

LFS īn limba romānă aici
kitu_gudu is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 07:58   #4640
Robber_cs

Stage 5
 
Robber_cs's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 302
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by kitu_gudu View Post
Eu nu mai zic nimic. Doar sa imi spuna cineva de ce la post-ul asta:


primesc raspunsul asta:


Voi vedeti vreo logica?

larry poti te rog sa imi explici fara cearta de ce ai raspuns asa? Eu am scris cum mi-a mers mie. E posibil sa nu le mearga la toti asa, dar eu nu am de unde sa stiu asta.
Eu am ajutat destui oameni sa "foloseasca" LFS-ul si asta incercam sa fac si acum. Nu vad motivul pentru care zici ca am "aere".
Si te rog sa nu imi zici ca nu imi era adresat mie. Din moment ce ai postat pe un forum public te-ai adresat tuturor cititorilor. Daca era adresat doar persoanei respective, trimiteai un PM.

Numai bine!
Daniele tata ,lasa de la tine ca e mai bine ...nu-ti pune mintea cu .....ca te trage la nivelul lui si te bate cu experienta ...
Valabil si pentru celalalt ..va certati pe forum ...si fara motiv ...doar asa sa vedeti care sunteti mai cucosi ....cu alte cuvinte ....cum facem sa ne vedem la un twin cu 550 hp ca tare sunt curios cum merge cu steerlock ...backentrys unul langa altu "
__________________
Think i'm sarcastic ? Watch me pretend to care!
Robber_cs is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 10:21   #4641
kitu_gudu

Stage 4
 
kitu_gudu's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 270
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Robber_cs View Post
cum facem sa ne vedem la un twin cu 550 hp ca tare sunt curios cum merge cu steerlock ...backentrys unul langa altu "
Putem face si azi daca vrei . Si eu sunt curios, dar nu vreau sa ma obisnuiesc iarasi cu tweak-uri.

Numai bine!
kitu_gudu is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 10:53   #4642
larry

Stage 5
 
larry's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 521
Default Re: Live for Speed

[/QUOTE]larry poti te rog sa imi explici fara cearta de ce ai raspuns asa? Eu am scris cum mi-a mers mie. E posibil sa nu le mearga la toti asa, dar eu nu am de unde sa stiu asta.
Eu am ajutat destui oameni sa "foloseasca" LFS-ul si asta incercam sa fac si acum. Nu vad motivul pentru care zici ca am "aere".
Si te rog sa nu imi zici ca nu imi era adresat mie. Din moment ce ai postat pe un forum public te-ai adresat tuturor cititorilor. Daca era adresat doar persoanei respective, trimiteai un PM.

Numai bine![/QUOTE]


Kitu_gudu, prin ceea ce am scris nu inseamna ca m-am si certat. Poate asa consideri. Sa nu crezi cumva ca mi-a crescut tensiunea si nu am putut sa dorm.
1) Quote-ul il folosesc doar daca vreau, nu trebuie sa imi atragi atentia, dar chiar l-am folosit cand am scris mesajul. Sa nu crezi ca am dat copy/paste la ce a scris altcineva.
2) Eu prost nu te-am facut si nici cioban. Ai aratat doar ce poti si tu cand iti creste pulsul;
3) Ma bucur si apreciez faptul ca ai ajutat multi jucatori sa foloseasca LFS, dar pur si simplu nu stiti sa cititi. Eu m-am referit STRICT la postul de pe youtube postat de mine, pt ca de-acolo a plecat totul. De-aia am spus ca nu ai ajutat cu nimic. Doar atat. E greu de inteles?
4) Din moment ce stiai ca e posibil ca unlocker-ul sa nu mearga pe 0.6B fara modificari inseamna ca nu prea avea rost sa raspunzi
In caz ca mai sunt ceva nelamuriri, imi poti spune


Acum ca am incetat cu Off-topic-ul...eu asa consider, imi puteti spune ce folositi pt a juca LFS? Volan, mouse, tastatura? Ma gandeam sa deschid un topic pentru cei ce au sau urmeaza sa-si cumpere/construiasca un Playseat sau cum vreti voi sa-i spuneti...racing cockpit.....simulator. Pe forumurile din strainatate, exista topic cu asa ceva. La noi nu...inca, dar imi place ca se strang din ce in ce mai multi jucatori de LFS.

Last edited by larry; 02-12-11 at 11:14.
larry is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 11:57   #4643
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Live for Speed

Sincer, eu joc din tastatura. Volan am, dar nu il folosesc pentru LFS pentru ca este destul de slab si mai rau ma incurca. Din mouse am incercat de cateva ori, dar nu ma pot obisnui, deci raman la tastatura, cu fast steeringul apasat
eMH is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 14:16   #4644
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Live for Speed

Si eu le fel...joc cu taste si cu un setup bun si asta e....si masina buna logic)
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:14   #4645
kitu_gudu

Stage 4
 
kitu_gudu's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 270
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by larry View Post
4) Din moment ce stiai ca e posibil ca unlocker-ul sa nu mearga...
Nu stiam! Am aflat de la tine.
La restul nu o sa iti raspund pentru ca nu vreau sa mai fie motive de cearta. Eu zic sa o lasam asa si sa trecem peste.

Quote:
Originally Posted by larry View Post
Ma gandeam sa deschid un topic pentru cei ce au sau urmeaza sa-si cumpere/construiasca un Playseat sau cum vreti voi sa-i spuneti...racing cockpit.....simulator. Pe forumurile din strainatate, exista topic cu asa ceva. La noi nu...inca, dar imi place ca se strang din ce in ce mai multi jucatori de LFS.
Si eu vreau sa imi construiesc un cockpit. Acum astept sa imi aduca cineva un scaun de masina (sper sa se tina de cuvant), iar dupa asta o sa incep sa imi fac un plan in functie de marimea scaunului. Si ma gandeam ca dupa ce il construiesc sa fac o prezentare a cockpit-ului si sa descriu pas cu pas toate etapele construirii lui. Mai stiu cateva persoane care ar fi interesate sa isi faca un cockpit. Am putea face un thread despre cockpit-uri, iar cei interesati s-ar putea inspira.

Eu sunt dispus sa trec peste "cearta" si sa colaboram (idei, planuri, exemple) in aceasta chestiune. Eu folosesc volan (G27). Banuiesc ca si tu ai volan, din moment ce esti interesat de cockpit.

P.S. Daca te intereseaza, am facut o traducere a LFS-ului in limba romana. Este link in semnatura mea.

Numai bine!

Last edited by kitu_gudu; 02-12-11 at 15:16.
kitu_gudu is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:29   #4646
larry

Stage 5
 
larry's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 521
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by kitu_gudu View Post
Nu stiam! Am aflat de la tine.
La restul nu o sa iti raspund pentru ca nu vreau sa mai fie motive de cearta. Eu zic sa o lasam asa si sa trecem peste.



Si eu vreau sa imi construiesc un cockpit. Acum astept sa imi aduca cineva un scaun de masina (sper sa se tina de cuvant), iar dupa asta o sa incep sa imi fac un plan in functie de marimea scaunului. Si ma gandeam ca dupa ce il construiesc sa fac o prezentare a cockpit-ului si sa descriu pas cu pas toate etapele construirii lui. Mai stiu cateva persoane care ar fi interesate sa isi faca un cockpit. Am putea face un thread despre cockpit-uri, iar cei interesati s-ar putea inspira.

Eu sunt dispus sa trec peste "cearta" si sa colaboram (idei, planuri, exemple) in aceasta chestiune. Eu folosesc volan (G27). Banuiesc ca si tu ai volan, din moment ce esti interesat de cockpit.

P.S. Daca te intereseaza, am facut o traducere a LFS-ului in limba romana. Este link in semnatura mea.

Numai bine!


Iti mai spun ceva...am mai avut asa o discutie contradictorie cu cineva, tot pe 4tuning....si pana la urma am ajuns sa vorbim zilnic pe mess. Dupa cum ti-am mai spus....nu m-am certat cu nimeni

G27 am si eu. Am deschis un topic acum si voi pune si poze cu ceva modele de simulatoare. Urmeaza sa-mi construiesc unul cat de curand. Traducerea la LFS o am.
larry is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:30   #4647
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

Eu as vrea sa imi fac... ceasuri de e30 sau alt bmw +volan de bmw
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:31   #4648
larry

Stage 5
 
larry's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 521
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by KrYpToN View Post
Eu as vrea sa imi fac... ceasuri de e30 sau alt bmw +volan de bmw


Vaaiii...ai de lucru, nu gluma, daca iti doresti asa ceva
larry is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:32   #4649
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

O sa ma mai interesez... de piese de bmw am de unde sa fac rost )
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 18:13   #4650
DrifterBoy

Stage 3
 
DrifterBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 146
Smile Re: Live for Speed

Are careva ce texture frumoase pt smoke?
DrifterBoy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -