Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-11, 19:08   #4111
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by s0r1n View Post
86.107.228.42, port 63392 AU INCEPUT ANTRENAMENTELE ..... LA 19:15 INCEPEM CALIFICARILE.
deci pt ca toti am parasit serveru...
bosster a castigat
aduceti sampania.. :X:X
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:10   #4112
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

Yuhuuu )) K&N Robbie dami id-u tau te rog
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:10   #4113
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by s0r1n View Post
86.107.228.42, port 63392 AU INCEPUT ANTRENAMENTELE ..... LA 19:15 INCEPEM CALIFICARILE.
Iti dai seama ca este doar un joc , nu !? A fost fff penibil ce ai facut tu
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:11   #4114
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Live for Speed

Mie îmi place, începutul a fost frumos, dar sfârşitul superb ! 9-1 jumy vs booster şi după (close connection) !!! Mai aşteptăm şi altele.
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:12   #4115
IulianE36

Stage 5
 
IulianE36's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 461
Default Re: Live for Speed

Pacat Sor1n .... !

Deci azi a fost o zi BLANA mAXIMA=)) !
Am intrat pe server la booster adica sorin, ne-am antrenat , el a jurizat , etc.
Pic cu el la battle=)) .

el leader eu fallower. Intru pe intitiere ma duk ii fac Atak , etc etc, urmeaza o curba unde el lasa unghi imens intru cu jumatate de masina in fata si el imi inchide unghiu lovindu-ma Periculos in portiera de la sofer =))
Fiind Host baietii au zis sa nu fie nesimntiti au dat 5-5. cand trebuia 10-0 . Pentru ca eu deja eram in fata . Si se puncta ca si lovitura din spate !
A 2 a tura :
Eu Lead el Fallow , incepem ma duk initiez etc etc etc il las in spate muuuult , nu il mai vedeam in oglinda si cand au spus cei din juriu 8-2 sau 9-1 jumy-booster a inchis Serverul, A Iesit de pe messenger , etc.
Frate e un joc ma !
Ne ofticam pentru un joc? In realitate KNS a pierdut de la Kellu care se da pentru prima oara la drift . Si nu si-a taiat gatu ma ) ! Dak faci tu campionat nu tr sa iesi pe locu 1 sa sti !
__________________

-Jumy Profile-

Last edited by IulianE36; 30-04-11 at 19:14.
IulianE36 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:13   #4116
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

9-1 penibil ))
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:16   #4117
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Live for Speed

Macar felicitati-l si voi.. doar a iesit pe primu loc
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:19   #4118
KrYpToN
VW Driver

Stage 5
 
KrYpToN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,453
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

Sorin: de ce l-au dat aia afara din K&N?
Robbie roberto: pe booster ?
Sorin: da
Robbie roberto: habar n-am sincer ...probabil ...ca mergea prea rpd

+1 Robbie
__________________
KrYpToN is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 20:38   #4119
Robber_cs

Stage 5
 
Robber_cs's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 302
Default Re: Live for Speed

As incerca si eu sa fac un campionat ....dar cu un juriu de 3 persoane ...persoane care sa fie mature ...si sa nu lase prietenii sa le intunece judecata ...pe scurt obiectivism.

Al 2-lea lucru ....sa se faca o conferinta pe skype/mess /ventrilo/ts ...pentru a nu deranja chatul jocului ...

Al 3-lea lucru punctajul sa fie putin mai diferit ...fata de cum l-ati gandit voi ....parerea mea e ca puneti prea multe pct pe clipsuri si prea putin pe tot circuitul ...care e mai important parerea mea ....sa fie ceva de genul 3 clipsuri:de 20 pct si tot circuitul 40 pct ( in functie de unghi , apropiere si apoi viteza ) ....

In al 4-lea rand ...se tine cont de temperatura cauciucurilor la calificari

In al 5-lea rand la BATTLE ....se tine cont de apropierea fara atingerea adverasurlui din fata .....depasirea sau spin = 10-0

Daca sunteti de acord cu mine ....si vreti sa facem asa ceva ...frumos organizat ...am nevoie de inca 2 oameni pentru juriu.

-nu se va injura / ironiza in nici un fel pe nimeni ...daca sunteti prieteni si va permiteti ...o veti face pe privat
-nu se va spama chatul ...se va folosi un al 3-lea program pt asa ceva ex : skype , mess , vent , ts


Astept noi sugestii...vom stabili si data ( cat mai curand , sunt sigur ca va fi un succes si vor mai urma multe ...poate cate 3 pe saptamana)

Va salut!
__________________
Think i'm sarcastic ? Watch me pretend to care!
Robber_cs is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 20:48   #4120
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Robber_cs View Post
As incerca si eu sa fac un campionat ....dar cu un juriu de 3 persoane ...persoane care sa fie mature ...si sa nu lase prietenii sa le intunece judecata ...pe scurt obiectivism.

Al 2-lea lucru ....sa se faca o conferinta pe skype/mess /ventrilo/ts ...pentru a nu deranja chatul jocului ...

Al 3-lea lucru punctajul sa fie putin mai diferit ...fata de cum l-ati gandit voi ....parerea mea e ca puneti prea multe pct pe clipsuri si prea putin pe tot circuitul ...care e mai important parerea mea ....sa fie ceva de genul 3 clipsuri:de 20 pct si tot circuitul 40 pct ( in functie de unghi , apropiere si apoi viteza ) ....

In al 4-lea rand ...se tine cont de temperatura cauciucurilor la calificari

In al 5-lea rand la BATTLE ....se tine cont de apropierea fara atingerea adverasurlui din fata .....depasirea sau spin = 10-0

Daca sunteti de acord cu mine ....si vreti sa facem asa ceva ...frumos organizat ...am nevoie de inca 2 oameni pentru juriu.

-nu se va injura / ironiza in nici un fel pe nimeni ...daca sunteti prieteni si va permiteti ...o veti face pe privat
-nu se va spama chatul ...se va folosi un al 3-lea program pt asa ceva ex : skype , mess , vent , ts


Astept noi sugestii...vom stabili si data ( cat mai curand , sunt sigur ca va fi un succes si vor mai urma multe ...poate cate 3 pe saptamana)

Va salut!
Te felicit ca ai luat initiativa si vrei sa faci ceva..
Punctajul noi l-am luat pe cel folosit in in CND.. 10 puncte din oficiu si restul punctelor ramase se imparte la numarul de clipping pointuri..
Cu greu vei gasi 2 oameni care sa vrea sa fie doar arbitrii sa nu se dea.. dar cine stie poate ai noroc.. pana acum nu am gasit asa ceva )
Te sustin pentru ca vad ca te intereseaza.. si vrei sa iasa totul bine
__________________
BMW E36 TURBO: https://forum.4tuning.ro/123-masina-m...gr-83-bmw.html
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 20:51   #4121
Robber_cs

Stage 5
 
Robber_cs's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 302
Default Re: Live for Speed

Pot sa participe si cei din juriu fara nici o problema ....la calificari ...raman ceilalti 2 sa noteze ...iar la battle ...nu vor pica 2 din juriu impreuna.
Robber_cs is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 21:13   #4122
GhostM3n

Stage 2
 
GhostM3n's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 59
Default Re: Live for Speed

niste skinuri va rog
GhostM3n is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 21:50   #4123
IulianE36

Stage 5
 
IulianE36's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 461
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Robber_cs View Post
In al 4-lea rand ...se tine cont de temperatura cauciucurilor la calificari
Nu inteleg chestia asta ! poti te rog sa fi mai explicit ?
Din cate am vazut in afara nu la noi in Romania, baietii se dau cu cauciucuri noi si fac o tura cu ele doar ca sa se duca stratul acela de cauciuc nou si nimic mai mult . Ideea e sa fie GRIP nu sa dai in GOL.

Daca te-ai referit la depunctarea pentru temperatura inalta atunci totul este absolut ok, avand in vedere ca jocul ne permite "cauciucuri NOI" nu are rost sa ne dam cu "CHELII" .


Quote:
Originally Posted by Robber_cs View Post
Al 3-lea lucru punctajul sa fie putin mai diferit ...fata de cum l-ati gandit voi ....parerea mea e ca puneti prea multe pct pe clipsuri si prea putin pe tot circuitul ...care e mai important parerea mea ....sa fie ceva de genul 3 clipsuri:de 20 pct si tot circuitul 40 pct ( in functie de unghi , apropiere si apoi viteza ) ....
O idee chiar buna ! deoarece multi se dau cum am scris mai sus , cu cauciucuri incinse si automat LOW SPEED.

Te sustin si eu pentru initiativa ! Adaug cateva reguli luate din "KOE RULES" :

-When twin battle come, as a leader of the battle, your speed can't be 10% slower than in qualification, if so, you will get sanctionned by a 0 point.
+ La battle nu ai voie sa te dai cu viteza mai mica de 10% decat cea din calificari ! Este sanctionata cu 0 puncte.

-* voluntarily slowing drift during battle (in battle)
+in caz ca cel din fata incetineste sau pune frana intentionat , primeste 0 puncte.

-Driver doing standing burnout leading to permanent damages to the track or having any other kind of non-respectful spirit during the competition, will be immediatly excluded from the event and will get no point at this event whatever result he had already achieved.
+Burnoutul/incalzirea pneurilor nu este admisa pentru ca se produc denivelari pe pista. La noi nu este cazul dar ideea de baza e destul de interesanta !

Totul este ushor de precizat de adus la cunostinta s.a.m.d ! Dar ce faci cu baietii care nu se v-or sinchisi sa citeasca regulamentul sau il respecte?
V-a trebui banati sau dati afara DAR:
E cam greu , avand in vedere ca suntem destui de putini cei consecventi !

+ ca multi se cunosc intre ei si o sa se intample ceva de genu : "i-ai dat ban prietenului meu ? ... Eu ies nu ma intereseaza" si alte chestii de genu !

Multumesc !

Last edited by IulianE36; 30-04-11 at 22:01.
IulianE36 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 09:41   #4124
s0r1n

Stage 5
 
s0r1n's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 446
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by KrYpToN View Post
Sorin: de ce l-au dat aia afara din K&N?
Robbie roberto: pe booster ?
Sorin: da
Robbie roberto: habar n-am sincer ...probabil ...ca mergea prea rpd

+1 Robbie
Krypton vezi ca nu am fost dat afara din K&N ....eu am iesit
s0r1n is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 11:09   #4125
Alecs'xx

Stage 3
 
Alecs'xx's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 155
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by s0r1n View Post
Krypton vezi ca nu am fost dat afara din K&N ....eu am iesit
Ohoo booster! Ce ai facut aseara? ti-a picat netu ca am vazut ca ai iesit si dp mess si sa inchis si serverul..??
Astept raspuns :
Alecs'xx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -