Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-09, 18:49   #2881
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: Live for Speed

alinutzu ziceai ca ai 2 programe pt toate masinile intrebarea mea ar fi cum imi poti da jocul cu masinile pe care vrei sa te introduci ?, am vazut ca esti interesat de logan gt2 si altele...
__________________

Powered by
" UN ANONIM CELEBRU "
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 20:38   #2882
VaLy_ALX

Stage 4
 
VaLy_ALX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 199
Default Re: Live for Speed

O mica sesiune de drift cu david
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	twin ecko and david 2.jpg
Views:	72
Size:	614.9 KB
ID:	1076248   Click image for larger version

Name:	twin ecko and david.jpg
Views:	68
Size:	694.5 KB
ID:	1076249   Click image for larger version

Name:	twin ecko and david 3.jpg
Views:	72
Size:	580.3 KB
ID:	1076250  

Click image for larger version

Name:	twin ecko and david 4.jpg
Views:	63
Size:	509.8 KB
ID:	1076251  
VaLy_ALX is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 21:10   #2883
dan.bordei

Stage 1
 
dan.bordei's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Re: Live for Speed

Salutare tuturor!
As vrea sa va propun un campionat S2 pentru jucatorii romani.
Eu unu am vorbit cu niste prieteni si pana acum ne-am strans 5 jucatori pentru acest compionat, ma gandeam sa incercam sa fim cel putin 10, asa ca astept pareri din partea voastra.
Nu conteaza cat de bun esti, sunt convins ca o cumpetitie intre romani ar fi foarte distractiva pentru toti.
Cei care vor sa participe trebuie sa aibe S2, nu concuram prin programe de retea sau alte chesti.
dan.bordei is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 22:29   #2884
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by dan.bordei View Post
Salutare tuturor!
As vrea sa va propun un campionat S2 pentru jucatorii romani.
Eu unu am vorbit cu niste prieteni si pana acum ne-am strans 5 jucatori pentru acest compionat, ma gandeam sa incercam sa fim cel putin 10, asa ca astept pareri din partea voastra.
Nu conteaza cat de bun esti, sunt convins ca o cumpetitie intre romani ar fi foarte distractiva pentru toti.
Cei care vor sa participe trebuie sa aibe S2, nu concuram prin programe de retea sau alte chesti.
Am S2 . Ma bag cu cea mai mare placere.Propoun sa face-ti un thread dedicat
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 16:15   #2885
VaLy_ALX

Stage 4
 
VaLy_ALX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 199
Default Re: Live for Speed

Si pt ca imi place sa lucrez in photoshop am editat si o poza din lfs
ahh si inca ceva as putea sa vin si eu la campionatul vostru dar nu prea ma pricep la racing , drift nu faceti ??
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ecko 2.jpg
Views:	104
Size:	495.9 KB
ID:	1077385  
VaLy_ALX is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 11:36   #2886
Bodyz

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Default Re: Live for Speed

Hai sa organizam daca organizam demo!!! Sunt mai multi jucatori cu versiunea demo!!!
Bodyz is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 12:21   #2887
dan.bordei

Stage 1
 
dan.bordei's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Re: Live for Speed

Pentru demo ma gandeam la un campionat cu premi
Castigatorul primeste licientza S2, dar acest campionat are si intrare 10RON sau in functie de cati jucatori se aduna pentru a se cumpara S2, in felul asta mai mai isi cumpara si romanii S2.
De organizarea acestui campionat demo s-ar putea sa se ocupe Arges Team.
dan.bordei is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 14:04   #2888
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Live for Speed

Campionat de ce, de drift, sau racing?
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 12-09-09, 14:32   #2889
Gabriel B.

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 31
Default Re: Live for Speed

Cred ca cel mai curat ar fi de racing. Si cand spun racing, ma gandesc sa exploatam absolut toate posibilitatile demo (nu chiar si Reverse, cu toate ca ar fi o varianta).

Dupa parerea mea, ar fi bine sa se faca un clasament cu puncte, si sa se alerge in felul urmator:
- XFG @ Blackwood GP
- XRG @ Blackwood GP
- FBM @ Blackwood GP
- XFG @ Rallycross
- XRG @ Rallycross.
Toate acestea sa fie curse scurte, de sprint, maxim 10 ture. Indicat ar fi sa avem curse odata pe saptamana.
La sfarsit, propun sa se faca o cursa de anduranta (pe un traseu tras la sorti), de minim o ora (2, 3 poate), Individuala, pentru care pot eu sa fac rost de un insim, care sa masoare distanta parcursa. Aceasta cursa ar trebui sa valoreze mai multe puncte decat una obisnuita. La sfarsit se face totalul si avem un castigator fericit.

Cat despre campionatul de s2, asteptam idei!
Gabriel B. is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 18:43   #2890
Bodyz

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 21
Default Re: Live for Speed

As zice mai bn un campionat mai bn spus cupa de drift !!! Ar fi super tare!! Gen King of Europe
Bodyz is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 13:35   #2891
Liberta

Stage 4
 
Liberta's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 227
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by Gabriel B. View Post
Cred ca cel mai curat ar fi de racing. Si cand spun racing, ma gandesc sa exploatam absolut toate posibilitatile demo (nu chiar si Reverse, cu toate ca ar fi o varianta).

Dupa parerea mea, ar fi bine sa se faca un clasament cu puncte, si sa se alerge in felul urmator:
- XFG @ Blackwood GP
- XRG @ Blackwood GP
- FBM @ Blackwood GP
- XFG @ Rallycross
- XRG @ Rallycross.
Toate acestea sa fie curse scurte, de sprint, maxim 10 ture. Indicat ar fi sa avem curse odata pe saptamana.
La sfarsit, propun sa se faca o cursa de anduranta (pe un traseu tras la sorti), de minim o ora (2, 3 poate), Individuala, pentru care pot eu sa fac rost de un insim, care sa masoare distanta parcursa. Aceasta cursa ar trebui sa valoreze mai multe puncte decat una obisnuita. La sfarsit se face totalul si avem un castigator fericit.

Cat despre campionatul de s2, asteptam idei!
Am incercat sa mai facem odata un compinat LFS romania , la inceput am fost aproape 20 iar la sfarsit 3 sau 4 , nu avem romani care stiu ce inseamna o cursa , un fairplai , multi nu stiu regurile , Din pacate jucatori BUNI de LFS s-au retras , au mai ramas foarte putini , in afara de drift care este cel mai simplu lucru de facut in lfs cati dintr voi stiu sau sunt in stare sa faca o cursa , sa o termine ???
Cati sunt in stare sa alerge intr-o cursa de anduranta , ma refer la cateva ore nu la 5-6 10 ture ??? Aveti echipe de drift ??? unde alergati ??? vreu sa jucam si noi "Prodrive Racing Team " din cate stiu suntem singura echipa din romania care alerga in cateva campionate destul de tari , cu unele din cele mai teri echipe din lume , si nu cred ca ne-am facut de ras , am reusit in multe cursa sa batem piloti care au WR-uri !!!
Daca voi faceti un campionat nu conteaza Demo sau S2 noi adica "Prodrive " Ady , Razvan , Cosmin , alergam in acest "campionat " cu cea mai mare placere !

P.S. Sa nu va suparati daca am jignit pe cinava dar este pur adevar !!!
Liberta is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 22:44   #2892
dan.bordei

Stage 1
 
dan.bordei's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Re: Live for Speed

Din pacate trebuie sa fiu de acord cu Liberta.
Singura echipa din romania care intradevar merita sa fie respectata este "Prodrive Racing Team". Principala problema este faptul ca multi jucatori romani se multumesc cu varianta demo pe internet si folosesc fel si fel de programe ca sa joace S2 in retea. Nu cred ca 100RON este un pret prea mare pentru cei care vor sa simta tot ce le poate oferi mai frumos LFS-ul.
O alta echipa profesionista in romania nu poate aparea prea curand pentru ca multi jucatori romani viseaza la echipe internationale sau pur si simplu refuza sa faca parte dintr-o echipa. Prodrive cred ca poate se schimbe aceste lucruri facand o echipa secunda formata din jucatori ce promit si in viitor pot face partea din Prodrive. Sunt sigur ca niste antrenamente printre profesionisti ii poate face pe toti sa progreseze.

In legatura cu campionatul de S2 as vrea sa stiu daca e cineva interesat si ar avea rost sa-l facem.
dan.bordei is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 22:56   #2893
alinutzu05

Stage 2
 
alinutzu05's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 61
Thumbs up Re: Live for Speed

Salut am ceva care ar putea sa va faca sa jucati mai des LIVE FOR SPEED .Se va organiza un campionat pentru cei care nu au liceenta in felul urmator........vei pune intr-un cont intre 10 si 15 lei dupa care vei primi data si ora si cum se va desfasura compionatul......cei interesati clic aici scrieti numele si echipa aici pe FORUM multa bafta...........cel care va DOMINA campionatul va primi liceenta S2 si vei primi 2 programe care sa iti deblocheze jocul.....ATENTIE este destul de greu si poate dura si 3 ore asa k va PROVOC....cel mai bun sa castige
Acestea sunt masinile si tipul ce cursa care va avea loc....

- XFG
- RB4........Macadam........3 lap

- XRT .........Drift

- FZ50........Andurance 10 lap

- FXO GTR .........3 lap

- FBM si FOX ........3 lap
Astept sa va inscrieti k sa dau mai multe detali despre CAMPIONAT

LIVE FOR SPEED ROMANIA
alinutzu05 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 14:11   #2894
Gabriel B.

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 31
Default Re: Live for Speed

Quote:
Originally Posted by alinutzu05 View Post
Salut am ceva care ar putea sa va faca sa jucati mai des LIVE FOR SPEED .Se va organiza un campionat pentru cei care nu au liceenta in felul urmator........vei pune intr-un cont intre 10 si 15 lei dupa care vei primi data si ora si cum se va desfasura compionatul......cei interesati clic aici scrieti numele si echipa aici pe FORUM multa bafta...........cel care va DOMINA campionatul va primi liceenta S2 si vei primi 2 programe care sa iti deblocheze jocul.....ATENTIE este destul de greu si poate dura si 3 ore asa k va PROVOC....cel mai bun sa castige
Acestea sunt masinile si tipul ce cursa care va avea loc....

- XFG
- RB4........Macadam........3 lap

- XRT .........Drift

- FZ50........Andurance 10 lap

- FXO GTR .........3 lap

- FBM si FOX ........3 lap
Astept sa va inscrieti k sa dau mai multe detali despre CAMPIONAT

LIVE FOR SPEED ROMANIA
Parerea mea este ca ar trebui sa dai mai multe detalii pe aici, ca sa atragi.
Intrebare: cum desemnati castigatorul la "drift"?
Plus ca asta nu-i demo deloc. Ca sa fie corect ar trebui sa se mearga pe configuratiile Demo.
Cum a zis si Liberta, 10 ture NU inseamna anduranta. Daca vreti anduranta, ceea ce ar fi indicat, probeaza consistenta, faceti o cursa de cateva ore. Eu am participat in 2 curse de 24h si 10 ture e Sprint, nu enduro.
In fine, daca o sa ai concurenti, ureaza-le succes din partea noastra.
Gabriel B. is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 20:08   #2895
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Live for Speed

Gabriel ai licenta? Detaliaza unde si cum ai alergat in cursele de 24h
Raz6633 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -