Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-09, 22:28   #2896
dan.bordei

Stage 1
 
dan.bordei's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Re: Live for Speed

Sunt de acord cu gabi, campionatul demo ar trebui sa se joace tot pe internet si pe varianta demo. Daca se strang mai multi de 12 participanti faceti calificari pentru fiecare cursa, iar 10 ture e anduranta fi serios. Cursele trebuie sa aibe minim 20 ture (cele de sprint).
Eu cred ca cele mai bune etape pt voi ar fi cele prezentate de gabi:
- XFG @ Blackwood GP
- XRG @ Blackwood GP
- FBM @ Blackwood GP
- XFG @ Rallycross
- XRG @ Rallycross.

Si fara drift, nu poti sa faci departajari intre concurenti la drift.
dan.bordei is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 08:41   #2897
Bodyz

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Default Re: Live for Speed

Eu zic sa facem o cupa de drift la care sa concuram Twin!!! In timpul cursei vor fi doar 2 jucatori pe harta fac twin 2 lap la primu lap sta unu in fata iar la al doilea celalt! Si restul jucatorilor sunt la spectatori si desemneaza castigatorul!!! Apoi Intra alta serie de cate 2!
Bodyz is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 08:55   #2898
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Live for Speed

Cine zice ca nu se pot puncta jucatorii de drift?! )

Ati auzit de LAPPER ?
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 14:21   #2899
Gabriel B.

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 31
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Gabriel ai licenta? Detaliaza unde si cum ai alergat in cursele de 24h
Pai au fost 2 curse de 24h organizate de LTC. Ideea era in felul urmator: Erau echipe de cate 2 concurenti, care puteau sa alerge si amandoi odata. Puteai intra si iesi din server la discretie. Distantele parcurse erau cumulative. La sfarsit se adunau distanta ta cu cea a colegului. In orice caz, daca vroiai un loc pe podium trebuia sa conduci full 24. La primul enduro am condus doar 10 ore eu, 5 parteneru si am iesit pe 10. La al doilea eu am condus full 24 (FXO@FE4), dar am avut un partener cam aiurea. In fine, per total am iesit pe locul 4, iar eu am avut locul 3 la distanta individuala.
Am ales enduro pt ca la sprint nu ma prea pricep, nu-s rapid.
Oricum, a fost o experienta
Gabriel B. is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 17:44   #2900
VaLy_ALX

Stage 4
 
VaLy_ALX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 199
Default Re: Live for Speed

Mai documentativa cum se stabilesc punctele la drift fratilor dar cum nimeni nu a participat deaia nu aveti de unde sa stiti .

Se strang un nr de jucatori sa presupunem 21 , cu nr asta se poate stabili top 16 jucatori, daca eram sub 16 de ex 14 faceam top 8 ca sa poata iesi nr par de perechi.
Cum sta treaba , fiecare drifter are dreptul la 2 runde fara pit intre ele , si el este arbitrat de 2 arbitri care iau in calcul viteza , unghiul , linia si cat de smooth esti pe tot parcursul traseului.Se ie in considerare cel mai bun scor din cele 2 runde facute. Ca sa poti sa arbitrezi calumea si sa se respecte toate regulile astea trebuie neaparat layouturi si nu obligatoriu pe car park sau autocross ci si in anumite parti din circuite unde se poate driftui calumea . Si trebuie precizat ca sunt un nr de jaloane pe tot layoutul dar nu foarte multe , de obicei sunt 3-4 care constituie un punct de referinta in calcularea punctajului si sunt plasate in interiorul curbei si anume viteza de intrare in curba respectiva , unghiul si cat de aproape de jalon ai fost , dar daca il trantesti esti penalizat la scor ( acelea jaloane se mai numesc clipping points ) .
La final dupa ce si-au terminat toti jucatorii runda lor sunt clasificati in functie de punctaj in top 16 , cine nu e in tot 16 e out.Perechile la top16 se fac dupa criteriul cel mai bun cu cel mai prost 1 cu 16 , 2 cu 15 si tot asa. In top 16 urmeaza twinurile , tot 2 runde , o runda x conduce in fata , o runda y conduce si se noteaza in functie de ce am precizat si mai sus si cat de frumos la urmat si reprodus miscarile celui care era in fata si cat de aproape e de el , se noteaza in sistemul 10 , 10-0 , 6-4 , 7-3 , cred ca v-ati dat seama, e mai greu umpic daca n-ati participat niciodata si daca e 5-5 este "sudden" adica inca 2 runde si tot asa pana se califica unul dintre ei si se merge asa din top 16 in top 8 in top 4 pana la finala. Pt stabilirea locului 3 se face un battle intre cei care au pierdut in semifinale. Trebuie sa mai precizez ca daca ai iesit cu masina cu toate cele 4 roti in afara traseului stabilit chair daca esti in drift si poti sa continui primesti 0 puncte .
Cam asa se procedeaza in campionate de drift in s2. Cei care ati participat vreodata stiti cum sta treaba.

Last edited by VaLy_ALX; 16-09-09 at 17:48.
VaLy_ALX is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 19:43   #2901
Bodyz

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Default Re: Live for Speed

Miar place sa particip la asa ceva!!! Chiar asta vroiam sa propun si eu!! Dar am doua probleme:1 nu am Licentza 2 a cam inceput scoala si nu prea am timp!
Bodyz is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 18:53   #2902
mrnej

Stage 2
 
mrnej's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 48
Default Re: Live for Speed

Sall all tare de tot jocu jucam intre noi akuma am si eu o intrebare de unde iau jocu si cam ce mai trebuie sa iau pe langa joc ms anticipat
mrnej is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 19:40   #2903
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Live for Speed

www.lfs.net
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 12:20   #2904
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Live for Speed

sall.va rog care stie sa-mi dea si mie o setare klumea la joc in ce priveste condusu.........da nu invart in curbe de volan ca disperatu.care stie vreo setare klumea ziceti-mi si mie!ms mult
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 19:34   #2905
dan.bordei

Stage 1
 
dan.bordei's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Re: Live for Speed

ce te intereseaza, un setup pentru masina sau sa-ti setezi volanul?
dan.bordei is offline   Reply With Quote
Old 24-09-09, 20:03   #2906
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Live for Speed

un setup pt masina sa pot manevra mai bine din taste.....sa intoarca mai rapid in curbe ca iau stalpii si parapetii!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 20:05   #2907
alinutzu05

Stage 2
 
alinutzu05's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 61
Thumbs up Re: Live for Speed

Race Demo Championship

Regulament:
1. Toti competitorii trebuie sa cunoasca regulamentul. Faptul ca nu a cunoscut una sau mai multe reguli nu este o scuza.
2. Pe timpul intregului campionat concurentii trebuie sa foloseasca acelasi nume al pilotului, nu sunt permise decar litere "a-z", "." si cifre "0-9"
3. Participantii la cursa pot intra pe servar cu 30 minute inainte de cursa pentru calificari, acestea vor dura 15 minute. Calificarile nu sunt obligatorii, cei care nu participa la ele vor lua startul de pe ultimele pozitii, in ordinea in care au intrat pe servar.
4. In cazul inca re ati avut un accident, si puteti acrosa alti concurenti sau ati ramas fara combustibil, apasati Shift+S pentru a intra spectator. In cursa puteri reintra oricand, dar daca nu completati jumatate din numarul de ture veti fi descalificat.
5. Respectati steagul albastru, care va indica faptul ca ati fost ajuns din urma de o masina mai rapida cu un tur sau mai multe, permite-ti acestia sa va depaseasca fara sa-l jenati.
6. Fiti atenti la aparitia steagului galbe, aceasta semnalizeaza faptul ca in fata dumneavoastra a avut loc un incident, circulati prudent pentru a putea evita un accident.
7. In momentul in care depasiti asigurati-va ca manevra nu pune in pericol siguranta pilotului depasit. In cazul in care suneti depasit nu acrosati adverasul, si nu ii inchideti trasa.
8. Cei ce nu respecta regulamentul vor fi descalificati, din acea cursa. La 2 descalificari pe din nerespecatarea regulametului se fac exluderi din campionat, se pot face contestatii, care vor fi judecate de organizatorii campionatului.
9. In cazul in care cursa se termina doar cu 5 sau mai putin piloti clasati, doar aceastia vor primii puncte in campionat, restul punctelor de fiind acordate.

Sistem de punctare:
Locul: 1 - 8 pct
2 - 6 pct
3 - 4 pct
4 - 3 pct
5 - 2 pct
6 - 1 pct

Modalitatea de desfasurare a campinatului:

XFG - Blackwood GP -RACE- 10 lap
-1 bucata Pit Stop Obligatorie
XRG - Blackwood GP -RACE- 10 lap
-1 bucata Pit Stop Obligatorie
FBM - Blackwood GP -RACE- 20 lap
- 1 bucata Pit Stop Obligatorie
XFG -Rallycross- 10 lap
-1 bucata Pit Stop Obligatorie
XRG - Rallycross -10 lap
-1 bucata Pit Stop Obligatorie


Va astept cu comentari si inscrieri .........

Campionatul are loc Vineri 02/10/2009 la ora 22:00 incep antrenamentele si dupa la 22:30 incepem..Bafta tuturor si hai sa ne distram

GO GO ARGES TEAM GO GO GO

ROMANIAN LEAGUE
alinutzu05 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 20:14   #2908
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Live for Speed

Rostasian Oliver , nr499 daca se poate.
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 20:19   #2909
dan.bordei

Stage 1
 
dan.bordei's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Re: Live for Speed

D. Bordei , nr 23 . Ms anticipat ;
dan.bordei is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 21:55   #2910
alinutzu05

Stage 2
 
alinutzu05's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 61
Default Re: Live for Speed

Am adus cateva inbunatatiri pt regulament

Race Demo Championship


Regulament:


1. Toti competitorii trebuie sa cunoasca regulamentul. Faptul ca nu a cunoscut una sau mai multe reguli nu este o scuza.

2. Nu este permis limbajul vulgar!

3. Pe timpul intregului campionat concurentii trebuie sa foloseasca acelasi nume al pilotului, nu sunt permise decat litere "a-z", "." si cifre "0-9" .

4. Participantii la cursa pot intra pe servar cu 30 minute inainte de cursa pentru calificari, acestea vor dura 15 minute. Calificarile nu sunt obligatorii, cei care nu participa la ele vor lua startul de pe ultimele pozitii, in ordinea in care au intrat pe servar.

5. In caz de accident puteti acrosa alti concurenti; ati ramas fara combustibil etc. apasati Shift+S pentru a intra spectator. In cursa puteri reintra oricand, dar daca nu completati jumatate din numarul de ture veti fi descalificat.

6. Respectati steagul albastru, care va indica faptul ca ati fost ajuns din urma de o masina mai rapida cu un tur sau mai multe, permite-tii acestuia sa va depaseasca fara sa-l jenati.

7. Fiti atenti la aparitia steagului galbe, aceasta semnalizeaza faptul ca in fata dumneavoastra a avut loc un incident, circulati prudent pentru a putea evita un accident.

8. In momentul in care depasiti asigurati-va ca manevra nu pune in pericol siguranta pilotului depasit. In cazul in care suneti depasit nu acrosati adverasul, si nu ii inchideti trasa pentru ca ve-ti suporta consecintele.

9. Cei ce nu respecta regulamentul vor fi descalificati, din acea cursa. La 2 descalificari pe din nerespecatarea regulametului se fac exluderi din campionat, se pot face contestatii, care vor fi judecate de organizatorii campionatului.

10. In cazul in care cursa se termina doar cu 5 sau mai putin piloti clasati, doar aceastia vor primii puncte in campionat, restul punctelor nefiind acordate.

11.Spam-ul si flood-ul vor fi aspru pedepsite!

Sistem de punctare:

Locul:
1 - 8 pct
2 - 6 pct
3 - 4 pct
4 - 3 pct
5 - 2 pct
6 - 1 pct

Modalitatea de desfasurare a campionatului:

XFG - Blackwood GP -RACE- 10 lap

-1 bucata Pit Stop Obligatorie

XRG - Blackwood GP -RACE- 10 lap

-1 bucata Pit Stop Obligatorie

FBM - Blackwood GP -RACE- 20 lap

- 1 bucata Pit Stop Obligatorie

XFG -Rallycross- 10 lap

-1 bucata Pit Stop Obligatorie

XRG - Rallycross -10 lap

-1 bucata Pit Stop Obligatorie


Va astept cu comentari si inscrieri .........

Campionatul are loc Vineri 02/10/2009 la ora 22:00 incep antrenamentele si dupa la 22:30 incepem..Bafta tuturor si hai sa ne distram

GO GO ARGES TEAM GO GO GO

ROMANIAN LEAGUE
alinutzu05 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -