Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-10, 13:24   #826
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
ma refer ca green va rugat sa va prezentati masinile si voi deviati de la subiect..
green aaa? Racer E30 e UNIC nu e nicun green p'aici
si gree e UNIC dar nu e Racer si nici invers
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 17:05   #827
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Street Racing Squad

scuze omule ) va incurc
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 18:27   #828
Diciu

Stage 3
 
Diciu's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 101
Default Re: Street Racing Squad

Sa va zic si yo ceva.... Eu unu cred ca am fost cāt se poate de corect, unu care vrea sa ajute cu ceva dar vad ca sunt multi care nici nu ii interesează si au gura mare. Poate ca nu am eu dreptul sa fac acum gura mare dar o parere din partea mea!! Si se ştiu ei care sunt!
Nu trebuie sa fie pe forum neaparat activi dar sa fie cānd este nevoie si sa se implice......cum ziceai mulţi săptămāna trecută nu contează cantitatea ci calitatea!!
Toţi trebuie sa fim egali si sa ne intelegem dar..... Nu ştiu poate ca in seara asta o sa se mai clarifice lucrurile! Mersi si pe cine stresez sa nu mă bage inseama!
Inlegatura cu maşina o sa o pun in seara asta! Bft
Diciu is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 23:46   #829
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Unhappy Re: Street Racing Squad

se pare ca au sarit in sus cu masinile credeamc a stiu cand e vb de cat poti sa scoti dintr-un 2.0 max soft evac admisie daca era asa nu-si mai puneau oameni motoare de 2.5 sau 2.8 pe masina un 2.5 cu insectoare de 2.8 admise evacuare si asa mai departe
apropo am vazut ca ati zis ca masina mea nu are peste 200 de cp ca nu am putut scoate atat din ea eeee poi motorul e un 2.9 si cum 2.9 e modl de pa masini syncro doar ca nu am putea diferential pe ea are 190 -192 cp din fabrica plus softul care e pe ea ajunge undeva la 210 cp deci mi se pare cam destul pt o masina usoara
acum ca si nouate se pare ca am facut o bocana in dimineazta de vineri ducanduma la munca am fortat un pic masina adica m-am luat la slalom cu un audi a4 2.5 printre masini si iam dat ceva socuri .... in fie a rezultat ca masina mea a fost mai buna .....urmand niste cosencinte mai grave ce nu am fost atent la comportamentul masini am ajuns la munca am ajuns la prietena si a 2 zi intalninduma cu cel la care am luat masina si ducanduma in spre garaj pt am schimba cauciucurie si a ridica masina de fata in sus un pic sa auzia un zgomot in zona stanga la motor am ajus la garaj si am constatat ca am rupt suportul de la motor din H si batea la accelerare deci cu alte cuvinte am dat-o in bare si o sa ma tina cateva zile pe bara pt sudarea suportului ...de ce sudare pt ca e prea mult de munca pt a inlocui H trebuie ridicat motorul desfacut planetarele si asa mai departe o sudura in argon + intarirea suportilor si sa rezolvat
eu sper sa fie gata pana vineri plus asigurarea aia facuta
__________________
BMW E 46
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 23:55   #830
Diciu

Stage 3
 
Diciu's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 101
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
se pare ca au sarit in sus cu masinile credeamc a stiu cand e vb de cat poti sa scoti dintr-un 2.0 max soft evac admisie daca era asa nu-si mai puneau oameni motoare de 2.5 sau 2.8 pe masina un 2.5 cu insectoare de 2.8 admise evacuare si asa mai departe
apropo am vazut ca ati zis ca masina mea nu are peste 200 de cp ca nu am putut scoate atat din ea eeee poi motorul e un 2.9 si cum 2.9 e modl de pa masini syncro doar ca nu am putea diferential pe ea are 190 -192 cp din fabrica plus softul care e pe ea ajunge undeva la 210 cp deci mi se pare cam destul pt o masina usoara
acum ca si nouate se pare ca am facut o bocana in dimineazta de vineri ducanduma la munca am fortat un pic masina adica m-am luat la slalom cu un audi a4 2.5 printre masini si iam dat ceva socuri .... in fie a rezultat ca masina mea a fost mai buna .....urmand niste cosencinte mai grave ce nu am fost atent la comportamentul masini am ajuns la munca am ajuns la prietena si a 2 zi intalninduma cu cel la care am luat masina si ducanduma in spre garaj pt am schimba cauciucurie si a ridica masina de fata in sus un pic sa auzia un zgomot in zona stanga la motor am ajus la garaj si am constatat ca am rupt suportul de la motor din H si batea la accelerare deci cu alte cuvinte am dat-o in bare si o sa ma tina cateva zile pe bara pt sudarea suportului ...de ce sudare pt ca e prea mult de munca pt a inlocui H trebuie ridicat motorul desfacut planetarele si asa mai departe o sudura in argon + intarirea suportilor si sa rezolvat
eu sper sa fie gata pana vineri plus asigurarea aia facuta
Salutare imi pare rau pentru ce se intampla, apropo tu zici ca ai 2.9 192cp?
Ma rog eu unu nu ma contazic cu nimeni ce stiu eu asa este dar uite am 2 masini pentru categoria ta ce zici? un e36 325 192cp si o skoda rs 200cp te bagi?
Diciu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 00:11   #831
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Diciu View Post
Sa va zic si yo ceva.... Eu unu cred ca am fost cāt se poate de corect, unu care vrea sa ajute cu ceva dar vad ca sunt multi care nici nu ii interesează si au gura mare. Poate ca nu am eu dreptul sa fac acum gura mare dar o parere din partea mea!! Si se ştiu ei care sunt!
Nu trebuie sa fie pe forum neaparat activi dar sa fie cānd este nevoie si sa se implice......cum ziceai mulţi săptămāna trecută nu contează cantitatea ci calitatea!!
Toţi trebuie sa fim egali si sa ne intelegem dar..... Nu ştiu poate ca in seara asta o sa se mai clarifice lucrurile! Mersi si pe cine stresez sa nu mă bage inseama!
Inlegatura cu maşina o sa o pun in seara asta! Bft
ia aici calitate... vineri numai calitati au fost ... respect pt cei care au venit si pt cei care nu au venit dar au anuntat... si pt restu mult respect

REGULILE OR SA SE SCHIMBE RADICAL !!!
SI POATE UNII VA VEDETI LOCUL IN CLUB , MEMBRII FAC CE ZICE CONDUCEREA si nu incepeti cu " ca daca clubul vrea sa'mi dau foc la masina eu trebe sa o fac ? " CA NU SUNTEM LA GRADINITA ....nu duceti la extrem treaba asta ...
CAND E VB DE DISTRACTIE NU VENITI ? SA ZICEM A FOST URAT AFARA
VINERI RELUAM ... spre fericirea voastra de pe "forum " ca fata in fata aveti treaba sa vb despre altceva
nu ma intereseaza ca clubul are 15 cai adunati de la toate masinile .... se pot face atmosfera si cu aia asa ca cand vb ca clubul nu are masini de curse spuneti un adevar dar nu vreau sa stam aiurea la intruniri ca oricum nu vorbiti numai prostii

toti cei care nu au legaturu cu clubul ii rog sa nu mai posteze nu de alta dar nu prea vad ca stiti ce se intamplas si sa nu vb prostii ... deci mai usor cu posturile pe aici...

la intruniri sa nu mai apara cei care nu au treaba cu clubul ... stiu masini care vin la intruniri si nici ei nu stiu dece sunt acolo ...dar nici nu vor sa intre in club deci nu vad rostul ...PA!!!

nu va mai dati cu parerea pe forum si cum ar fii bine ai ceva de zis vii sa vb fata in fata, mai ales daca sunteti din club

in momentul de fata clubul are oameni cu caracter care isi doresc ceva cu acest club si fac eforturi pt club... pentru noii membrii

si pt aspirantii la club ... axati-va pe cele 3 categorii curse/expo/audio


vineri incercati sa veniti toti ca sa completati fisele de inscriere si dupa vedem noi ce facem ... poate mergem pe undeva
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 00:16   #832
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
se pare ca au sarit in sus cu masinile credeamc a stiu cand e vb de cat poti sa scoti dintr-un 2.0 max soft evac admisie daca era asa nu-si mai puneau oameni motoare de 2.5 sau 2.8 pe masina un 2.5 cu insectoare de 2.8 admise evacuare si asa mai departe
apropo am vazut ca ati zis ca masina mea nu are peste 200 de cp ca nu am putut scoate atat din ea eeee poi motorul e un 2.9 si cum 2.9 e modl de pa masini syncro doar ca nu am putea diferential pe ea are 190 -192 cp din fabrica plus softul care e pe ea ajunge undeva la 210 cp deci mi se pare cam destul pt o masina usoara
acum ca si nouate se pare ca am facut o bocana in dimineazta de vineri ducanduma la munca am fortat un pic masina adica m-am luat la slalom cu un audi a4 2.5 printre masini si iam dat ceva socuri .... in fie a rezultat ca masina mea a fost mai buna .....urmand niste cosencinte mai grave ce nu am fost atent la comportamentul masini am ajuns la munca am ajuns la prietena si a 2 zi intalninduma cu cel la care am luat masina si ducanduma in spre garaj pt am schimba cauciucurie si a ridica masina de fata in sus un pic sa auzia un zgomot in zona stanga la motor am ajus la garaj si am constatat ca am rupt suportul de la motor din H si batea la accelerare deci cu alte cuvinte am dat-o in bare si o sa ma tina cateva zile pe bara pt sudarea suportului ...de ce sudare pt ca e prea mult de munca pt a inlocui H trebuie ridicat motorul desfacut planetarele si asa mai departe o sudura in argon + intarirea suportilor si sa rezolvat
eu sper sa fie gata pana vineri plus asigurarea aia facuta
moaa cat am scris eu au aparut posturi noi)

pana la urma ai ajuns la vb mea
vezi ce faci cu suportu ala, sa fie gata vineri ca vreau sa o vad in actiunea
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 00:18   #833
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Diciu View Post
Salutare imi pare rau pentru ce se intampla, apropo tu zici ca ai 2.9 192cp?
Ma rog eu unu nu ma contazic cu nimeni ce stiu eu asa este dar uite am 2 masini pentru categoria ta ce zici? un e36 325 192cp si o skoda rs 200cp te bagi?
vineri daca e frumos mergem sa ne distram un pic ... din pacate ploaia nea stins focul

respect pt prezenta vineri, apreciez


CLUBUL NU O SA SE MAI INTRUNEASCA LA POLIVALENTA, NU NE VEDEM UNII PE ALTII CE DRACU) O SA GASIM ALT LOC MAI LUMINOS IN CARE SA VB SA PLECAM PE UNDEVA DACA ESTE CAZUL
PANA VINERI O SA VA ANUNT UNDE NE INTALNIM

Last edited by Racer_e30; 27-06-10 at 00:22.
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 11:40   #834
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by Racer_e30 View Post
vineri daca e frumos mergem sa ne distram un pic ... din pacate ploaia nea stins focul

respect pt prezenta vineri, apreciez


CLUBUL NU O SA SE MAI INTRUNEASCA LA POLIVALENTA, NU NE VEDEM UNII PE ALTII CE DRACU) O SA GASIM ALT LOC MAI LUMINOS IN CARE SA VB SA PLECAM PE UNDEVA DACA ESTE CAZUL
PANA VINERI O SA VA ANUNT UNDE NE INTALNIM
da diciule ma dau cu ei daca e 2.5 si 200 rs ma dau da tre facuta masina acum mananc bataie asta e soferul e de vina ...nu masina ) abia astept propun pt a ne dau si km 23 bolentin acolo nu vine garda nu te deranjeaza nimeni ba chiar sunt mai multe masini si e distractie multa ....am prieteni care mi-au zis ca e mult mai frumos acolo decat in alta parte avand in vedere ca totul e free
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 11:59   #835
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
da diciule ma dau cu ei daca e 2.5 si 200 rs ma dau da tre facuta masina acum mananc bataie asta e soferul e de vina ...nu masina ) abia astept propun pt a ne dau si km 23 bolentin acolo nu vine garda nu te deranjeaza nimeni ba chiar sunt mai multe masini si e distractie multa ....am prieteni care mi-au zis ca e mult mai frumos acolo decat in alta parte avand in vedere ca totul e free
repet ... incercati sa nu mai dati locatii pe forum
sa fie frumos afara ca de mers mergem
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 13:54   #836
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Street Racing Squad

NX... hai frate ca suntem vreo 5 cu ..._e30 numele...tre sa ne deosebesti...oricum nu am net pana marti...mai gasesc si eu o pana de net pe ici pe colo tovarasi sau familie...oricum fortza SRS
__________________
B 94 DDP (My Ride)
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 14:28   #837
leo jr bmw

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 82
Cool Re: Street Racing Squad

sall...acuma sa fim realisti un filtru si o evacuare rapida nuti da nici un cal...ati da cuplu si mai castigi turatie....un e36 320 poti scoate mai mult decat un vr6 ati garantez eu vr6 este limitat la scos putere din el la 2000 6 in linie sunt mai multe pisibilitati de scos cai din el....sami termin masina si vb la o liniuta..e36 320...bafta.
leo jr bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 18:32   #838
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Wink Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by leo jr bmw View Post
sall...acuma sa fim realisti un filtru si o evacuare rapida nuti da nici un cal...ati da cuplu si mai castigi turatie....un e36 320 poti scoate mai mult decat un vr6 ati garantez eu vr6 este limitat la scos putere din el la 2000 6 in linie sunt mai multe pisibilitati de scos cai din el....sami termin masina si vb la o liniuta..e36 320...bafta.
=))
cum poti spune ca vr 6 e limitat in castig cp nu stiu chiar aveam pretenti de la uni care cunosc ...si apropo vezi ca iti da cp o evacuare si o admisie daca ai si soft fara el nu faci nimik aici da ai dreptate ....ai sa vezi diferenta dupa ce fac admisiafiltru sport radiator si decompartimentare pt a trage aer din afara nu din zona motorului si evacarea cu serpisori de 38 + 45 apoi resoftez softul pt a fi in parametri
credema ca ori cat ai incerca sa castigi din motoarele in linie nai sa vezi castig mai mare ca cele in v
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 20:08   #839
Racer_e30

Stage 5
 
Racer_e30's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 754
Default Re: Street Racing Squad

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
=))
cum poti spune ca vr 6 e limitat in castig cp nu stiu chiar aveam pretenti de la uni care cunosc ...si apropo vezi ca iti da cp o evacuare si o admisie daca ai si soft fara el nu faci nimik aici da ai dreptate ....ai sa vezi diferenta dupa ce fac admisiafiltru sport radiator si decompartimentare pt a trage aer din afara nu din zona motorului si evacarea cu serpisori de 38 + 45 apoi resoftez softul pt a fi in parametri
credema ca ori cat ai incerca sa castigi din motoarele in linie nai sa vezi castig mai mare ca cele in v
1.apropo atot "cunoscatorilor" evacuare,sau filtrul de aer ori ce iai face NU da cai in plus neam!!!
a mai fost spus dar vad ca tu iti sustii prostia incontinuare ma rog problema ta

cat despre cele 2 masini ... ramane de vazut rezultatul mai bine

crede'a tu ca la motoarele in linie ai sa vezi mai mare castig decat la motoarele in V. si nu vb prostii chiar daca am doar 17 ani
Racer_e30 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 23:56   #840
TaZzY E30
Renault Driver

Stage 5
 
TaZzY E30's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 821
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Street Racing Squad

deeeeeci.....ca sa fiu off-topic
Mi-am reincarcat cartela.De acum o sa va sun personal.asa ca ,daca nu vreti sa va stresez vinerea ,inchideti-va telefoanele.Glumeam.O sa va sun eu de acum incolo.>
Forzza SRS!!!
TaZzY E30 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -