Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > Hardware

Hardware Configuratii, componente, cerinte, preturi, sfaturi, modificari

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-07, 18:05   #61
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PC Hardware

http://www.omegadrivers.net/

Ia de acolo ultimul driver
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 31-07-07, 20:49   #62
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: PC Hardware

am si eu o problema..nu`i legat de HARDWARE ..e o eroare ...doar in folderu DOWNLOADS (de la oDc) imi apare ...stie cineva ce sa`i fac? ..imi apare si imi inchide Fereastra cand ii dau DON'T SEND ...CE SA`I FAC ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	problema futui.jpg
Views:	64
Size:	220.1 KB
ID:	315160  
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 31-07-07, 20:51   #63
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: PC Hardware

e clar ca e ceva acolo care supara OSu.. incearca sa dai un virus check in folder, iar daca nu descopera nimic da-i delete la folder
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 31-07-07, 20:58   #64
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: PC Hardware

Quote:
Originally Posted by AdiNX View Post
e clar ca e ceva acolo care supara OSu.. incearca sa dai un virus check in folder, iar daca nu descopera nimic da-i delete la folder
si tot ce am in el ce plm fac? :-s DE LE TE la tot ? sa vad ..am sa incerc sa mai salvez cate ceva mp3 video care nu sunt afectate ..
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 14:56   #65
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: PC Hardware

sterge din el ultimul lucru care l-ai dw inainte sa iti faca figura asta ! ... poti face asta doar nu apasa dont send ... apesi dupa ce ai sters
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 18:10   #66
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: PC Hardware

io mai zic ceva.. pune si tu ubuntu
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 19:12   #67
whisper

Stage 2
 
whisper's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 51
Default Re: PC Hardware

Buna asta. Omului ii este sete si tu il intrebi daca nu vrea sa mearga la vanatoare.
whisper is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 22:09   #68
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: PC Hardware

Downloadeza un alt file manager... cum ar fi TC : Total commander parca se numea... si poti accesa folderu cu pricina ca sa nu-ti cada Exploreru.... apoi iei fiecare fila la verificare.... vazand din poza ta tu ai thumbnails... deci e o fila video care nu-i convine... una la care tu n-ai codec si el nu poate sa-ti compileze fila thumbs.db ... deci iei fiecare video in parte... si te uiti sa n-aibe ceva ciudat la proprietati (ceva gen size on disk... mult si actual size ff putin sau anormalitati) folosind acest commander...si o stergi pe cea care e ciudata. iti va rezolva problema...
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-07, 20:01   #69
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: PC Hardware

Mi s-a intamplat si mie acelasi lucru. Dadea kix exploreru cand intram intr-un folder in care era un fisier video => reinstall windows si gata.

Si am si eu o problema cu USB-u. Nu-mi gaseste volanul deloc, imi zice USB Not Recognize bla bla. Am incercat sa reinstalez windowsu, si la fel face. Cateodata il gaseste ca Human Interface Device, si cateodata apare la game controller dar nu raspunde la comenzi volanul.

P.S Am incercat volanul si pe alt pc si merge absolut normal. Poate stiti voi vreo solutie. Am mai incercat ceva solutii de pe net dar tot nimic. Restul lucrurilor le gaseste (telefon, imprimanta).

Last edited by bogdyMND; 06-09-07 at 20:06.
bogdyMND is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 09:05   #70
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: PC Hardware

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
am si eu o problema..nu`i legat de HARDWARE ..e o eroare ...doar in folderu DOWNLOADS (de la oDc) imi apare ...stie cineva ce sa`i fac? ..imi apare si imi inchide Fereastra cand ii dau DON'T SEND ...CE SA`I FAC ?
E de la codecuri ! Stai calm nu da delete la folder ! banuiesc ca ai vreun video sau ceva acolo...
wlady is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 20:31   #71
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: PC Hardware

am un pc cu urmatoarea configuratieroc 1.7gh(1.4gh)amd athlond,placa de baza gigabyte socket A,1gb ddr,256mbddr placa video ati radeon 9550 agp....as vrea sa-mi schimb procesorul si placa de baza....care dintre voi se pricepe f bn sa-mi recomande o placa de baza si un procesor care sa fie compatibile intre ele si sa fie si cu rami mei ddr simplu si placa video....va rog as vrea sa imi recomandati de pe siteu asta
www.nelbo.ro
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 21:59   #72
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PC Hardware

http://www.nelbo.ro/placa-de-baza-as...ual-sata2.html Placa asta de baza e deosebita din toate pct de vedere.Suporta Agp si pci-Ex deci poti face upgrad la video de ultima generatie ,mem ddr1 si ddr2 la fel ...ce mai e super.
Si procesor in functie de buget orice pe lga 775 dar nu celeron sau alea.Ori un Conroe E 4400 care e racheta ori un E1260 care e f bun si el dar nu se compara cu e4400
http://www.nelbo.ro/procesor-intel-c...60-1-8ghz.html
http://www.nelbo.ro/procesor-intel-c...4400-2ghz.html
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 22:57   #73
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: PC Hardware

Quote:
Originally Posted by catalanu View Post
http://www.nelbo.ro/placa-de-baza-as...ual-sata2.html Placa asta de baza e deosebita din toate pct de vedere.Suporta Agp si pci-Ex deci poti face upgrad la video de ultima generatie ,mem ddr1 si ddr2 la fel ...ce mai e super.
Si procesor in functie de buget orice pe lga 775 dar nu celeron sau alea.Ori un Conroe E 4400 care e racheta ori un E1260 care e f bun si el dar nu se compara cu e4400
http://www.nelbo.ro/procesor-intel-c...60-1-8ghz.html
http://www.nelbo.ro/procesor-intel-c...4400-2ghz.html
altceva mai ieftin???am numai vreo 3mil jumate si nu imi ajunge de astea si mai ales ca tre sa iau si cooler....mi-ar trebui ceva cu care sa pot juk pro street deoarece imi merge akm dar imi sacadeaza si pun pariu ca e de la proc ca merge la 1.4....si proc athlon e bun...daca poti altceva pls sa-mi rec sa ma incadrez in 3,5mil pls
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 09:02   #74
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: PC Hardware

am rezolvat problema cu banii pot sa le iau pe alea 2 dar ce cooler ar fi mai bun nu chiar asa de scump??tot de pe site....
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 04-11-07, 10:57   #75
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PC Hardware

Coolerul are procesorul pt ca este "BOX" si este in cutie.Un cooler f bun zic eu deoarece am avut asa cv.F bine ca ai ales ce ti-am recomandat.Va ridica performantele placii video cu aprox 25-30% numai din cauza procesorului.Vezi mai ia 512 ram ca cu 256 nu prea joci NFS PS
catalanu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -