Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-11, 12:42   #4126
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by s0r1n View Post
Krypton vezi ca nu am fost dat afara din K&N ....eu am iesit

bine daca zici tu )


Quote:
Originally Posted by Alecs'xx View Post
Ohoo booster! Ce ai facut aseara? ti-a picat netu ca am vazut ca ai iesit si dp mess si sa inchis si serverul..??
Astept raspuns :
sa luat curentu ma
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 12:56   #4127
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by KrYpToN View Post
bine daca zici tu )




sa luat curentu ma
Care curent ca pe forum era online
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 15:09   #4128
Drifteru'

Stage 1
 
Drifteru''s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Live for Speed

Jucati acum cva?
Drifteru' is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 18:31   #4129
s0r1n

Stage 5
 
s0r1n's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 446
Default Re: Live for Speed

Krypton daca nu ma crezi il intrebam pe Supra .... daca sti cine e .....


Si ca sa va lamuresc .... Mi-a picat Netu' .....
Daca ma credeti bine , daca nu iar bine.
s0r1n is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 18:53   #4130
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by s0r1n View Post
Krypton daca nu ma crezi il intrebam pe Supra .... daca sti cine e .....


Si ca sa va lamuresc .... Mi-a picat Netu' .....
Daca ma credeti bine , daca nu iar bine.
ti-a cazut teava dar erai pe forum ))
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 19:24   #4131
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by 69RUP View Post
ti-a cazut teava dar erai pe forum ))
al dreacu net a picat chiar cand a pierdut el.. daca ajungea in finala sunt 10000% ca nu pica nici sa-i tai firu =))
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 20:34   #4132
Robber_cs

Stage 5
 
Robber_cs's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 302
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by IulianE36 View Post
Nu inteleg chestia asta ! poti te rog sa fi mai explicit ?
Din cate am vazut in afara nu la noi in Romania, baietii se dau cu cauciucuri noi si fac o tura cu ele doar ca sa se duca stratul acela de cauciuc nou si nimic mai mult . Ideea e sa fie GRIP nu sa dai in GOL.

Daca te-ai referit la depunctarea pentru temperatura inalta atunci totul este absolut ok, avand in vedere ca jocul ne permite "cauciucuri NOI" nu are rost sa ne dam cu "CHELII" .



O idee chiar buna ! deoarece multi se dau cum am scris mai sus , cu cauciucuri incinse si automat LOW SPEED.

Te sustin si eu pentru initiativa ! Adaug cateva reguli luate din "KOE RULES" :

-When twin battle come, as a leader of the battle, your speed can't be 10% slower than in qualification, if so, you will get sanctionned by a 0 point.
+ La battle nu ai voie sa te dai cu viteza mai mica de 10% decat cea din calificari ! Este sanctionata cu 0 puncte.

-* voluntarily slowing drift during battle (in battle)
+in caz ca cel din fata incetineste sau pune frana intentionat , primeste 0 puncte.

-Driver doing standing burnout leading to permanent damages to the track or having any other kind of non-respectful spirit during the competition, will be immediatly excluded from the event and will get no point at this event whatever result he had already achieved.
+Burnoutul/incalzirea pneurilor nu este admisa pentru ca se produc denivelari pe pista. La noi nu este cazul dar ideea de baza e destul de interesanta !

Totul este ushor de precizat de adus la cunostinta s.a.m.d ! Dar ce faci cu baietii care nu se v-or sinchisi sa citeasca regulamentul sau il respecte?
V-a trebui banati sau dati afara DAR:
E cam greu , avand in vedere ca suntem destui de putini cei consecventi !

+ ca multi se cunosc intre ei si o sa se intample ceva de genu : "i-ai dat ban prietenului meu ? ... Eu ies nu ma intereseaza" si alte chestii de genu !

Multumesc !

Salut , cand am spus ca se va tine cont de temp cauciucurilor ...am spus-o in avantajul celor care se dau cu temperaturi inalte ...nu in dezavantaj ...din pct meu de vedere este mai greu sa controlezi cauciucuri incinse ....dar desigur nu va fi un avantaj la punctaj fata de cei care le prefer reci. Am spus ca juriul va tine cont de temp....si sa nu depuncteze cum a facut alt juriu ...nu e nevoie sa dau nume ..pentru viteza redusa .


Incalzirea pneurilor n-are nici o legatura cu noi ...nu ne deranjeaza cu nimic ... fiecare are felul aparte de a face drift ...si fiecare in parte trebuie respectat.


Cine nu respecta regulamentul va fi descalificat ...iar daca prietenii lui il vor urma atunci voi ajunge la concluzia ca n-are rost sa-mi bat capul si voi renunta.Asta a fost motivul pentru care prezenta pe skype/mess va fi obligatorie .


Astept mai multe sugestii ...si caut 2 persoane obiective pentru juriu.

De asemenea vreau sa decidem data si care program il preferati pentru comunicare.

Va salut!
__________________
Think i'm sarcastic ? Watch me pretend to care!
Robber_cs is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 11:25   #4133
IulianE36

Stage 5
 
IulianE36's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 461
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Robber_cs View Post
De asemenea vreau sa decidem data si care program il preferati pentru comunicare.
Cel mai bun program pentru socializat online mi se pare Skype ca si claritate , dar consuma foarte multe resurse si sacadeaza in joc destul de mult pentru un PC mediu.

Parerea mea este sa folosim TeamSpeak 3 , consuma putine resurse, nu face lag,freeze,s.a.m.d !
Este usor de folosit, nu iti trebuie microfon neaaparat, poti sta si asculta ce spun ceilalti ... etc. !

Eu cu Alex si inca niste prieteni o sa va incantam cu un circuit CALCULAT , la unghiurile si viteza celor din realitate ! Nu facute de noi ce-i cert dar o sa fiti incantati !

Uitati ca idee ce raport au intre Viteza:Unghi ! https://www.youtube.com/watch?v=ILxYY...bedded#at=1131
__________________

-Jumy Profile-

Last edited by IulianE36; 02-05-11 at 11:36.
IulianE36 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 16:50   #4134
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

nu inteleg la ce va trebuie viteza asa mare aici pe un amarat de layot inghesuit ??? daca eram pe un track mai ziceam
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 18:16   #4135
IulianE36

Stage 5
 
IulianE36's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 461
Default Re: Live for Speed

Acum 3 minute am terminat de facut circuitul !

Mi-a dat mari batai de cap avand in vedere ca este primul meu layout . Am facut o curba GRAVA si mai multe mici care implica tehnica si unghi.

Am pus 3 clipping Points , 2 cu fata si 1 cu spatele care l-am gandit destul de bine spun eu . Am folosit 4 Conuri GALBENE care indica trasa catre conul 3 , care trebuie luat cu spatele ! Aceste conuri luate corect duc la un puncaj mare pentru al 3 lea con !

Sper sa va placa ! Este debutul meu asa ca va rog sa ma "scuzati" de eventualele greseli , evident mici .

P.s : O sa vedeti ca in fata la fiecare clipp. e un con cazut ! Atingerea conului cu roata din fata face ca puncajul sa fie maxim deoarece bara o sa fie la perfecta apropiere de Clipping!
Attached Files
File Type: rar AU1_GRAVGRAVGRAVGRAV.rar (1.7 KB, 37 views)

Last edited by IulianE36; 02-05-11 at 18:24.
IulianE36 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 19:06   #4136
GhostM3n

Stage 2
 
GhostM3n's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 59
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by IulianE36 View Post
Acum 3 minute am terminat de facut circuitul !

Mi-a dat mari batai de cap avand in vedere ca este primul meu layout . Am facut o curba GRAVA si mai multe mici care implica tehnica si unghi.

Am pus 3 clipping Points , 2 cu fata si 1 cu spatele care l-am gandit destul de bine spun eu . Am folosit 4 Conuri GALBENE care indica trasa catre conul 3 , care trebuie luat cu spatele ! Aceste conuri luate corect duc la un puncaj mare pentru al 3 lea con !

Sper sa va placa ! Este debutul meu asa ca va rog sa ma "scuzati" de eventualele greseli , evident mici .

P.s : O sa vedeti ca in fata la fiecare clipp. e un con cazut ! Atingerea conului cu roata din fata face ca puncajul sa fie maxim deoarece bara o sa fie la perfecta apropiere de Clipping!
sall Jummy zi si mie un lucru cum bag mapa unde si cum pot intra sa joc pe ea
GhostM3n is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 19:09   #4137
sorinsidesmokelfs

Stage 5
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 662
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by IulianE36 View Post
Acum 3 minute am terminat de facut circuitul !

Mi-a dat mari batai de cap avand in vedere ca este primul meu layout . Am facut o curba GRAVA si mai multe mici care implica tehnica si unghi.

Am pus 3 clipping Points , 2 cu fata si 1 cu spatele care l-am gandit destul de bine spun eu . Am folosit 4 Conuri GALBENE care indica trasa catre conul 3 , care trebuie luat cu spatele ! Aceste conuri luate corect duc la un puncaj mare pentru al 3 lea con !

Sper sa va placa ! Este debutul meu asa ca va rog sa ma "scuzati" de eventualele greseli , evident mici .

P.s : O sa vedeti ca in fata la fiecare clipp. e un con cazut ! Atingerea conului cu roata din fata face ca puncajul sa fie maxim deoarece bara o sa fie la perfecta apropiere de Clipping!
Mapa e tare ms mult respectele mele
sorinsidesmokelfs is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 10:37   #4138
drifterul

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Re: Live for Speed

Foarte tare mapa! Bravo! Astept un campionat sa ne dam.
drifterul is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 13:22   #4139
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Live for Speed

Vineri dam o tura ? Vad ca navalesc juniorii
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 13:25   #4140
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Live for Speed

Se lauda cineva cum ca ar face in weekend-ul asta mare concurs.. cu arbitrii straini .
Eu doar ma dau.. nu vreau sa mai ma implic in niciun fel!
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -